Reklama

středa 30. září 2015

Rusko vyšachovává západní lži o Sýrii

Finian Cunnigham
30.9.2015  ICH a Zvědavec

Musíte to předat Rusku. V posledních týdnech lze každý krok Moskvy u syrské krize za druhým doprovodit slyšitelným „šach“, kdy Washington a jeho poskoci skřípají zuby a dumají, jak na ruské kroky reagovat.


V jádru desorientace Západu jsou odhalovány křiklavé zločinné podvody ohledně Sýrie.

Tento týden mluvčí ruského ministerstva zahraničí Maria Zacharova prověřila odůvodnění Západu u Sýrie rázným návrhem.

Řekla, že pokud Washington trvá na tom, že syrský prezident Bashar al-Assad by měl odstoupit, pak by vláda Spojených států měla stáhnout svůj podpis z Ženevského komuniké z roku 2012. Stejné logické ultimátum platí i pro Británii a Francii.

Toto komuniké, podepsané před třemi lety vládami, jakož i OSN, Evropskou unií a Arabskou ligou, jasně uvádí, že „politická budoucnost Sýrie musí být rozhodnuta samotnými Syřany“.

Tento závazný dokument spatřil světlo světa po zdlouhavých jednáních mezi Ruskem, Čínou a západními mocnostmi, a byl podepsán v Ženevě v létě 2012, pod záštitou tehdejšího generálního tajemníka OSN Kofi Annana. V té době byla americkou ministryní zahraničí Hillary Clinton.

Nikde v Ženevské dohodě se nezmiňuje, že by Assad měl přijít o moc.

Pouze se tam podporuje politický dialog mezi syrskými stranami, jehož výsledek bude určen Syřany. Ve skutečnosti dva roky po podpisu komuniké hlasovali Syřané velkou většinou ve volbách opět pro Assada.

Avšak západní mocnosti neustále tvrdí, že Assad „musí odejít“.

Německá kancléřka Angela Merkel tento týden porušila řady Západu, když řekla, že Bashar al-Assad musí být součástí politických jednání při řešení syrského konfliktu.

Nicméně Washington, Londýn a Paříž jsou ve svém trvání, že syrský prezident musí odstoupit, neoblomní. Jinými slovy, tyto západní mocnosti požadují změnu režimu, navzdory faktu, že podepsaly Ženevské komuniké, které nic takového neříká. S typickou neodůvodněnou arogancí se Washington a jeho spojenci pasovali na ty, kdo má rozhodovat o suverénních právech syrského národa.

Minulý týden za návštěvy v Londýně nástupce Clinton John Kerry zopakoval americký požadavek, že „Assad musí odejít“. Vedle svého britského protějšku, Philipa Hamonda, Kerry řekl, že je otevřen možnosti rozhovorů s Ruskem o syrské krizi, ale že podstatné pro Washington a Londýn je, že syrský vůdce musí opustit svůj úřad.

„Jsme připraveni jednat. Je Assad připraven jednat, opravdu jednat? Je Rusko připraveno přivést ho ke stolu?“, řekl Kerry.

New York Times osvětlily další záměry Washingtonu. Uvedly: „Američtí představitelé uvedli, že širším cílem je vtáhnout Rusy do politického procesu, který by konečně nahradil syrskou vládu prezidenta Bashara al-Assada, dlouhodobého spojence Kremlu.“

Maria Zacharova, mluvčí ruského ministerstva zahraničí, následně tuto lež Západu o Sýrii chytla za pačesy. Pokud Washington trvá na odstranění Assada, pak by měla americká vláda vypovědět Ženevské komuniké. „Jinak,“ řekla Zacharova, „podvádí USA všechny.“ Šach!

Toto přišlo po kroku z počátku tohoto měsíce, kdy Rusko plně podpořilo Assadovu vládu. Moskva dodala vojenskou pomoc Damašku v souladu s legálními dvoustrannými dohodami.

Ruský prezident Vladimir Putin vysvětlil, že syrská vláda je primární ofensivní silou proti teroristickým sítím drásajícím Sýrii.

Proto pokud Washington a jeho západní spojenci tvrdí, že v Sýrii bojují proti terorismu, pak by neměli mít námitek vůči ruské podpoře vlády v Damašku. Šach!

Opět, ruský krok obratně odhaluje další podvod Západu.

Protože Moskva posílila svoji vojenskou podporu Sýrii, Washington, Londýn a Paříž se zamotaly do vlastních rozporů. Západ říká, že je znepokojen, že Moskva „podpírá Assadův režim“.

Ale pokud by tyto mocnosti skutečně hodlaly „degradovat a porazit“ tak zvaný Islámský stát a další džihádistické teroristické skupiny, pak proč by měly být znepokojeny ruskou podporou základní síle – syrské vládě – v boji proti teroristům?

Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov poukázal na to, že logika Západu je „na hlavu“. Rovněž komentoval, že „protiteroristická“ koalice Západu bombardující Sýrii a Irák nevypadá, že by to ohledně svých cílů myslela doopravdy. Po roce USA vedených náletů na Sýrii a Irák se zdá, že jsou teroristické skupiny silnější, než kdy jindy.

„Protiteroristická“ strategie Západu je evidentně neúčinná, což naznačuje, že skutečným cílem Západu je další oslabení syrského státu.

Snažící se najít nějaké krytí pro svoji zvrácenou logiku Washington, Londýn a Paříž nyní říkají, že se obávají, že ruský vojenský zásah v Sýrii „může vést k eskalaci konfliktu“, či ke střetu s USA vedenou koalicí.

