
16. 9. 2015 ParlamentníListy
Jana Nečasová, dříve Nagyová, a bývalí vojenští zpravodajci – generálové Ondrej Páleník a Milan Kovanda a plukovník Jan Pohůnek – nemohou klidně spát. Vrchní žalobci z Olomouce, respektive z Ostravy, je v případu sledování manželky premiéra Petra Nečase a podřízených z Úřadu vlády ženou nekompromisně k odvolacímu soudu.
Dokument ZDE
Klíčovou roli pro soud první instance a jeho rozhodnutí v mediálně velmi známém případu sehrál bývalý premiér Petr Nečas, jak před krátkým časem ParlamentníListy.cz informovaly. Na základě jeho svědectví, že se kvůli citlivým státním zakázkám mohla stát terčem zájmu vlivových skupin Česká republika – a na to konto on i jeho manželka. Soudkyně na Praze 1 Helena Králová případ, který měl prokázat zákulisní vliv šedé zóny na politiku, ohodnotila jinak, než chtěla obžaloba. Tedy tak, že jisté nebezpečí tehdejší Nečasově manželce Radce skutečně mohlo hrozit, a proto sledovací či kontrasledovací akce ze strany vojenských špionů na její údajnou ochranu byla legitimní.
Detektivové i státní zástupce Rostislav Bajger se nyní kvůli svému opačnému přesvědčení snaží Nečasovo tvrzení znevěrohodnit. A vyslechli kvůli tomu několik vysokých státních úředníků, kteří by mohli znevěrohodnit Nečasova slova. Vyjma někdejšího ministra obrany a (v době klíčové pro vyšetřování případu) pozdějšího náměstka ministra Jiřího Šedivého se podle Bajgera ale další výpovědi nalézt nepodařilo. „Státnímu zástupci se v daném směru podařilo vypátrat další možný důkaz, který se týká údajné hrozby pro okolí předsedy vlády v souvislosti s vyjednáváním o pronájmu vojenských letounů Gripen. Dne 26. 8. 2015 bylo vyžádáno vysvětlení od svědka dr. Jiřího Šedivého, který se předmětných jednání osobně účastnil a který žádné bezpečnostní hrozby související s jednáními nezaznamenal. Státní zástupce nově navrhuje výslech uvedené osoby jako svědka,“ vyzývá Bajger odvolací soud k výslechu Šedivého, který by měl prolomit Nečasovo tvrzení.
Soudkyni Králové vytýká Bajger především, že líčení, ve kterém figurovala řada armádních agentů, uzavřela před veřejností. Tedy, že probíhalo v utajovaném režimu. Výpovědi obžalovaných Bajger zároveň označil za nevěrohodné. A navíc spolu podle dikce jeho argumentace v odvolání tyto výpovědi vůbec nekorespondují. Řečí muže, který zastupuje stát v obžalobě, a ve zkratce: „Oni lžou, a ještě se jim nedaří lži poladit.“ Petr Nečas je podle Bajgera osobou, která se snaží své milence a dnes manželce prospět. „Jeho výpověď je vnitřně i časově rozporná,“ konstatuje Bajger. Proto je pro lepší obrázek dobré si celou argumentaci státního zástupce přečíst (celé odvolání viz příloha).
V případu, který ParlamentníListy.cz popisují, jde o již dva roky známé údajné sledování Radky Nečasové, exmanželky bývalého premiéra Petra Nečase. Podle detektivů Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu si měla Jana Nagyová objednat sledování Radky Nečasové kvůli žárlivosti a tlaku na Nečase, aby se rozvedl.
K případu se už vyjádřil v podobném duchu jako žalobce šéf Nadačního fondu proti korupci Karel Randák. „Daleko pozoruhodnější jsou v celé kauze slovní veletoče bývalého premiéra Nečase. Paní soudkyně uvěřila, respektive říká, že uvěřila svědectví člověka, který v minulosti, a to i ve funkci předsedy vlády, prokazatelně lhal o svém poměru k paní Nagyové a nyní předvedl ukázkový obrat ve výpovědi i v tomto případě. Svá předchozí tvrzení pak bagatelizoval tvrzením, že šlo pouze o politický marketing. Může být důvěryhodným svědkem člověk, který lže, jako když tiskne jen proto, aby své milence pomohl z maléru? Podle paní Králové asi může,“ přemítá Randák.
