Reklama

pátek 11. září 2015

V Německu bylo nalezeno uplatnění pro migranty


11. 9. 2015    zdroj
Příliv migrantů pomůže Německu vyrovnat se se stárnutím obyvatelstva a nedostatkem kádrů v některých odvětvích. S touto myšlenkou vystoupil vicekancléř a ministr hospodářství Německa Sigmar Gabriel, jehož cituje Reuters.


"Když se nám podaří rychle naučit ty, kteří k nám přicházejí, a zapojit je do práce, pak budeme mít vyřešen jeden z hlavních budoucích problémů naší ekonomiky - nedostatek kvalifikovaných pracovníků," řekl Gabriel při svém vystoupení před poslanci.

Agentura uvádí, že v Severním Porýní - Vestfálsku, kde je nezaměstnanost dvakrát vyšší, než je celkový německý průměr, jsou migranti zaškolováni v technických oborech. Samotní Němci tyto pozice často odmítají a upřednostňují získání vysokoškolského vzdělání.

Podle oficiálních statistik, uváděných agenturou Reuters, bude v roce 2030 práceschopných občanů v zemi o 6 milionů méně a míra úmrtnosti přesáhne porodnost.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

23 komentářů :

 1. na území Sýrii je momentálně přes 7 miliónů běženců (další milióny na území sousedních států), takže asi nebude problém darovat je všechny paní Makrelové, ta už pro ně najde uplatnění ve svém německém domově důchodců :)))

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. JAK FRAU MAKRELU ZNÁM CHYSTÁ SE VYBRAT ROZINKY

   a zbývající šrot pošle na krk neprotestujícím státům.Ono OBAMOVI řict,že má aktivizovat koncencentrační tábory pod krycím názvem FEMA,které postavilo NWO,se stydí a dělá,že o nich nic neví stejně jako naši politici.

   KDE JE SOLIDARITA A SVOBODA USA,KDE ZUBOŽENÉMU PRESIDENTOVI POVOLILO NWO PŘIJMOUT POUZE DESET TISÍC JÍM VYBOMBOVANÝCH UPRCHLÍKŮ.

   Smazat
 2. Proč vlastně EU nedělá nějakou pro populační politiku, jako se o to snaží například v Rusku ? V Evropě není vůbec vytvářena celospolečenská atmosféra, aby lidi měli děti. Místo toho se jen konstatuje, že je porodnost nízká raději sem budou verbovat arabáky z cizí kultury. To je vyloženě protilidová politika. Představte si, kdyby třeba po válce v Rusku kde byl úbytek lidí asi 27 milionů začali přivážet třeba z Afriky černochy na doplnění stavu ruské populace ? ... Místo toho byly vytvořeny maximální podmínky pro zvýšení porodnosti. Žena která porodila deset a víc dětí dostala řád Matka hrdinka a samozřejmě k tomu byly další výhody jako byt či dům od státu apod. Všechno jsou to jenom lži nic víc. Evropě dnes vládne banda zrádců, pátá kolona, která chce evropské národy naprosto zničit. Přitom i tito hajzlové musí mít děti či vnoučata. Připravují jim tak hroznou budoucnost. Tohle dopadne hrozně zle.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Prosím Vás. To je totálně komplexní problém jehož řešení se nikdo nezabývá. To co píšete je jen jedna strana problematiky. Další je: Dnešní ženy mají zvrácené hodnoty. A muži nejsou o nic lepší. Jejich zvrácené destruktivní a sebedestruktivní hodnoty podporuje kultura - tedy televize, lifestylové časopisy, okolí atd. Ženy jsou často zlatokopky, nebo dělají kariéry, před tím dlouho studují, udělají si 2-3 VŠ atd., studují 2-3 jazyky, jezdí na zahraniční stáže, na au-pair... A když je jim 30-35 chtějí se teprve vdávat. Přitom kladou si převeliké nároky na své protějšky. Jejich protějšky si již taky své užili, stali se s prominutím vychcanými a ženit se jim nechce, zpohodlněli... Jsou to často zlenivělí mamánci, neochotní v tomto věku podstupovat nějaká nepohodlí atd. Ale řekněme, že by rodinu taky rádi... Tak si ty holky s těmi hochy pořídí s někým, kdo jejich vysokým nárokům nevyhovuje aspoň jedno děcko, aby trochu ukonejšily mateřské pudy, a pak se po cca 5-10 letech jejich pozdní manželství rozpadne, neb manželství zakládaná takhle pozdě nemohou být funkční - manželé by se měli brát mladí, aby se jejich povahy vzájemně uzpůsobovali, dokud jsou lidé mladí a tudíž ještě povahově tvární... Nu a pak Západ čelí vysoké rozvodovosti a nízké porodnosti... Státy ten marast dále zhoršují nevhodnou bytovou politikou (neexistující), kdy mladým lidem rodiče ve vlastním sobectví taky nepomáhají (a kolikrát ani nemohou...). Vše dále zhoršuje politika vysokých daní a celospolečenská nejistota o ztrátu práce - zkuste se nad tím zamyslet: Dnešní muži do 30 let nemají moc možností udělat nějakou rozumnou kariéru. Když si k tomu uváží na krk ženu s dětmi a k tomu byt s drahou hypotékou v prostředí s příšernou právní kulturou loupeživých exekucí... . Tak pak aby po nocích nespal, že může o práci přijít... Příjem tvrdě pracujících mužů je navíc drsně zdaněn, a čím více pracuje a vydělává, tím více na daních zaplatí a tím méně se vidí se ženou a s dětmi..., což zhoršuje vyhlídky na udržení rodiny pohromadě... Ženy - zblblé televizí, která vše lakuje na růžovo, nebo vysílá jen od reality odtržené krváky - tvrdé životní podmínky svých partnerů nechápou a myslí si, že mají doma mouly... Feminismus je v těchto názorech ještě více utvrzuje a nepřímo psychicky Evropské muže kastruje... Atd. Atd. Atd. Vážně, problém je komplexní a jen mimořádně silné a odhodlané osobnosti dokáží těmi všemi překážkami projít...

