Reklama

pondělí 26. října 2015

Afghánský prezident Ašraf Ghani požádal Rusko o dodávky zbraní

26. 10. 2015        První zprávy
Afghánský prezident Ašraf Ghani požádal Rusko o dodávky dělostřeleckých a ručních zbraní a bojových vrtulníků, uvedl The Wall Street Journal s odvoláním na zdroj v americké administrativě. V publikaci se píše, že se afghánské úřady rozhodly obrátit na Moskvu, kvůli tomu, že USA a jejich spojenci v mezinárodní koalici v Afghánistánu výrazně snížili svou vojenskou přítomnost v zemi a financování jeho armády.


Podle zdroje WSJ ruské vedení vyjde vstříc žádosti afghánské vlády a vojenskou pomoc ji poskytne.

Nedávno ruský velvyslanec v Kábulu Alexander Mantyckij řekl, že ruská strana bude poskytovat vojenskou pomoc Afghánistánu, ale zdůraznil, že vyslání ruských vojáků do této země je vyloučeno, připomíná WSJ.

Nedávno se zástupci šíitů v Iráku rovněž obrátili na Rusko o pomoc svými nálety. Následně dalo vojenské velení USA v Iráku najevo, že ruská vojenská angažovanost v Iráku by vylučovala americkou vojenskou pomoc této zemi. Rusko poté sdělilo, že žádný oficiální požadavek Bagdádu neobdrželo.

5 komentářů :

 1. A tak tváří v tvář snaze oslabit ruskou ekonomiku (obchodními sankcemi ze strany Západu i uměle sníženými cenami ropných produktů), se zbraňové zakázky Rusku jen hrnou. I z Afgánistánu, který byl US huny tak dlouho osvobozován, až v něm nezůstal kámen na kameni.
  Je zřejmé, že i dosavadní výsledky té protiteroristické operace vzdušných sil Ruska v Sýrii vyvolávají zájem o ruskou výzbroj.
  A USA, jako dnešní suverénně největší exportér zbraňových systémů, nám v mainstreamu jistě a důrazně vysvětlí, jak to máme vnímat, a úspěchy ruského exportu snad i "sportovně" ocení.
  O sport tady ale nejde!! Ani náhodou ...

  OdpovědětSmazat
 2. Kurňa, co ten chlap blbne ? Chce snad zničit ISIL ? Tolik peněz a námahy tento projekt stál,...

  OdpovědětSmazat
 3. Tak to tady máme - Sýrie - Irán - teď Irák žádá Rusko a pomoc, Afghanistán se přidává .....
  Tzn - ÚSÁCI ztratí jakoukoliv ekonomickou záklandu v těchto zemích ... ani jedna americká korporace si nezobne .... Rusko bude dělat byznys a tak to má být ..... zloději a vrahové budou vykopnuti ... nová spravedlnost klepe na dveře ...

  Toto je fakt bomba .... Amíci lezli do Iráku kvůli kontrole ropy atd a nakonec zabrečí .... MALIKI je nemohl ani cítit.

  OdpovědětSmazat
 4. Tak trochu z jiného soudku.... ale ZÁSADNÍ A VELE-VÝZNAMNÉ..

  https://www.rt.com/business/319264-china-yuan-offshore-bonds-london

  Čína testuje a vyhodnocuje reakci obchodních platform .... před velkým krokem .... bude to vypustění RMB kryté zlatem? Sledujeme vše se zatajeným dechem.....

  TOTO JE JEDNA Z NEJVÝZNAMNĚJŠÍCH ZPRÁV

  OdpovědětSmazat
 5. http://cz.sputniknews.com/svet/20151026/1509054/udery-rf-dodavky-strelivo-voda-is.html

  Údery ruského letectva na pozice Islámského státu porušily základní kanály dodávky potravin, střeliva a medikamentů bojovníků, sdělil RIA Novosti vysoce postavený zdroj ve vojenské rozvědce Sýrie.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.