Reklama

úterý 27. října 2015

28. říjen a 97 let samostatnosti


Vladimíra Vítová
27. 10. 2015
28. října 1918 byl vyhlášen samostatný Československý stát. Ovšem v tuto chvíli není vůbec vyloučeno, že za tři roky - když bychom mohli slavit sté výročí - nemusí být po našem státu už ani památky. Zvláštní zástupce generálního tajemníka OSN Peter Sutherland začátkem října oficiálně sdělil, že národní suverenita je jen „iluzí“ a pouhou „pověrou“, s níž se musí skoncovat. „A to znamená skoncovat s historickými vzpomínkami a představami o své vlastní zemi a uznat, že my všichni jsme jen součástkami lidstva.“Kontinuita historie a ducha národa je totiž systematicky narušována. Obyvatelstvo je ohlupováno. Stále je vše „nové“: nové interpretace historie, nové problémy, nové elity, nové celebrity, nové tváře, kindermanagement na ministerstvech, v průmyslu, v ekonomice atd., cílené odstavování starší generace, která má (prý bohužel) životní zkušenosti a paměť. Cílem je absolutní nestabilita společenského systému směrem ke zvýšení napětí sociálního i ekonomického. Děje se tak naprosto ve všech oblastech života a děje se tak cíleně.

Rozbití národní suverenity významně podporuje současný informační prostor, který agresivně vnucuje jediný správný názor. Události jsou překrucovány a zamlčují se určitá fakta. Jakýkoli jiný názor než „oficiální“ je prohlašován za nepřátelskou propagandu, se kterou je třeba bojovat.

Neziskovky jako nejvyšší autority

Zásadním globálním faktorem při ničení národních států se staly tzv. neziskovky. Jsou to mezinárodní dobře financované organizace. Mají sítě a spojence - média, akademickou obec, legislativu, etnické a politické zájmové skupiny. Bez demokratické legitimity ovlivňují vnitřní politiku států. Vždy se identifikují s institucionalizovanými mezinárodními normami a s cíli nadnárodních organizací. Médii jsou neziskovky nejen staveny na roveň státním orgánům, ale stále častěji začínají být pojímány, jakoby byly českým státním orgánům nadřazeny.

Společenské procesy nejsou spontánní

Mainstreamová média formují a manipulují politické nálady společnosti na základě korporátních objednávek. To vše je realizováno najatými technickými psychology – specialisty, kteří jsou zaměřeni na parametrizaci a na řízení kolektivního podvědomí.

Obvykle se říkává, že poptávka vynucuje nabídku, ale při formování společenských nálad naopak nabídka vynucuje poptávku. Dnešní společenské procesy nejsou spontánní, ale jsou řízené skrze mainstream, skrze filmy a reklamu.

Média nutí lidi, aby poslouchali a vstřebávali informace, které však slouží k jejich vlastnímu zničení – a to jak psychické struktury osobnosti (neustálé krváky, horory a drastické filmy), tak i existenční (neustálé nabídky finančních úvěrů a půjček apod.). A lidé to už nevnímají! Jedná se o cílené ohlupování obyvatelstva prostřednictvím vzdělání a kulturních programů. Postupně se tak snižuje racionální úroveň obyvatelstva. (Cílem je patrně to, k čemu v USA došlo již v 80. letech, kdy průzkum zjistil, že většina lidí nepozná, zdali se v TV jedná o reklamu anebo o zprávu. Dokonalé!)

Výše uvedené skutečnosti by měly být důvodem obav o existenci naší země a to obzvlášť v souvislosti s nelegální migrací. Viz například koncepce vytvořená střediskem pro vědu a mezinárodní otázky na Harvardu pod názvem „Strategicky dirigovaná migrace jako válečná zbraň“, v níž se konstatuje, že běženci jsou specifický typ zbraně - v podstatě proti národním státům – která může být úspěšně nasazena za války i v míru. Mějme všechna tato fakta na paměti, až zítra budeme slavit 97. výročí vzniku naší samostatné země.

