Reklama

úterý 8. září 2015

To opravdu nikdo v této zemi neudělá s našimi médií pořádek?

Lubomír Man
8. 9. 2015  
  
Nejsmutnější na celé věci je, že trend ke goebbelsovké praxi ČT i jiných našich médií je stále zřejmější, vyhraněnější a nestoudnější, a současně též nevšímavější k sílícím vlnám kritiky, která se logicky i přirozeně proti takovémuto informování veřejnosti zvedá.
26 miliońů Rusů, 407 000 Američanů a 388 000 Britů ztratilo život v boji proti německému nacizmu a všem jeho ohavným atributům, mezi nimiž k nejohavnějším patřil Goebbelsův propagandistický stroj, proměňující normální lidské bytosti ve fanatiky, prodchnuté představou dobové pochodové písně „Dnes nám patří Německo a zítra celý svět“, se kterou němečtí pěšáci pošlapávali svébytnost a svobodu jedné evropské země za druhou. Však také náčelník tohoto stroje Joseph Goebbels, vědom si důležitosti své funkce pro rozpínavost Velkoněmecké říše a tedy i své odpovědnosti za zločiny, jež spáchala, zvolil jako únik z této odpovědnosti sebevraždu jak sebe sama, tak své rodiny.

Šlo tedy o nacistického válečného zločince číslo tři nebo čtyři, věhlasného technika zpracovávání myšlení lidí a vlastně tvůrce jejích myšlenek, a tím i nepomíjitelnou postavu, bez níž by nacistická říše nebyla oním mocným stvořitelem i šiřitelem zla, jímž skutečně byla.

A teď si uvědomme, že to vůbec nejpodstatnější a současně i nejoriginálnější z Goebbelse, což byly zásady jeho propagandy „zakrývat“ a „odvádět pozornost“ přijal za své celý dnešní západní mediální svět a spolu s ním i média naší dnešní republiky. Ze záhrobí tedy největší z válečných zločinců káže dnes mediálnímu západnímu světu i všem pracovníkům médií našich, jak co nejúčinněji lhát. A pozor: to ne tak, že by přímo vyslovovali lži, protože ty se mohou snadně profláknout, ale aby lhali jinak, chytře a důvtipněji. A to tak, že to, co se do zvolené politické linie státu, politické strany, anebo třeba i jen mocnější mediální instituce nehodí, se zakryje, čili zamlčí, anebo, když je věc, která se má zakrýt, tak velká a tak do všech stran pronikající, že se totálně zakrýt nedá, nasadí se Goebbelsova zásada druhá, což je už zmíněné „odvedení pozornosti“. Mediálním kejklem se prostě z události nepříliš významné udělá událost významná, čili taková, která dokáže pohltit schopnost veřejnosti vnímat cokoliv dalšího.

Touto ďábelskou metodou člověka, kterého mnozí skutečně označovali za ďábla, jsme tedy dnes a denně oblažováni v naší tak zvané svobodné a demokratické republice. A to jak ze stránek novin, tak z vysílání našeho rozhlasu a televize, nejzaníceněji pak z vysílání televize české, tak řečené veřejnoprávní, jejíž preambule s jízlivostí skutečně goebbelovskou praví, že „ČT má představovat fórum pro veřejnou diskuzi, v níž je možno vyjadřovat nejširší možné spektrum názorů a hledisek“ a jejíž zpravodajství má být „ze zákona nestranné a nezávislé“.

