Reklama

čtvrtek 8. října 2015

Američané úder raket ani nezaznamenali...

8. 10. 2015      První zprávy
Válečné lodě Kaspické flotily ruského námořnictva vypálily sérii křídlatých raket na cíle teroristické skupiny IS v Sýrii. Tato zpráva způsobila šok v mezinárodní komunitě. Rusko poprvé udeřilo křídlatými raketami na skutečného nepřítele, který byl, mimo jiné, ve vzdálenosti téměř 1500 kilometrů od místa startu.


Mírně řečeno, překvapení způsobily dvě skutečnosti. První z nich - použití ruského námořnictva, které nikdo nečekal. Do té doby zasahovala proti IS bojová letadla Ruské federace se sídlem v syrské Latakii. Druhý – úder teroristům zasadily lodě Kaspického flotily, píše deník Vesti. Někteří ani nevěděli, že zde má Rusko důležité lodě pobřežní stráže, jiní zase předpokládali, že úder může být proveden ze Středozemního moře, kde je nyní vlajková loď Černomořské flotily - gardový raketový křižník Moskva. Takže, co je za touto vskutku historickou události? pokládá otázku list.

Demonstrace sily a schopností
Proč z Kaspické flotily, a nikoliv z křižníku Moskva? Skutečností je, že vlajková loď Černomořské flotily má těžké rakety proti lodím, jejichž cílem je potopit letadlové lodě. Na pozemní cíle tyto zbraně nefungují. Součástí Kaspické flotily nyní jsou malé raketové lodě (MRK) nové řady, které jsou vyzbrojeny novými údernými raketovými systémy Kaliber se zaměřením na pobřežní cíle. Vlajková loď Kaspické flotily, raketový křižník Dagestán a tři lodě MRK 21631 - Uglič, Svijažsk a Velký Ustjug vypálily raketovou salvu 26 řízených střel 3M14 na 11 cílů Islámského státu, které se nacházely ve vzdálenosti 1500 kilometrů na území Sýrie. Dříve se takovým útokem mohlo pochlubit pouze americké námořnictvo.

Američané úder raket ani nezaznamenali

Podle vojenského experta Dmitrije Litovkina, tato salva nejen ukázala světu, co umí moderní námořnictvo Ruska, ale také Spojené státy „utřely nos“, když jejich sledovací zařízení nebyla schopna vystopovat tento masivní raketový útok.

Střely přitom letěly přes území Íránu, který je obležen ze všech stran od chvíle sankcí týkajících se íránského jaderného programu, a letěly i přes území Iráku, kde jsou umístěny americké vojenské základny.

„Ani Turecko, kde jsou americké systémy protivzdušné obrany Patriot, ani Američané si nevšimli, že kolem nich proletělo 26 křídlatých střel. Proklouzly protivzdušnou obranou NATO, jako dýky přes plátovou zbroj," citují noviny Litovkina.

Jaký druh střel, které jsou nepostřehnutelné protivzdušnou obranou, jak se říká „západních partnerů", proletěl 1500 kilometrů a zničil 11 teroristických cílů v Sýrii?

Základem zbraní skupiny lodí ruského námořnictva, které napadly militanty Islámského státu je raketový komplex Kaliber-NK, který je navržen tak, aby se zapojil do palebných a elektronických protiopatření hladinových lodí a ponorek různých tříd a typů, stejně jako proti pozemním statickým a v omezené míře i pohyblivým cílům se známými souřadnicemi. Vypouštěcí komplex může být opatřen osmi raketami různých typů a tříd.

Na teroristy udeřily rakety 3M14. Hmotnost její hlavice se pohybuje od 250 do 450 kg a dolet od 1500 do 2600 kilometrů. Raketa byla vyvinuta na základě vývoje křídlatých raket z konce 80. let, určených pro ponorky, jako součást systému jaderného odstrašování. Od těch dob byla modernizována, a nyní je to kus moderní high-tech zbraně.

Podle Dmitrije Litovkina, dobré zkušenosti z bojového použití všech typů zbraní, které Rusko používá při vypořádání se s IS v Sýrii, navíc se kromě vojensko-politického významu jedná o velmi živý demonstrační účinek. I pro případný prodej těchto zbraní do zahraničí.

