Reklama

pondělí 26. října 2015

Afghánistán požádal Rusko o vojenskou pomoc!

Afghánistán požádal Rusko o vojenskou pomoc!26.10.2015   První zprávy

Afghánský prezident Ašraf Ghani požádal Rusko o dodávky dělostřeleckých a ručních zbraní a bojových vrtulníků, uvedl The Wall Street Journal s odvoláním na zdroj v americké administrativě. 

V publikaci se píše, že se afghánské úřady rozhodly obrátit na Moskvu, kvůli tomu, že USA a jejich spojenci v mezinárodní koalici v Afghánistánu výrazně snížili svou vojenskou přítomnost v zemi a financování jeho armády.

Podle zdroje WSJ ruské vedení vyjde vstříc žádosti afghánské vlády a vojenskou pomoc ji poskytne.

Nedávno ruský velvyslanec v Kábulu Alexander Mantyckij řekl, že ruská strana bude poskytovat vojenskou pomoc Afghánistánu, ale zdůraznil, že vyslání ruských vojáků do této země je vyloučeno, připomíná WSJ.

Dunford: Chce-li Irák pomoc USA, nesmí tam být Rusko

Nedávno se zástupci šíitů v Iráku rovněž obrátili na Rusko o pomoc svými nálety. Následně dalo vojenské velení USA v Iráku najevo, že ruská vojenská angažovanost v Iráku by vylučovala americkou vojenskou pomoc této zemi. Rusko poté sdělilo, že žádný oficiální požadavek Bagdádu neobdrželo.

(kou, prvnizpravy.cz, eadaily.com, foto: arch. - Ašfaf Ghani, afghánský prezident)

21 komentářů :

 1. Ožralý Dvořák se opět dopotácelz hospody a prsknul sem opět to samé co sem vykadil před pár hodinami jeho kolega z "redakce". Ten pablb takto "pracuje" dnes a denně. To je úroveň...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To je utrpení, co? Taková pecka do kebule a hned dvakrát. A jak ti ta prázdnota pěkně zaduní. Snad abys sem radši nelez, nebo ti jebne ještě víc (pokud to je vůbec možné).

   Smazat
  2. Pepku, ty jsi snad stejně blbej, jak ten tvůj bolševickej fotr, co to s nedokončenou základkou dotáh až na domovního důvěrníka, donašeče STB. Nebejt převratu, tak jsi to mohl dotáhnout možná stejně daleko, proto chápu tvou nasranost. A teď vyskoč!

   Smazat
  3. Jedinou úroveň tu každý den ukazuješ ty jednobuněčný hňupe 22:57, který nedokáže pochopit psaný text a jen tu zvrací. Tví rodiče museli být dílo, za takový nedodělek, že by zachráněný potrat?

   Smazat
 2. Děkuji pane Dvořák, raději dvakrát, než ani jednou ;)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Děkuješ za tuhle "zásadní" zprávu jak kdyby jsi měl mít levnější chleba, osle.

   Smazat
  2. Pepku, nepíše se kdyby jsi, ale kdybys. Ale chápu, že to se probíralo až v sedmé třídě a tak daleko ses bohužel ani s pomocí tvého fotra, co za tebe prosil na bolševické schůzi, nedostal. A teď vyskoč!

   Smazat
 3. Děkuji pane Dvořák, raději dvakrát, než ani jednou ;)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Aha, ty jseš jen jednoduchej rusáckej automat. Taky mě to mohlo napadnout hned :-D

   Smazat
  2. Pro 23:37 Ahoj, hloupý Johnie. Sere tě to, co!? Ale prd naděláš, protože jsi hloupý. Hupky dupky na poradu, kavárna tě čeká. Hm, ale tys tak hloupý, že ani oni o tě nemají zřejmě zájem a proto lezeš sem s pocitem, že inteligence je nakažlivá a tak doufáš, že trochu chytneš. Nechytneš. Ani v apatyce nekoupíš a jsi tak hloupý, žes jen Johnie hlupec.

   Smazat
  3. Co mě má srát? Mám legraci z tohodle spolku bolševických blbů který si vznešeně říká "redakce". A z idiotů kteří se mohou z jakékoli zmínky o domnělých úspěších Rusáků udávit radostí. Přitom se na vašich posraných životech nezmění ani "ň" :-D

   Smazat
  4. jj, šichta v noci na vrátnici je nuda, co. Škoda že vrátní mají IQ většinou kolem 90. Všichni dohromady.
   Ale nějak si ty komplexy musíš vyléčit. Babu na píchání nemáš, jezdíš starou plečkou a bejvák taky nic moc. Aleneboj, za 14 dní bude berouse a 10 k hrubýho jsou docela pěkný prachy.
   J.

   Smazat
  5. 27. října 2015 7:04

   Já jsem dlouho přemejšlel, co asi Pepek dělá za zaměstnání a on hlídače. To sedí, k tomu zcela dostačuje IQ tykve. No, desítka hrubýho jsou pro Pepka docela slušný prachy, ale těch pár stovek, co mu přistanou ža internetové trollování se taky sakra hodí. Ještě že mu to jeho fotr přes staré bolševické kamarády dohodil.

   Smazat
 4. I Tobě děkuji Pepíčku, na co všechno Ty nereaguješ;)
  To se jeden nestačí divit;)
  Jo jo, jak říká Slunce, laciná kořist;)
  Jdu spinkat, tak už tady moc nesmrď;)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nekecej, rusácké automaty přece nechodí spát.

   Smazat
  2. Pepku, hele a to vás na ústředí vybíraj podle blbosti? Víš o tom, že vy jste všichni úplně stejně vypatlaní a melete pořád dokola ty samé nesmysly? Moc širokou slovní zásobu nemáte, ale možná je to proto, že by jen o malinko chytřejší blbové ze sebe nemohli dělat na veřejnosti úplné debily. A teď vyskoč!

   Smazat
  3. Už jsi se vychrápal, automate?
   To je vážně legrace jak vy, bolševici, si myslíte jak jsou všichni okolo vás vypatlaní. A přitom jste to vy kdo neustále kvičí jak je jim tady v té zemi zle, kam jsme (rozuměj vy) to dopracovali.
   Jste to vy kdo jste vypatlaní, nic neumíte, jste líní a společnost a trh vaše "schopnosti" podle toho zcela právem a po zásluze oceňuje. Proto máte holé prdele, taháte neustále za kratší konec a jste tady páté kola u vozu, blbečci. A to vás děsně sere. Jen se trapte, tak vám třeba.

   Smazat
  4. 27. října 2015 11:20

   Pepku, ty jsi ale opravdu blbej jak štoudev po svým bolševickým fotrovi a navíc mluvíš z cesty ty havloidní bolševiku.

   Smazat
 5. Zbraně ano, vojáky ne. Rusové ještě asi tak zcela nezapomněli, jak tam jejich vojáčky afgánci stahovali z kůže zaživa.

  OdpovědětSmazat
 6. Ludia...vymente si to hovno v hlave a zacnite rozmyslat.bez rusov...bez amikov...ani jeden vam nepomoze.

  OdpovědětSmazat
 7. Rusku jde pouze o to aby maximálně omezilo možné pronikání islamistů na území Ruska. Přímé nasazení vojáků by byl nesmysl protože současný afghánský režim je naprosto nevyzpytatelný a navíc podřízený USA. Avizovaná pomoc afghánské vládě pouze dodávkami zbraní je proto dle mého názoru rozumné rozhodnutí.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.