Celá republika a všichni její občané vědí, že doslova vše, co se v této preambuli slavnostně vyhlašuje, není ničím jiným, než žalostným a doslova sarkastickým výsměchem stavu skutečnému. Všichni vědí, že v ČT jsou zaměstnáni a do ČT přijímáni výhradně jen zastánci jediného politického směru, který by se co nejvšeobecněji dal nazvat havlistický a protiruský, a že zde tedy nemůže být nikdo – a také se zde žádný takový výstředník nevyskytuje - který by sám vyjadřoval, či případné hosty vybízel k vyjadřování „nejširšího možného spektra názorů a hledisek“. Nikoliv, pravý opak je pravdou. Jakmile kdokoli z přizvaných hostů promluví jinak, než jak odpovídá všeobecné pravdě ČT, bývá okamžitě přerušen a způsobem doslova násilnickým je tlačen moderátorem do zodpovídání otázky další, aby se tak nenáležitá předcházející promluva hostova rychle zamluvila. Což se uplatňuje dokonce i při debatě s takovými kapacitami, jakou byla např. ta se světoznámým filologem a filozofem Noamem Chomskym. Bylo neuvěřitelné, že si ČT tohoto hosta s kritickým pohledem na současnou americkou politiku vůbec pozvala, ale když už se tak nedopatřením stalo, byl příslušný moderátor dobře poučen, jak má hovor vést. A tak, jakmile Chomsky začal hovořit o úbytku svobody ve své zemi, byl mladičkým moderátorem téměř až okřiknut další otázkou. A vzácný host tedy poslušně zmlkl, a jakoby se vzpomínkou na totožný postup moderátorů ve vlastní zemi, se jen trpce i výmluvně usmál.

Těch důkazů o tom, že ČT ani v nejmenším „nevyjadřuje fórum pro veřejnou diskuzi, v níž je možno vyjadřovat nejširší možné spektrum názorů a hledisek“ jsou tisíce a milióny očí i uší ty důkazy dennodenně sledují – pokud je ovšem ještě sledují. Kdy naposled jste např. viděli na obrazovce ČT Vladimíru Dvořákovou, dříve - než se vyslovila převážně levicově – tak často do ČT zvanou? Kdy naposledy jste na ní viděli senátora Jana Velebu, pro kterého platí totéž, co pro Vladimíru Dvořákovou? Proč si redaktor ČT ve Washingtonu nezajde promluvit s někdejším ministrem Reaganovy vlády P. C. Robertsem, citovaného dnes a denně na stovkách internetových serverů celé zeměkoule? Nebo viděli jste na obrazovce ČT záběry z Kyjeva, na kterých jsou dřívější vládní policisté poléváni benzínem a pak zapalováni? Ne? A obrázky z vojenské přehlídky k výročí vítězství nad fašizmem v Moskvě také ne? A z vojenské přehlídky v Pekingu taktéž nic? A nebilo vás do očí, že k dnešnímu výročí Zemanova prezidentství si ČT ausgerechnet pozvala protiruského i protilevicového fanatika Mitrofanova, který jí za to pozvání a též podle očekávání prozradil, že prezident Zeman vede naší zemi do včerejška, a přítomnému moderátorovi tak umožnil dopovědět, že takovýto prezident je tedy špatný? Proč se už na obrazovce ČT přestal objevovat levicový sociolog Jan Keller? Proč ČT přijímá do řad svých zaměstnanců výhradně jen lidi jedné víry, když přece i ti druzí by jí jisté pomáhali „vyjadřovat nejširší možné spektrum názorů a hledisek“, jak ve své preambuli ČT věrolomně vyhlašuje? Proč jako hosty stále zve jen ty své, stoprocentně zajištěné i prověřené? Proč je na obrazovce ČT tak neúměrně často Kalousek? Proč si zrovna nehistorik Kučera vybírá k debatě historiky? Proto snad, že on jediný si je umí vybrat tak, aby podpořili linii? A tak precizně jako on, by to jiný – a historik už vůbec ne - nedokázal?

Nejsmutnější na celé věci je, že trend ke goebbelsovké praxi ČT i jiných našich médií je stále zřejmější, vyhraněnější a nestoudnější, a současně též nevšímavější k sílícím vlnám kritiky, která se logicky i přirozeně proti takovémuto informování veřejnosti zvedá.

A tak se ptám: to opravdu nikdo v této republice nemá moc či schopnost s touto drzou svévolí sjednocené party z Kavčích hor a na stejné platformě sjednocených redakčních kolektivů našich novin i rozhlasu udělat pořádek? Nemůže proti tomuto z mrtvých vstávání ducha nacistického knížete propagandy zakročit vláda? Nebo parlament? Ne? Opravdu nikdo? Jsme skutečně všichni bezmocní a musíme si tu goebbelsovskou lež z Kavčích hor, z Vinohradské třídy i adres našich mainstreamových novin a časopisů, jež hlavně naší mládeži co nejusilovněji vymývají mozky, nechat líbit? I nadále? Či dokonce na věčné časy? A ještě si za tu lež i platit?

