Reklama

pondělí 7. září 2015

Vulgární nadávky prezidentovi, jeho voličům - a souvislosti

Luděk Prokop
7. 9. 2015
Kdysi jsme přivykli na vybrané, decentní vyjadřování známých umělců, zástupců naši kulturní fronty, která se mohla loajalitou k socialismu a loajalitou k někdejším představitelům státu, přímo přetrhnout. V uctivém předklonu, s dokonale hranou, nebo i skutečnou oddaností k režimu, k národu i k našemu státu a neméně k jeho představitelům. 


Přispívali, seč mohli k výchově mladé generace, při výchově mládežek úctě k našemu státu i ke státnímu zřízení a ke státním představitelům. Lze dokladovat z dobových dokumentů, komentářů i filmových záběrů, že tak činili poctivě a svědomitě. Mládež si o tom myslela své, nicméně k výsostnému pohrdání ke státním symbolům a ke státním funkcím, včetně jejich představitelů, rozhodně vedena nebyla, právě naopak.Takže něco z té úcty ke státním symbolům i ke státu - v nás, málo platné -něco zůstalo.

Slaboduché sprosté vulgarismy, vedené v současné době úpěnlivou snahou vyvolat a dát hrdinsky najevo pohrdání k zastupitelům nejvyšších státních funkcí, k prezidentovi, potažmo ke státním symbolům a ke státu jako takovému, bývalo něco absolutně nepředstavitelného a nemyslitelného. Byla totiž doba nesvobody, doba preferující pozitivní hodnoty před hodnotami negativními. ÚCTA. Úcta k práci v první řadě, úcta ke státu a nejen k jeho představitelům. Ale i úcta k reprezentantům umělecké fronty, včetně úcty k tehdejším celebritám a k samotnému národu -jasně dominovala. Žádné bulvární,vrcholně neslušné šťourání do ryzího soukromí celebrit, se zveřejňováním převážně značně negativních záležitostí, například nemocí, nebo ryze a niterně soukromých epizodek, to vše, svévolně doplňované různorodými fabulacemi, jedno zda pravdivými či zcela vymyšlenými, k vyvolání negace a znechucení veřejnosti. Nic takového. Jako dnes, v době takřka každodenního,zcela běžného zveřejňování jakýchkoli negací, ve svérázném pojetí svobody slova i s jejím nevkusem hraničícím se zvráceností. Tehdejší cenzura propouštějící (rovněž s nevkusem, nikoli však takhle zvráceným), cenzura propouštějící především pozitiva, ty dnešní hnusárny svobody slova, nedovolila ani náhodou.

A tak nám nezbývá, než při značném sebezapření vnímat a přijímat všechny ty výše zmiňované negace a obrnit se proti nim. Protože i když do bulváru nevložíme ani 1 Kč, stejně na nás, v úzkém propojení s neméně nevkusným a prolhaným mainstreamem, zaútočí přes normální, obyčejnou lidskou zvědavost, na internetu.

A tak se dostávám k výrokům reprezentantů umělecké, „kulturní“ fronty, z řad režisérů, usilujících o dotace na jejich umělecké projekty. Možná by se uchytili u zmiňovaného bulváru, charakterově na to mají, zdali i slovní zásobou, při omezeném výběru stupidně opakovaných urážek typu: prase, prase, prase, nebo také hovado - namířenými na prezidenta našeho státu, je otázkou. Není jim to samozřejmě zapotřebí, sponzoři podobného charakteru a ražení, se nepochybně pro takové režiséry vždy najdou.

A protože jsem z generace, výchovou vedenou v podstatě směrem k pozitivům, nikoli naopak -čili k úctě, nikoli k neúctě a k pohrdání, ke slušnosti, nikoli ke sprostotě a vulgaritě, dovoluji si, režisérůmBřetislavu Rychlíkovi a tomu druhému, (Hřebejkovi, či tak nějak, prostě tomu s těmi hnědými a rudými prasaty namířenými k nám, co jsme volili Miloše Zemana), dovoluji si vám poradit.Myslím to s vámi dobře chlapci. Fakt.