95 komentářů :

 1. Tak mi něco říká, že se dají v "historicky krátké době" očekávat nové "rozhovory o odzbrojení". Je to dobrá výstraha pro ty fanatické blbečky, kteří by si chtěli s Ruskem zaválčit. A že jsou i u nás, je zřejmé. Američané si teď mohou "drbat hlavu", že podlehli iluzi o převaze, a vypověděli smlouvy o likvidaci některých zbraňových systémů a odzbrojování. O převahu, zdá se , fakticky přišli. A to je dobře. Omezuje to chuť "kroutit ruce" nepoddajným a slabším. J.B.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No nedej bože aby těm blbečkům "omylem zabloudila" nějaká ta raketa do Turecka nebo S. Arábie tak jako ty jejich stíhačky.

   Smazat
  2. Co si myslíte, že by se stalo pak? Řeknu Vám to. Světová válka by z toho nebyla, jen velký bengál a mnoho řečí, pak omluva a tím by to postupně zhaslo. Ostatně jak skončilo zabití lékařů v Afghanistánu?

   Smazat
  3. pro 15.23: pro blbečka každý blbeček

   Smazat
  4. 8. října 2015 15:23 Už tu zase otravuješ, překabátěný bolševiku? Doufám, že za to alespoň něco dostáváš, zadarmo by ze sebe debila dělal málokdo.

   Smazat
  5. Nádherný článek. , mnohem lepší než TECH na IDnesu.

   Smazat
  6. Předseda EK prohlásil: Evropa musí zlepšit vztahy s Ruskem, i když to není populární a neměl by o tom rozhodovat Washington. MB

   Smazat
  7. Přesně tak,je to velmi dobrá výstraha pro všechny zločince na Zemi

   Smazat
  8. Přesně tak,je to velmi dobrá výstraha pro všechny zločince na Zemi

   Smazat
 2. Zase ty pohádky o zázračných ruských zbraních kterým může věřit jen malomocný (nazaznamenání američany). Přitom třeba před 20 lety jim Čečenci rozflákali 60 tanků prakticky holýma rukama (obyčejnýma pancéřovkama) a rusáci museli okopírovat tankovou ochranu od Amíků. To jen pro příklad.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Amíkům, kteří si myslí že jsou pupkem světa prostě ujel vlak. Tak se s tím prostě smiř!

   Smazat
  2. Ty jsi ale kus pitomce, vid?!

   Smazat
  3. Jeden příklad nestačí, máme dlouhé vedení, povídej dál, přeháněj, dej příkladů aspoň dvacet!

   Smazat
  4. 15:25

   To psali v Komsomolské pravdě, nebo kde?

   Smazat
  5. 15,30 Kdyby jim vlak neujel, tak by se aspoň pokusili ty rakety sestřelit. Takhle jenom se jenom vztekají a vyhrožují pěstičkama, že jim rakety přelítly kolem prdele.

   Smazat
  6. je pravda že v čečensku jim dost tanku vyletělo do vzduchu, ale taky přišli an to proč. Taky to dali dokupy. A co jste už asi nečet je, že potom zvládlo 9 tanků bez počškození to co předtím těch 30 nezvládlo ;)

   Smazat
  7. 15:41

   Jojo. Přišli na to a dali to do kupy tak, že to okopčili od Amíků a Izraelců :-D

   Smazat
  8. A to je trestný ?

   Smazat
  9. 15,45 Prostě mají zadel v kalupu. Rusové si udělali nad Sýrií svoji bezletovou uzavřenou zónu, demonstrovali svoje zbraňové možnosti a amíkům nezbývá než se vztekat. To je tak asi všechno na co se vzmůžou. Do otevřeného válečného konfliktu s RF nemohou. Stačí jediná raketa na Yellovston a budou se moct akorát modlit. Ruské rakety totiž sestřelovat nedokáží.

   Smazat
  10. Pro 15.45 : Okopčili co ???

   Smazat
  11. no jo no.... bez američanů by ani gagarin neletěl.