9 komentářů :

 1. Jako národ jsme dolouhá léta bojovali za nezávislost a suverení stát. Stálo to nemálo životů našich nejlepších občanů, ale jako národ jsme si svoje uhálili. Je hrozné, že to co se nepodařilo za staletí kdy jsme za samostatnost bojovali, se v současné době velmi dobře daří a musím říci BOHUŽEL našim představitelům ve spolupráci s představiteli evropskými, kteří jsou tak hloupí, že poslouchají slepě vše co jim kdo nadiktuje a nedokáží uplatnit svůj vlastní názor a názor občanů naší země a zemí které zastupují a TO JE VELICE SMUTNÉ. Dnes celemu světu poroučí USA a ti, kteří nehodlají poslouchat jsou zlikvidování bez ohledu na to co z toho vznikne a na jejich místa jsou "demokraticky" dosazeni ti, kteří poslouchat budou. Co se týká migrantů tak naprostý souhlas s pisatelem tohoto článku. Je to nejúčinější "humání" zbraň jakou ti co ji použili mohli použít, protože pomocí islamistů obsadí Evropu bez jediného výstřelu a s minimálními ztrátami na životech. Lidé jsou zkrátka nepoučitelní a proto jestli vývoj v Evrově, ale i jinde ve světě půjde dále tím směrem, kterým se ubírá v současné době, tak se asi opravdu výročí 100 let Československé (České) republiky nedočkáme.

  OdpovědětSmazat
 2. Nevím,paní Vítová,kde jste přišla k samostatnosti českého státu.Ta možná
  byla od 1918 do 1938.Od té doby jsme jenom kolonií jiných.Pokus o tu
  samostatnost s končil v únoru 1948.Po komunistickém převratu došlo
  později k faktické okupaci SSSR.Jenom ji prováděli Ukrajinci a ne Rusové.Potom nastoupil opilec a lhář,který nasadil kurs na USA.Proto
  se přestaly vyvážet např.zbraně,aby tyto trhy mohly obsadit USA.
  Honem se opustily trhy v na východě.Ihned je obsadily západní spo-
  lečnosti.Zrušila se Varšavská smlouva.Hned nám politici vybraly spo-
  jence,kteří byli našimi nepřáteli(jsou doposud) nebo nás zradili.Tak mi
  ukažte tu Vámi proklamovanou samostatnost.Děkuji.
  Petr Majevský

  OdpovědětSmazat
 3. To Anonymní 27. října 2015 13:27

  Údiv, že naše národní i E elity nemají zájem na udržení národních států a v podstatě jednají v rozporu (proti) zájmům voličů asi není na místě. Je třeba vědět, že státní elity vědomě i nevědomě spolupracují na uvedení agendy NWO v život a jednou z překážek na této cestě jsou funkční, akceschopné národní státy. Nakonec projekt EU je kýženým výsledkem zákulisní politiky globálnách loutkovodičů - zbavení národní suverenity evropských států ve prospěch nevolených, horentními platy korumpovaných, euroúředníků zabalený do pozlátka s líbivým heslem: "V jednotě je síla". To bezezbytku platilo v době prvních sjednotitelských prokusů v E prostoru Jiřím z Poděbrad. Bohužel jiný význam má dnes, kdy za projektem EU stojí globální bakéři a má jim sloužit k protlačení globálního vlivu NWO.

  Z jiného, leč propojeného soudku. Asi si zde udělám mnoho nepřátel, ale z důvodu historické pravdivosti je třeba uvést, že TGM vědomě pracoval ve prospěch globálních bankéřů v době 1.SV, kdy se mu úspěšně podařilo rozebrat c.k.R-U monarchii. Domácí národovci (odbojáři) Kramář, Stříbrný, Rašín... na půdě Vídeňského sněmu bojovali za uznání České Koruny jako samostatného království v rámci c.k.R-U-Č. Tedy Češi neměli ambice na samostnou státnost, ale chtěli vytvořit autonomii v rámci monarchie. Tento koncept nevyhovoval židovskému programu NWO a proto byl TGM "uveden" k presidentu Wilsonovi, který po 1.SV "řídil" demontáž monarchií v E. Pomocí mírových rozhovorů a humanitární teze o sebeurčení národů bylo roztrháno Vilémovské Německo, c.k.R-U a Osmanská říše na "národní" státy. Nově vzniklo Československo s přílepkem Pokarpatské Rusi, Maďarsko, Rumunsko, Bulharsko a země Balkánu, obnoveno bylo Polsko. Mapa předválečné E byla kompletně přemalovaná a výsledkem úsilí globálních bankéřů, personifokované osobou Woodrow Wilsona, byla národní frustrace N směřující k rozpoutání 2.SV.