Může být, že v daný čas, kdy získáváte sponzory naplněné nenávistí k našemu prezidentovi. Pokuste (je-li to ve vašich možnostech) - zamyslet se, zda by to nešlo nějak inteligentněji, než tím, že pro krátkodobý efekt,co nejhrubějiurazíte prezidenta (o čemžpochybuji, protože ten vás, na rozdíl od vašich sponzorů a nás ostatních, ani nezaznamená), nicméně dík tomu pozurážíte polovinu národa trapně vulgárními, slabomyslnými výlevy. Kontrolní otázka - je to fakt pro vaše sponzory až tolik potřebné?

Nemluvte o hnědých a rudých prasatech, nemůžete předvídat, zda nemůže přijít moment, kdy vás to bude setsakra mrzet, kdy na nějaké prosení, plakání a odvolávání již nebude pozdě.

Zdržte se výroků o totálně ostudném, selhávajícím myšlení většiny Čechů, je to neprozíravé již z toho důvodu, že mnohé skutečnosti přesvědčují o tom, že právě opak je pravdou. Na rozdíl od myšlení vašeho, které předvádíte v celé jeho kráse.

Je hloupé lhát o věcech, které lze snadno ověřit, proto je lépe se toho vyvarovat. „Básnit“ o chovánívoličské obce Karla Schwarzenberga, o tom, že se vyjadřuje a jedná sociálně a humánně citlivě a slušně a skvěle, není ten nejlepší nápad. A sice již proto, že vulgaritami a sprostotami v diskuzích pod články a na sociálních sítích, evidentně a nedostižně předčí a jednoznačně překonávají naší obec, obec voličů Miloše Zemana. Neméně jako vaše urážky prezidenta, jeho voličů, potažmo urážky našeho státu, (což lze po instalování Miloše Zemana do funkce prezidenta státu, považovat za bernou minci), jsou stejně nedostižné - a sice při porovnání chování k hlavě kteréhokoli státu, v celém tom slavném demokratickém prolhaném západním světě.

Závěrem již jen k té protiimigrační iniciativě Václava Klause, která přiměla Břetislava sepsat hodnotící komentář, v němž nazval našeho prezidenta hovadem. Hovadem je člověk, nazývající bombardování s nespočtem zabitých a zmrzačených dětských obětí, bombardováním humanitárním. Myslete si o tom, co chcete. Třeba i to, co řekla slavná Albrightová, že ty oběti za to stály. (Zařadíte se do té správné společnosti).

Iniciativa Václava Klause není vedena proti občanům našeho státu, státu neslušně a vulgárně uráženého skvělou voličskou obcíKarla Schwarzenberga. Naopak. Je vedena prozíravostí, co se věcí příštích týče. A ve světle podvodů a lhaní, například kolem cynicky - až neuvěřitelně cynicky - masově vedené kampaně kolem utonulého tříletého chlapce, z rodiny žijící od roku 2112 v Turecku, z rodiny jejíž hlava (otec hocha) rozhodl a zavelel k cestě přes moře, vzdor výhradám, že matka ani děti neumějí plavat.

Nejen vzhledem k takovým informacím, nelze brát na lehkou váhu slova, která vyřkl muftí Shahid Mehdi, že ženy bez burky, nebo hidžábu, si o znásilnění v podstatě říkají, nebo výzvy muslimů od britského imáma Anjem Choudary, aby používali peníze ze sociálních dávek na džihád, což nikomu, ani známému umělci Břetislavu Rychlíkovi, ani téjeho - sociálně a humánně citlivě a slušně, skvěle se chovající voličské obci Karla Schwarzenberga- zjevně nevadí. Ve světle, souvislostí s uvedenými informacemi, se jeví iniciativa Václava Klause, stejně jako jeho někdejší postoje k humanitárnímu bombarďákovi, jako racionálníi přínosné. Je-li to tak nemožné přemýšlet, zásluhou humanitární demagogie, nám pasírované do myšlení a zamyslet se nad danými skutečnostmi, budiž. Naše volba, náš osud.

25 komentářů :

 1. Rychlík to podělal, tak jako Menzel - bohužel se zapoměli vyvivjet po 89 - tím pádem jsou zakrnělými individualitami .... tak jako většina západu ...

  O mnoho let mladším bráchou Rychlíka jsem chodil na gympl - žádná akademická sláva - proletěl dvakrát a to bylo za socialismu ......

  Vývoj jde dál a odsune na odpadiště dějin individuality jejich typu - což je smutné .... mám za to že porno a alkohol hrají svoji roli v těchto případech obojí snižují inteligentní make-up...