31 komentářů :

 1. Sakra , to nejsme schopni tu LŽIČT PŘESTAT alespoň financovat ??? Kdo má nápad , jak začít ???? To by byla jejich smrt. Národ se z 90% přidá. Jenom najít způsob , jak to dostat do všech domů

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Myslím A 22:43 že je to jednoduché. Lidi je třeba zaujmout a motovovat. Využít např. závist. V rámci využití zákona o svobodném přístupu k informacím, dotlačit vedení ČT k tomu, aby bylo povinné zveřejnit platy pracovníků ČT, vedení a redaktorů pak zvláště. Jsou to naše peníze a stát je povinnen nás informovat jak s nimi nakládá. A rozpoutat o tom debatu. \oni se rádi zapojí i pracovníci tištěných medií, protože jsou v platební nevýhodě. A to by pro začátek mohlo stačit. Už jsem tady o tom psal několikrát, ale nikdo se nechytal ani k diskuzi. Tak možná je to nezajímavé, ale cesta k otevření debaty o ČT to jistě je. A pro ty, kteří si už brousí na mě karatelské pero s tím, že bych využil podlých praktik, nebo nečestných způsobů bych chtěll připomenout, že denní existence této republiky je výhradně založena na podlých lžích a chováních a čestný způsob boje je dnes zcela hanlivý, hodný přitroublíka, nebo chovance ústavu pro choromyslné. Já jsem ho nevynalezl a nelíbí se mě, ale za blbce taky nebudu. Neplatí biblické "kdo po tobě kamenem, ty po něm chlebem". Platí moderní "kdo po tobě kamenem, ty po něm kameny dvěma".

   Smazat
  2. ONO MOŽNOST JE.VYMĚNIT CELOU POLIT TŘIDU NETÁHEL,KTERÍ SE PŘIŽIVUJÍ NA VOLIČICH

   a kradou jim nejen peníze prostřednictvím ČT a ČNB,ale i prolhanými sliby i naše hlasy.Nakonec nám nezbude než,aby voliči inicializovali VZV tj hnutí VOLIČI ZA VOLIČE sami za sebe a dej bože se těch přiživníků polit.stran zbavili.

   Smazat
 2. Nejde o to je vyhladovět, je nutné veřejnoprávní televizi vrátit její smysl, vyházet ty šmejdy, změnit způsob výběru lidí do vysílací Rady, změnit způsob výběru generálního ředitele, nasadit závazná měřítka - sledovanost nebo kvalita? Jak hodnotit kvalitu? Spokojeností diváků? Každopádně hodit vidle do redakce zpravodajství a možná i dokumentaristiky. Ale vlastně přizdisráči a lháři jsou i v dramatické tvorbě. Asi to chce generální grunt!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. S tebou a podobnými kretény to ani jinak nepůjde ! Psychopati se nikdy dobrovolně nevzdají svých postů ani názorů, nikdy neuznají, že většina má názor jiný, a tak nezbývá než je odstranit.

   Smazat
  2. Vlastenka


   Vy hlupáku, neobolševici sedí v té vaší ČT.
   Kdo si myslíte, že jsou všichni ti Rychlíci, Feničové, Fridrichové, Tvarůžkové, Komersové ....
   Všichni jsou jedné krve, přisátí 25 let na státní cecek.
   Pak produkují "skvosty" o "rasistických" Češích, kteří ubližují hodným cikánům.

   Od doby spacákové "revoluce" v ČT to jde od desíti k pěti.
   Tihle vyžírkovští mamlasové získali definitivně pocit, že jim ta televize patří.
   Někdo by je měl konečně !!! vyvést z omylu.

