Reklama

čtvrtek 10. září 2015

Spoluvinu za utrpení nesou všichni politici, kteří nepodpořili Asada


- jp -
9. 9. 2015  Euroasia24

Za utrpení milionů syrských lidí a stejně tak za bezpříkladnou uprchlickou krizi, která začíná nabývat naprosto šílených rozměrů a napáchá nenapravitelné škody nejen na evropském kontinentu, nesou spoluvinu všichni politici světa, kteří se po celý průběh syrské katastrofy nedokázali hlasitě a jednoznačně postavit za legitimního prezidenta Syrské arabské republiky Bašára al-Asada.

Válka v Sýrii se naplno rozhořela už před více než čtyřmi lety. Čtyři roky, to je dost času na to, aby i ti největší zaslepenci pochopili, o čem tato válka je a na které straně se nachází zlo.

Od samého začátku „syrského“ konfliktu byla a je v našem politickém i mediálním mainstreamu naprosto zřetelná plná podřízenost zájmům Spojených států, Velké Británie, prolobovaných orgánů Evropské unie a dalších korporátních a globalistických struktur.

Jsou to zájmy západních oligarchů, zapojených do obchodu se vším, počínaje fotografiemi trpících syrských dětí, přes byznys se samotným lidským utrpením, přinášející obrovský profit pánům převaděčů a převozníků, parazitům na sociálních službách a zřizovatelům neziskovek, přes miliardy za plyn a ropu až po biliony zisku z jakéhokoliv sortimentu produkovaného nadnárodními korporacemi.

Právě jejich obavy z rostoucí ceny práce v bohatnoucí Číně jsou těmi největšími poleny přikládanými pod pekelný kotel současné tragédie. Není tajemstvím, že se Čína pomalu „uzavírá“; výroba se začíná vracet do Evropy, kde jsou zatím výrobní náklady neúměrně vysoké a ty je třeba za každou cenu srazit. Pokud možno ještě do té doby, než vstoupí v platnost „báječné" Transatlantické obchodní a investiční partnerství, TTIP, chcete-li. Ať si to Evropská komise obhajuje solidaritou, humanismem a „evropskými hodnotami“ jak chce.

Škody, které syrská katastrofa napáchala na obyčejných lidech na Blízkém východě a v Evropě, jsou nezměrné a velká jejich část bude nenapravitelná. Nemá cenu je zde vyjmenovávat, některé se pomalu stávají naší každodenní realitou.

Říci nahlas pravdu nedokázaly od začátku války v Sýrii už tři české vlády, skoro nikdo ze zákonodárných a výkonných složek státu či médií hlavního proudu. A teď se diví nebo dělají, že se diví.

Ale určitý čas ještě je: pomozte Bašáru al-Asadovi proti neskutečné přesile, která proti němu stojí. Zabraňte dalšímu opravdovému ničení planety. Přestaňte podporovat elity z USA a „Západu“, globální oligarchii a s ní Islámský stát, frontu an-Nusrá, Svobodnou syrskou armádu či feudalisty z Perského zálivu. To je vzkaz českým politikům, z nichž drtivá většina nikdy v Sýrii ani nebyla – na rozdíl od tamní české velvyslankyně, která se nebála říct pravdu už před třemi lety.

17 komentářů :

 1. Až dosud Evropa přihlížela, v případě V.Británie a Francie podporovala americko-tureckou agresi proti syrské zákonné vládě a vyčkávala, zda prezident Asád padne či nikoliv. Teď se situace drasticky změnila invazí uprchlíků, zejména ze Sýrie do Evropy.Je zjevné, že je třeba tuto invazi zastavit a to znamená ukončit tu válku v Sýrii a umožnit obnovu země a návrat uprchlíků. Tady by měla končit ta podpora protivládní agresi a terorismu, neboť její vitězství by znamenalo rozšíření islámského státu na celou Sýrii a další miliony uprchlíků. Protože Asada se na rozdíl od oběšení Sadáma a umučení Kadáffiho nepodařilo ani sesadit ani popravit a představuje zatím jedinou pozemní sílu proti IS, je třeba jej podpořit a spojit se s ním. Dobře, že se této iniciativy ujalo Rusko, navzdory "obavám" USA z dodávek ruských zbraní do Sýrie.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. brzy to skončí : Jak pozna nepritel, kdy zautoci Rusko?
   1. Prestane fungovat veskera mobilni komunikace, site apod.
   2. Prestane fungovat 99% elektroniky
   3.Prestanou fungovat akumulatory v automobilech (nenastartujete a muzete jit po svych nebo na kole).

   4. Cilene niceni mostu, silnicnichi zeleznicnich uzlu apod. pomoci delostrelectva.

   5. Vrtulniky a stihacky zacnout nicit pozemni sily protivnika. Tanky, BMP...
   6. A az potom nepritel uvidi ruskeho vojaka...

   Jak rikaval muj deda: Ruskyj bojuje nejlepe ze vsech.

   Smazat
 2. Asad je borec.Klaním se před tímto člověkem.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Oni si žijí svůj život, svou kulturu, my jim diktujem humanitárním bobbardováním naše pravidla, naši kulturu.

   Kdo je vlastně DIKTÁTOR?

   Smazat
  2. Pro 15.58 : A jaká je demokracie podle vás ,kapitalistů ? Bombardování a konflikty po celém světě ?

