Reklama

neděle 4. října 2015

Abeho Japonsko – fašistické a upadající

Andre Vltchek
4.10.2015  Zvědavec
 

Jak rychle může země upadat? Jak rychle může ztratit svoji kulturu, svoji duši?
Japonsko bylo mým domovem po mnoho let. Utíkal jsem se tam z mnoha válečných zón, abych si aspoň trochu odpočinul a těšil se krásné přírodě a jeho starodávné hluboké kultuře.


Naučil jsem se vše o jeho legendách a pohádkách, znal jsem potoky, hory, vesnice ztracené v čase.

Jezdil jsem sem přemýšlet a psát, na palubě krásných vysokorychlostních vlaků, Shinkansenů.

Ale v pouhých pár letech šly věci do háje: nejdříve pomalu, postupně, a pak stále rychleji.

Několik „bezstarostných“ generací, posedlých rozkoší, zábavou, individualismem – generací plně ovlivněných Západem – konečně zlomilo japonského ducha a přeměnilo jej na bizarní hybrid.


Povrch stále zůstává nedotčen, ale pod ním již skoro nic není. Průvodčí se uctivě klaní cestujícím, když vystupují z vagonu, ale stará dáma s těžkými nákupními taškami není puštěna si sednout agresivně vypadající středoškolačkou, vykřikující „kuso“ (do prdele!) jako každé druhé slovo.

Japonský pravičácký premiér Shinzo Abe je válkychtivý, rasistický a rád utiskuje, ale je také zmatený a plný komplexů.

Náhle to není tak skvělé místo, jakým bývalo, obzvláště když hledáte harmonii a sociální spravedlnost.

Ještě nedávno mělo Japonsko nejrovnoměrnější distribuci bohatství na světě, mnohem lepší, než Evropa nebo Austrálie. Bylo snadné spatřit na ulici poslance ve stejném obchůdku s nudlemi, jako uklízečku, pokud byly nudle dobré.

Nyní infiltrují Japonsko severoamerické zlozvyky: celoživotní zaměstnání mizí v nedohlednu, den po dni, a nechráněné miliony lidí jsou pracovní silou na částečný úvazek, nebo na kontrakt.

Ve všech velkých městech jsou desítky tisíc bezdomovců – něco v kontinentální Číně nebo ve Vietnamu nemyslitelného.

Není to tak dlouho, co Abe dokázal prosadit zákon umožňující Japonsku účastnit se bojů v zahraničí.

Samozřejmě, že Abeho tak zvaný „nacionalismus“ nemá nic společného s aristokratickým patriotismem lidí jako Yukio Mishima (jeden z největších moderních spisovatelů, který veřejně spáchal harakiri na protest proti ostudné kolaboraci Japonska se Spojenými státy).

Nacionalismus Abeho není ničím víc, než kolaborací: zradou jak vlastní země, tak vlastního kontinentu – Asie.

Japonsko je nyní pevně na straně utlačovatelů.

Je otevřeně nepřátelské jak vůči Rusku, tak Číně, a posiluje spolupráci se všemi pravičáckými utlačovatelskými režimy v Asii, od Indonésie po Filipíny a Thajsko.

Legendární australský historik Geoffrey Gunn mi nedávno v Nagasaki řekl: „No, faktem je, že Čína je kvůli svému obkličování rozhořčena. Čína je rozhořčena, že Washington podporuje Japonsko, že Washington je ochoten podporovat japonskou politiku nevyjednávání u ostrovů Senkaku/Diaoyu. Takže vidíme, v této situaci, jasně rozhořčenou Čínu a Japonsko, které zaujímá od základu agresivní postoje ve vztahu k tak zvané územní celistvosti. Takže oblast Asie a Pacifiku se stává stále více válkychtivá, konfliktnější vůči východní Asii.

Japonsko zešílelo. Obětovalo svoji hrdost; a postavilo svoji moc za západní agresory. V minulosti mu jeho západní loutkovodiči umožňovali zbohatnout prostřednictvím krve prolité Korejci, Vietnamci, Laosany a Kambodžany – během amerických odporných invazí a kobercových bombardování. Japonsko podporovalo všechny tyto genocidy a vydělávalo obrovské peníze.

Ale přesto je ztracené! Korea má nyní vyšší Index lidského rozvoje (HDI), než Japonsko, zatímco komunistická Čína má větší ekonomiku, rychleji jezdící vlaky a lepší kulturní centra.

Všechno to zaprodávání se Zápaďákům se nevyplatilo.

A tak přichází nenávist! Tak přišla zraněná pýcha.

„Většina Japonců nyní pociťuje nepřátelství vůči jak Číňanům, tak Korejcům,“ řekl mi v Ósace můj střihač.

Místo změny kurzu se Japonsko propadá stále hlouběji, v podstatě neustále, do páchnoucích kronik kolaborace.

Diskriminuje. Zachází s cizinci jako s hovnem. Dokonce již ani nepředstírá, že je slušné.

Přijeďte do Abeho Japonska! Přistaňte na letišti Kansai a jste-li cizinec, budete ponížen. Včera jsem stál 63 minut ve frontě a pozoroval jsem, jak někteří vyšinutí staříci ozbrojení špetkou moci řvali a buzerovali šokované cestující. Od přistání po vyzvednutí si mého zavazadla to trvalo 90 minut. Včetně času na otisky prstů a fotografování. Před krvavým Abem to trvalo 20 minut.

