Reklama

neděle 27. září 2015

Sankce Kyjeva vyvolaly údiv evropských médií

27. 9. 2015    zdroj
Švýcarské noviny Neue Zürcher Zeitung píší, že ukrajinské sankce znovu prokázaly "nacionalistické reflexy" Kyjeva, a Deutsche Wirtschafts Nachrichten poukazují na to, že tento krok bude zaplacen z kapes evropských daňových poplatníků.


Evropská média se ztrácejí v dohadech, co Kyjev přimělo k uvalení sankcí na Rusko právě nyní, kdy se situace na Ukrajině začala stabilizovat.

Ukrajinská vláda uvalila 16.září sankce na 25 ruských leteckých společností, z nichž dvě již neexistují. Do sankčního seznamu se dostaly největší ruské dopravní společnosti včetně "Aeroflotu" (se všemi jeho dceřinými leteckými společnostmi), sanované "Transaero" a "Sibiř". Všem z nich byl částečně nebo zcela zakázán tranzit zdrojů, lety a doprava na území Ukrajiny.

Podle švýcarských novin Neue Zürcher Zeitung Kyjev tímto rozšířil sankce, uvalené minulý týden proti ruským společnostem a jednotlivcům. Kyjevská "Černá listina" tehdy vyvolala značné pobouření, protože se na ní ocitli i západní novináři. Na pozadí negativní reakce Západu potom Kyjev zrušil sankce proti řadě pracovníků médií.

Nové ukrajinské sankce podle deníku znovu prokázaly "nacionalistické reflexy" Kyjeva.

"Není zcela jasné, co přimělo vládu právě nyní vsadit na nacionalistickou kartu. Je pravděpodobné, že Západ bude tento krok považovat za zbytečně agresivní, " píše se v novinách. Kyjev se tak možná snaží získat podporu obyvatelstva v předvečer říjnových komunálních voleb, soudí noviny.

Na absenci důvodů pro sankce poukazují Deutsche Wirtschafts Nachrichten, když uvádějí, že situace na východě Ukrajiny se stabilizovala. Německé vydání také spojuje tento krok ukrajinské vlády s bojem o moc.

Podle DWN poškodí sankce samotnou Ukrajinu, neboť se sníží příjmy ukrajinských letišť. Vzhledem k tomu, že Kyjev dostává finanční pomoc ze Západu, budou protiruské sankce zavedeny na úkor evropských daňových poplatníků a půjček od MMF, konstatuje článek.

Německé noviny Die Zeit zdůrazňují, že Kyjev uvalil sankce v okamžiku, kdy Berlín začal mluvit o zlepšení vztahů s Ruskem. Vicekancléř SRN Sigmar Gabriel prohlásil, že není možné udržovat sankční režim a žádat Rusko o spolupráci v Sýrii.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová
Moskva, 26. září, RIA Novosti.

10 komentářů :

 1. Kyjev se chová jako dodělávající kráva, ta taky nejvíc kope.

  OdpovědětVymazat
 2. Ale vždyť už by to ti západní farizejové připustit, a přestat předstírat, že na Ukrajině vládnou demokraté. Ve skutečnosti to jsou nefalšovaní náckové, spolu s korporát-fašisty a zlodějskými oligarchy-darebáky typu porošenků a jaceňjuků.
  Rusku by měli platit zlatem za to, že se statečně postavilo za ty na východě Ukrajiny i proti těm na Blízkém východě, a ne na ně valit hanebné sankce.

  OdpovědětVymazat
 3. Vlastenka  Jaceňuk je vypatlané hovado a Poroš není o moc bystřejší.
  Jsou zcela závislí na ruském plynu, tuhá zima na krku a oni dráždí hada bosou nohou.
  Jak znám Putina, udrží do listopadu poker face a pak soudruhům do Kyjeva vzkáže, aby zaplatili do posledního rublu dluh.
  Oni nezaplatí, protože nemají čím a tak jim legitimně zavře kohoutky.
  To bude zase řevu, jaký je Putin tyran a zlosyn.))))))))

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Včera byl na lidovkách článek, že se Putin s Ukrajinou dohodl na dodávkách plynu. http://byznys.lidovky.cz/rusko-a-ukrajina-sjednaly-dohodu-o-zimnich-dodavkach-plynu-pab-/energetika.aspx?c=A150926_072057_energetika_rof

   Vymazat
  2. Puťka má s těma ukropíma zkurvysynanama neskutečnou trpělivost,nechce,aby za jejich stupiditu trpěli miliony lidí,dílem velice hloupých lidí....

   Vymazat
 4. Vlastenka


  Slibem nezarmoutíš!
  Pokud ho budou takhle vysírat, měli by se připravit na krutou zimu.
  Oni si ti imbecilové vůbec neuvědomují svou reálnou hodnotu pro západ.
  Ten už je dávno hodil přes palubu.

  OdpovědětVymazat
 5. Já spíš myslím, že poslušně plní zadání.... válka je pořád na spadnutí

  OdpovědětVymazat
 6. hrabě Kocharowski27. září 2015 22:26

  Tragikomické figury, zralé na to, aby jim střihli na rubáš.

  Jacek, ta hrbatá, plešatá, obrýlená karikatura člověka, prašivec, ideální objekt na kopanec do čenichu.

  Co nechápu, že takovou zrůdu, proti níž byl Frankenstain dobrák od kosti, už dávno Ukrajinci nepověsili za nohy, jak Mussoliniho.

  Kam se ten svět řítí?

  OdpovědětVymazat
 7. Ukrajinská vláda, která se vůbec nesnaží o stabilizaci vlastního ukrajinského hospodářství a o zvýšení příjmů ukrajinského rozpočru z vlastních zdrojů, by měla okamžitě přijít o veškerou finanční pomoc, kterou dostává z peněz vybraných od daňových plátců v jiných zemích.

  OdpovědětVymazat
 8. Kde ti deprivanti berou tu drzost a chtějí pořád z Ruska plyn, uhlí a ropu. Na druhé straně se divím, že Rusko jim pořád ten plyn dodává laciněji než jiným. Něco mi tu prostě nehraje.

  OdpovědětVymazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.