Reklama

pondělí 7. září 2015

Strelkov - VSU dokončily přípravu k útoku a mohou rozbít opolčence do týdne nebo dvou

7.9.2015 Antifašist

Bývalý ministr obrany Doněcké lidové republiky Igor Strelkov řekl, že útok sil ukrajinské junty na samovyhlášené republiky je nevyhnutelný a začne během příštího měsíce. Skutečně již byl připraven. Síly domobranců jsou pětinásobně nižší než nepřítele a hrozí, že budou poraženy za dobu maximálně dvou týdnů.

Podle Igora Strelkova, v současné době má Ukrajinská armáda téměř hotové soustředění sil pro plánovanou ofenzívu.

"V oblastech, vybraných jako směru hlavního úderu (na jihu Doněcka) je jejich početní přesila nad protivníkem odhadována přibližně jako 5násobná. Ukrytá za hloubkovou obranou, má skupina VSU výrazně útočnou konfiguraci "- zdůrazňuje bývalý vrchní velitel.

"Na frontě se aktivně provádí další průzkum armádních pozic DLR, LLR. Přitom jej vedou profesionální průzkumníci (pravděpodobně cizinci). Počet dronů a prostředků elektronického boje použitých ukrajinskou armádou je impozantní. V blízkosti přední linie jsou značné rezervy munice pro všechny druhy zbraní, "- říká Igor Strelkov.

"Disponibilní síly VSU jsou dost velké pro porážku " domobranců ", během týdne nebo dvou. Již v první den útoku může být dosaženo dalekosáhlých průlomů v přístupu k týlovým komunikacím" - varuje plukovník.

Strelkov varuje, že útok Ukrajiny může být buď "Generální" (zaměřený na dosažení hranice s Ruskou federací a následné úplné zničení republik), tak i omezený, jehož cílem může být dobytí jižní části DLR a životně důležité infrastruktury, bez kterých se i částečná hospodářská autonomie Donbasu stane nemožná.

"Plný útok by se měl očekávat před nástupem podzimního rozbředlého sněhu, a tak čas zůstávající k dispozici VSU není větší než měsíc a půl do jeho začátku.
A s přihlédnutím k potřebě nejen začít, ale dokončení operaci před začátkem podzimního rozbředlého sněhu, posouvá útočné období před 20.-25. září. 
 
Jestliže před touto lhůtou nebude spuštěna ofenziva, s vysokou pravděpodobností bude možné předvídat zachování statu quo před zimními mrazy.

Nicméně odložení operace je možné, ale nepravděpodobné, protože zhoršující se ekonomická a politická situace v Kyjevě juntě nezaručuje schopnost znovu sestavit stejně silnou skupinu pro útok o šest měsíců později, "- vysvětluje ex-ministr.

"Nejvhodnější termín pro útok (se vcítěním do postavení nepřítele), se zdá být v okamžiku, kdy V. Putin bude v New Yorku na Valném shromáždění OSN (20. září). Tehdy na něj může být činěn masivní tlak od tzv. "Mezinárodního společenství" v okamžiku nutnosti přijetí strategického rozhodnutí o poskytnutí vojenské pomoci LLR a DLR, nebo rozsahu podpory," - shrnuje Igor Strelkov.


Podrobněji: http://antifashist.com/item/strelkov-vsu-zakonchili-sosredotochenie-dlya-nastupleniya-i-mogut-razgromit-opolchenie-v-techenie-nedeli-dvuh.html#ixzz3kau7iEYQ


Pro České národní listy přeložil P. Rejf

20 komentářů :

 1. Nevím,proč se mi vybavil poslední rozhovor s V.PJAKINEM.Video je zde k dispozici.Tato zpráva Strelkova se mi zdá být divná.Vyvrátí mi můj pocit někdo?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Strelkov touto zprávou potvrdil tvrzení Pjakina, že pracuje pro "Bílý projekt". Proto je také bývalý.. (ministr obrany, apod..) Protože se mu nepodařilo vytvořit takovou domoobranu, která by nabádala k podobnému uskupení v Rusku, aby rozvrátila Rusko, nezbývá mu než rozmělňovat odpor Novorosije zavádějícími prohlášeními. Jinak všechna čest, Slavjansk zvládl dokonale, ale jde o to vyhrát válku.. Aleš Krejčí / Brno

   Smazat
  2. pro 9:46- také já hned jak jsem si přečetla nadpis, tak jsem si vzpomněla na Pjakina a zase se mi potvrzuje, že má ve všem pravdu. Strelkov nekope za Donbas nebo Rusko, ten kope a to velmi silně za USA. Necháme se překvapit, co nám podzim přinese. Držím pěsti lidem z Donbasu. Na jejich straně je pravda....Dagmar

   Smazat
  3. Stereklova raději neposlouchat, pokud proti bílému viru není informační a znalostní imunita. Mimochodem, za rok se bojechtivost drtivě většiny VSUmanů snížila limitně k nule, raději se věší, strílí po sobě, chlastají jako nezřízení a zdrhají, kam to jen jde. Rezervy nejsou žádné, při první přesně zacílené protikanonádě se ta sebranka rozuteče všemi směry.

   Smazat
 2. Většina z nás by souhlasili se Strelkovem - zasadit nacistům zdrcující úder jednou pro vždy .....

  Bohužel to nemusí být nejlepší řešení ......

  Je nezbytno dotáhnout do konce finanční válku - zlomit dolar a vyčistit tu chátru co parazituje na dolaru .... pak USA půjdou ke dnu a Ukrajina půjde ke dnu s nima -

  Toto je strategie číslo jedna ....