   Smazat
  2. Ano, je toho hodně najednou. A mně tak připadá, že jak žádný strom neroste do nebe, tak podobně se žádná civilizace nerozvíjí donekonečna. V minulosti hodně civilizací zaniklo, to samé čeká tu naši. A smutná zpráva, že to asi přichází. Udělejme si rekapitulaci: Vzpomeňme na Římskou říši, která rostla, bobtnala, těžila z práce otroků. V rámci zahraniční politiky mezi sebou poštvávala sousedy, ale vynucovala si s nimi "přátelství". Když to nešlo jinak, nemilosrdně takového souseda zlikvidovala. Lidi doma, tedy asi ne otroci a plebs, měli k dispozici nejrůznější vymoženosti, žili rozmařile, dekadentně. Jak to celé nabobtnalo, říše se rozdělila, pustili si tam nakonec Germány, někdejší úhlavní nepřátele, dokonce se jeden stal císařem. Tím západní část rychle skončila, ta východní se ještě snažila nějakou dobu udržet. A další období byl raný středověk, který asi nikdo moc idealizovat nebude. Nejspíše to byl sestup na nižší úroveň. K čemu potom těm "vyspělým" Římanům byly jejich výdobytky, když to tak skončilo.
   Nepřipomíná to někomu něco?

   Smazat
 3. ministr hospodářství Německa Sigmar Gabriel by si měl dát studenou sprchu,protože větší blbost jsem neslyšel,s pani Merkelovou jsou oba dva dvojice vhodná do panoptika a nebo do cirkusu protože si myslí že utečenci jsou cvičené opičky a budou skákat tak jak jim Němci budou pískat,opak je pravdou a za krátko se o tom přesvědčí,

  OdpovědětSmazat
 4. ministr hospodářství Německa Sigmar Gabriel by si měl dát studenou sprchu,protože větší blbost jsem neslyšel,s pani Merkelovou jsou oba dva dvojice vhodná do panoptika a nebo do cirkusu protože si myslí že utečenci jsou cvičené opičky a budou skákat tak jak jim Němci budou pískat,opak je pravdou a za krátko se o tom přesvědčí,

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Martin von Brünn
   Už se o tom přesvědčují u imigrantů, kterým se najednou Německo nezudá dost podle jejich představ. Polehali si na koleje, zablokovali nádraží a dokud jim nevypravili Němci vlak tam kam chtěli, neodešli! Cíl přesunu: Dánsko!

