Reklama

pondělí 7. září 2015

Vojska Kataru vpadla do Jemenu

7.9.2015 AlAlam

Katar vyslal do Jemenu jeden tisíc vojáků na podporu bombardování jemenského lidu saúdskou koalicí. Podle zpráv tisícovku vojáků podporuje 200 obrněných vozidel a 30 vrtulníků Apache.


Média kontrolovaná vládou uvedla, že další posily budou do země vyslány, aby zabezpečili gubernorát Jawf.

Turecká média navíc uvedla, že Katar pošle do tureckých základen stíhačky a zúčastní se bombardování Sýrie.


Foto: Al-Alam
Překlad: Wertyz Report

13 komentářů :

 1. Ať mě nikdo neřiká že nejsme ve III.světové válce.Sice na začátku ( ta druhá začala taky postupně) ale jsme v ní.

  OdpovědětSmazat
 2. Rusko je opět podělané strachy a do ničeho se angažovat nebude.Je to jejich národní povaha,nebo Moskva ví,že na nic nemá?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A k čemu by to bylo pokud by se Rusko angažovalo. Tohle bude trvat ještě hodně dlouho a do problematiky tamnější oblasti vidí jen málokdo. Spíše mi to připomíná válku všichni proti všem, tak možná nakonec vyhraje ten kdo se nezůčastní.

   Smazat
  2. ROZESÍRÁNÍ SVĚTA A VYRÁBĚNÍ CHAOSU BUDE POKRAČOVAT.

   Jak dlouho budeme volit ty,kteři tomu tleskají a nejsou schopni do svých domovů přibrat ani jednoho čuramedána ze strachu,aby jim tam nezaložil kalifát a právo šarija.
   JAK JE VIDĚT RUSKO ODOLÁVÁ POHROBKŮM 14.SS DIVIZE GALICIEN-PRVNI UKRAJINSKE a poté co Kyjev v DEBALCEVU utrpěl Stalingrad CHCE zautoči,aby konečně došlo k osvobození celé Ukrajiny od řiše chaosu SS...

   Smazat
  3. 18:53

   Prosím korporátního nácka o objasnění a zdůvodnění jeho výblitku.

   Děkuji :)

   Smazat
  4. Pro Petr WIKINGER 7. září 2015 21:33:
   Zřejmě jste pravdoláskař a havloid! Upřesnite a vysvětlite první odstavec Vašeho výblitku. Také, kdo je to čuramedán a proč.

   Smazat
  5. 22:16

   Wiking je divočák:)

   ale určitě, není debilem, neurážejte jej havloidstvím, prosím Vás:)

   Já ten DRUHÝ odstavec pochopil takto:

   Cituji:
   "Jak dlouho budeme volit ty,kteři tomu tleskají a nejsou schopni do svých domovů přibrat ani jednoho čuramedána ze strachu,aby jim tam nezaložil kalifát a právo šarija."

   Mé chápání napsaného :)

   Jak dlouho budeme volit ty,kteři tomu tleskají a SAMI SI si do svých VLASTNÍCH domovů KDE SKUTEČNĚ BYDLÍ, NEUBYTUJÍ ani jednoho MUSLIMSKÉHO UPRCHLÍKA ze strachu,aby jim tam nezaložil kalifát a právo šarija.

   Tak takhle jsem to pochopil já :)

   Smazat
  6. Hele milovníku, Vy jste mluvčí nebo advokát Wikingera, když se tak navážíte?! Já jsem dal úkol přímo Wikingerovi a ne Vám! Chápu, že se chcete zviditelnit a svými žbrndokecy tapetujete téměř každý článek. Co se týče Vaší reakce uvádím, že je scestná a zmatečná.