   Smazat
  3. Antoine de Saint-Exupéry napsal článek Mír nebo válku, který byl otisknut v deníku Paris-Soir 4. října 1938, po podepsání « Mnichovské zrady » (29. září 1938). Zde je výňatek :
   Homme de guerre, qui es-tu?
   Noyés dans les contradictions que nous ne savons plus résoudre, découragés par l’incohérence d’événements que nul langage n’éclaire plus, nous admettions obscurément le drame sanglant qui nous eût imposé, enfin, des devoirs simples.
   Nous connaissions pourtant que toute guerre, depuis qu’elle se traite avec la torpille et l’ypérite, ne saurait aboutir qu’à l’écroulement de l’Europe. Mais nous sommes peu sensibles, bien moins qu’on l’imagine, à la description d’un cataclysme. Nous assistons chaque semaine, du fond de nos fauteuils de cinéma, aux bombardements d’Espagne ou de Chine. Sans en être ébranlés nous-mêmes, nous pouvons entendre les coups qui frappent les villes dans leurs profondeurs. Nous admirons les torsades de suie et de cendres que ces terres à volcans débitent lentement vers le ciel. Et cependant ! C’est le grain des greniers, ce sont les trésors familiaux, c’est l’héritage des générations, c’est la chair des enfants brûlés qui, dilapidés en fumées, engraissent lentement ce cumulus noir.
   Antoine de Saint Exupéry, La Paix ou la Guerre, Paris-Soir, 4 octobre 1938.
   http://www.biblisem.net/etudes/stexlplg.htm

   Válkychtivý člověče, kdo jsi?
   Utopeni v protimluvech, které již nedovedeme rozhodnout, malomyslní roztříštěností událostí, které už žádný jazyk nevysvětluje, jsme zaslepeně připustili to krvavé drama, které by nás bylo bývalo nakonec přinutilo k pouhé povinnosti.
   Přestože jsme věděli, že každá válka, od té doby, co se vede torpédy a yperitem, může vyústit jen v zhroucení Evropy. Jsme však málo citliví, mnohem méně, než si dovedeme představit, k obrazu kataklyzmatu. Každý týden sledujeme v kině, zabořeni do křesel, bombardování Španělska nebo Číny. Můžeme slyšet výbuchy, které zasahují města v jejich hloubi, aniž bychom tím byli sami jakkoli otřeseni. Podivujeme se stoupajícím oblakům kouře a popele, která tyto země sopečných jícnů pozvolna vypouštějí do nebe. Ale vždyť! Je to zrno ze sýpek, jsou to rodinné poklady, je to dědictví generací, jsou to tělíčka uhořelých dětí, které zmařeny v dým, pozvolna krmí to černé mračno.

   Smazat
  4. 20:51- vida a jsme na pomyslné spirále ve stejném bodu, jen o level výše.

   Smazat
 3. skrytí diktátoři jsou v evropské únii,ty nám pořád něco diktují,vyvyšují se na postsocialistické země

  OdpovědětSmazat
 4. Ty bys potřeboval nějakýho diktátora jako sůl trapnej anonyme 18.58. Aby tě nechal zavřít do blázince -pěkně svěrací kazajku a ještě klecový lůžko. Zavřít. Nepustit k počítači. Jsi trapnej, píšeš pořád stejný sračky, jenom urážíš a nadáváš. Jsi jak obtížnej nevyhubitelnej hmyz.

  OdpovědětSmazat
 5. Pokud by šel současný světový globální systém vymazat tlačítkem delete a provést restart bylo by to jednoduché, i když na druhou stranu vždy zůstane nějaká špinavá stopa. Lidstvo celé planety má na vybranou pouze dvě cesty, cestu konáním dobra, která nás obohatí o celou škálu příjemných prožitků a čistých radostí života a nebo cestu zla, která nás vede do pekel.

  OdpovědětSmazat
 6. Dobrá, nová zpráva pro mne je, že USA přijmou minimálně 10 tisíc syrských imigrantů. Špatná, že proces přijetí trvá cca 2 roky.Mohu tedy 2 roky fabulovat: 1) Syrská krize bude do dvou let vyřešena. 2) Min. 10 tisíc imigrantů= vojáků IS se přemístí do USA?- nebo do jiné části světa. 3) Je to jen blaf-taktický ústup před ruským angažmá v Sýrii? Kdo ví? D?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Aby to nebyli právě jen ti migranti, kteří uvíznou v policejních informačních kanálech policií a hrozí jim stíhání, resp. dekonspirace. Pak jim zbývá už jen kariéra instruktorů mimo Evropu.

   Smazat
  2. 0:56- To by byla ta nejlepší varianta, myslíte, že na to evropští kliftoni mají?

   Smazat
 7. Máme v ČR špatné zákony a doplácím na ně.Mají také špatné zákony?
  A to budu zase doplácet za ně?Už první projetí boj.vozidel bylo vše jasné
  dopředu...

  OdpovědětSmazat
 8. Kdy už začnou lidé usilovat o mír?Jak se před lety psávalo.Zatím všude jen
  zbraně a násilí.Kdo jsou ti lidé?Kde je moderní smýšlející člověk?
  Charita,tím se tic nezmění.Jen zahleděnost,že někomu pomáháme.Ale pravda je jinde.Každá země má myslet na své.Hlavně vzdálená AMERIKA
  a její politika.Ne rozbouřit tolik státu a uvrhnout pak všechny země do bídy.

  OdpovědětSmazat
 9. Stalo se jen to, co je logickým důsledkem předchozí činnosti. Nelze USA vinit z hlouposti, že nevěděli, co činí. O to je horší poznání, že vše je řízeno v něčím zájmu. USA válčí stále, je to součást jejich existence, v jejich podání jakákoliv slova ztrácí na významu, pravda se mění v lež tak samozřejmě jako, že zítra bude zase nový den. Vůbec si nedovedu představit, že by neexistoval internet, který jediný je schopen tyto lži odhalovat.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.