Reklama

sobota 12. září 2015

Šéf NATO debatoval s prezidentem Zemanem o Islámském státu

12. 9. 2015   České noviny
Generální tajemník NATO Jens Stoltenberg se dnes sešel s prezidentem Milošem Zemanem. Zásadním tématem setkání bylo podle Hradu nebezpečí, které představuje Islámský stát. Na schůzkách s předsedou Sněmovny Janem Hamáčkem (ČSSD)  probíral šéf aliance úlohu NATO při řešení uprchlické krize... Při přijetí na Hradě nevítala Stoltenberga vlajka aliance, ale vlajka OSN. Podle Zemanova mluvčího šlo o nedopatření.
Stoltenberg se Zemanem podle očekávání řešil otázky spojené s terorismem. "Zásadním tématem věcného a přátelského jednání bylo nebezpečí, které představuje takzvaný Islámský stát," sdělil ČTK mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček. Dodal, že Zeman v této souvislosti hovořil se šéfem NATO také o svém návrhu na vytvoření mezinárodních antiteroristických sil. Podle dřívějších informací chce český prezident návrh na vznik společné protiteroristické jednotky pod záštitou Rady bezpečnosti OSN přednést tento měsíc na Valném shromáždění OSN.
Přijetí generálního tajemníka NATO českým prezidentem dnes ozvláštnilo to, že v Trůnním sále Pražského hradu visela vlajka OSN místo vlajky Severoatlantické aliance. Podle prezidentova mluvčího Ovčáčka jde o nedopatření pracovníků Hradu, které se bude prošetřovat. Věc prý "neprojde zcela volně".
S Hamáčkem se dnes Stoltenberg shodl na tom, že bezprostřední řešení nynější migrační krize je na Evropské unii, nikoli na Severoatlantické alianci. "V tom role pro NATO příliš není. NATO má klíčovou roli při řešení dlouhodobých otázek, to znamenaná zejména znovuvybudování stability v pásu kolem Evropy, ať je to severní Afrika nebo Blízký východ," řekl Hamáček novinářům.
Aliance vnímá svou úlohu tak, že se snaží pomáhat v jednotlivých ohniscích, ale to je dlouhodobá záležitost. Pomáhá irácké armádě, je v Afghánistánu a patrně tam v nějaké formě zůstane. To jsou aktivity, kde aliance může pomoct a kde taky pomáhá," doplnil.
I Hamáček zdůraznil, že NATO je v této záležitosti aktivní, když členské státy působí v koalici proti takzvanému Islámskému státu. Hlavní problém je podle něj patrně v Sýrii, v jejímž případě mluvil se Stoltenbergem i o roli Ruska. "Jediné řešení, které je možné, je politické řešení, které se ovšem neobejde bez nějaké formy konzultace a spolupráce s Ruskem a dalšími aktéry světové bezpečnostní politiky," soudí. Jednání by podle něho měla být zejména v Radě bezpečnosti OSN. "Pokud se Rusko rozhodne hrát konstruktivní roli například v otázce Sýrie, mohlo by to pomoci i v dalších problematických otázkách, jako je třeba Ukrajina," dodal.

18 komentářů :

 1. Nelze dokázat, co pro to dělá obranné NATO, pokud se odhaduje počet islámistů na 30 000, jakto, že již nejsou dávno poraženi.Někdo to tak chce za oceánem, přítomnost stálého strachu z IS, pumpování statisíců imigrantů do Evropy na oslabení a poté zničení států, zavedení permanentního chaosu a nakonec dorážení pomocí TTIP.

  OdpovědětSmazat
 2. JÁ BYCH SE NESTYDĚL NAVRHNOUT ZRUŠENÍ NATO

  když ten Warschawsky pakt byl zrušen a NATO chamtivě chce všechno co zbylo rozfrcat . Taková EU Army s našim velením by si poradila určitě líp.
  No a když to nikdo nebude chtít, máme tu přiklad ŠVÝCARSKA,kde mají domorodci almary plné kulometů a ani FUJER je nenasral.
  CO TAK NAVRHNOUT VZNIK EVROPSKÉ ARMÁDY POD VELENÍM EVROPANŮ.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Petr W.- nesouhlas, národní armády s národním velením. Evropskou armádu jen jako expediční sbor, dočasně složený. Použití mimo EU jen se souhlasem OSN. V rámci EU nutný souhlas legální vlády. Rizika EU Army?- Rakousko-Uhersko. K potlačení čehokoliv se použijí cizí vojáci.