Dnes jsem zašel do Travelexu, abych si tam vyzvedl nějaké peníze zaslané mi časopisem v Moskvě. Opět, ponížení, tuny papíru, odmítání od nějakého nerudného malého agresivního jedince jménem Maki Sekiguchi… Napsal jsem do Ruska a dostal jsem promptní odpověď od šéfredaktora: „Mám dojem, že mají nějaké tajné pokyny činit všechny převody z Ruska co nejnepříjemnějšími, autoři si na to stěžují.“

Místo aby se obrátilo zády k Západu Japonsko nyní ničí mladé asijské intelektuály, prostřednictvím poskytovaných grantů, a prostřednictvím vymývání mozku zvaného „vzdělávání“.

Japonsko nemá žádná nezávislá média. Pracoval jsem pro jejich noviny a vím, přesně, že vše, co je otištěno, musí být schváleno. Kvalita japonských médií je nechutná.

Jak nedávno potvrdil jeden z předních oficiálních západních novinářů žijící v Tokiu: „NHK či jakýkoliv jiný japonský kanál by se nikdy neodvážil odvysílat žádný názor, který nebyl předtím odvysílán CNN, BBC či FOX TV.“

Ale Japonsko „vzdělává“ tisíce mladých Asijců a „komunikace“ je jedním z nejoblíbenějších předmětů.

„Japonsko nemá vlastní zahraniční politiku,“ řekl mi David McNeill, profesor na prestižní Sofijské univerzitě v Tokiu.

Ale cítí se oprávněné vzdělávat studenty z jihovýchodní Asie v takových oblastech, jako politologie. Člověk by zajímalo, co všechno se tito studenti vůbec mohou naučit? Jak kolaborovat, jako se sklánět a jak líbat Západu pozadí?

Je to skutečně ostudný patetický konec „slávy“ Japonska.

Vládnoucí elita a její nacionalismus… Ne japonský nacionalismus, ale západní!

Není divu, že americká okupace byla založena na očišťování a pulírování starých japonských imperialistických, fašistických, kádrů a jejich dosazování zpět na vrchol hierarchie. Nakonec americký a japonský imperialismus vždy měly mnoho společného.

Ale může nějaká země přežít, přestát desítky let na tak potupných a ostudných základech?


Abe’s Japan – Fascist and Falling vyšel 25. září 2015 na Global Research. Překlad v ceně 396 Kč Zvědavec.
v

13 komentářů :

 1. Nic proti, že chcete zavírat hranice, nechcete žádné migranty atd. To zcela chápu. Ale že si tedy zrovna vy tady na základě tohoto dovolujete někoho jiného obviňovat z nacionalismu a dokonce fašismu, to už vyžaduje pořádnou dávku drzosti a hlouposti.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pokud máte za sebou více zkušeností, než Andre Vltchek, sem s nimi v zájmu objektivity.
   Jinak jste jen kejhající "potrefená husa", syčící nad svým odhalením ze schvalování nacionalismu a fašismu.

   Smazat
  2. To, že v Japonsku zesílily fašistické a militaristické tendence je jasné i z mainstreamu. Podsouvat našim stránkám podobné nebo bolševické tendence je ta pravá drzost!!

   Smazat
  3. Ale,ale pánové.Je jedno kdo co píše,je důležité co píše!Obsah,ten rozebírejte a argumentuje,můžete li.Nehodnoťte prosím diskutující,ti nejsou důležití jako nyní důležité,co si o nich myslíte že jsou.Co se týče drzosti,není drzost jako drzost,že p.Dvořáku.Některé hlupàky za jejich drzost by bylo dobré kopnout do prdele a né jim jejich zhovadilosti překládat a vystavovat v NR.

   Smazat
  4. ty 14:26, tou větou "Je jedno kdo co píše,je důležité co píše" ses právě zařadil mezi ty, které, tvými slovy, "by bylo dobré kopnout do prdele" - žádné zkušenosti, žádné poznatky, jen sprosté, drzé nadávky.

   Smazat
  5. Žeby dnes další potrefená husa se ozvala ?

   Smazat
 2. Podle zdejších rudých idiotů je fašistický a upadající celý svět krom Ruska a Číny.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 1:05 seš z jiné planety nebo jenom kretén? To nevidíš že takzvaný západní civilizace končí?A jestli si myslíš že se tě to nedotkne tak se sakra pleteš.Východ má budoucnost,protože odmítli multikulturalismus, homosexualismus,gender,feminismus,plánovanou ekonomiku, zadlužování a milion nařízení jak si správně vytřít prdel.To vše společně s korporátním fašismem přispěje ke konci západní civilizace a pak myslitelé jako ty budou čumět jak péro z gauče.

   Smazat
  2. Musím opakovat: Nazývat tyto stránky fašistickými či rudými je hloupost a autor tohoto tvrzení to ví. Také to nijak nedokládá. Je to jen prskání žluči nad články, které mu boří jeho falešný obraz světa.

   Smazat
 3. Korporatni fasismus, rika ti to neco medialne vymydleny ubozaku ?

  OdpovědětSmazat
 4. Andre Vltchek se narodil v Leningradu (Petrohradu) a vyrůstal v Plzni , takže hovoří česky, ale pobývá převážně v asijských zemích.Dá se tedy předpokládat , že jim poněkud rozumí. Na youtube.com najdete pod heslem ,,Andre Vltchek" řadu videí (přes tamější vyhledavač), jedno v češtině ( beseda se studenty Západočeské univerzity v Plzni).

  OdpovědětSmazat
 5. Japonsko má jeden z nejvyšších veřejných dluhů, to vše při neexistenci vlastních přírodních zdrojů kromě moře. Proto je v klinči i díky nepochopitelnému setrvávání v podpoře USD.

  OdpovědětSmazat
 6. Japonsko už nemá co ztratit, podle geologů se japonské souostroví stejně brzy potopí pod mořskou hladinu

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.