   Smazat
  12. Ale jo to má pravdu oni to fakt okopčili od Izraelců. Ale izraelci jim to víceméně prodali.
   Jedná se o směrovou kumulovanou nálož, s přepážkou, která exploduje ve chvíli kdy protitanková střela chce penetrovat pancíř. Odvede to většinu síly ven místo donitř a to zachrání posádku. Jsou to ty "maly pekny krabicky" co se dneska houpou na všech moderních tancích.
   nicméně RF vyvinulo celkem slušnou obranu už i jiným způsobem a maj to zatraceně efektivní. A US jsou v tom dost pozadu. Jejich napodobenina vypadá na obrnených transportérech fakt vtipně a ochrání to jen boky obrněnce zatímco RF verze chrání 360. Ale to je jedno. jsou to jen technické detaily :) stejně ve finále záleží na manikovi co to řídí.

   Smazat
  13. Martin von Brünn - cituji "Přitom třeba před 20 lety jim Čečenci rozflákali 60 tanků prakticky holýma rukama..." a proto se tanky do města bez pěchoty nehodí, když navíc neumí rychle couvat :-D A proto se pokoušeli v RA vyšlechtit nějaký lepší tank T-8., T-90 a nakonec to vzdali a zkonstruovali Armatu po vzoru moderních strojů. Aby nebyla posádka obložená granáty a měla místo k pohybu a boji. Není nad schopnost nechat drahý vývoj udělat zahraničního "partnera" a okopírovat to. Čína na tom postavila svůj průmyslový růst.
   Každopádně je to pěkná propagace ruských schopností útočit na cca 1500 km.

   Smazat
  14. 15:20 tvoje žvásty napovídají, že to malomocenství už postihlo tvůj mozek. Vzpamatuj se, nebo tak zůstaneš.

   Smazat
  15. On už tak zůstane. Debilita se léčit nedá.

   Smazat
  16. Anonyme 16:06! Izraelci jim ho neprodali. Proste o ten tank (temer neposkozeny) prisli, pri jejich neustalem dobyvani uzemi, ktere jim nikdy nepatrilo.... takze padl do rukou Syranu a Rusaci si pro nej prileteli, s takovym tim velkym Antonovem. Prava legrace ale nastala jeste nad stredozemnim morem. Nejaci kamaradicci z NATO, tam poslali 2 stihacky, ktere tu "Andulu" donutily pristat nekde na Kypru... jenze pilot nebyl zadny zelenac a udelal jen "touch-down" a hned to z drahy zase zvedl... stihacky pochopitelne musely davat "kolecko navic", aby na draze nebyl "masomlejn" ...no a nez ty stihace zase nahnali do spravnych kurzu, tak uz priletel vzdusny doprovod. njn uz od dob Kutuzova, sla Rusakum taktika lip, nez komukoliv jinemu ;-)

   Smazat
  17. Chci jen upozornit, že některé z oněch křídlatých raket byly vyrobeny v roce 1984!! Takže starý šrot, který si rusové odzkoušeli, vystříleli, aby měli na lodích místo pro ty novější. Dál ukázali amíkům, že když starý šrot z kaspické(!) flotyly dokáže to, co dokázal, tak zbraně tichomořské a baltické a severní flotily dokáží podstatně víc! Ruští vojenští analytici přirovnávají střelbu z Kaspiku k odpálení první sovětské atomovky a ke Gagarinovi - mají nosiče, na které jsou amíci ve svém arogantním zaostávání krátcí!

   Smazat
  18. Pisateli 15:20 bych rád připomenul, že v době čečenské války byl u moci Boris Jelcin, který byl stejný kolaborant a hrobník ruské státnosti a ekonomiky, jako náš Havel. Ruská armáda byla v té době v řízeném rozkladu. Od té doby se mnoho věcí změnilo, a důvod, proč ty tanky byly zničeny jsou velmi dobře známé, a rozhodně nijak nesouvisí s jejich kvalitou. Chtěl bych vidět, jak by ty "slavné", 40 let staré Abramsy odolaly střelbě ve městě z RPG seshora do věže.

   Smazat
  19. Anonymama !,zalezlíma doma za pecí ! se to tu jenom hemží ! Hlavně těmi ušáckými !!!

