Reklama

úterý 8. září 2015

Saakašvili vicepremiérem Ukrajiny?

8. 9. 2015     zdroj
Administrativa prezidenta Ukrajiny Petra Porošenka se zabývá otázkou o uskutečnění změn ve vládě, v jejichž důsledku se gubernátor Oděské oblasti Michail Saakašvili může stát vicepremiérem. 

Informovala o tom agentura "Apostrof" s odvoláním se na zdroj v aparátě prezidenta. Podle něj se jedná o jednu z možností přeformátování kabinetu ministrů, jež se nyní projednávají vedením země.

Podle vydání může post premiéra obsadit ministryně financí Natalja Jaresko. Očekává se, že prvním náměstkem se stane lidový poslanec Igor Kononěnko z "Bloku Petra Porošenka."

V přeformátovaném kabinetu se počítá i s místem pro Saakašviliho, který se může stát místopředsedou vlády pro uskutečňování reforem, píše portál. "V zásadě mají všichni zájem na příchodu Saakašviliho do vlády. Vidí v něm tu správnou politickou technologii pro orgány státní moci. Předpokládá se, že dá podnět k reformní činnosti v zemi a alespoň na nějakou dobu odstraní negativní hodnocení," poznamenal zdroj.

8.září získala petice prezidentovi Ukrajiny o jmenování Saakašviliho premiérem 25 tisíc podpisů. Podle pravidel ji nyní musí posoudit prezident.

Petice byla vystavena 3.září a na získání potřebných hlasů bylo 90 dnů. Samotný Saakašvili odmítl ucházet se o post předsedy vlády.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

7 komentářů :

 1. Gruzie na něj vydala mezinárodní zatykač, ale jak je vidět nic nefunguje, vždyť to je údajně placený agent USA a takové lidí na Ukrajině potřebují.

  OdpovědětSmazat
 2. ale pre Mikiho nenašli nič ? ba ani pre Mikloža ?

  OdpovědětSmazat
 3. Za 50 USD (na osobu) není problém na dnešní Ukrajině získat třeba u 100 000 podpisů.

  OdpovědětSmazat
 4. A proč by neměl být Saakašvili rovnou premiérem, aby nahradil profláknutého Jaceňjuka? Jaceňjuk chtěl přece už jednou z Kyjeva zdrhnout (vraceli ho do úřadu z letiště !), když dostal s rodinou kanadské pasy a když mu zlikvidovali velitele Muzyčko z jeho trestního oddílu a když se postupně odhaluje jeho dřívější "angažovanost" v Čečensku - http://leva-net.webnode.cz/news/jacenjuk-bojoval-v-cecensku/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. souhlas, Miško bude premiér a Tymošenková prezidentem. To nebude mít chybu, jenom to urychlí cestu Ukropie do pekla.

   Smazat
  2. Už tam chybí jenom Anežka Hodinová - Spurná a z Kutné hory koudelníkův syn a je to kompletní. Nacejuka asi čekají napínavé zážitky..........

   Smazat
 5. Jóóóóóóóó, já jim ho strašně přejůůůůůůůůůůůůů:)

  Ten člověk je evidentně nechopný kryploid, já chci ať je přímo premiér, nééééééééééééé, prezident Kyjevské chunty:)

  Bude to znamenat pár požvýkaných kravat a snad, znovusjednocení bývalé Ukrajiny po porážce na kterou je ten trotlík zvyklý :)

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.