Reklama

pondělí 5. října 2015

Americký plukovník doporučuje USA "držet hubu" ohledně Sýrie


5. 10. 2015    zdroj a video
Operace USA proti teroristům IS zcela selhala, takže Washington by měl držet jazyk za zuby a nekritizovat ruskou operaci v Sýrii, soudí vojenský analytik, plukovník ve výslužbě Jack Jacobs.


Operace Ruska proti teroristické skupině "Islámský stát" (IS) v Sýrii ukázala světu selhání politiky USA, prohlásil ve vysílání SNBC plukovník ve výslužbě, vojenský analytik Jack Jacobs.

Podle něj byl mýtus o tom, že USA bojují s IS, odhalen." Neděláme vůbec nic. <...> Prováděli jsme letecké údery, ale nedosáhli jsme žádných úspěchů. IS je stejně silný, nebo dokonce ještě silnější, než byl předtím," řekl.

"Každý člověk s vojenskými zkušenostmi ví, že všechny naše akce (v regionu) selhaly. Utrpěli jsme neúspěch, protože jsme zjevně neschopní. Nemáme dokonce ani strategii," zdůraznil analytik.

V této situaci by bylo v zájmu USA "především držet hubu," je přesvědčen Jacobs. Nazval jako "pobuřující" kritiku hlavy Pentagonu, který hovořil o "neprofesionalitě", s jakou Rusko informovalo USA o nadcházející vojenské akci v Sýrii. Taková prohlášení ukazují, že Washington nemá vůbec co říct, domnívá se Jacobs. Moskva, 2. října, RIA Novosti.


Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

16 komentářů :

 1. Vystihl to velmi dobře, ale řekl bych, že nejde tak úplně o neschopnost, jako spíše o nevůli.

  OdpovědětSmazat
 2. Vystihl to velmi dobře, ale řekl bych, že nejde tak úplně o neschopnost, jako spíše o nevůli.

  OdpovědětSmazat
 3. No možná Irko, že jde o kombinaci obého.O bllbost znásobenou nevůlí. Což je vskutku kombinace sebevražedná.

  OdpovědětSmazat
 4. Jakto, že zprávy v našich médiích, v době internetu a elektroniky, mají několikadenní zpoždění.
  O tom jsem už tady na diskuzích psala předevčírem, protože jsem čerpala z médií, které jsou bystřejší a rychlejší než ti slimáci z Česka.

  OdpovědětSmazat
 5. Plukovniku v.v. jsou v Americe tisice.
  Rus opet vrazdi a cesti komunisti, nacisti i dalsi vlastizradci mu tleskaji.
  S tou velmoci bych to ale neprehanel. Rusko je v recesi a HDP zhruba velikosti Italie. :-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pane,Vy jste vůl, dejte si na hlavu hadr.Nebo ještě lépe, rovnou se vydejte na cestu do zadní části svému oblíbenci

   Smazat
  2. Jo je to debil ale bohužel takových kreténů je tu stale dost.

   Smazat
  3. Tys chudák. Taky ti vykastrovali mozek , jako všem těm Havloidkavárenským100Hovnům , nebo ses nechal vykastrovat sám ???

   Smazat
  4. Prosím neurážejte nebohého anonyma 20:08- jeho slovní projev je dost velkou vlastní urážkou.

   Smazat
  5. Tohoto člověka skličuje strach o sebe sama.Vždyť vidíte , o co mu jde - o HDP. USA je již víte kde......, že !

   Smazat
  6. Čím to, že právě tito papoušci: "HDP velikosti Itálie" se tak přemnožili. Ze by zobali GMO zrní v jedné společné kleci?

   Smazat
 6. Dokud bombardují USA, je to humanitární, či preventivní akce. Pakliže bombarduje Rusko (a to se netrefuje do nemocnic), tak je to vraždění... Má ten "člověk" soudnost?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Bohužel je to tak , že to co je dovoleno Bohovi není dovoleno volovi .Tak to bylo , je a bude .

   Smazat
 7. Další tlučhuba, který jen vypouští prdy do informačního prostoru. USA rozhodně není neschopné. Sám Asad řekl, že sýrie byla tak dva měsíce od úuplného koalsu. Tak jakápak neschopnost ? Že jim Rusové na poslední chvíli nastavili nohu je jná věc. A že američané lžou snad i ve spánku, to je objektivní pravda.
  Koloděj

  OdpovědětSmazat
 8. Tak ještě že je ve vysluzbe, jinak by ho za ten náznak objektivity ze státních služeb vyrazily, USA má totiž rádo nativní blbce a lháře kteří jsou loajální pro každou špatnost, no hlavně že Hitlerovi poskoky za to soudili v Haagu.

  OdpovědětSmazat
 9. Musí to být pro USA hrozné zjištění, že se nesmí k Rusku přiblížit na tři tisíce kilometrů na souši, na moři i ve vzduchu. Jinak riskují zničení veškeré své techniky. Své základny by měli ve vlastním zájmu co nejdříve vyklidit. Jinak riskují, že jim jednoho dne z ničeho nic vyletí do vzduchu. Amíci v nich budou mít těžké spaní. Obranné štíty, tak draze budované jsou pro ruské rakety ničím. Jsou chráněny novou ruskou technologií a pro radary jsou neviditelné, viz ukázka v Sýrii. Musí to být pro největšího lumpa, válečného štváče Mec Kaina hrozné prozření. USA budou ještě chvíli povykovat a vyhrožovat pro pobavení Ruska a pak v tichosti zbankrotují a vypadnou ze světového dění. Putin je dnes miláčkem celého světa a Obama je jen černá opice z Afriky.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.