   Smazat
 3. Pro 15 20:
  Tak větší pitomosti, jaké jsi tady napsal, jsem už dlouho nečetl. Můžeš mi konkrétně napsat, jakou že to ochranu tanků od Američanů okopírovali? Nechci ty tvoje hloupé žvásty, chci konkrétní technické charakteristiky té tankové ochrany. A jestli tady argumentuješ něčím před 20 ti lety, tak se podívej do kalendáře, dnes je rok 2015. A můžu ti zaslat odborný vojenský časopis, ve kterém samotní Američané podrobně popisují, jak jim před cca 3 lety Tálibánci podle tebe " holýma rukama " s použitím obyčejné pancéřovky RPG-7 ( asi 50 let staré ruské zbraně) totálně zničili jejich nejmodernější tank ABRAMS M1A2.
  Pro tebe velmi zajímavé čtení.
  Když vojenské technice vůbec, ale vůbec nerozumíš, tak se alespoň neztrapňuj a neshazuj sám sebe psaním takových pitomostí. Když už tak nekriticky žereš západní propagandu, tak alespoň svou mentální omezenost nedávej svému okolí tak najevo, ať nejsi všem k smíchu.
  Mohu ti také poslat přesné technické charakteristiky systému KALIBR, aby jsi věděl alespoň trošku o co jde. A to si představ, že pro ně mají ve skladech termojaderné hlavice o mohutnosti 200 kt ( 10 x Hirošima )
  A ještě si představ, že ty lodě v Kaspiku, nejsou žádné křižníky, ale malé fregaty pobřežní stráže. Novinářům samozřejmě takové " technické detaily " unikají, ale rozdíl mezi křižníkem a fregatou je asi jako mezi lokomotivou a Trabantem, pro tvoji představu.
  Modleme se, aby tyto zbraně nebyly proti nám nikdy použity, ve skladech jich mají stovky a vedle nich ještě další typy, které např nosí bombardéry, ponorky ( ony se dají vystřelovat i z potopené ponorky ). Myslíš, že by tě proti nim žvanilové z NATO ochránili? Ani omylem.

  Pepan

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Přestaň se rozčilovat kreténe, fanatický modloslužebníku ruských zázračných zbraní.

   http://technet.idnes.cz/debakl-ruskych-tanku-v-groznem-dzu-/vojenstvi.aspx?c=A140224_131850_vojenstvi_kuz

   Smazat
  2. no a co tim chce baznik rici ? Dneska je to stejne jedno.

   Smazat
  3. To nám tu předkládáš odkaz na ten pindobulvár Bureše? Ty jsi výplod incestu.

   Smazat
  4. 8. října 2015 16:04
   Ale no tak, ubožáčku, synáčku politruka, přesťaň kvičet a radši si dojsi pro ty prachy, které dostáváš, abys tu předváděl, jaký jsi retard.

   Smazat
  5. 16:04-když už dáváte odkaz, měl byste si ho přečíst celý.Nebyl byste zde za blba.

   Smazat
  6. Co by asi dělali ještě s rychlejšími nosiči

   https://www.youtube.com/watch?v=VotMV5vs1kQ

   Smazat
  7. Je to vážně marné ! Blb z 15:20 a 16:04 zůstane blbem už navždy.Jeho blbost, stejně jako oddanost americkému neokonzervativnímu a korporátnímu fašismu, zůstane nekonečná, dokud ho jeho božský velký satan nepovolá do svého ohnivého pekla.

   Smazat
 4. Zdravím Pepane, dej vědět, zda ten tlučhuba si u Tebe vyžádal ty materiály, které jsi mu nabízel a které by mu trochu rozšířily jeho obzor. Jinak je zde nebezpečí, že svými rádoby odbornými bláboly bude obšťastňovat na jiných servrech. František

  OdpovědětSmazat
 5. Tak by mě zajímalo kolik těch moderních "z ostudy kabátů" ještě Obama od Putina dostane, tohle vypadá na celou kolekci :))

  OdpovědětSmazat
 6. Pro 16 04:
  Já se nerozčiluji, já se jen směju, jakého pitomce tady ze sebe děláš. Dnes je rok 2015.
  Pepan

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Směješ se? Spíše ten tvůj výlev obdivující ruské zbraně připomínal epileptický záchvat.