  OdpovědětSmazat
 2. Finanční válka nabírá grády - Další čínská chemička bouchla - Israel-USA

  Odplata za to bude 100 násobná .....

  OdpovědětSmazat
 3. Obřezanej Chazar Rychlík - co po něm chcete ....

  OdpovědětSmazat
 4. Sakra kdo je Rychlík (kromě vlaku) a co natočil,když je režisér,já od něj nic neznám.

  OdpovědětSmazat
 5. V dobách, kdy zde vládli komunisté bylo velmi často výrazem odporu navštěvovat náboženské pobožnosti, zúčastňovat se různých poutí, tu na Velehradě, tu na jiných místech. Zdálo se, že český, moravský, slezský a slovenský lid je hluboce duchovně založen. Čas oponou trhnul a ukázalo se, že tím hlavním bohem je bůh zvaný Peníze. Mnozí z nás, kterým nebylo proti mysli šidit, podvádět, krást a lhát si mohli dovolit stavět si chrámy, tak aby všem ostatním dali najevo, že oni mají nového boha ochočeného. Později bylo nutno pro získání nového boha vyvinout více úsilí, často bylo nutno zhrubnout a stát se bezcitným a na charakter taky zapomenout. A tak dnes jsme svědky vulgarit, sprostot, nabourávání se do nejintimnějších koutů lidských osudů a duší. Vše se dá zpeněžit. Nahota, těžká nemoc, lidské neštěstí, tak proč by se nedalo zpeněžit hulvátství, sprostota a nenávist vůči představitelům našeho státu. My všichni jsme svým dílem k tomu přispěli. Už třeba jen tím, že si kupujeme tzv.bulvární tisk, kde hltáme kdejakou celebritu, tu opilou či zdrogovanou, tu s vyhrnutou sukní. Tak se pak nesmíme divit, že se vyrojilo nespočet umělců, kteří umí dobře prodat jen svou ubohost, vulgaritu a sprostotu srovnatelnou snad jen s pověstnými dlaždiči.František

  OdpovědětSmazat
 6. Zemana jsem nevolil, ale je to prezident. Jestliže si tzv. kulturní fronta čím dál více dovoluje ty drzé a sprosté výpady proti prezidentovi, když opomenu ty výpady proti tomuto národu, tak se musím ptát, kdo jsou ti z té kulturní fronty, kteří se tak "kulturně" vyjadřují o prezidentovi, kdo je platí, a zdali by se jim neměla přistřihnout křídla. Co je moc je příliš. Proto budu zase volit Okamuru. Jestliže se to podaří a dosáhneme přímé demokracie, tak bych nechtěl být v kůži těchto "umělců". Nepochybně se pak budou muset živit za svoje. Uvidíme. Jinak, 12.9. ve 14:00 na Václaváku u koně.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Přímá demokracie... co to je? Vy chcete nechat blbce z náměstí rozhodovat o republice? Slyšel jsem na netu mluvit na shromáždění pořádané Bartošem Okamuru. Mluvil, že je potřeba nezavdat příčinu a na konci akce Bartoš mává oprátkou. Viděl jste jak si vybral Okamura poslance a co s ním udělali? Okamura je slušný a statečný člověk, ale na lichváře a jejich triky prostě nemá. To Vám to jednou nestačilo?!

   Smazat
 7. Když někdo uráží prezidenta, tak se nic neděje, ale když někdo napíše svůj názor na účast vojáků v Avganistanu, tak ho ženou k soudu. Rozumíte tomu někdo?

  OdpovědětSmazat
 8. 8.září2015 9:34
  zhovadilost našeho "rádoby přávního státu".
  Václav

  OdpovědětSmazat
 9. Tam, kde docházejí argumenty a jsem vehnán do rohu, nastupuje hrubá síla, hulvátsví a primitivismus.
  Chtěl bych opravit nezapomenutelný citát od Hřebejka, který do smrti nezapomenu, Zemana volili
  oranžové(nikoli hnědé) a rudé svině. Tato slova jsou a budou pro mne symbolem pro všechny ty naše ,,celebrity"(toto slovo u nás beru jako označení té nejhorší politické a umělecké žumpy).
  I já, bohužel, musel volit pana Zemana a dnes jsem za toho jednookého docela vděčen. A kdyby, nedej Bože, byl zvolen prezident občan Schwarezenberg,
  tak bych ho musel respektovat jako hlavu státu, i když bych si myslel své. On by se podle mne sám znemožnil daleko dříve a daleko více, než současný prezident. Vy všichni obdivovatelé tohoto člověka buďte rádi, že jsme ho my oranžové a rudé svině pomohli nezvolit.. M.Radikowski.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Házet všechno do jednoho pytle bývá ošidné. Mezi celebrity patří a nejspíš se i počítá František Ringo Čech, nebo též režisér Adamec. Oba nám dělají radost.