   Smazat
 5. Je normální,že se lidé snaží vydělat peníze co nejpohodlněji a snaží se studovat,aby nemuseli pracovat jako dělníci.Jestli je tedy nedostatek kvalifikovaných dělníků,lze to vyřešit pouze tak,že práce která je žádaná,ale lidé o ni nemají zájem,bude řádně zaplacena.Vždyť je to u nás stejné, zaměstnavatel požaduje od dělníka maximum kvalifikované práce za minimální mzdu.

  OdpovědětSmazat
 6. Já chci vidět ty muslimy s nosem nahoru jak budou makat na jejich uhlavní nepřítele-židy, křesťany a ateisty.To je stejná kravina jako když nás chtěli přestěhovat na Sibiř i s továrnama a taky na ně makat.Oni žijou pořád v tom že jsou nadlidi a zase to poserou.A ať mě někdo řiká že jsou demokrati,navozit si černochy aby na ně makali až půjdou do důchodu.To jsou oprášené plány Adolfa Hitlera.

  OdpovědětSmazat
 7. Merkelová je stejně šílená a opojená mocí jako byla Thatcherová ke konci svého vládnutí.
  Nakonec když umřela Thatcherová lidi si zpívali Ding dong the witch is dead..písen z oblíbeného muzikálu /Carodejnice je mrtvá/ a všichni se radují...
  Bohužel její ciny se již nedají napravit.
  Merkelová taky končí....

  https://www.youtube.com/watch?v=r6cnryxwH6A

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Myslíte že Evropa se bude taky radovat...až...
   https://www.youtube.com/watch?v=2j5Jpmu67t8

   Smazat
 8. Ta iracionální politika současné německé vládnoucí garnitury z CDU-CSU, je nespornou známkou fatální, zhoubné, zkázonosné debility jejich, k moci přičichlých, opojených, však přesto zcela neschopných kádrů, jako je muti multi-kulti Merkelová, Schauble, Steinmeier, Gabriel a další, co si prostě nechtějí přiznat objektivní skutečnosti, vycházející z faktu, že arabská islámská populace není, nebude a nikdy nebyla integrovatelná do zcela jiné náboženské, společenské, ekonomické a strukturální hodnotové kultury. Pro Německo to bude mít zhoubné až fatální následky, a bohužel, taky i pro další země EU, včetně ČR. Zejména, když političtí pomatenci a primitivové působí v nebývalé míře i v Bruselu, a ke všemu dlouhodobě. Mamlasoidní idioti, jako je např. Barroso, Vanrompuy, napáchali již mnoho zla, a nyní v tom úspěšně a ještě ve větší míře pokračují další - lucemburský úchylák Juncker, a polský,uměle dosazený fašizující omyl EU, jménem D.Tusk. Jasně nám dennodenně dokazují, že se nikdy nebudou štítit ničeho, ani páchat vyloženou destrukční a rozvratnou politiku proti lidem Evropy, jejichž zájmy by měli spíše hájit. Bohužel, nehájí, plní zadání někoho jiného, kdo celou tu destrukci Evropy rozpoutal, řídí, financuje a těší se z toho, že evropský kontinent bude do pár let úplně rozvrácen jak společensky, ekonomicky,tak i kulturně a nábožensky. Po postupné destrukci národních hodnot, tradičních rodinných hodnot, a po masívním potlačování národních kořenů a identit jednotlivých členských států unie, tak přešli tito hrobníci Evropy na vyšší rychlost a razantnější úroveň. Integrace miliónů muslimů do katolicko-křesťansko-ateistické Evropy je sebevraždou starého kontinentu a likvidací všeho, co po staletí vytvářelo evropskou kulturu a civilizaci. Vše je propagandisticky ještě nesmyslně podtrhováno a podporováno, s akcentem na umělou solidaritu k migrantům, aby domácí obyvatelstvo z těchto politických stupidních hloupostí, páchaných zejména politiky z CDU-CSU bylo dostatečně nadšené. Tohle ale není možné - zahájit politickým rozhodnutím likvidaci vlastních národů, a jejich obyvatelé, této plánované likvidaci tváří v tvář, ještě mají tleskat?? Je to nejen stupidita, naivita, slepý pseudohumanismus, politická hyperkorektnost a snahy o vytvoření nové, mixované, genderické evroarabské rasy, ale je to hlavně řízený proces, který povede k totálnímu rozvratu zemí a EU jako celku. Pak se naskýtá otázka, proč to vlastně dělají? Důvodů je více, ovšem převažují tyto: zkorumpovanost a vydíratelnost politiků EU od USA. Strach z toho, že na ně po letitých odposleších něco veřejně vytáhne NSA a CIA, když nepůjdou dost oddaně na ruku americké, likvidační zahraniční politice, když se vzepřou a nepodpoří snahu o nastolení NWO pod taktovkou celosvětově mocichtivými USA. Takže ta současná podpora islámské migrace do Evropy, je významný zločin proti evropským národům, ten další bude poslušné přijetí amerického, korporátního diktátu, na přijetí vazalské a ekonomicky zcela destabilizující smlouvy TTIP. Dokud se tito významní evropští škůdci neodstraní zezdola nespokojenou půl milardovou většinou obyvatel EU, které by tato klika chtěla ovládat, a lidmi, kteří odmítnou diktátorské metody a postupy současného vedení nejen Německa, ale i v dalších zemích EU, budoucnost nás čeká už jen temná. Tedy, pokud ještě vůbec pro nás, Evropany, nějaká ta budoucnost zbude??