Po torpédování výpovědi bývalého premiéra Nečase pak Randák tvrdě zacílil do řad soudců.„Ponechme stranou, že formou, jakou byl tento rozsudek zdůvodněn, paní soudkyně Králová mimoděk potvrdila správnost rozhodnutí Nadačního fondu proti korupci zaměřit se na problémy v české justici a vazby jednotlivých soudců, paní Královou nevyjímaje, do prostředí politického a ekonomického,“ děl Randák.
Žalobce Bajger to vnímá stejně. „Napadený rozsudek trpí vadami, neboť jeho skutková zjištění jsou nejasná a neúplná. Když se současně nevypořádal se všemi okolnostmi významnými pro rozhodnutí,“ podtrhává Bajger ve svém odvolání k pražskému městskému soudu.
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jana Nagyová
Popisek: Jana Nagyová
Na PL psali:
- Jdeme po vás, soudci! Generál Randák po lobbistech zacílil tvrdě do justice
- Ivo Ištvan promluvil vážně ke kauze Nagyová: Výpověď Nečase je v rozporu s důkazy
- Přečtěte si, jak soudkyně rozcupovala Šlachtu s Ištvanem v kauze Nagyová
- Detektivové už prý mají v kauze Grygárek informace od Švýcarů
- Tajný záznam měla u sebe! Ištvan se tvrdě pustil do soudu, který osvobodil Nečasovou
- Tak jak to měl Nečas s Nagyovou? Server o intimních záležitostech
- Noviny: Žalobci se už chystají na další soud s Nagyovou
- Když já mám s někým styk... To zní blbě, co? Polda se nesmí bát, že ho někdo sejme, rozparádil se plukovník Šlachta
- Robert Šlachta znovu promlouvá. O názorech kravských médií
- Kauza Nagyová: Už se to táhne dlouho, tudíž orgány přistoupily k tomuto kroku
- Jana Nečasová si na vyšetřovatele stěžovala až u Rychetského. Zjevně neopodstatněné, padl verdikt
Soud nějak rozhodl, pokud ten odvolací rozhodne, že pochybil, to jest, že vyrobil zmetek, měl by být vyvozen postih stejně, jako když vyrobí zmetek jakýkoli zaměstnanec třeba ve výrobním procesu. Je-li jeden z pilířů demokracie -soudní moc - postavena nad moc výkonnou i zákonodárnou (viz rozhodování o platech soudců nebo o změně termínu voleb) je celá ta slavná absurdní demokracie nabourána v samotných vlastních základech.
OdpovědětSmazatsoudkyně Helena Králová, je ta, co odsoudila Kesaudise za to, že řekl, že si to ti naši vojáci v Afganistanu zasloužili, což není možné popřít, poněvadž stále platí, že vražda na tyranu není zločin. Soudkyně si myslí opak, takže ta by dnes nasolila i Kubištovi s Gabčíkem.Nicméně, jedná se zřejmě o soudkyni, která je specializovaná na politické procesy, takový ten Urválek v sukni, co má zřejmě přímý kontakt na americkou ambasádu v Praze. FUJ
OdpovědětSmazatPřevzatý článek chápu ve stylu psaní Mladé fronty, podprahově straní hrdinnému prokurátorovi Ištvánovi , proškolenému v SSA a docházejícímu si rovněž pro instrukce na SS ambasádu. Na pokyn SSA shodili Nečasovu vládu, protože chtěl čisté výběrové řízení na 2 nové bloky Temelínu, které by zřejmě vyhrála lepší ruská technologie. Dlouho se nemohli dostat panu Čistému na kobylku, tak to udělali přes Nagyovou, do které se zamiloval (hloupě, a opustil svoji ženu). Nagyovou dehonestovali mainmedia tak jak to umí a jak by zatočili s každým, s kým by potřebovali. (Např. momentálně dělají vola ze Zemana že?) Nebudu teď psát obhajobu Nečasovi a Nagyové, ale vadí mi že zde nejsou publikovány i další články o nich - o pokřiveném soudním řízení , o pokřiveném policejním zásahu, pokřiveném jednání prokurátora. Jenže kdo nechce zveřejnit nezveřejní, kdo nechce pochopit nepochopí.
OdpovědětSmazatNo - toho sprostého kripla Kesudise bych do tohoto nepletl. Je to sprostý zmetek a odsouzení si taky zaslouží. Odjakživa se říkalo "pro hubu na hubu" a platilo to celá staletí - nemá to nic společného s komunizmem, socializmem ani kapitalizmem. Ta mrcha Nagyová by měla jít sedět, protože vůbec neměla pravomoc úkolovat vojenskou rozvědku- celý současný český politický systém je zvrácený. Každý funkcionář, který má díru do zadku, si tady dělá co chce, a dobrý.
OdpovědětSmazat