Reklama

sobota 17. října 2015

Americká kongresmanka: Krvavé vůdcovství USA musí skončit!
Milan Vidlák
17.10.2015  Šifra

Cynthia Ann McKinney, která strávila za Demokratickou stranu 12 let v Kongresu jako první afroamerická zástupkyně státu Georgia a v roce 2008 kandidovala za Stranu zelených na americkou prezidentku, se stejně jako časopis Šifra zúčastnila již 13. ročníku Rhodoského fóra – Dialogu civilizací, jež se uskutečnilo mezi 9. a 11. říjnem. Na této jedinečné akci, kde se otevřeně mluví o potížích a směřování celého lidstva (letošním ústředním tématem byl zuřící globální chaos) a kam tradičně dorazily stovky politiků, akademiků, nevládních organizací, myslitelů i lidí nejrůznějších profesí a vyznání z celého světa, kteří se zajímají o současné dění, patřilo její vystoupení, například spolu s projevem bývalého českého prezidenta Václava Klause, který si můžete přečíst zde, mezi nejzajímavější a sklidilo největší aplaus.


Američanka totiž jako jedna z mála tamějších politiků přesně pojmenovala problémy, které přivedly svět do chaosu. A nebrala si přitom servítky: „Týdny před svou vraždou mluvil John Fitzgerald Kennedy o míru: ,Ne mír amerických zbraní, mír v podobě násilí, ne mír pro Američany, ale mír pro všechny. To šílené válčení nedává smysl.‘ Dnes, o několik desítek let později, útoky USA stále nabývají na síle. Umíte si představit, že dnešní prezident Obama řeční jako tehdy Kennedy? Já tedy ne.“

Cynthia McKinney rovněž zavzpomínala, jak se jí vedlo v Kongresu, když tam začala říkat pravdu o tom, co viděla kolem sebe: „V Georgii byly rasismus, chudoba a násilí už v 90. letech na neuvěřitelně vysoké úrovni – situace v tomto státě byla časovaná bomba. Jenže když jsem o tom začala mluvit v Kongresu, nadávali mi. Já jsem ale tenkrát Kennedyho poslouchala a stala jsem se nebezpečnou.“

Po teroristických útocích na USA pak začala otevřeně říkat, že o tom, co se chystá 11. září 2001, věděla Bushova vláda předem, neboť v nich byla nějakým způsobem zapojena, a oficiální vyšetřovací verze této události je jeden velký podvod. „Čelila jsem stalkingu a útokům oponentů, nikdo o takových věcech nechtěl mluvit. Bylo to kacířství,“ prohlásila žena, která rovněž podepsala petici Hnutí za pravdu o 11. září, jež volá po novém vyšetřování.

Když jsem se jí po jejím projevu ptal, jak je to s přijímáním oficiální verze v Americe dnes, řekla mi: „Dnes oficiální verzi nevěří v Americe skoro nikdo,  jen oficiálně se stále tváříme, že to celé nebyl podvod.“

V projevu dále připomněla, že „válka proti teroru zničila mnohé státy a toto krvavé vůdcovství musí skončit“: „Konflikt civilizací neskončí, dokud se v Americe něco nezmění; nejprve je ale třeba říct si pravdu, na lžích nelze vystavět spravedlnost.“

Na otázku, zda nehrozí v USA revoluce, mi odpověděla: „USA potřebují revoluci, jinak naženou celý svět do války“.

O roli USA ve světě pak politička a aktivistka dále říká, že „v čase genocid a šíleného vraždění je důležité, aby se USA staly součástí řešení, ne problému“: „Amerika se konečně musí stát součástí mírového leadershipu, a nikoli střetu civilizací.“

Časopisu Šifra se s bývalou kongresmankou, podle níž v Americe dávno nevládnou politici a „většina lidí v Kongresu je propojených se stínovou vládou, která politiky používá pouze jako loutky“, podařilo udělat exkluzivní rozhovor o tom, kdo vládne současné Americe, když ne politici, o tom, proč musel být touto stínovou vládou zavražděn prezident Kennedy, volebním podvodu na Floridě, díky kterému se dostal do čela země George W. Bush, o tom, jak američtí policisté likvidují vlastní občany či proč chtějí Američané zatáhnout celý svět do války a kdo je v tom může zastavit. Na rozhovor se můžete těšit v příštím čísle Šifry, které vyjde na konci října. Přineseme nejen skvělou reportáž z Dialogu civilizací, ale i famózní rozhovor s Václavem Klausem či Vladimirem Ivanovičem Jakuninem, kterého česká média označují jako „Putinova muže“, na nějž uvalily USA sankce.