   Smazat
  2. Házet vajíčka a rajčata na prezidenta je pouhý přestupek, na rozdíl od přimalování tykadel na volební plakát, vyhodnoceného jako zločin.

   Smazat
  3. Nazývat někoho oranžovými a rudými sviněmi za to, koho si volí za prezidenta může jen frustrát přeplněný vztekem. Citát od Hřebejka vypovídá nelichotivě o Hřebejkovo zlobě, ne o kvalitách voličů.

   Smazat
  4. 13.03 Já rozlišuju. jestli se mezi celebrity hrnou tito dva, jejich věc. Podle mne je celebrita i bývalá herecká osobnost Bohdalová, která se snižuje k propagaci šuntů všeho druhu v reklamě a opravdu se tak i chová. Ale já osobně bych tam nezařadil pro mne osobnosti např. Munzara, Hlaváčovou, Skopečka, Somra...K nim chcete dát do jedné skupiny např. celebrity Hanychovou, Sámera Issu ....?

   Smazat
  5. Je velice těžké porovnávat kvality voličů pana Schwarzenberga a pana Zemana...prostě jsou to voliči a jejich kvalitu v té nastále situaci bych nechal na pokoji.

   Smazat
  6. Je velice těžké porovnávat kvality voličů pana Schwarzenberga a pana Zemana...Abych pravdu řekl,nikoho z voličů Schwarzenberga neznám. Nikdo z mých známých se k něčemu takovému nepřiznal, V hospodě by takové přiznání bylo riskantní, kamarádů jsem se raději ani neptal, protože by čučeli jestli jsem neupadl na hlavu a syn s dcerou jsou normální, stejně tak i sestra se švárou. S jedním ze synovců, který zná všechno nejlépe ze všech, ještě nemáknul a s bídou maturoval v opravných zkouškách, tak s ním si nejsem jistý. Ten zná všechno, takže by mezi ně zapadnout mohl.

   Smazat
  7. Možná se ty kvality dají odvodit z výroku Hřebejka a z tvrzení Břetislava Rychlíka o totálně ostudném, selhávajícím myšlení většiny Čechů. Chování voličské obce Karla Schwarzenberga, je prý o tom, že se vyjadřuje a jedná sociálně a humánně citlivě a slušně a skvěle. Domnívám se, že taková samochvála je dost vypovídající. Jenom ještě zapomněl se zmínit o úžasné píli a pracovitosti této skvělé obce.

   Smazat
 10. Od onoho výroku pana režizéra bojkotuji podobně naladěné umělce. Nechodím na ně do divadla, nedívám se na jejich filmy. Nepídím se po příčinách jejich jednání, vadí mi jen jejich pokrytectví. Nadávají nám, ale naše peníze (daně, o které žadoní, potřebují-li zadotovat nějaký majstrštyk) jim nesmrdí. Úlohou opravdových elit by mělo být národ sjednocovat, zkulturňovat a povznášet. Asi jsem ze staré školy. (Jeden přítel mi vždycky říkal "vole, podívej se občas do občanky!"

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jsem naprosto to samé a plně s vámi souhlasím. Bohužel u nás vymizela elita a jsou tu jen samá jelita.

   Smazat
 11. Nezavinilo si to vecne ozrale, oplzle prase samo ?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nikoliv, v tomhle Schwarzenberg sám nejede. Pomáhá mu Kalousek, taky pořád v lihu. Podle toho to taky vypadá.

   Smazat
  2. Kalousek? To je jiný level.

   Smazat
  3. 8:12 Přesně o takových podivných tvorech, bez jakékoli úcty k čemukoli, o takových, vulgaritou a sprostotou prolezlých slaboduchých šmejdech, vydávaných za sociálně a humánně citlivé a slušné a skvělé příslušníky voličské pemprskové obce, o těch je také, mimo jiné, ten článek.

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.