Reklama

pátek 25. září 2015

Spěchají. Proč? A v čem se O. Krejčí mýlí - dokončení.

Radim Vlenčík
25. 9. 2015 blog autora

Uveřejňuji třetí a závěrečnou část článku, ve kterém jsem se pokusil nastínit, o co dnes jde. Jak jsem již uvedl, chtěl jsem si s tímto článkem trochu víc pohrát a dát ho v propracovanější podobě. Vzhledem k tomu, co se odehrává právě teď před našima očima, rozhodl jsem se zveřejnit, co jsem měl připraveno, v "nevycizelované" podobě. Pokud jde o aktuální dění, mám na mysli bezprecentní brutální nátlak na reprezentaci zemí Visegrádu, který porušuje nejen všechny zásady, na kterých je vystavěna EU, ale i všechny zásady zdravého rozumu. Jedná se o jeden z typických projevů současného typu moci a její degenerace.

Nyní třetí část článku:

Zdroj: http://radimvalencik.pise.cz/2745-spechaji-proc-a-v-cem-se-o-krejci-myli-3.html

V předcházejících dvou částech jsem ukázal rozdíl mezi starým (nevyhovujícím) a novým modelem toho, jak funguje současná moc. Využil jsem k tomu velmi dobrý rozhovor s O. Krejčím, který ovšem – a o tom jsem hluboce přesvědčen – v souladu se starým modelem podceňuje velmi nebezpečné aspekty fungování současné moci. To, co se z jeho pohledu jeví jako ztráta racionality reprezentantů současné moci, je ve skutečnosti projevem velmi dobře promyšleného, ale také hodně sviňského plánu destrukce, který byl dlouhou dobu připravován a který má podobu hry typu "Titanic". Ta vychází nejen z potřeby překrýt důsledky toho, co současná moc napáchala, ještě většími zločiny, ale také z neschopnosti představit si perspektivu budoucího vývoje, viz:

http://radimvalencik.pise.cz/2692-historicke-i-dobove-kontexty-hry-typu-titanic-ii.html

Co s tím? Pokusím se na to odpovědět v bodech:

1. Předně a především pochopit, co co dnes jde. Přestat myslet ve starých schématech, přestat myslet setrvačně, přestat si dělat jakékoli iluze o reprezentantech současné moci. – Současná doba k tomu dává mimořádnou příležitost a také nás k tomu nutí. Je to otázka přežití.

2. Potřebujeme dosáhnout obratu ve "stmelování řad" těch, co vedou současný vývoj ke katastrofickému vyústění. K tomu připomenu ze včerejší části tohoto článku závěrečná slova z rozhovoru s O. Krejčím:


"Především by se Západ měl naučit dělat kompromisy, přestat si plést spravedlnost a právo s nadvládou Washingtonu. Nelze donekonečna odpovídat Moskvě na výzvy ke společnému boji proti tzv. Islámskému státu a terorismu tím, že se Rusko musí napřed Spojeným státům podřídit. To není možné očekávat od mocností, které mají sebeúctu a chtějí hájit své vlastní zájmy. Rusko a Čínu je nutné chápat jako partnery, ne jako vazaly. Jsou to jiné státy než Německo či Francie. A pak – je těžké podřizovat se washingtonskému vedení, které dvě dekády vrší jednu strategickou chybu na druhou."

Jenže právě toto, to, co by bylo nejvíce potřeba a čím by se mělo začít, se nejvíce trestá mechanismy vládnoucí moci. Proto je nutné:
- Využívat každou příležitost k osvětě, k prezentování vize, která si nevyžaduje hru typu "Titanic".

- Působit se značnou dávkou empatie. Za zlem, které nastupuje, jsou tak silné mechanismy, nad kterými ti, co zlo vypustili, nemají žádnou kontrolu. Je potřeba vytvářet nejširší spojenectví. Nejsou nepřátelé a všichni jsou potenciální spojenci. Jen někteří propadli zlu, stali se figurkami ve sviňské hře. Ta se stává stále svinštější. Proto někteří budou ztrácet chuť v ní pokračovat. Těm je potřeba pomoci. Za ty je potřeba bojovat. A je také nutno vědět, že těm, co se pokusí vyskočit z mechanismů reprodukce zla, hrozí značné represe.