Milan Vidlák je šéfredaktor časopisu Šifra 
Foto: kongresmanka Cynthia Ann McKinney

17 komentářů :

 1. Paranoidni blb si druha na pokec vzdycky najde. Co na tom, ze tu blaznivou cernosku v Americe nikdo nezna ? :-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Neřeším zda ji někdo zná či nezná. Ale je důležité si přečíst přemýšlet o jejích slovech. Ale to asi bude na Vaše síly. Ale hlavně, že jste tady byl první, že?
   Sims.

   Smazat
  2. Že ji nikdo nezná? Strávila 12 let v Kongresu za Demokraty a v roce 2008 kandidovala na americkou prezidentku. Kdyby ji nikdo neznal, asi by nebyla volena do Kongresu a nestala by se první Afroameričankou zvolenou za stát Georgia. Ale i kdyby byla pravda, co tady žvaníte, vůbec nic to nevypovídá o tom, zda se plete. A člověk nemusí být ani obzvlášť bystrý, aby mu došlo, když se kolem sebe rozhlédne, že se bohužel neplete.

   Smazat
 2. Vás rozhodně nikdo nezná a píšete jako opravdivý idiot, aniž se zmíníte slovem v čem ta paní nemá pravdu !!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pravdu nema ta antiamericka krava v nicem. Spokojen ?

   Smazat
  2. Anonymní 10:41
   To je zajímavé,že víte víc o USA,než dáma která tam žije.Pro mne je důležité,že podobných hlasů v USA přibývá.
   zemedelec.

   Smazat
  3. Nechci vas deptat, jezedaku, ale podobnych hlasu pribyva leda tady na NR.
   Zbytek sveta se primitivitou komunistickych blbu stale bavi.

   Smazat
  4. Když Vás ty NR zas tak moc nebaví,když sem asi píší "primitivní komunističtí blbi", jak píšete, tak sem nelezte a nekontaminujte příspěvky normálních lidí.
   Sims.

   Smazat
 3. Já to řeknu asi tak,vládcové USA,nebo spíš ti co tahají za nitky vládu,nepřestanou usilovat o nadvládu USA,úplně by se jim zhroutil finanční systém.Vidíme to všude ve světě,neznají bratra,dokud slouží je dobrý chválen,jak přestane,likvidují.

  OdpovědětSmazat
 4. doktor jen aby to přežila,její štěstí i smůla je, že není až tak moc známá.

  OdpovědětSmazat
 5. Sen o světovládě se USA rozplynul jako dým s nástupem Ruska v čele s Vladimírem Putinem.

  OdpovědětSmazat
 6. Ta bývalá kongresmanka vůbec nechápe, jak funguje Amerika. Kdyby SSA nezakládaly konflikty a netěžily z nich téměř po celém světě, tak by asi těžko mohli donekonečna žít na dluh a zajišťovat obyvatelstvu poměrně dobrou životní úroveň na úkor zbytku světa. Bohužel by to bez té krve vůbec nefungovalo.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Amerika zbohatla praci. Kdybys pracoval komunisto i ty, i ty by ses mel dobre.
   To me vzdycky rozesmeje - cim linejsi a blbejsi hovado, tim vic pomlouva Ameriku.

   Smazat
  2. Ano, hodně Američanů se podílí zejména na výrobě dolaru (papírového i klávesnicového) a ve světě se toho dá za něj dost dobře nakupovat, ne nadarmo je definice zahraničního obchodu následující: my vám dodáme zelené papírky a vy nám za ně dáte všechno potřebné k našemu životu. Amerika nechce přece nic zadarmo.

   Smazat
 7. Média jsou plná informací kolem imigrantů a Sýrie a Amerika v zátiší se právě vojensky naváží do Kamerunu. Chlapci mají smůlu, tj. nerostné bohatství včetně ropy.

  OdpovědětSmazat
 8. Bať, bať, Amerika odjakživa bohatla prací, ale chce to definovat jakou prací a na čí úkor ? Třeba prací spojenou s hubením domorodců ? Třeba prací otroků dovezených z Afriky ? Později to tak jednoduše nešlo, tak bylo třeba se etablovat v koloniálním systému a nakonec jako vůdce v systému neokoloniálním. V něm se to opravdu dobře pracuje a hlavně vydělává.

  OdpovědětSmazat
 9. S většinou názorů americké kongresmanky Cynthia Ann McKinney, které se týkají potřebné změny světa, lze souhlasit. Jedna možná cesta změny světa v duchu těchto názorů je uvedena v článku: http://miloslav7.blogspot.cz/2015/01/otevreny-dopis-vsem-lidem-na-planete.html Změnit svět v duchu těchto názorů už má v plánu i OSN. Viz článek: http://miloslav7.blogspot.cz/2015/10/cile-udrzitelneho-rozvoje-sdgs-fakta.html

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.