Reklama

středa 2. září 2015

Velká fotbalová maličkost


Václav Dvořák
2. 9. 2015 

I přes úpornou snahu propagandistů našich korporátních médií a České televize, vyprávět příběh uloupeného Kosova jinak, než jak se odehrál, zůstává v povědomí Čechů, Moravanů a Slezanů agrese agresí, křivda křivdou a zločin zločinem. Samostatné myšlení našich občanů se mnohdy projevuje v okamžicích, kdy to ani nikdo moc nečeká. O to je to milejší zjištění.


Jeden příklad za všechny. 27. srpna se odehrál v srbské Vojvodině ve městě Novi Sad fotbalový západ mezi plzeňskou Viktorkou a místním ligovým klubem. Vojvodina prohrála 2:0, když předtím v Plzni prohrála 3:0. Přesto se srbští fanoušci rozcházeli domů v dobré náladě po prožité euforii z úplného konce zápasu. „Prohra neprohra, konec stál za to“, psaly druhý den srbské noviny (např. zde, zde a zde), a komentovaly, že prostí Češi nikdy neuznali, na rozdíl od jejich vlády, odtržení Kosova. Každoročně se scházejí na demonstracích, hrají srbské lidovky z Kosova a odsuzují etnickou čistku, kterou na Kosovu a Metochii udělala vojska NATO ruku v ruce s albánskými teroristy z UČK po 76 dnech vzdušného teroru a bombardování Srbska.

Co se vlastně na stadionu stalo? V posledních minutách zápasu rozvinuli fanoušci Viktorky na tribuně velký transparent „Kosovo je Srbija“ a skandovali „Kosovo je srce Srbije!!“.
 
Následující okamžiky popisují místní listy, jako delirium radosti a bratření na tribunách. Srbští fanoušci na celém stadionu vstali a několikaminutovým potleskem odměnili plzeňské. Při takových okamžicích se chce říci: zasloužíme si lepší vlády a lepší politickou reprezentaci, než jaké máme. Reprezentaci, která by opravdu reprezentovala názory a myšlení našich občanů a ne zahraničních násilníků.

Ještě amatérské video:

10 komentářů :

 1. Som rad že moralka medzi ludmi sa stale drži aj napriek propagandistickej mašinerii. Čím viacej pro USSá cky propagandisti chcu vymyvat mozgy ,tým väčší dpor u ludí vyvolavaju. Kosovo vždy patrilo Srbum a bude patrit.

  OdpovědětSmazat
 2. Jěště bych dodal když Plzeň a tuším Teplice?dostali pokutu za karikaturu islámské Evropy tak uhlavní ,,nepřítel" Sparta-jejich kotel vyvěsil My všichni jsme Plzeň a Teplice ( u těch si nejsem jistý možná to byl jiný klub)

  OdpovědětSmazat
 3. 18:48 jsem rád že čtu slovenštinu,my malé slovanské národy musíme obnovit slovanskou internacionálu směřovanou na největší slovanský křesťanský stát-Rusko.

  OdpovědětSmazat
 4. A co Maďaři, Řekové, Katalánci a další - těm se americká a německá politika a NATO také pěkně zajídá. Neomezume se jen na slovanství, to je také druh rasizmu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Na myšlence slovanské vzájemnosti není nic rasistického. Se slovanskými národy nesdílíme pouze jazyk, ale také společnou (a neblahou) historii. Západ se jednoty Slovanů děsí, a proto dělá vše co může, aby ji rozbil. Od rozpadu SSSR nacpal do Ukrajiny 5 miliard USD, aby ji odtáhl od Ruska. Pokračováním jugoslávských válek jinými prostředky je ICTY.

   Smazat
  2. Zkuste dát dohromady Chorvaty a Srby, Poláky a Rusy - když se vám to povede, můžeme mluvit o slovanské vzájemnosti a jednotě.

   Smazat
  3. Mezirasové sňatky mezi nimi nejsou nic neobvyklého.

   Smazat
 5. najväčší vtip je, že tak dlho sa hralo na Slovensku s magyarskou kartou a opačne, až sa slováci a mygyari obrátili spolu proti EU, nakoniec - aj magyari sú slovania, len hovoria inou rečou, - geneticky myslím - a vlády ? - výber je len ten, čo vám naservírujú - raz sa stalo, že dali možnosť ľudu, a ejha - zvolili Zemana - my sme prepadli - máme Kisku

  OdpovědětSmazat
 6. Sympatický nápad od českých fanoušků. Asi se to ale nesmí říkat, když havloidní média mlčí?

  OdpovědětSmazat
 7. Holt, co jiného se dá čekat od luzy, říkají určitě „čulíkáři“ z Britských Listů.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.