Reklama

pátek 11. září 2015

Ukrajina se rozhodla, že nebude zcela rušit svou účast v SNS

11. 9. 2015     zdroj
Ukrajina se rozhodla zachovat minimální úroveň účasti ve Společenství nezávislých států (SNS). Je to uvedeno v odpovědi ukrajinského ministerstva zahraničí na dotaz agentury "Apostrof". "V současné době existuje celá řada důležitých oblastí, v nichž je spolupráce upravena mezinárodními dohodami, podepsanými v rámci SNS, zejména hospodářská, sociální, právní, infrastrukturní a podobně. 


Proto Ukrajina zatím zachová minimální úroveň účasti ve společenství kvůli nemožnosti přetrhat všechny dlouholeté vazby odvětvové spolupráce v těch odvětvích, která jsou zajímavá pro náš stát," je uvedeno ve zprávě.

"Nejde o RF, ale o ostatní členské státy SNS," dodalo ministerstvo zahraničí. Rezort informoval o strukturách SNS, z nichž již Ukrajina vystoupila. 17.března 2015 přerušila Generální prokuratura Ukrajiny svou účast v Koordinační radě generálních prokurátorů členských států SNS a 6. září Ukrajina zcela vystoupila z jednotného systému mezinárodně hledaných osob SNS.

"V současné době je fakticky pozastavena činnost Ukrajiny v rámci Komise členských států SNS, týkající se využívání jaderné energie pro mírové účely, v Regionálním sdružení pro komunikace, spolupráce v oblasti bezpečnosti, práva, vědy, informační, humanitární a v dalších oblastech", oznámilo ministerstvo zahraničních věcí. Připomeňme si, že o úmyslu vystoupit z SNS ukrajinské orgány hovořily v roce 2014.

Pro Novou republiku  vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

3 komentáře :

 1. říká se tomu natahování dlaně na všechny světové strany, někde do ní ale asi budou plivat a to zcela po zásluze

  OdpovědětSmazat
 2. To je Ukrajinská demagogie ,protože sami nemají možnost ekonomické exsistence, a obchodovat s EU nemají možnost,jejich výrobky v EU nejsou až tak žádané,blíží se zimní období a naivne si myslí že je bude EU nadále zásobovat plynem EU neni Rusko které jim tolerovalo neplacení za plyn až si to sami s Ruskem pokazili.Vláda v Kyjeve by měla pochopit,že vojenskou silou proti Donabasu a Luhansku neuspějí a pujčky ze strany EU a MMF jednou musí skončit,protože tu nikdo nemá garance návratnosti,tak že se Ukrajina velmi rýchle múže stát druhým Řeckem,nemají k tomu až tak daleko

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Já myslím, že to je malinko jinak, ale celkem s Vámi souhlasím. Majdanu se účastnila malá část společnosti. Většina (tedy více než 50%) obyvatel Ukrajiny možná byla i proti takovému násilí a svrhávání společnosti..., jen možná souhlasila s ideály, jako snížení korupce a větší svobody + mít se lépe. Tyto ideály byly zneužity malou částí nacionalismem jebnutých nihilistů, kteří se prezentovali jakožto obhájci a prosazovatelé daných ideálů, na jejichž základě pošlapali demokratická, občanská a lidská práva voličů Janukoviče a Strany regionů. Sociologičtí sociopatičtí odborníci z Ambasády USA jen přikládali do doutnajícího ohníčku, aby tak UA zapálili. Jsem si jist, že většina Ukrajinců i dnes, po všech mediálních masážích v majdanem obsazených médiích Vám řekne, že válu s JV UA a konflikt s Ruskem nechtěli, a že jen nevěřícně zírají na to, co nová vláda V Kyjevě dělá bez jejich souhlasu...

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.