   Smazat
  3. No takovej Fridrich, Karas to byli bolševičtí redaktůrci v rozhlase před 89, stejní vlezdoprdelisté jako jsou nasáti dnes k tomuto režimu. Byla tam i P. Procházkov co furt kecá o válkách, dnes už jsou tam i jejich dětičky jako Kluge, syn milicionáře, Sojka, a mohl bych jmenovat dál. Nekonečný seznam přizdisráčůa prospěchářů.

   Smazat
 3. Nedivte se!Slavní z Bruselu vyznamenali ČT za objektivnost a svobodu projevu!!!Vždy byli řízeni TOP09 a ODS,BRUSELEMa USA.Protektor Schapiró je důkazem toho,že dokonce řídí i naší vládu.Že ne?Slyšeli jste snad že by se ohradili k tomu,že se plete do řízení státu,rozdává rady,rozeštvává mladé lidi,kteří nejsou schopni domýšlet důsledky svého jednání?Na ČT se nekoukám.Kdybychom si všichni řekli,že se nebudeme dívat jeden den v týdnu na ty jejich keci a lhaní,tak by si snad uvědomili kdo je platí a proč je veřejnoprávní TV!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 8:51Nechci být neslušný.ale vy musíte být Troll a Sluníčkár a komunista v jedné osobě,kdyť jste nepochopil politickou vizi naší svobodné,ptavdoláskařské TV!Je mi vás opravdu líto.Heslem v této republice je ,kdo se dokáže nad sebou nepoblít,tak se snaž,jen když to sype a mám moc.

   Smazat
 4. Kdo je to ta v článku zmiňovaná Jaroslava Dvořáková? Nevzpomínám si, že bych někdy osobu toho jména na obrazovce TV viděl.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Autor měl na mysli patrně Vladimíru Dvořákovou, vedoucí katedry politologie na VŠE a též mj. šéfku Akreditační komise.
   KR

   Smazat
 5. Odpovědi
  1. Jezuité a sionisté ..... je odpověď

   Smazat
  2. 6:50 vy revolucionáři,když jsme v srpnu přišli demonstrovat před českou televizí bylo nás pár set max.do tísíce.Zaměstnanci stáli na balkonu s plechovkama piva,cigaretkou a řvali smíchy.Oni vědí že jste banda ubožáků která jediný na co se zmůžou je psát jak je to štve.A tak si budou dělat co chtějí a s politikama je to samé.P.S. teď je 7:23 a už přes hodinu je na čt24 konvoj tak chválen že to vypadá jako by byl středobodem vesmíru.Chcete něco změnit vemte milion spoluobčanů a vyražte do Prahy a uvídít ten fofr v český televizi i parlamentu.

   Smazat
  3. Absolutní souhlas,absolutní pravda!Většina lidí je proti válce a proti migraci a kdyť se má jít demonstrovat,přjde pár lidí.Již jsme vazalové mocností a ani si neumíme veřejně prdnout.Vše se souhlasem.

   Smazat
 6. To zřejmě nejde. Většinu zpráv naše sdělovací média přebírají, nemají totiž vlastní nezávislé zdroje. Pokud se pokusí o "vylepšení" zpravodajství, ihned se dostane do vysílání nějaká nastrčená neziskovka, či ivestigarivní zpravodajec (placený ze zahraničí).

  OdpovědětSmazat
 7. ČT převzala maršálkou hůl ve sělování neobjektivních zpráv a šíření lží a polopravd. Těm, kteří jsou u vesla, to velmi vyhovuje, většina národa by byla pro zrušení kon. poplatků. Vždyť 7 miliard ročně, kteří jim lidé zaplatí, neodpovídá tomu, co denně vidíme a slyšíme.

  OdpovědětSmazat
 8. Vlastenka  Média, zejména ČT, naopak ve lhaní přitvrzují.
  Multikulturní komsomolka Fridrichová ve 168 hodinách uvedla pořad slovy - "Němci uprchlíky vítají, Češi je odmítají".
  Tyhle nehorázné lži vypouštějí z huby jako by se nechumelilo.
  Na záběru zblízka ukážou pár sluníčkářů a předstírají, že jde o minimálně polovinu německého národa.
  Přičemž ještě před pár měsíci protestovaly proti imigrantům statisíce Němců. Ti někam vysublimovali nebo změnili masově názor, či jim byla provedena lobotomie?!