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vlastíku, tak nějaké ty dolary nakup a spal je. Přispěj svou troškou do mlýna.

   Smazat
  2. Tak přesně tohle dělá prozíravý guvernér Singer. Hromadí ve sklepení ČNB dolary, aby ve vhodné chvíli byly použity na hodně velkém táboráku. To bude český příspěvek na zpevnění světového platidla

   Smazat
  3. 11:00: Trolíku, proč by měl dolary skupovat Vlastimil? Naopak, my očekáváme od vás, amerikanofilních soudruhů, že v rámci záchrany USA ekonomiky vyberete veškeré úspory a nakoupíte za ně dolary. Nastal čas činů, řečnění je k ničemu. A my ostatní, si raději pořídíme platební karty v čínské bance a budeme nakupovat zlato, čínskou nebo ruskou měnu. Čas ukáže.

   Smazat
  4. Dedolarizece je probíhající proces, do něhož nikdo z nás zasáhnout nemůže pro totální bezvýznamnost. Tedy dokud se do věci nevložímemy, znalí, informovaní a mravní.

   Smazat
 3. Vítězství Kyjeva nad Donbasem by bylo pro chuntu totální neštěstí. To by se zase muse o toto teritorium starat, posílat tam výplaty a důchody, platit třeba i za uhlí (pokud by dokázal znovu obnovit většinu šachet, které Kyjev sám nechal zničit), obnovovat infrastrukturu, kterou ukrajinská vojska zničila atd. Nechám se rád překvapit.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kyjev nemusí nic, v první řadě by došlo ke genocidě místního obyvatelstva a pak k "prodeji" či spíše darování přírodních zdrojů Donbasu především USA korporacím, po vytěžení přír bohatství se mohou pokusit do vydrancované země nastěhovat dostatečný počet "pracovitých" afrických imigrantů, aby tím dokončili likvidaci Ukrajinců již trvale.

   Smazat
  2. Jediný důvod, proč západ stále odkládá default Ukrajiny je vytvořit dostatečný prostor na rozprodej (přesněněji rozkradení) Ukrajiny do těch správnejch ručiček. Po rozkradení země nebude již nic bránit nechat padnout hřivnu, majeteček bude tou dobou už "u sebe doma" za Atlantikem.

   Smazat
 4. Strelkov je voják a proto to posuzuje ze svého hlediska a politické aspekty vnímá jen jakoby v pozadí,ale nepodceňuje je,zdůrazňuje ty vojenské a ty mu dávají za pravdu:teď,nebo nikdy,nebude mít to zdivočelé sionistické vedení Ukrajiny takovou možnost,než do konce tohoto měsíce,protože během zimy se mu ta nakupená vojenská mašinérie rozpadne a už ji nikdy nedá dohromady...Jinak kromě toho,co napsal Strekov o symptomech bížícího se "Blitzkriegu" je do pozic VSU lifrováno celými kolonami cisteren velké množství PHM a to je neklamné svědectví,že se cirkus brzy dá do pohybu....

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Díky, toto je přesné hodnocení článku.

   Smazat
  2. Souhlasím a jen doufám, že ruský prezident má dobré informace a je na takovou situaci připraven, protože v současné době věnoval hodně sil na urovnání syrského konfliktu.

   Smazat
  3. Treba aby Donbas bol pripravený na útok Kyjeva a mal pripravený plán na odrazenie útoku

   Smazat
 5. No, ona to také může býtsnaha ponouknout ukry k akci. Strelkov neni blbej, aby nevěděl, že početní stav není až tak rozhodující, podstatná je vůle bojovat a ochota umřit za své. Neymslím, že ukři vyhrají - spíš to bude jejich labuí píseň.

  OdpovědětSmazat
 6. Strelkov má jistě důvěryhodné informace .
  Vypadá to ,že dojde k obrovskému masakru ruskojazyčného obyvatelstva
  Donbasu.

  OdpovědětSmazat
 7. Od USA ještě příjdou nějaké odporné, lživé a neuvěřitelné provokace. Nejen na Ukrajině, i když jejich nacistické a fašistické loutky z Kyjeva jsou jim stále poslušné.To, že je VS OSN na půdě USA, tedy v zemi, kde vládne siokorporátní fašismus, snažící se o ovládnutí celého světa, je špatné.
  Tato arogantní a nenasytná země si pak určuje, kdo může přijet do New Yorku a kdo ne, komu udělí víza, a kdo je nedostane, protože se jim z nějakého důvodu nelíbí...Je fakt, že když USA záměrně, drze, arogantně, uměle a lživě udělaly z Ruska a jejího politického představitele (Putina), svého nepřítele, a lživou, mainstreamovou propagandou v Evropě, i nepřítele EU, že to u toho neskončí, a že nějaký podraz, když bude Putin na zasedání OSN v New Yorku, na něj nejspíše nachystají. Říše imperiálního zla, vedená korporátními sionistickými absolutisticko-mocichtivými pomatenci a neokonzervativními, nacionalistickými válečnými magory, však nemůže nikdy dobře skončit. Je to jen otázkou času, kdy se USA zhroutí. Ale každá potrefená kobyla v předsmrtné křeči kolem sebe kope, bude to i v tomto případě. Můžeme mít oprávněné obavy, že pak sebou vezmou minimálně i tu vazalskou a hloupou Evropu, která neustále lezla USA do análního otvoru.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.