  Taková hloupost, že se arabští muslimové začlení a v poklidu integrují do německé společnosti a do německého průmyslu, by nenapadla ani průměrného školáka německé ZŠ. Tedy, pokud mu masívní mediální a lživá propaganda z poslední doby, mezitím už nepokřivila reálné vnímání světa i jeho vývojové historie.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Už se těším, jak budou s třicetiletýma s německou poznávací značkou jezdit nynější imigranti do českého pohraničí navštěvovat bordely a dělat machry do českých nevěstinců v Praze....a lidi se budou před něma lámat v pase z vidiny vydělaných par eur...


   Smazat
  2. Souhlasím,přesně jste to popsal,čekají nás krev a slzy.Naše děti a vnoučata se budou muset naučit zabíjet nebo se stanou otroky

   Smazat
 9. Pletu se, nebo se mně to zdá? Sigmar Gabriel kdyby měl vousy, tak vypadá jako Kolomojského bracha a potom by dávalo smysl co propaguje.

  OdpovědětSmazat
 10. Pořád kecy o kvotách,mám návrh.500 uprchlíků ubytovat ve vyhřívaných stanech na Leténské pláni,zajistit jim stravovování v kavárně Slavia a máme od nich pokoj.Oni se štamgasti kavárny o ně postarají.Mě uprchlíci nevadí,dokud jsou 500km od mého bytu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A do Pr.. ahy je cesta dost krátká. Mám to jenom 200 km. :-P
   Gratuluji k bydlišti v zahraničí, protože k nejvzdálenějším hranicím je to z Prahy 380 km!

   Smazat
  2. Nebydlím v Praze,pražáci jsou namyšlení.U nás praskne potrubí,dva dny neteče voda,cisterny nikde a nikoho to nevzrušuje.To samé se stane v Praze,ČT z toho dělá tragédii a vláda pomalu svolává krizové zasedání.

   Smazat
 11. Německo si z migrantů buduje armádu, Techniku má. ale vojáky potřebuje. Pravděpodobně i migraci financuje. Na migranty se jiř dlouho připravuje, buduje pro ně ubytovíní. Meizi migranty pževažují muži.

  OdpovědětSmazat
 12. Ten obrázek se mi moc líbí. Akorát je ustřižena druhá půlka, kde sedí rozesmáté muslimky v hábitech obklopené dětmi na lavičce vedle těch německých důchodců a snědí mladíci plni sílyzapalují německá auta.

  OdpovědětSmazat
 13. doktor Pan ministr by si měl přikládat opakovaně vlahé obklady na své moudí.Prý to pomáhá.

  OdpovědětSmazat
 14. Dříve ženy opravdu rodily víc dětí, ale také jich mnohem méně dožilo nějakého slušného věku. Myslím, že nízká porodnost by z jiného úhlu pohledu byla naopak dobrou zprávou pro planetu Zemi, neboť ta není nafukovací a bezedná. Kecy o tom, jak důchodce nebude mít kdo živit zabírají jenom na toho, kdo neví nebo nechce vědět, jak se zachází s vybranými daněmi a kde se nachází většina světového bohatství.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.