Reklama

středa 30. září 2015

Zatímco Obama prázdně řečnil, nad Sýrií svištěly úderné Su-34- geo -
30. 9. 2015  Eurasia24

Ruská federace připouští, že může provést letecké útoky proti Islámskému státu. Tolik oficiální diplomacie. Zprávy z místa ji doplňují: Rusové se každým dnem připravují na eventuální skutečně mocný úder proti teroristům, na podporu syrské státnosti a legitimního prezidenta Bašára Asada. Zatím posledním dokladem intenzity této přípravy je přílet šestice unikátních a zbrusu nových taktických bombardérů Su-34.

Zatímco západní oligarchie stále dokola opakuje, že „trvá na odchodu Bašára Asada“, dělá, že bojuje s Islámským státem a vyhrožuje Rusku, největší země světa se bez ohledu na přesně opačný názor oproti Západu politicky, diplomaticky i vojensky připravuje převzít iniciativu a skutečně něco udělat pro Sýrii i Evropu.

Západ přihlíží a zuří

Západní elitáři evidentně nevědí, kudy kam: v jednom dni zmateně zrazují Vladimira Putina od vojenského zásahu v Sýrii a zároveň, aby si zachovali alespoň nějakou tvář po Obamově nevídaném fiasku ve Valném shromáždění OSN, ho téměř hystericky ponoukají k zahájení bombardování. Ve skutečnosti jim ale nezbývá nic jiného než přihlížet.

Svět se za patnáct let změnil. Bombardování Jugoslávie Rusko zastihlo ve stavu nepřipravenosti, nemohoucnosti a kolapsu státních struktur, který se naplno projevil již v tzv. první čečenské válce. Od té doby až donedávna si západní oligarchie dělala, co se jí zlíbilo, až docílila stavu, který Vladimir Putin charakterizoval svojí řečnickou otázkou při vystoupení na půdě OSN: Uvědomujete si vůbec, co jste napáchali?

Sýrie není a nebude Afghánistán

Putin v uplynulých patnáctí letech prokázal, že není zastáncem krátkozrakých řešení a silných manévrů. Naopak, mnohokrát dokázal, že on není loutkou západní oligarchie, že není úplatný a že je naopak mimořádně prozíravý. To jsou zásadní aspekty jeho prezidentství, které vládnutí Vladimira Vladimiroviče činí tak rozdílným nejen oproti loutkám atlantické oligarchie, ale také oproti vůdcům Sovětského svazu v závěrečné etapě jeho existence. Proč najednou Sovětský svaz a jeho vůdci? Protože s ohledem na výše uvedené Sýrie nebude a ani nemůže být druhým Afghánistánem, jak se snaží varovat teroristé a korporátní novináři jim v tom zdatně sekundují.

Ale zpět k tomu, co se děje v Levantě. Zatímco měl Barack Obama v sídle Spojených národů další ze svých ochotnických vystoupení, nad Sýrií se zjevilo šest přízraků v podobě taktických úderných letadel Suchoj Su-34. Jak už začátkem září předvídala Eurasia24.cz, letouny se do Sýrie dostaly nejspíše přes vzdušný prostor Íránu a Iráku. A jak se nyní ukazuje, vůbec nebylo náhodou, že při zvyšujících se počtech ruských letadel v Latakii přišla zpráva o de facto vzniku aliance Ruska, Sýrie, Iráku a Íránu.

Su-34 a spol.

Co je tedy Su-34 vlastně zač? Zatímco Američané v zajetí kultu efektivity a víceúčelovosti už v osmdesátých letech minulého století upustili od vývoje specializovaných taktických bojových letounů (výsledkem čehož je hypervíceúčelový a hyperdrahý F-35, který však není dobrý v ničem), Sověti a později Rusové dotáhli do konce vývoj taktického úderného stroje Su-34.

Letadlo vychází ze stíhacího Su-27, s kterým však má společného máloco a už na první pohled se jedná o dva úplně rozdílné typy. Su-34, pro svůj typický zploštělý tvar přídě přezdívaný anglosaskými fandy„platypus“ (ptakopysk) nebo ještě častěji „hellduck“ (pekelná kachna), je plnokrevný útočný letoun, stíhací nebo chcete-li taktický bombardér.

Za unikátní jej lze označit z řady důvodů: Přestože jde o specializovaný útočný stroj, je schopen i manévrového vzdušného boje. Disponuje specializovaným radarem, elektro-optickým senzorovým systémem a střeleckým počítačem, které letounu dávají mimořádnou schopnost vyhledávat, vyhodnocovat a ničit určené cíle. Dvoumístná osádka sedí vedle sebe na vystřelovacích sedadlech v titanem chráněné kabině s LCD displeji, ale také s palubní toaletou, lékárničkou, mikrovlnkou a ledničkou, které mají osádce zajistit komfort při dlouhých misích.

Právě značný dolet je totiž další mimořádnou vlastností Su-34. Letadlo je schopné bez sebemenšího problému působit kdekoliv nad celým územím Sýrie. Doplňuje se s dříve přelétnutými typy Su-24M2, Su-25 a Su-30SM, které mají na starost vzdušné krytí v případě, že nedejbože někdo nenechá dělat Rusy jejich práci.