  Je zajímavé, že média nechávají stranou výkřiky "zubožených " imigrantů na Lesbu - "Dejte nám lodě, chceme do Německa, máme peníze"!!!!!!!!!!!

  Zjevně tedy nejde o žádné uprchlíky před válkou.
  Navíc tito gauneři zřejmě pokládají EU za bordel (jakým skutečně je), v němž si může každý, kdo ielgálně překročí hranice, vymáhat, do jaké cílové země chce být přijat. A Evropa je zřejmě povinna jim to zajistit.
  Někdo by měl těmto drzým infiltrátům razantně sdělit, že tomu tak není, a že budou deportováni.V případě, že budou agresivní a napadnou policii, či vojáky, mohou být zastřeleni.

  Jenže k tomu chybí v Bruselu jak vůle, tak odvaha.

  EU vládne (a dnes je to již nepokrytě dáváno najevo) Makrela a ta se prostě rozhodla zničit svůj vlastní národ i celou Evropu.
  Buď bábě těžce šibe z nedostatku sexu nebo ji vydírají Amíci (účast na teroristických útocích RB). Možné jsou obě varianty.

  Asi už nelze nazývat konspirační teorií fakt, že se USA cíleně snaží rozvrátit Evropu invazí čmoudů, které v ní podporují (finančně i organizačně).
  Až bude EU plná kriminálních a parazitických živlů, začnou Evropani sami volat po dalším utažení šroubů.
  Komu to asi tak bude nejvíc vyhovovat?

  OdpovědětSmazat
 9. Nevím, jestli pod dnešní kuratelou US hunů je ta změna vůbec možná, zato vím, že je víc jak nutná ...

  OdpovědětSmazat
 10. I když by se někomu nakrásně podařilo propucovat Radu ČT a pak i vedení ČT a zpravodajství, publicistiku, duchovní vysílání atp., tak musí mít nové lidi. A to lidi ověřené. Takže před tím, než to bude propucováno, by bylo záhodno, aby vzniklo vysílání (nelze jinak než za vlastní), které bude páchat publicistiku a zpravodajství.
  Jednak tím vznikne korektor činnosti ČT a dalších a jednak to bude líheň pro přestavěnou ČT. Součástí personální obměny ČT totiž musí být i změna vazeb, aby se minimalizovalo nebezpečí, že nová sestava ve starých strukturách, vazbách a podmínkách se zvrhne podobně, jako dosavadní, jen v jiné barvě, a bude nezávislá na veřejnosti i demokratickém státu.
  KR

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. KR- celkem souhlas, jen tu líheň nových lidí-konkurenci- vidím ve vyjmutí ČT 24 z pravomoce GŘ."Malého"ředitele jmenují opoziční-i neparlamentní- strany hlasováním. A prosadit "nepříbuznost" v jedné organizaci!

   Smazat
  2. "Za vlastní peníze" - za vlastní peníze těch nadšenců, kteří do toho půjdou. Tj. stejně jaklo Ivan David, Vašek Dvořák a spol. páchají za vlastní peníze NR, tak je třeba za vlastní peníze páchat i soukromé vysílání publicistiky a zpravodajství. Tj. vysílat besedy s pro ČT, Novu, Primu ap. nežádoucími osobnostmi, ale v rámci objektivity i s žádoucími, a páchat zpravodajství, které zachytí vlastními prostředky a lidmi tuzemské akce a doplní informacemi polopravdivé zpravodajství ČT...
   Peníze na to musíme najít především ve vlastní peněžence, na vlastních účtech, využít vlastní techniku, vlastní čas, sebe sama.
   KR

   Smazat
  3. KR- Já měl za to, že mluvíte o očistě veřejnoprávní televize a její objektivity.Soukromé projekty nespojí nikdy peníze, nezávislost a celostátní pokrytí v jeden celek!