   Smazat
  2. 8. října 2015 16:26

   A to ty poznáš moc dobře, když má epilepsii a další mozková onemocnění u vás doma každej, že?

   Smazat
 7. Pro 16 06 - Františka
  Františku, neboj se, on si nic nevyžádal a ani nevyžádá. To je jen placený Troll, tím se se zbytečné zabývat. Já to spíš napsal pro to, abych rozšířil informace i jiným.
  Já mám úpřimě radost z toho, že Rusové těm našim elitním pitomcúm ukazují, že nejsou taková ořezávátka, jak si oni o nich myslí, protože je tím zajde chuť na válku, se kterou si pořád zahrávají a to je také šance pro náš klidný život, protože jsme byli k válce tak blízko, že si to neumíme ani představit.
  Konečně těm debilům v NATO začíná docházet, jakou by dostali odpověď. A to je naše šance a šance pro naše děti.
  Pepan

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Já ale vůbec nepochybuji, že Rusové rozesílají přesné technické charakteristiky svých nejmodernějších zbraní různým Pepanům z Horní-dolní :-D
   Vždyť těm blbům selhává i navigace stíhaček v mlze a ztrácí se nad Tureckem :-D Nebo snad ti svatí bojovníci za pravdu, Rusové lžou? Nebo chtějí něco vyprovokovat? Těžké dilema, co?

   Smazat
  2. Souhlas.
   Úspěchy Ruska díky lepšímu zbroj.vybavení, taktice a cíle (IS a ne Asad) potvrzuje i kvičení trolla, který se vzteky pos.al, jako se pos.ali IS.

   Smazat
  3. 16:33 patří samozřejmě Pepanovi, a ne tomu pos.anému trollovi 16:42.

   Smazat
  4. Oprava: 16:42 patří samozřejmě Pepanovi, a ne tomu pos.anému trollovi 16:33.

   Smazat
  5. 16:42,16:45,16:48

   Už toho prosimtě nech nebo se ti zavaří obvody a nikdy se z toho nevymotáš :-D

   Smazat
  6. Zdravím vás Pepane. Moc a moc vám děkuji za info z A 15:56. Ne proto, že reagujete na omezené pitomečky, ale proto co zmiňujete v A 16:26 pro Františka - totiž, že chcete "...rozšířit informace i jiným." V tomto totálně prolhaném, závistivém světě, kde černá je vydávána i nejvyššími politickými elitami za bílou, kdy se do úmoru "řeší" a omílají důsledky, bez jakékoliv zmínky o příčinách, kde objektivita je neznámým, nejvýše však sprostým pojmem, je takové prohlášení, byť anonymně vyřčené malý zázrak, ale velký, či spíše obrovský počin a pohlazení. Děkuji vám za něj. Eduard.

   Smazat
  7. 8. října 2015 16:33

   To je zajímavé, že takový překabátěný bolševik jako ty, tady nekvičel, když fašouni z USA pravidelně narušují vzdušný prostor desítky zemí světa. Asi to bude tím, že tu musíš kvičet a slintat, jen když dostaneš za úkol plivat na Rusko, že? :-DDDD

   Smazat
  8. 16:33- to byla jen diplomatická lekce Turkům ale i Izraelcům, že prostor nad Sýrií není pro ně. Z reakcí se zdá, že to pochopili.

   Smazat
  9. No, když on ten debílek neumí číst, jinak by se i z toho článku dozvěděl, že první reaktivní pancéřování vyvinuli Rusové a že se rychle poučili z tažení v Čečensku, takže podruhé už vše proběhlo úplně jinak.

   Smazat
  10. Pane Povolný, vy si myslíte, že ten placený troll s mizivou inteligencí a naučenými frázemi ze školení je schopen pochopit něco takového?

   Smazat
  11. Moc děkuji, pane Pepane. Taky vidím naději pro naše děti a vnuky v Rusku. O trollovi si myslím své, jeho všeobecný rozhled je jako nepopsaná deska, vidí jen to, zač je placen, vždyť bohužel, po přečtení spousty děl americké literatury mám pocit, že mnoho lidí v této zemi by pro peníze a moc zničilo i vlastní rodinu, pro vlastní obohacení nemají žádná morální tabu, stejně jako náš ubohý žvatlálek troll.