Suma sumárum, Rusové mají v tuto chvíli v Sýrii více než tři desítky bojových letadel, přes dvacet vrtulníků a také protivzdušné systémy. Možná to ještě není všechno, ale každopádně takový počet bojových letedel k ostré misi nikdy od rozpadu Sovětského svazu do zahraničí nepřesouvali. Rusko se připravuje a myslí to vážně.
Foto: Oryx Blog

19 komentářů :

 1. Nevěřím tomu.Rusko stáhne ocas a potopí Asada.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jsem si jistý, že ocas, pakliže nějaký vůbec máš, stáhneš v brzku ty. Rusové tedy nikdy. Mám osobní zkušenosti. Dobré zkušenosti. Krásný den přeju.

   Smazat
  2. Nerozumím vám 13:24
   Rusové nastěhovali do Sýrie nejmodernější zbraně aby potopili Asada ? K tomu přece stačilo aby Sýrii nechali na pospas Usákům a ti by dílo zkázy dovršili . V tom případě by ale do Evropy neproudily statisíce ale miliony uprchlíků . Toto by se Vám líbilo ?

   Smazat
  3. Blbeček 13.24 vás jen provokuje. Jednou větou plnou hlouposti.

   Smazat
  4. Vždy existují hlupáci, kterým nezáleží na logice, ani na vlastním prospěchu. Mají jediný cíl, těší je, když mohou někoho naštvat, urazit nebo ponížit, nejlépe to vše dohromady. Jednoho takového pitomce znám, rád se tím ve společnosti chlubí. Ten v 13:24 je druhý (pokud to není stále ten samý).

   Smazat
  5. Ha.. ha ha..... už to začalo !!! Ruská letadla zasáhla v Syrii !!!

   Smazat
 2. rusi držia slovo,tak čo sklamaný ? - čo už,

  OdpovědětSmazat
 3. Opět jen obvyklá onanie mistních bolševiků nad polobohem Putinem, nad zázračnými ruskými zbraněmi, nad ruským národem obecně, sliby rozdrcení IS během pár týdnů, jásot nad tím, že USA a západ údajně dostali na frak... Umíte i něco jiného?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Je pravda, že USA bombardují IS jenom humanitárně, aby někoho netrefili. V tom měl Václav Havel pravdu.

   Smazat
  2. Milý imbecila 13.53. Držíme palce Putionovi proti júesejáckým agresorům,, světa rozvracečům, imperiálním příživníkům čili světovému kurvítku. To není obdiv k Rusku, to je fandění tomu slušnějšímu, kapišto?!

   Smazat
 4. Nevím ze kdy je ten článek, ale situace se mění z hodiny na hodinu. Rusko chce začít koordinované nálety se syrským letectvem, jen čeká, až se stáhnou americké letadla z území Sýrie, aby nedošlo k nějakému pošramocení, Amerika zatím nereagovala, ale stejně jí nic jiného nezbude. Amerika je zuřivá, moc zuřivá, že Rusko to vzalo takovým obratem a tempem. A co hlavně udělalo, že odřízlo volný průchod Američanům k syrským objektům, které chtěli dobýt, jen svou přítomností a hlavně Rusko odřízlo ISIL od moře, aby nemohlo prodávat ropu. Prostě řečeno, Rusko zablokovalo jak Ameriku, tak ISIL. A jdou na to.

  OdpovědětSmazat
 5. Aby mohla sedět na dvou židlích,Ukrajině a Sýrii,moskovii nestačí ani tak veliká prdel ve který se teď nachází.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Za 2 měsíce se uklidní Sýrie a do konce roku bude klid i na Ukrajině. Pak se ukáže, kdo se kde nachází. Někteří to holt budou těžce zkousávat.

   Smazat
 6. Když může US prdel dřepět na 58 koloniích, tak proč by Rusko nezvládlo dvě nahé prdele jako je Ukrajina "Sláva hrdinům" a nějací mohamedánští sráči s US výzbrojí, které dokázaly zastavit Kurdské dobrovolnice skoro s holýma rukama. To asi nebudou hrdinové. Jen sračky. A pro toho onana. Jo fandím Rusum, protože oni bojují za skutečnou demokracii a ne rozežrané finanční pijavice typu Goldík a Sachsík nebo jako u nás Brčál, Kalous, "svatá" Nečasová a chlap s gulemi Topol nebo třicetikorunka Joulínek a jeho skrček. Kapišto pitomče?

  OdpovědětSmazat
 7. USA je se svým Makakem Husseinem na konci svých sil a možností.Celý svět je jimi dokonale rozvrtaný, nyní se zaměřili na hloupou Evropu, která se pod řízenou masívní imigrací, hroutí pomalu na kolena.Předepsané množství nálože je 1 milion ročně, frau Merkel tvoří s Makakem jen spojovací most pro prosazování zájmů USA, nic jiného, Rozpad EU je neodvratný, postupem času si každý stát ochrání hranice sám, pomalu končí diktát Bruselu a frau Merkel.Další ťafka přijde, až nějaký bruselský pomatenec začne realizovat poctivě nařízené "kvóty".

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Přátelé, to není imigrace, ale plánovaná invaze. Kam se hrabou armády bývalé Varšavské smlouvy.

   Smazat
  2. Armády Varšavské smlouvy byly obranné a ne útoční jako NATO !!!

   Smazat
  3. Jste zářný příklad toho,proč by se měla obnovit branná povinnost všech občanů starších 18 let v ČR! Jinak k vašemu výkřiků není co dodávat.

   Smazat
 8. Dodávám k 15:48.
  Znovu připomínám - přistěhovalectví není jen agrese na Evropu zvenčí, ale především zevnitř.
  Autoimunitní smrtelná porucha.

  http://euro.e15.cz/jak-zabit-civilizaci-821461

  http://www.express.co.uk/news/uk/65628/Secret-plot-to-let-50million-African-workers-into-EU
  Děda.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.