   Smazat
 3. Hamáčku, ty zvíře, jaká role NATO ve vybudování bezpečnostního pásu kolem Evropy? NATO je obranná aliance pro země, které jsou součástí tohoto zkurveného paktu. Kde si kdo bere právo intervenovat v jakékoliv zemí, at´ již v Africe a nebo jinde? To je zrůdná teorie, NATO zabíjí Syřany, protože jejich zemi prohlásilo za bezpečností pás a tedy že mají právo jít a bombardovat jejich obyvatele. Hamáčku, modli se, at´ mě v životě nepotkáš.

  OdpovědětSmazat
 4. Ta vlajka OSN místo vlajky NATO při uvítání Stoltenberga nebyl omyl, ale forma protestu

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. podla mna v tom bola symbolika, ze NATO by malo konat vo svete len pod zastitou OSN. Proste ze OSN je nadradena NATO a pre prezidenta Zemana smerodatna...o com hovoril aj ohladom Syrie a o vybudovani mnohonarodnostnych protiteroristickych sil....

   Smazat
 5. Taky si myslím, že to bylo provedeno, jako forma protestu. A to je dobře, fandím prezidentu, je to asi poslední vlastenec, co se ve vládě vyskytuje!!!! Je mi zle z těch patolízalských přizdi....ů, co tam sedí. Myslím, že všichni víme o které kreatury jde.

  OdpovědětSmazat
 6. Na "plky" pana Hamáčka je málokdo zvědav. Je opravdu "smutné", že ĆSSD nebyla schopna nominovat na předsedu PS schopnějšího člověka. Není ovšem sám - pánové Sobotka, Chovanec, Dienstbier aj. jsou toho dokladem. Další koaliční strany ve vládě (ANO, KDÚ-ČSL) ovšem nejsou za nimi nijak pozadu (Pelikán, Stropnický, Bělobrádek,Herman,aj.).
  Napsat článek na faktu, že "Generální tajemník NATO Jens Stoltenberg se dnes sešel s prezidentem Milošem Zemanem. Zásadním tématem setkání bylo podle Hradu nebezpečí, které představuje Islámský stát" to musí být opravdu "umění". Hlavně, že jsme "dozvěděli", že na Hradě vyvěsili špatnou (?) vlajku ...

  OdpovědětSmazat
 7. Tam by se hodila spíše vlajka s lebkou a skříženými hnáty na přivítání tohoto zločince z NATO

  OdpovědětSmazat
 8. "Jediné řešení, které je možné, je politické řešení, které se ovšem neobejde bez nějaké formy konzultace a spolupráce s Ruskem a dalšími aktéry světové bezpečnostní politiky,": aneb si představte situaci, kdy agresor obléhá pevnost a obráncům vzkazuje: "Spolupracejte. Zvolte konstruktivní řešení. Vzdejte se tedy a nic se Vám nestane, jen Vás budeme mučit a pak Vás oběsíme."

  OdpovědětSmazat
 9. Norská vláda je tak maximálně schopna prodat rusům ponorkovou základnu na severu norska a kdo to schválil.....modrý soudruh z nato co byl v práglu...

  OdpovědětSmazat
 10. To s tou vlajkou nieje nahoda a "nedopatrenie" , je to zasadna vec...

  OdpovědětSmazat
 11. Mistra etikety pana Špačka z toho na TV NOVA málem klepla pepka.
  Dle jeho prezentace vyvěšení vlajky OSN vypadalo na takovou katastrofu , která nemá obdoby.Ukázal se ne jako mistr etikety ale jako naprostý dacan.
  Pokud bylo vyvěšení vlajky OSN místo NATO úmyslem ,tak všechna čest.

  OdpovědětSmazat
 12. Nevděčníci imigranti. USA jim zavádějí demokracii a oni z domova utíkají, jako kdyby se doma nedalo žít.

  OdpovědětSmazat
 13. Miloslav Ransdorf, Válka proti Evropě
  http://www.halonoviny.cz/articles/view/40558991

  OdpovědětSmazat
 14. Miloslav Ransdorf, Takzvané uprchlíky vozí do Evropy i americké lodě!
  http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/politika/ransdorf-takzvane-uprchliky-vozi-do-evropy-i-americke-lode/

  OdpovědětSmazat
 15. Etika u Havlova pohůnka Špačka, to je snad vtip, když nechali Sládka zavřít na jeden den, aby se Havel stal prezidentem, tak ta etická sv... Špaček neřekl ani slovo.

  OdpovědětSmazat
 16. Také jsem přesvědčena, že to byl protest.Neboť NATO je teroristický útočný pakt.Na druhou stranu zprofanovaná vlajka OSN .Co je OSN - organizace, která neplní svou funkci ve světě.Je třeba ji reformovat,je to stejný byrokratický aparát s tisíci úředníky jako luxusní noclehárna, kterou ovládají David a Monika Rockefellerovi.Takže, co od této organizace chceme.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.