- Soustředit se na efektivní akce odporu a ne na dysfunkční. Tím mám na mysli to, že ty, kteří se stali figurkami ve sviňské hře, je třeba vymanit z moci, pod jejíž kontrolu se dostali, vymanit z pasti skupinové konformity (kolektivního zblbnutí) – a nikoli hurá protesty je sjednocovat. Každá akce musí mít vysoký intelektuální a ideový náboj, dostat se pod kůži těm, které hra ovládla, rozklížit jejich utvrzování se v tom, že to, co dělají je normální a že bez nich by to bylo ještě horší. (Jako aktuální příklad může sloužit brutální nátlak na reprezentaci států Zemí Visegrádu, to, jak se někteří naprostému nesmyslu snaží vzdorovat, jiní pod nátlakem ustupují: Pro efektivní odpor platí – je nutné rozklížit, nikoli sjednocovat ty, kteří jsou mechanismy současné moci tlačení k páchání zla.)

3. Uvědomovat si, že v logice věci bude dramatičnost, osudovost, antihumánní a možná i tragický rozměr toho, co se děje, narůstat. Nenechat se tím zaskočit. Předvídat vývoj událostí a neustále na příkladech prokazovat, že nic jiného než kvalifikovaný odpor nám k záchraně nepomůže. Chce to dobré nervy, odvahu vidět věci, jak jsou, zachovat klid a dobrou mysl. Život (nejen vlastní) stojí zato.

Zde (v těchto momentech, v těchto epizodách současného dění) se bude projevovat, jak zrůdná je současná moc a jak se vymkla kontrole:

- Původ Islámského státu a odhalení toho, kdo za ním stojí a čemu slouží.

- Snaha za každou cenu zabránit tomu, aby Rusko pomohlo v boji proti Islámskému státu.

- Tichý souhlas současné euroreprezentace doprovázeným hrubým nátlakem vlivových skupin USA na likvidaci Kurdů jako skutečných bojovníků proto Islámskému státu.

- Snaha neomaleným způsobem nutit reprezentaci zemí EU k importu Islámského státu formou podpory nekontrolované a nátlakové imigrace.

(Obávám se, že jakmile se obrysy těchto lumpáren začnou obnažovat, spustí ti, co jsou v zajetí vládnoucí moci, ještě větší lumpárnu.)

5 komentářů :

 1. Přesné, pane Valenčík!

  OdpovědětSmazat
 2. Dobrý den vážení čtenáři, tento příspěvek jsem dal k 2. části článku, ale v době, kdy již začínal zapadat za dalšími aktuality. Z tohoto důvodu jej přikládám ještě jednou.

  Jinak pro ty co jsou zatím ve vleku zla (kolektivního zblbnutí) doporučuji shlédkout tento medailonek o 11.9.2015 (tam to vše začalo - ono to začalo již dříve, prakticky před 200 lety, ale poslední megtapodvod, zprvu asi plánovaný jako poslední bitva za úplné zotročení světa zmiňovanými skupinami v pozadí zla, která se v současnosti změnila v poslední křeč těsně před zhroucením).

  Medailonek je od ostatních dokumentů na toto téma zveřejněných odlišný v tom, kdy dává proti sobě víru a vědu.

  O co jde:
  Současní obhájci oficiální verze již pouze argumentují slovy "Věřím oficiální verzi. Věřím že USA by to neudělalo."

  Inřenýři, piloti, chemici, demoliční specialisté argumentují vědeckými důkazy, že k zhroucení 3. marakodrapů rychlostí volného pádu nárazy letadel a požárem kanceláří dojít nemohlo a rovněž, že obrovské dopravní letadlo nemohlo beze stopy zmizet v otvoru 6x6 metrů ve stěně Pentagonu, která se zřítila až půl hodiny po nárazu.