   Smazat
 8. Vlastenec:

  Ty jeden trapný,blbý a ulhaný uSSa-file (8. října 2015 15:20) - LŽEŠ !!!!
  ***
  To s tou ochranou tanků bylo přesně naopak !!!!!!

  - uSSa satan vyrazil do pozemní operace v Iráku se svými "úžasnými" a předraženými Abramsy
  (prý nejlepší uSSa tank = haha) a dostali ihned na pr_del !!!!!!!!!

  Na předměstí hlavního města jim ZNIČILI PRVNÍ TANK ABRAMS JEDNOU STŘELOU Z RPG !!!!!!!!!!
  HAHAHAHA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  ..to znamená, že tank za miliony dolarů a "neporazitelnou" uSSa army
  - zničil JEDEN UŠMUDLANEC S RPG ZA 100 dolarů ! hahaha

  V řadách "neporazitelné" uSSa army NASTALA PANIKA = začali tank Abrams hasit .
  Asi po půl hodině kdy celá KOLONA VOZIDEL STÁLA byla LEHKÝM CÍLEM PRO ÚTOK
  = JAKO KACHNY HEHEHE !

  ..nakonec TANK MUSELI VYHODIT DO VZDUCHU C4kou ..aby jejich "ÚŽASNÁ TECHNOLOGIE"
  (beztak ukradená od Němců špehováným NSA) se nedostala k nepříteli !

  ..měli štěstí, že ručníkáři tam měli jen jednu RPG = jinak tam ZAŘVALI VŠICHNI !!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Máš ve svém výlevu málo velkých písmenek, málo vykřičníků a málo "hahaha". Polepši se.

   Smazat
  2. A to se zatím vůbec nebavíme o letadlech jaká mají Rusové (však už to předvedli) a o faktu, že podstatě od konce druhé světové Amíci vydali mnoho peněz aby k nim někdo s ruským letadlem přeletěl aby ho mohli okopčit a stejně jim to je houbeles platný. Nemohu než politovat ty chudáčky co obdivujou všechno americké, nastávají jim krušné časy...

   Smazat
  3. 8. října 2015 16:45

   V tvých příspěvcích se zase odráží, jaké smutné dětství jsi měl, když tě tvůj fotr, politruk v Jáchymově, každý večer tloukl, abys dokončil alespoň tu základku. :-DDDD

   Smazat
  4. 18,31 soustruhu Štětino zalez! (do "Brusele")

   Smazat
 9. tak oni se pindosové v Sýrii netrefovali, ale oni dokonce ani úder raket nezaznamenali... muhahaha

  OdpovědětSmazat
 10. http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/ferguson-musime-eliminovat-potencialni-hrozbu-ze-strany-ruska/

  Pozorujeme více agresivnější a schopnější ruské námořnictvo, musíme více investovat, abychom se mu vyrovnali, řekl admirál Mark Ferguson, velitel amerických námořních sil v Evropě a velitel námořních sil NATO...

  ..."Za prvé, musíme se zlepšit v námořních dovednostech. Za druhé, síly musí být v pohotovosti pro operace v reálném světě. A za třetí, musíme investovat, abychom DOHNALI A PŘEDEHNALI rostoucí ruské schopnosti," dodal Ferguson."

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jo, jo, Fergusone, eliminujte, hlavně abyste "NEZTRATILI STOPU" )))

   Smazat
  2. 17,25 No já jenom, že sám amík připouští, že USA jsou v zadeli.

   Smazat
  3. 17:25 se Fergusonovi posmívá.
   Ví že amihami jsou v zadeli.

