Reklama

pondělí 7. září 2015

V Gruzii budou demonstranti požadovat zrušení základen NATO

8. 9. 2015    zdroj
24. září se bude konat v Tbilisi v blízkosti paláce prezidenta Gruzie z podnětu koalice "Evropská volba - Gruzie" a "Společnosti Iraklije II." protestní akce. Informovala o tom tisková služba koalice "Evropská volba - Gruzie", podle níž bude hlavním požadavkem demonstrantů "zrušení výcvikových základen NATO, obnovení diplomatických vztahů s Ruskem a vyhlášení vojenské neutrality Gruzie prezidentem země."


Podle organizátorů bude sraz účastníků akce u stanice metra "Avlabari", kam přicestují také zástupy obyvatel z různých oblastí země. Potom půjdou všichni demonstranti k prezidentskému paláci, kde začne samotná akce.

Vůdce koalice "Evropská volba - Gruzie" Arčil Čkoidze i dříve učinil podobná prohlášení, v nichž poukazoval na to, že "nikdo nepřijme Gruzii do NATO." "Bylo to řečeno nejen politology a politiky, ale také prezidenty USA a Francie, německou kancléřkou - všichni to přímo prohlašovali. Požadujeme, aby Gruzie vyhlásila vojenskou neutralitu, aby nestála proti strategickým zájmům Ruska. Aby se do budoucna nestalo, že Gruzie ztratí nejen Abcházii a Samačablo (Jižní Osetie), ale aby nebyly okupovány i další části Gruzie. Naším hlavním požadavkem je, aby na území Gruzie nebyl žádný voják z jiné země," prohlásil Čkoidze.

Agentura EADaily již dříve oznámila, že 27. srpna během návštěvy generálního tajemníka NATO v Gruzii bylo zprovozněno na území národního výcvikového střediska "Krtcanisi" gruzínského ministerstva obrany společné výcvikové a hodnotící středisko Gruzie a NATO. Ruské ministerstvo zahraničí učinilo v reakci na to prohlášení, podle něhož považuje tento krok za "pokračování provokativní politiky NATO, zaměřené na rozšíření svého geopolitického vlivu" a také za "destabilizující faktor pro bezpečnost v této oblasti."

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová 

6 komentářů :

 1. "Protestní akce"? A není to náhodou pokus o barevnou revoluci a rozpoutání dalšího Majdanu?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Přečti si pozorně 3x článek, aby jsi pochopil, že NEJDE o žádnou barevnou revoluci a rozpoutání dalšího Majdanu!

   Smazat
 2. Len aby to nezvalili na Putina.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ak západ zlyhá, na vine je vždy Putin

   Smazat
 3. Podle vyjímečných nadlidí za Atlantikem může za všechno zlo na světě Putin a Rusko.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jako to myslíte? Když chcete parodovat musíte slova vyjímečných nadlidí dát do uvozovek takto: "vyjímečných nadlidí". Až pak to má svůj smysl.

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.