Reklama

středa 9. září 2015

Stížnost na lživé informace vysílané zpravodajstvím ČT, neskrývanou cenzuru, proamerickou orientaci

Eva Novotná
9.9. 2015   Ne základnám
Upozorňujeme na tu poslední, kdy zpravodajství České televize nepokrytě lže, cenzuruje informace. V dnešním zpravodajském vysílání tj. 9.9. 2015 komentuje nový průjezd americké armády přes svrchované území České republiky a ten doplňuje archivními dokumenty o vítání americké armády občany České republiky.O části společnosti nesouhlasící s průjezdům ozbrojených sil cizích států neinformuje, cenzuruje existující video záběry z protestů, v nichž je upozorněno, že vítání cizích armád je projevem několika tisíc proamerických stoupenců.

Rada České televize
Ing. Jan BednářKavčí hory
140 70, Praha 4
Praha 9.9.2015

Věc: stížnost na lživé informace vysílané zpravodajstvím ČT, neskrývanou cenzuru, proamerickou orientaci

Vážená rado České televize, vážený pane předsedo,


dlouhodobě sledujeme zpravodajství České televize, zaznamenáváme obdobné chyby formátu, jako byla odvysílaná zpráva zpravodajství České televize, že 2. světovou válku zahájilo Rusko. Pan Šámal to komentoval slovy, že občas k chybám dochází. Podle našich poznatků se zpravodajství dopouští chyb každý den.

Upozorňujeme na tu poslední, kdy zpravodajství České televize nepokrytě lže, cenzuruje informace. V dnešním zpravodajském vysílání tj. 9.9. 2015 komentuje nový průjezd americké armády přes svrchované území České republiky a ten doplňuje archivními dokumenty o vítání americké armády občany České republiky.O části společnosti nesouhlasící s průjezdům ozbrojených sil cizích států neinformuje, cenzuruje existující video záběry z protestů, v nichž je upozorněno, že vítání cizích armád je projevem několika tisíc proamerických stoupenců.

O protestující části společnosti se zpravodajství České televize vyjadřuje jako o skupině minimální. Znehodnocuje tak vlastní průzkumy a dostává se do kolize s demokratickým právem na vyjádření se třeba i menšiny.

Nezmiňuje se jediným slovem o dopisu, který byl desítkou iniciativ a hnutí prostřednictvím podatelny Úřadu vlády předán premiéru Sobotkovi, ve kterém protestujeme proti opakujícímu se průjezdu americké armády a klademe mu otázku, co 150 nákladních vozů se 74 vleky veze.

Za zbabělost zpravodajství České televize lze označit chování, kdy se redaktor v dnešní reportáži neodváží položit otázku, co konvoj veze.

Výzva žádá premiéra, aby se Česká republika a její vláda nepodílela na exportu zbraní a munice, která bude sloužit převážně k zabíjení civilního obyvatelstva. V dopisu iniciativy a hnutí protestují proti možnosti, že v nákladu mohou být obsaženy zbraňové systémy, které nemusí opustit Českou republiku.

Proti novému průjezdu a převozu utajeného materiálu jsme protestovali včera v 17: 00 hodin 8.9.2015 na Klárově. O tomto protestu ve svých komentářích zpravodajství České televize diváky neinformuje. Jedná se o neskrývanou cenzuru.

Lze doložit nemalý počet odvysílaných šotů z dílny zpravodajství České televize natažených do desítek minut k tématům, u kterých není jasné, co mají diváku v logice zpravodajství přinést.

Ztrátu funkce veřejnoprávnosti zpravodajství můžeme doložit konkrétním příkladem z 31.8.2015 z události před Úřadem vlády. Reportérku ČT, stojící u dveří Úřadu vlády, jsme informovali o předání protestu adresovaného do rukou premiéra Sobotky prostřednictvím podatelny a potvrzenou kopii protestu v listinné podobě ji do rukou předali a stručně jsme ji informovali o obsahu. Redaktorka nám dopis – protest vrátila, náš návrh o reportáž zamítla.

11 komentářů :

 1. Nechápem, prečo už nezatvorili stanicu ČT 1 a ČT24. Čo sú to za ľudia, že vysielajú taký humus? Majú vôbec chrbtovú kosť a svedomie? Budú sa za klamstvá zodpovedať? To záleží na vás, na občanoch ČR

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. ČT24

   Tento článek se tematicky překrývá s článkem Rádio Jerevan.