  Zajímavá je i přítomnost TGM v r. 1917 v Petrohradě, jeho rozhovory s představiteli židobolševiků a dohody o použití ČS legii k podpoře vznikající RA a zajištění Transibiřské magistrály pro sovětský stát. Ale to je na ještě delší a ještě kontroverznější příspěvek, tak až někdy jindy.

  Ne nadarmo se říká, že politika je pěkný svinstvo! Mír s námi!!
  Ferro

  OdpovědětSmazat
 4. Ať se namáhám jak namáhám, nevidím, že by v roce 3000, pokud se lidstvo samo nevyvraždí, ještě existovaly nějaké státy, ba dokonce národy. Etnika si budou možná udržovat jako folklór své pradávné zvyky, které si několikrát za rok připomenou na slavnostech a to bude asi tak všechno. Jedinou chybou dnešních týpků, jakým je citovaný funkcionář OSN je, že chtějí bezpodmíněčně nutný vývoj urychlovat. Pokud autorka nevytrhla citát z nějakého jiného kontextu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 8. října v interview s UN News Centre odpověděl Shutherland na otázku: „Jaké je vaše poselství vládám?“ touto odpovědí: „Požádám vlády, aby spolupracovaly, aby uznaly, že suverenita je iluzí – že suverenita je absolutní iluzí, kterou musíme nechat ležet za sebou. Ty dny skrývání se za hranicemi a ploty jsou už dávno pryč. Musíme společně pracovat a vzájemně kooperovat na dosažení lepšího světa. A to znamená skoncovat s určitými starými pověrami, skoncovat s historickými vzpomínkami a představami o své vlastní zemi a uznat, že my všichni jsme jen součástkami lidstva.“

   http://www.thenewamerican.com/world-news/item/21730-insider-eu-u-s-must-take-more-refugees-get-rid-of-sovereignty

   http://euportal.parlamentnilisty.cz/Articles/14416-uz-to-prosaklo-ven-eu-a-usa-musi-vzit-vice-uprchliku-abychom-skoncovali-se-svobodou-narodnich-statu.aspx

   Smazat
 5. Jsou Čechy pod ochranou?
  http://www.czechfreepress.cz/uvadime-videa/petr-chobot-informace-ze-kterych-az-mrazi-druhy-dil.html

  OdpovědětSmazat
 6. Z projevu J. Goebbelse k českým novinářům 11. září 1940 v Berlíně

  Jsem o tom pevně přesvědčen; právě tak, jako dnes pohlížíme zpět s jistým úsměvem na rozdílnosti mezi německými státečky o rozměru „půl korce horizontu“ ze čtyřicátých a padesátých let minulého století, budou se během padesáti let pokolení, jež nás budou následovat, s jistým pobavením dívat na spory, které se momentálně v Evropě politicky odehrávají. Budou vidět v „dramatických konfliktech národů“ mnoha malých evropských států pouze rodinné rozmíšky. Jsem přesvědčen, že během padesáti let se nebude myslet pouze v (pojmech) zemí – mnoho dnešních problémů pak úplně vybledne a mnoho z nich toho nezbude; bude se pak myslet v (pojmech) kontinentů a evropské myšlení budou naplňovat a budou jím hýbat možná mnohem větší problémy.

  Ani se moc nespletl.

