Reklama

úterý 8. září 2015

Využít a zastřelit


obrazek

Petra Paroubková
8.9.2015 Vaše věc

Turecký prezident Erdogan sdělil, že chce pomocí vojenské akce zlikvidovat kurdské bojovníky „do konce“ ("until the end"). Turecko je členem NATO, tudíž i my slova tureckého prezidenta schvalujeme, nebo je alespoň tiše tolerujeme. Co je nám po nějakých Kurdech?
Na druhou stranu se český parlament tetelil blahem, když ho nedávno navštívila přední kurdská bojovnice. Světová média pějí chválu na statečné kurdské bojovnice a bojovníky, kteří bojují proti radikálům z Islámského státu, což berou jako své životní poslání.

Jsou to skutečně statečné ženy a stateční muži, kteří do boje s islamisty z teroristické organizace Islámský stát vyrážejí z vlastního přesvědčení. Opouštějí své děti, manžele, rodiny.

Západ je sice velebí, ale hodlá je v tomto případě pouze chladně a plně využít. Nemohli jsme si nevšimnout, že Kurdům pomáháme. Vyzbrojujeme je. Samozřejmě pouze lehkými zbraněmi. Naše lehké zbraně v kurdských rukou proti americkým těžkým zbraním v rukou fanatiků Islámského státu…

Západu, tedy i nám, se Kurdové hodí v jednom boji, v jiném je ale s klidným svědomím necháme zabít.

(informace autorka čerpala z International New York Times)

17 komentářů :

 1. Je to hnus, stejně jako celá farizejská a profašistická politika EU včetně České republiky.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. EU si nic jiného než napumpování milionů Kalašnikovců, aby ji spadl hřebínek a Němci konečně začali rýt svými ústy o zem!!!

   Smazat
  2. Pokud to vše, co v současnosti nastalo, nějak shrneme, vyjde nám toto destaero:
   1) NATO je teroristický útočný vojenský pakt, vyrábějící válečné konflikty a destabilizace mnoha zemí, pod velením USA.
   2) Farizejská politika představitelů EU i USA vůči Kurdům, je děsivá.
   3) Turecko, jako muslimská země, navíc populačně významná, nemělo být v jakési Atlantické alianci, tam vůbec nepatří. Ale šlo o sféry vlivu v oblasti, a tak je USA v roce 1952 protlačily za člena NATO.
   4) Kurdů je 27 miliónů a nemají dlouhodobě vlastní stát. Turci proti nim bojují a napadají je, protože se bojí, že by přišli o část Turecka, když by jim museli někdy dát hraniční legitimitu s kusem svého území.
   5) Válka na Blízkém východě hned tak neskončí
   6) Migrační vlny do Evropy jen tak neskončí.
   7) Kdy se rozloží a skončí hloupá, sebestředná, trapná politika celého spolku gaunerů, co si říkají Evropská Unie?
   8) Jsme svědky přímého přenosu vlastní destrukce evropského kontinentu
   9) Turecko, Sýrie, Kazachstán, Libanon, Afghánistán, i Izrael jsou asijské země, nepatří k Evropě
   10) Falešná pseudohumanita, i politická korektnost hrstky mocných v EU, patří na smetiště dějin, rozhodně ne do praktického politického života, aby selektivně diskreditovala majoritní obyvatelstvo evropských zemí

   Smazat
  3. Turecko v této podobě nemá nic společného s opravdovými hodnotami EU. Bohužel, tyto hodnoty už nemá ani dnešní EU, která zrušila souhlas všech států a stačí k jejímu řízení jen prostá většina.

   Smazat
 2. Hnus, morálka gaunerů, zasloužíme si vše, co přijde. Zradili jsme vlastní kulturu. Hanba nám.

  OdpovědětSmazat
 3. Slova jsou zbytečná ..... být s Tureckem v jednom "obranném" vojenském paktu je nejen hanba, ale i nebezpečné!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tohle není žádný obranný pakt, ale teroristická organizace pod křídly největšího světového zločince na této planetě.

   Smazat
  2. možná právě proto tam jsou uvozovky:-)

   Smazat
  3. 19.39-názor v uvozovkách 18.07 byl ještě rozvinut a potvrzen.

   Smazat
 4. Není to tak dávno,co náš mainstream s patřičnou pompou oznámil,že naše ministerstvo války darovalo Kurdům mj.260 tun munice 7,62x39 pro boj s Islámským státem,ale vzhledem našim omezeným možnostem (nepoužitelná létadla CASA) dopravit je k adresátovi,to bylo ponecháno na našich spojencích z us-army....což s největší pravděpodobností znamená,že munici obdržela druhá strana,tedy Islámský stát a brouk pytlík Zaorálek je u toho jako vždy dámské přirození..a my s ním.

  OdpovědětSmazat
 5. Tady je zcela jasné, co je NATO zač.ČR darovala přebytky hlavic RPG a velké množství nábojů, kurdským PKK v boji v Kobani proti IS.Turci, členy obranné NATO tyto Kurdy z PKK likviduje.Perfektní, EU potřebuje ještě víc utečenců, doufám, že čísla půjdou do milionů.Nic jiného si hloupá EU pod velením USA, jného nezaslouží.

  OdpovědětSmazat
 6. Po r.89 se nás nikdo neptal, jestli chceme do NATO(žádné referendum), které mělo být ovšem rozpuštěno stejně, jako Varšavská smlouva. Dokud jsme byli v obranném uskupení Varš. sml., nemuseli jsme trpět pocity viny za mrtvoly, které denně vyrábí NATO.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Sovětský svaz sice měl svoje válečné dobrodružství v Afgánistánu, ale ostatní členy Varšavské smlouvy do toho netahal a vyžral si to sám. A dnes? Jsme členy NATO a když USA rozbije nějakou zemi, tak se z ní zdejchne a pošle tam čistit po nich ten bordel vojáky z jiných členských zemí NATO. I několik našich vojáků už zařvalo v Afgánistánu, když čistili bordel po Američanech.

   Smazat
  2. S tím Afghánistánem to je pravda, netahal nás do toho, ale jen tak tak naše armáda nešla do Maďarska (1956) a do Polska (1982). Tehdy chybělo málo a mohli jsme být za pěkné kokoty, vlastně za stejné, jako jsme dnes v rámci NATO. (Jugoslávie, Afghánistán, Irák, Ukrajina... a bůh ví, co ještě přijde).

   Smazat
 7. To co provádí Erdogan je obyčejná genocida. Doufám, že se v křesle už dlouho neudrží. Je to i ostuda Evropy, která to v klidu toleruje.

  OdpovědětSmazat
 8. Jaké, že jsou ty Euro-atlantické demokratické "hodnoty:? Myslím, že to je prolhanost, zlodějina, proradnost, zákeřnost a nekonečná hrabivost. Možná i fašismus je dle nového pojetí podle Ukrajiny ta správná hodnota. Zapadal by do těch sraček. Bohužel ty "hodnoty" předvádí i naše vlády už 25 let. Počínaje zradou Srbska až po dnešek. Svůj ke svému.

  OdpovědětSmazat
 9. ticho ! - a do práce ! vaše dane potrebuje váš štát na vykrmovanie svojich verných - vy nie ste v týchto počtoch uvedení

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.