   ČT 24 je televizní kanál, na kterém Česká televize vysílá zejména události, které se staly, ale i ty, které se nestaly. Důležité je, aby vše, co odvysílá, bylo v souladu s pravdou a láskou a v úhlu pohledu podle Evropské komise. Nad dodržováním těchto principů bdí Centrální mozek EU ve spolupráci s eurohujerem Lubomírem Zaorálkem. Vlastníkem ČT24 je firma Krkavčí hory, družstvo, která je sponzorována z výpalného své mateřské organizace České televize. Družstevníci se scházejí pravidelně jednou týdne v pražské kavárně u Schwarzenbergů.
   Česká televize má svůj omezený okruh spolupracovníků – tzv. „univerzálních odborníků“, kteří jsou na obrazovce pečení vaření. Jejich názor je předem znám, proto jsou zváni do všech diskuzních pořadů a do vstupů při vysílání zpráv. Aby ČT vzbudila zdání veřejnoprávnosti, zve si do některých pořadů dva univerzální odborníky, kteří si naoko oponují, ale ve skutečnosti mluví stejným jazykem a vzájemně se doplňují. A aby ČT vzbudila zdání nestrannosti a vyváženosti, pozve si čas od času i člověka s jiným názorem, ten však musí mít vždy proti sobě univerzálního odborníka ČT se správným názorem, který mu společně s redaktorem skáče do řeči, takže divák se stejně dohromady nic nedozví.
   Novináři ČT jsou se svým kanálem spokojeni, protože ČT24 má sledovanost čtyři procenta a podle nezfalšovaného průzkumu jí důvěřuje přes 80 procent diváků. To jsou zajímavá čísla. Bystrý absolvent základní školy si snadno spočte, že 80 procent ze 4 procent jsou 3,2 procenta diváků. To si ale divák, který důvěřuje ČT24, nedokáže spočítat.

   http://necyklopedie.wikia.com/wiki/ČT24

   Smazat
 2. Zpravodajství České televize raketově dohnalo a předehnalo zpravodajství Československé televize...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jednotkou soustavy SI pro propagandu je 1 karas, značka K (1 K = 1 C2·n·k·p·60min-1) Dílčí jednotkou je 1 pazderka, značka P. 1 karas má 10 pazderků (1 K = 10 P)

   http://necyklopedie.wikia.com/wiki/Propaganda

   Smazat
  2. Co se týče jednotek, Pazdera je bezesporu větší jednotka než Karas. aspoň co se týká ukrajinské stupnice hodnot.

   Smazat
 3. https://www.youtube.com/watch?v=7TeitNEQM6Y

  VYMYVANI MOZKU NAŠIM DĚTEM NA České televizi!

  OdpovědětSmazat
 4. Mezi důležité atributy ČT je informovanost, protože jen správně podaná informace přispívá k uvědomění mas lidu. Prvotním úkolem redaktorů je správný výběr informací. Následuje jejich jazyková a stylizační úprava, aby tato informace byla podána správně a v souladu s vnitřními zásadami pravdy a lásky. Některé informace, jako jsou např. zprávy o protivládních demonstracích v EU nebo o skutečných důsledcích přívalu imigrantů do Evropy je třeba podat tak, aby lidé nebyli zbytečně vyděšeni a mohli úspěšně budovat rozvinutou kapitalistickou společnost. U zpráv z demonstrací proti oficiálním dogmatům je třeba postupovat vždy tak, aby se divák ČT nedozvěděl nic o tom, o čem to bylo, ale aby se na tom našlo vždy něco, co udělá z demonstrujících protistátní živly, fašisty, rasisty nebo xenofoby. Pokud se někde konají dvě protichůdné demonstrace, dohlížející veřejnoprávní inkvizitor ČT nejprve určí, která z nich je ta správná a která z nich je ta špatná. Poté se ve zpravodajství postupuje podle Henychova vzorce, kdy je počet účastníků té správné demonstrace vynásoben koeficientem 2,5 až 16,2, přičemž výše koeficientu je určena odbory ČT. Počet účastníků té špatné demonstrace je stanoven podle té kamery ČT, která jich snímá nejméně. V případě, že se nepodaří ututlat, že některá informace podaná ČT je nepravdivá či zavádějící, je nutno ji opakovat tolikrát a tak dlouho, až se z ní stane pravda.

  http://necyklopedie.wikia.com/wiki/Česká_televize

  OdpovědětSmazat
 5. Aj na Slovensku je to obdobné s RTVS. Mená ako Baková, Dobšinský, Rajec
  sú prefláknuté proamerické firmy, ktoré majú jediný monopol na pravdu a bohužiaľ za naše peniaze...

  OdpovědětSmazat
 6. Já to ráno viděl a přepadla mě taková bezmoc,protože jsme odsouzeni k zániku a naše děti v otroctví,když neumíme vyjít do ulic a jenom meleme pantem.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. TO JE ONEN NEOLIBERALISMUS.JE JAKO AIDS

   napadá imunní systém své oběti,která se má stát bezmocná.A TO JE PRÁVĚ TA LEŽ,KTEROU MAJÍ ZA ÚKOL ŠIŘIT TI ,KTERÉ VOLÍME.
   OSV už několikrát zvítězila ve volbách.Nejprve poslala na rozptylovou loučku ODS a poté TOP stranu knížete Poserplíny,který nařidil svým podřizeným,aby všude šířili,že jeho voliči budou bojovat za jeho svobodu ATOMOVÝMI PUMAMI.Ostatní strany jsou stejně NEOLIBERÁLNÍ včetně komunistů,kteři realizují svou vedoucí úlohu ostatních stran tím, že zablokovali na svém beznadějně nezajímavém webu DISKUZNÍ RUBRIKY, .

   NEZBÝVÁ NEŽ ZALOŽIT NEJPRVE INICIATIVU VOLIČI ZA VOLIČE-tedy VZV a uvažovat,zda by se nedalo těch ostatních křiváckých polit.stran i s jejich vadnými zákony volbami zbavit

   Smazat
 7. ČT už není ani česká, ale už to není ani televize. Je to něco jako ministerstvo pravdy a proamerické propagandy goebbelsovského typu.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.