   Smazat
 11. Jasné je jedno. Rusko si dělá z USA jejich poskoků doslova prdel. Sem tam ukáže něco nevídaného, co šokuje západní válečníky. Otázka: Dovolil by si to Putin, kdyby neměl v rukávu ještě něco strašlivějšího? Myslím, že ne. Do předem prohraného boje by nikdy nešel. S každou takovou ukázkou klesá statečnost USA armády. Ještě by to chtělo ukázku ruského elektronického děla na nějakou USA letadlovou loď a tím by sláva USA skončila jednou pro vždy. Ale amíci nejsou tak stateční a ty lodičky si raději schovali v bezpečné vzdálenosti. Po tomto ruském útoku určitě ujedou ještě kousek dál. Teď už schází jen zpráva, že vojáci USA houfně žádají o uvolnění ze služby když zjistili, že se stali lovnou zvěří.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Putin má v rukávu stíhačku s tachyonovým motorem schopnou letu nadsvětelnou rychlostí a vybavenou metačem černých děr, antigravitačním dělem a v neposlední řadě kvantovým kulometem.
   V případě zájmu ti Pepan dodá přesné technické specifikace.

   Smazat
  2. To tvrdíš ty, ne Pepan. Takže ty údaje musíš mít ty, tychyóne s černou dírou.

   Smazat
  3. No, když on ten debílek neumí číst, jinak by se i z toho článku dozvěděl, že první reaktivní pancéřování vyvinuli Rusové a že se rychle poučili z tažení v Čečensku, takže podruhé už vše proběhlo úplně jinak.

   Smazat
  4. Prostě hybridní válka amíků vedená v Sýrii rukama teroristů dostává díky Rusům na zadel a amíci svoji vojenskou bezmocnost těžce snášejí. Neradi lezou ve své zpupnosti z palmy dolů. Rusové jim dali jasně najevo, že amíci nejsou žádní nadlidi a nemohou si všude tropit co si zamanou.

   Smazat

 12. До залпа "Калибров", сделанного Каспийской флотилией, Вашингтон был уверен, что РФ не способна эффективно противостоять силовым действиям США без применения ядерного оружия. На этом, собственно, и базировалась американская наглость в международной политике, замечает Ростислав Ищенко...

  Источник: http://politikus.ru/articles/59901-kak-rossiya-odnim-zalpom-ubrala-s-morskih-prostorov-flot-ssha.html
  Politikus.ru

  OdpovědětSmazat
 13. Probohaživýho,to tady dnes exhibuje parta puberťáků???Od 15.16 dosud?
  Když někdo chce působit zasvěceným dojmem,tak by mohl pár minut věnovat i studiu problému,jinak top všechno připomíná žvatlání maláho caparta!Když opravdu nemáte co říct,raději mlčte,znehodnocujete práci redakce!
  roman

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Romane,
   to je sranda co? Stačí napsat pár jednoduchých věcí a trollovi se už vzteky v hlavě rodí dokonce i černá díra.. Dlouho jsem se tak nebavil vzteklým US řiťolezcem, který začíná chápat, jak jeho chlebodárcům ujíždí vlak. Zajímalo by mne jenom jedno - jestli mu z těch svých lupů hodili alespoň jednu ohlodanou kost.
   Pepan

   Smazat
  2. Prej 4 zázračné ruské rakety spadly v iránu. Nevíš o tom něco, troubo? Mrkni do těch technických specifikací jestli soudruzi neudělali někde chybu v desetinné čárce :-D

   Smazat
  3. Ano, spadly v Íránu. Rusové to věděli dopředu a proto na každý cíl vypustili minimálně dvě, každá letěla jinou cestou. Připomínám: rakety "Kaliber" umístěné na kaspických(!) lodičkách byl vyroben v roce 1984(!!!) - tedy starý šrot. Pavel P.

   Smazat
  4. Rakety Kalibr použité RF na cíle v Sýrii byly do výzbroje ruské armády ZAVEDENY V R. 2012. Máš to na videu http://www.nwoo.org/2015/10/08/presne-rakety-na-syrii-funkce-lodnich-raket-raze-kalibr-3m14/

   Smazat
 14. Tak ti nevym, co temu řikajů súdruzi v Kyjevě?