   Smazat
 3. 18:53

  I když evidentně zbytečně, tito konfrontační psychopaté jenom nazvracejí a pocachtají se v tom a nikdy z nich nic než smrad a zvratky nevypadne, že ano přátelé :)

  OdpovědětSmazat
 4. Skutečnost je taková, že šíitský Jemen byl, jako svrchovaný stát napaden agresívní sunitskou klikou ze Saudské Arábie a Kataru, v režii USA, aby byl s konečnou platností zcela a úplně destabilizován Blízký východ a Arabský poloostrov.
  Konflikty mezi oběma velkými konfesními tábory islámu sice existují už 1400 let a jsou velmi složité. Mají v sobě však tak silný náboj, že můžou na Blízkém východě měnit hranice (mnohé stejně narýsovali západní Evropané) a zažehnout válečný požár, který zasáhne celý tento region a případně se rozhoří i dále. Kdo zase bude mít nakonec problém? No přece uprchlíky vítající, pseudohumanistická, sebezničující a hloupá Evropská Unie.
  Některé nenávisti na Blízkém východě se zdají věčné. Jádrem věčného konfliktu mezi sunnity a šíity je teologické schizma s počátkem už v 7. století.
  Zatímco šíité uctívají jako prvního imáma po smrti Mohameda roku 632 jeho zetě Alího, jenž podle nich získal právo vést muslimy, sunnité považují za prvního Prorokova následníka Abú Bakra, jeho přítele a rádce, prvního chalífu.
  Mocenský boj rozhodli ve svůj prospěch roku 680 u jihoirácké Karbaly sunnité, kteří na hlavu porazili vojsko šíitů a zajali a popravili Husajna, syna Alího. Spory o následníka Proroka ovšem tehdejším masakrem neskončily a během staletí následoval bezpočet dalších bitev a konfliktů.
  Šíité jsou pro Sunity spodina.
  Vedle střetů se zbraní v ruce vznikaly nové rituály, nové legendy, docházelo k dalšímu teologickému odcizování.
  Sunnité si postupně mezi muslimy vybudovali převahu - početní i mocenskou. Šiíté se stali v očích sunnitů opovrhovaným cizím tělesem v arabském světě, je jim spíláno do nepřátel islámu. Na Blízkém a Středním východě dnes sunnité tvoří zhruba 60 procent.
  Mezi vyznavači islámu na celém světě řady šiítů ještě více řídnou, je jich nejvýše 20 procent. Šíité mají většinu jen v několika státech, hlavně v Íránu a Iráku. Oba náboženské směry se ještě dále člení na množství sekt.
  K jedné z nich, šíitským alavitům, patří i syrský prezident Bašár Asad a značná část jeho mocenské kliky. Jeho protivníky na bitevním poli jsou vesměs sunnité, domácí i zahraniční džihádisté, kteří podporováni ze strany USA, mají za cíl rozbít a zničit dříve velmi prosperující stát – Sýrii. USA si tak plní zadání, poměřit se s veřejným světovým míněním, co všechno jim ještě projde, a co vše si mohou ještě po světě dovolovat. Ale následky za ně má nést někdo jiný.....

  OdpovědětSmazat
 5. Slunce a pravdy milovník // - zajímá, takže díky za pochvalu, Vaše komentáře jsou u různých témat také velmi zajímavé a psané s nadhledem. Myslím, že někdy se prostě nedají přejít pouhým mlčením určitá nastolená témata, a to nejen na NR, která jsou aktuální a pokud to lze, je dobré případně doplnit některé souvislosti, co tady třeba ani nezazní. Pravdy a skutečného informačního realismu je v současné době velmi poskrovnu, podplacená mainstreamová média se stala poskoky a lokaji lživé, falešné propagandy s důsledným vymýváním mozků, a to vše zcela v neototalitním, goebbelsovském střihu. Ale protože je 21.století, a lidstvo by se mělo zabývat rozhodně tím, jak zajistit zlepšení podmínek života na naší domovské planetě Zemi, než tím, aby se podněcovaly války, zlo, zmar a utrpení, je důležité pravdivě označit viníky takového stavu a sdělovat tyto skutečnosti co nejširší populaci, aby si to lidé uvědomovali a záměrně šířené zlo, polopravdy a lži nepodporovali.To by byla cesta do pekel. Problémy, ne zrovna malé, v každé národní populaci ovšem představují prodejní a kolaborující lokajové z páté kolony. A těch má, bohužel, i naše republika poměrně hodně.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No a vysvětlete to amíkum,že rozrejpávání světa už bylo dost

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.