John Kerry a jeho západní protějšky se dokonce uchýlil k tomuto protimluvu. Kerry řekl, že „základní příčinou“ uprchlické krize mořící Evropu je „konflikt v Sýrii“ a že je to, dle jeho názoru, dalším „důvodem“ pro odstranění prezidenta Assada. Jak moc se můžete kroutit? Čtyři roky trvající konflikt v Sýrii je velmi zjevně hybnou silou stojící za miliony syrských uprchlíků. Ale „hlavní příčinou“, kterou Kerry tak podvodně zaměňuje, je zločinná tajná válka s cílem změny režimu, kterou Washington zahájil proti této zemi, spolu se spoluviníky Británií, Francií, Tureckem a diktaturami Perského zálivu Saúdskou Arábií a Katarem.

USA vedená válka ve snaze změnit režim zatáhla do Sýrie tisíce teroristických žoldáků. Je to velmi obnošenou americkou strategií neustále opakovanou v různých částech světa již po desítky let. Ukrajina a Jemen jsou další dvě současné případové studie tajného státního terorismu Washingtonu. Ďábelsky západní propaganda ve formě „západního zpravodajství“ pomáhá zamaskovávat to, co by mělo být zjevné – zločiny páchané Washingtonem a jeho tak zvanými spojenci a koloniemi.

Dekódování lží Západu a jeho podvodů není vždy jednoduchým úkolem.

Ale díky logické politice Ruska jsou lži Západu o Sýrii konečně konfrontovány. Mohli bychom dokonce říct „vyšachovávány!“.


Russia Checks Western Lies on Syria vyšel 25. září 2015 na ICH. Překlad v ceně 405 Kč Zvědavec.

12 komentářů :

 1. Ono to delší dobu ukazuje o co mají zájem USA.Pod falešnou vlajkou IS,se chtěli zmocnit Sýrie.Podle posledních reakcí,se také ukazuje,že více než polovina bojovníků IS,jsou najatí žoldáci,různě po světě.Jak by se do toho opřeli Rusáci,tak se rychle rozutečou.Jen mě napadá,že si to Usáci nenechají líbit,ale zase udělají jen očividný přešlap,že si ještě víc popudí proti sobě,míromilovné lidi.
  zemedelec.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zdravím, jen mne tak napadá, že Usákům už vlastně nikdo jiné než zlé úmysly nevěří. Já vlastně nechápu proč se USA mermocí snaží o sobě šířit stále negativnější obraz. To co předvedl Obama ve své řeči před OSN muselo popudit kdejakého "demokrata", když se dozvěděl, že jediná správná demokracie je usácká a mají povinnost šířit ji po světě. A nesmí se zapomenout i na ekonomické zájmy USA.
   Sims.

   Smazat
  2. Také zdravím p.Sims.
   To mě napadá také a právě ve své nabubřelosti,udělají další neuvážený čin.Jenže,když v tom jedou,tak nemůžou přestat.Ano,ekonomické zájmy jsou tou pravou příčinou,to šíření demokracie,při tolika mrtvých nejde do sebe.Jinak je dnes velice dobrý článek od Pacha,na kose.
   Přeji hezký den.
   zemedelec.

   Smazat
 2. Síla Ruska a Putina se ukáže jestli odolá Asad.Pokud Asad zůstane dál v Sýrii prezidentem a jeho vláda nepadne,tak to bude důkaz sílícího Ruska.Jestli Asad padne,což předpokládám,tak se ukáže jen to,že je Rusko v háji.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pokud Asad padne, tak to dopadne se Sýrii jako s Lybii, nebo možná ještě hůře. Uprchlíků bude 2-3x tolik a celé to ovládne IS. V podstatě tohle nejvíce vyhovuje USA. Už dávno o tom mluvil šéf stínové CIA, že je lepší když všichni válčí mezi sebou, než by se měli spojit proti USA.

   Smazat
  2. Tohle mě napadá také,jestli v Sýrii zůstane vládnou Asad.
   Někde se píše,že se chce angažovat v Sýrii i Čína.
   Mám nepříjemný pocit,že to USA nespolkne,tak tomu budou chtít zabránit,nějakým jiným podrazem.
   zemedelec.

   Smazat
 3. Jen chci upozornit, že za vedení rodiny Asadů v Syrii byla tolerovaná veškerá možná náboženství, která tam byla, včetně křesťanství. Všichni tam byli ve shodě a žilo se jim dobře. A to bylo pro někoho špatně, jako jinde, třeba v Lybii, kde to docela dobře fungovalo, než jsme zasáhli my! A že byl Husajn tyran? Oč byl horší, než Saudové!?
  M.Radikowski

  OdpovědětSmazat
 4. Islámský stát ovládá asi 8 mil.lidí a území 2x větší než ČR a navzdory tomu bombardování upevňuje na svém území svoji moc a svoje území zase rozšířil do Sýrie. Jestli má být poražen, tak kromě bombardování hlavně pozemními vojenskými silami. Ty má jen stále ještě silná a disciplinovaná armáda vlády prezidenta Asáda, podporovaná Iránem a teď i Ruskem. Žádání jiná pozemní síla k dispozici není a ani USA se spojenci, ani Rusku tam pozemní síly nevyšlou. Takže snaha odstranit Asáda, i navzdory neúspěšným čtyřletým pokusům, jsou jen snahou oddálit konec IS.

  OdpovědětSmazat
 5. Jestli padne Asad,tak to bude obrovská prohra ruské politiky.

  OdpovědětSmazat
 6. O co byl Kadáfí horší než prolhaný nobelista a mirotvůrce co musí kroutit zemím ruce?

  OdpovědětSmazat
 7. US měli tři oprátky,zbyla jedna.Pro koho asi?

  OdpovědětSmazat
 8. Jediný uvěřitelný závěr, konečně zase začíná pomalu vítězit Havlovo "Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí".

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.