  OdpovědětSmazat
 7. Je v naší kotlině takový letitý problém. Identifikace se sebou samými. Ten problém však historicky souvisí s národními elitami, které se v mnoha případech za svojí příslušnost až stydí a vždy mají potřebu lézt někomu do zadku. A to nejlépe šipkou a s rozběhem. Tak jako došlo k poněmčení Prahy z vlastní iniciativy Pražského měšťanstva a šlechty a následně k němčení zbytku země jako módního trendu, tak po obrozeneckém boji za obnovení češtiny byly nacházeny stále nové a nové modely rektálního alpinismu. Prostě naše národní elity ze zištných důvodů nedokázaly dlouhodobě držet kurz svébytného vývoje. Vždy se z vlastních zištných zájmů skloní před cizím měšcem a snimi jejich pucfleci. Za zamyšlení tedy stojí proč, když se nám to nelíbí, sami pomáháme tvořit společenský model, který jde proti našim zájmům jak osobním, tak národním. Budu-li posuzovat pouze období od r. 89 tak si musím položit několik otázek. Proč, když byly po 89. okleštěny kompetence a výsady politiků došlo následně k jejich opětovnému zavedení a navýšení? Proč jme se kolektivně a dobrovolně nechali nacpat do krabice od bot, ze které jsme vypuštěni jednou za 4 roky? Proč netrváme na vymahatelné zodpovědnosti politiků s možností jejich odvolání? Proč o důležitých otázkách týkajících se prosperity a bezpečnosti nás všech necháváme rozhodovat uzavřenou partu lidí reprezentujících ekonomické zájmy určtých skupin, které své partikulární a sobecké zájmy vydávají za naše, místo toho abychom se aktivně podíleli na tvorbě a chodu státu referendem? Jen a jen naše vlastní pohodlnost a nezájem o prostor, kterému říkáme Česko umožnilo zájmovým skupinám a jejich čelným představitelům nazývaným politické strany dosáhnout takového stupně degradace národního státu jakého jsme dnes svědky. Vždyť každý den ve sdělovacích prostředcí slyšíme představitele různých part(ají), spolků a obcí, kteří nám předestírají zástupné problémy aby zakryli svojeskutečné cíle a zájmy. Proto jsme 25 let neustále masírováni strašákem komunistů. Ano, byl to totiž poslední model společnosti zaměřený na kolektivní prospěch a s vizí alespoň na 5 let dopředu, ať se nám to líbí nebo ne. Proto je třeba zostouzet a pošlapat starší generaci a následně všechny kdo to období aktivně žili a mají je v paměti. Proto je takový důraz na individualismus a zapřísáhlý odpor k jakémukoliv projevu sounáležitosti. Ať byl ten předešlý systém jakýkoliv, tak navázal, uchoval a rozvíjel odkaz předků i když se ideologicky tvářil, že tomu tak není. Po rozvrácení průmyslu, školství, zdravotnictví, služeb, obranyschopnosti, potravinové soběstačnosti a zadlužení země na generace dopředu nemají tvůrci současného společenského modelu právo tvrdit opak. Jejich jména se totiž vyskytují v klubu bohorovných od r.89 i když přebíhají ze strany na stranu. V kontextu neoliberálních postojů polistopadové pravice a dnes už i levice je naprosto evidentní, proč byl z vyspělého západu a moudrých SS takový tlak na hledání strategických partnerů a odbourání národního vlastnictví zdrojů, průmyslu a služeb a s tím přímo související tlak na privatizaci úkolů státu. Pokud jste totiž zbaveni většiny atributů, nutných pro identifikaci národního státu tak právě v ten moment přichází čas na prohlášení o nepotřebnosti, přežití a mystifičnosti národních států a národů jako takových. Proto taky takový tlak na Rusko, které na tento model nechce přistoupit a nechce se nechat rozpustit pro ekonomické zájmy majitelů globálních kartelů a záchranu nástroje globálního parazitismu, petrodolaru. Je to tedy celé o svobodě. I tento významný den je o naší svobodě, o svobodě rozhodnutí každého jedince jestli bude tupě akceptovat nástup otrockého globálního řádu s diktátem odtržených společenských elit, a nebo se vrátí ke kořenům a začne se konečně starat o zahrádku zvanou ČR jako správný hospodář. Já osobně mám rád když mi zahrada kvete, ale bez práce a oběti to nejde.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.