  OdpovědětSmazat
 15. historie od AMERIČANA http://matrix-2012.cz/index.php?option=com_content&view=article&id=1418:tajne-zbran-a-projekty&catid=77:tajna-technologie&Itemid=94

  OdpovědětSmazat
 16. Hahaha,jak mohli zaznamenat když rakety padli do Iránu hahaha-http://zpravy.idnes.cz/ruske-rakety-dopadly-na-uzemi-iranu-db1-/zahranicni.aspx?c=A151008_202626_zahranicni_hro

  OdpovědětSmazat
 17. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 18. http://zpravy.idnes.cz/ruske-rakety-dopadly-na-uzemi-iranu-db1-/zahranicni.aspx?c=A151008_202626_zahranicni_hro

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. každý ví, že idnes jsou obdobou Rudého práva ovšem v modrém provedení, proč bych měla na alternativních stránkách jejich výplody číst, nevíte, soudruhu? To si raději přečtu Sputnik, pokud Rusům něco něco spadne, klidně to přiznají, a proč ne. Jsou si sami sebou jistí, a mají proč, nepotřebují lhát denně lidem do očí, jako to dělají naše média a jejich poskoci a lokájci.

   Smazat
 19. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 20. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Teherán nemá žádnou informaci ohledně zřícení ruských raket na území Íránu, sdělil ve čtvrtek RIA Novosti zdroj z ministersva obrany Íránu.

   Více: http://cz.sputniknews.com/svet/20151008/1350286.html#ixzz3o0PBoQIq

   Smazat
  2. Vlož to ještě desetkrát, idiote.

   Smazat
 21. A redaktoři iděsu byli s trollem na místě dopadu a před 5 min se vrátili na perském koberci alias koštěti...ha ha

  OdpovědětSmazat
 22. http://www.nwoo.org/2015/10/08/presne-rakety-na-syrii-funkce-lodnich-raket-raze-kalibr-3m14/

  OdpovědětSmazat
 23. Mužete nám říct co tam bombardovali naši spojenci jeden rok?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To asi nevědí ani oni. Proslýchá se, že částečně pomáhali v hybridní válce proti Asadovu režimu svým teroristickým spojencům, do kterých investovali docela dost peněz. Nyní se to změnilo, teroristé dostávají výprask, investice šla vniveč a bezmocným spojencům nezůstalo než na to koukat s hubou dokořán. Proto nyní tolik vřeští.

   Smazat
 24. A ruské min. obrany právě vydalo zprávu ať si CNN najde lepší zdroje svých zpráv........

  OdpovědětSmazat
 25. Za hory za doly,
  mé zlaté dolary,
  tolik peněz to stálo,
  a už jsou v prďoli.

  OdpovědětSmazat
 26. Vprdeli zústanu Rusové když amíci nainstalují své rakety Patriot a ruské prskavky popadají jako Čeliabinský meteorit hahahaha,Falmer.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Propbhoha, nechápu, jak se idiot může svou nekonečnou blbostí tak chlubit.

   Smazat
 27. 23:32 Myslíte ten systém, který měl 40% účinnost při sestřelování zastaralých BALISTICKÝCH raket Scud? Jakou má asi účinnost proti raketám s plochou dráhou letu, letícím 30m nad zemí? A kam že je instalují? Do Iránu nebo do Sýrie?
  Prskavkám možná rozumíte, ale to je tak všechno. A když už tady vystupujete v roli obecního blba, dělejte to prosím pořádně. Vaše "hahahaha" je sice dost debilní, ale správně má být MEEEÉ - HOP. Předem děkuji.

  OdpovědětSmazat
 28. Putin sere na nějaké protesty USA. Amíci jsou natvrdlí a nechápou ukázky síly ruských zbraní.. Dokonce jeden idiot USA prohlásil, že USA budou muset Rusy odzbrojit. Už ale neřekl čím. Salva ruských raket byla asi málo. A to lodě, které střílely byly jen malé, nenápadné. Žádný nafoukaný křižník typu Donald Cook. Tak se hned na to objevily ruské elektronické rušičky všeho amerického. Teď se asi budou amíci bát přiblížit k území Sýrie. Bylo by hezké dívat se, jak ta jejích letadélka padají z oblohy jako kameny. A to jistě není všechno z ruského arzenálu. Amíci dobře vědí, že jsou v prdeli. Jejich zbraně zastaraly, a nemohou se ruským postavit. Páni generálové si mohou jen natřásat peří a blbě kecat. To je tak asi všechno. Bravo pane Putin. Jen tak dál.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.