Reklama

pondělí 7. září 2015

Slovenský premiér zpochybnil nutnost pomoci migrantům


7. 9. 2015      zdroj
Slovenský premiér Robert Fico zpochybnil nutnost pomoci migrantům, kteří cestují do Evropy. Agentura RIA Novosti sdělila, že slovenský premiér to řekl během vystoupení na slovenské rozhlasové stanici.


"Nyní je otázkou, jak se zachovat k mase migrantů, která zahrnuje možná více než jeden milion osob. Otevřít náruč a prohlásit, že všechny přijímáme, nebo přece jen jednat racionálně, to znamená rozlišovat mezi těmi, kteří opravdu utíkají před nebezpečím a hladem, a těmi, kteří sem přicházejí za ekonomickým prospěchem? Umírá hladem ten, kdo může zaplatit pašerákovi 5000 euro?" uvedl Fico.

Podle něj tvoří drtivou většinu uprchlíků (90 procent) muži, kteří přicházejí do Evropy hledat lepší život. Fico zdůraznil, že Slovensko nemůže klidně zaujímat postoj k faktu, že "někdo se rozhodne pracovat v Evropě, nelegálně překročí hranice, a my musíme tyto lidi vítat."

Slovenský premiér soudí, že příčinou současné krize v Evropě je komplikovaná situace v zemích, ze kterých migranti přicházejí. Vyzval také Organizaci spojených národů, aby aktivněji působila v souvislosti s tímto problémem a poznamenal, že "v destabilizované Libyi a Sýrii by mohla být umístěna mezinárodní vojska."

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová 

15 komentářů :

 1. Má úplnou pravdu "ten slovenskej kluk":-) Sobotko,Zadolárku,Bělobrádku...vemte si z pana Fica příklad!!!!!!!!!!!!!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Síce má pravdu, ale myslím si, že keď Veľký brat urobí BU-BU-BU, zase sa stiahne a urobí, čo mu Brusel nakáže.
   A ak by to neurobil viac krát, začne diskreditačná kampaň, do ulíc vyjde mládež do boja proti korupcii a zvolí sa nový premiér.
   Teraz to vieme, človek si povie, akí sme len boli v 1989-om naivní. Mier, spolupráca, nikdy žiadne vojenské pakty, Európsky dom... hovno, dlhý bič a krátky dvor.

   Smazat
 2. Pana Fica a Orbána bych okamžitě vyměnila za naše slabé politiky.Tito dva dokáží přesně vyjádřit co lidé cítí a také pro to něco dělat.Těm se možná podaří zachránit své občany před invazní vlnou.Nám nezbyde,než emigrovat ze své vlasti.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 15:08- nebude jednodušší přinutit k emigraci menšinu?

   Smazat
 3. Slovensko je zralé na "majdan". Možná kdyby pravdoláskovému bombardéru upadla humanitární bombička, nebylo by to od věci.

  OdpovědětSmazat
 4. 16:02
  Pro zdejší korporátní fašisty, dělá to ze mne komunistu?

  OdpovědětSmazat
 5. nebojte nic, uz o rok premierom nebude...tak nejak sa to urobi aby tam nesedel a potom nam ritolezci prevazne z opozicie podporujuci humanitarne bombardovanie dopracu do zeme tolko migrantov kolko si brusel povie...a samo cim ich bude viac tym budeme svetovejsi a oni ritoleznejsi

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To by snad mělo záležet i na nás, jak dopadnou naši premiéři nebo jsme opravdu jen hloupé a líné ovce?

   Smazat
  2. ...ritolezci prevazne z opozicie. . . . dopracu do zeme tolko migrantov kolko si brusel povie. - Pravicová opozice už s tím začala. S Kotlebou a s Kyškou.

   Smazat
 6. Za chvilku možná nastoupí metoda Chovanec. Já si myslím, že pan Fico požádá o úplatek a uveřejní to na povel celá žumpa, protože má jako za komunistů jednoho majitele.
  To budou zase zdroje které nechtějí být jmenované, prý, možná, pravděpodobně. Dopadne jako Bárta, který od "kamarádů" nechtěl potvrzení o půjčce a potom se nestačil divit, co to jsou "vyvolení".

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Taky bych se nedivil, s tím Bártou je to přesné:)

   Obžaloba:

   Poskytnutím bezúročné půjčky z vlastních, kapitalisticky vydělaných, zdaněných zdrojů, si chtěl zajistit hlasování poslanců vlastní strany, o snížení vlastních platů, tak jak to slíbili voličům v předvolební kampani:)

   Háááááááájzl:)

   Smazat
 7. Nutno podotknout, že USA tahá za nitky a stále vše sleduje za oponou.Všichni musí příkazy Velkého bratra plnit.Příklad si třeba vzít z matky všech migrantů-Angely.Z té mají v USA radost, jak islamizuje Německo a vytváří obohacující multi.kulti společnost v době, kdy má nejmenší porodnost na světě.Imigranti obohatí svojí prací, kulturou a porodností Německo tak, že do 2 let klekne jeho ekonomika na kolena a o šarvátky, místní bitky nebo dokonce nově vznikající válečné buňky džihádistů, nenechají na sebe dlouho čekat.Německý národ pozná realitu již brzy.Další státy jsou na řadě.Vytvoření permanentního chaosu v Evropě, USA naprosto bude vyhovovat, možná si zde i zaválčí.Alegorické vozy jsou již připraveny a o mávače nouze nebude.

  OdpovědětSmazat
 8. Pán Fico je nebojácny politik a sme na neho na Slovensku hrdí.Nebojí sa ani Junkersa, od ktorého sa nenechá ani oblizovať a ani obchytkávať ako to robí Junkers iným hlavne fašistickými Ukrajincami, nebojí sa ani fašistov Tuska a Schulza. A ani američanov. Jedine z čoho má obavy je to, že eskalácie problémov a rozporov môžu stáť Slovensko finančné straty.Aj Kiska mu len robí problémy, keďže trčí američanom už úplne v zadku. Ministrovi zahraničných vecí Francúzska Fabiusovi, za kritiku Slovenska vo veci Imigrantov, poslal v Slovenskej televízií odkaz, že keby neboli Francúzi bombardovali Lýbiu tak by nebol ani problém s utečencami z Afriky, pričom vedeli, že to hrozí, pretože to predpovedal sám Kadáfi,kým ešte žil a kým ho Francúzi nezavraždili.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.