  Medailonek:
  http://www.czechfreepress.cz/uvadime-videa/11-zari-2001-14-let-pote-dokument-igora-chauna.html

  Původní text příspěvku z pod dílu 2. tohoto článku

  Na toto téma jsem napsal 4.6. letošního roku článek "Ta válka proti nám Evropanům se vede více prostředky a to už přes 100 let"
  http://svobodnenoviny.eu/ta-valka-proti-nam-evropanum-se-vede-vice-prostredky-a-to-uz-pres-100-let/

  Zmiňuje mimo jiné konflikt vyvolaný mezi německy a česky mluvící populací Čech, kdy došlo ke krvavému rozvratu společnosti jen na základě rozdílu jazyka nikoli kulturních hodnot. Imigranti násilně usazovaní v Evropě mají potenciál vyvolat vzájemnou krvavou lázeň ne jen pro jazykový rozdíl, ale zejména pro kulturní.

  Článek rovněž hodnotí švýcarský model, kde silné kulturní a hodnotové vazby zajišťují sounáležitost mezi obyvateli mluvícími 4 naprosto odlišnými jazyky.

  Klíčem je výchovně vzdělávací systém - to je jak školský, tak i duchovní. Tyto jsou v současné době v Evropě významně rozvráceny.

  Můj článek doplňuje mozaiku zde uvedeného článku. Obdobný článek z trochu jiného pohledu vyšel dnes na Zvědavci.
  http://www.zvedavec.org/komentare/2015/09/6595-americka-velka-strategie-dela-salto.htm

  Všem analyticky myslícím doporučuji oba články přečíst. Ale to podstatné co je nevyhnutelné, máme-li přežít jako kultura i jako jednotlivci, je začít pracovat na rozbití v článku Radima Valenčíka prezentovaných struktur, které dle mého názoru vznikly částečně záměrně částečně spontálně.

  Osobně vidím problém v tom, že do řídících společenských struktur, vedených původně sociálně inteligentními jedinci, začaly postupně pronikat bandité, kdy v současné době zde již "sedí" nejen užiteční idioti ale i stupidové.
  Teoretický podklad je zde:.
  http://blisty.cz/art/34902.html

  Tedy ne vše co se děje je plně promyšlený záměr zmiňovaných vzájemně se kryjících struktur, spíše jejich již zoufalým těkáním, kdy jejich zprvu "malá domu", které začaly být neudržitelné, postupně překrývali stále většími "bejkárnami", kdy v současné době těkají ode zdi ke zdi realizováním stále nebezpečnějších kroků. Prakticky hrají va-bank o přežití svých ubohých cizopasnických životů (moci).a to i za cenu, že zlikvidují svého dosavadního hostitele ve víře, že se jim podaří přeskočit na nějakého nového, který se ze vzniklého chaosu zrodí.

  Jediná možnost jak situaci zachránit, je postupně všechny stupidy (známky stupidity vykazuje Dinsbier), bandity (řada kauz napovídá, že do této kategorie patří Kalousek), užitečné idioty (s odstupem času je zcela zcela zřetelné že takto byl exelentně zneužit a to na celosvětové úrovni jako médium "morálky" ne příliš chytrý Havel), odstavit od moci a nahradit osobnostmi typu Putin.

  Podporujme pana prezidenta a zkusme věřit panu Babišovi (zatím kromě pomluv nevidím, že by jednal proti zájmům národa - evropy)

  Václav Kytička

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pokud by to p. Babiš myslel s námi dobře, pak by ohledně imigrantských kvót prosazoval stejné řešení jako slovenský premiér a neobhajoval naši zradu vůči Slovákům nakradenými dotacemi EU.

   Smazat
 3. Díky za vaše články, pane docente Valenčíku!!
  Měly by být šířeny a šířeny, jak jen se dá.
  Aby zasáhly co nejširší okruh vnímavých čtenářů. Těch, kteří si ještě nenechali vypatlat svůj usudek tou mainstreamovou goebbelsovskou.
  Bylo by moc dobré, pokud by se myšlenky p. Valenčíka staly součástí politického programu některé nezkorumpované strany či hnutí .....
  Najde se taková / -é? Je to naléhavé!!!

  OdpovědětSmazat
 4. hrabě Kocharowski28. září 2015 20:30

  (Obávám se, že jakmile se obrysy těchto lumpáren začnou obnažovat, spustí ti, co jsou v zajetí vládnoucí moci, ještě větší lumpárnu.)
  xxxxxxxxxxx
  Mám stejný názor.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.