   Smazat
  4. Proč by to nešlo, pan KR má pravdu, internet to umožňuje a HD zvuk či obraz nemusíme přenášet. Stačí PC kvalita. Za relativně malé peníze to jde zorganizovat. Marek

   Smazat
  5. Mluvím o očistě ČT, ale než na ni bude politická vůle a politická síla, tak je možné provozovat nestátní vysílání zpravodajství a publicistiky. Vyhýbám se termínu televize, neboť na to nemohou dát nadšenci potřebný balík peněz dohromady. Mohou ale páchat (1) diskusní pořady, mohou (2) vyrážet na tiskovky a na události a z nich přnášet zpravodajství a mohou (3) ve studiu informovat o domácích a zahraničních událostech, u kterých sami fyzicky nebyli a museli je převzít, ale sestaví zprávu z více zdrojů a vytvoří k tomu kontext, resp. background, který ČT "pozapomněla".
   A zapomněl jsem uvést - toto páchat jako internetové vysílání.
   Proč by nemohli čeští a slovenští občané naslouchat kromě otitulkovanému Pjakinovi také Krejčímu, Zbořilovi, Švihlíkové, Kellerovi, Štegovi, makroekonomům ČMKOS (Ungerman, Fassmann, Šulc), Lauterbachové, Davidovi, dalo by se vyjet za Chmelárom, Stanekom atd.?
   KR

   Smazat
  6. KR- tomu rozumím a přeji úspěch. Každá vyšší forma dává opozici větší váhu.Nezapomeňte na tu ČT 24-získat politickou podporu pro její roli samostatného média vládní opozice.

   Smazat
 11. Koho zajímají metody propagandy maskované jako "průzkumy veřejného mínění" (jak se s tím pravidelně setkáváme u Václava Moravce), tomu doporučuji přečíst si něco o nejúspěšnější Goebbelsově žačce, která se své řemeslo ("demoskopie") učila v letech 1937/38 také v USA.
  Česká verse
  (https://cs.wikipedia.org/wiki/Elisabeth_Noelle-Neumannov%C3%A1) je bohužel nekvalitní a velmi stručná, nezmiňuje dokonce ani to, že její kniha o výzkumech veřejného mínění vyšla koncem 60. let česky.
  Ve velké výhodě budou proto ti, kdo si přečtou versi německou:
  https://de.wikipedia.org/wiki/Elisabeth_Noelle-Neumann a další zdroje v němčině nebo angličtině.

  OdpovědětSmazat
 12. Situace v médiích je přinejmenším v Evropě stejná.Viz příspěvek čtenáře německého Die Zeit (kdysi špičkový levicový týdeník) z diskuse


  3.3. Wir sind mitten im Kalten Krieg

  Wir sind mitten im Kalten Krieg. Und die deutschen Medien haben aus allen Rohren gefeuert, um Russland möglichst schlecht aussehen zu lassen. Das ist einer der Gründe, warum die deutsche Bevölkerung der Medien nicht mehr traut.


  100 Leserempfehlungen

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. RADŠI TU NAPIŠTE KDY SE FRAU MAKRELA ZBAVÍ OKUPAČNÍHO REŽIMU VAZALKY A VLEZDOPRDELISTKY

   americké NWO,který za sebou vleče OBAMU a přikazuje mu pozabíjet nejen NĚMCE ale VYBÍT celou EU,aby na tom vydělali.
   KDY BUDOU NĚMCI CHTÍT ZRUŠENÍ NATO a připadně menši zlo -vznik evropské armády pod velením EU a ne nenažraných boháčůz NWO.

   Smazat
 13. Jediným východiskem z tohoto srabu je nová revoluce jak u nás tak v celé Evropě.Chybí ale vůdčí osobnost,která by dokázala nadchnout, stmelit miliony naštvaných a otrávených lidí a přivést je do ulic.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nejde o vůdčí osobnost, ale o ideu a organizaci, organizaci přes hranice. Před tím stojíme trochu v rozpacích a ne a ne to říci nahlas a začít organizovat lidi. V zahraničně-politické rovině to je obnova společenství nezávislých národních evropských států, které udržují vnitřní bezcelní zónu a schengenský prostor a vymanily se z diktátu nadnárodních korporací a bankovních domů.

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.