Reklama

sobota 31. října 2015

Arogantní Junckerova Evropská komise

Stanislav Kliment

31.10.2015  Vaše věc
Europoslanci ze všech frakcí se ve čtvrtek v debatě vyslovili pro zrušení změny času. Podle převažujících názorů jsou přínosy nevelké, naopak jsou známé dopady na zdraví lidí. Již ale bylo oznámeno, že Evropská komise vedená Jeanem-Claudem Junckerem nehodlá na apel poslanců Evropského parlamentu reagovat.

Český europoslanec Pavel Svoboda ve svém vystoupení přitom uvedl, že změny času negativně postihují pětinu lidí. Jde o migrény, deprese, poruchy trávení, cukrovku, infarkty. Svoboda na Evropské kimisi požadoval racionální důvody, které by změnu času odůvodňovaly. V diskusi zaznělo, že z nákladového hlediska sice dnes změna času přináší mírné úspory v energetice, ale vyvolává ztráty v jiných sektorech. Letní čas podle direktivy Evropské komise z roku 2011 začíná poslední neděli v březnu a končí poslední neděli v říjnu. Stanovisko Evropské komise vyvolalo mezi většinou europoslanců bouři nevole. „Je neuvěřitelné, že komise tak arogantně přistupuje k obavám občanů,“ řekla například poslankyně Heidi Hautala. Ke kabaretu přirovnal vyjádření eurokomisařky pro otázky dopravy Violety Bulc poslanec Herbert Reul. Evropská komise se vymlouvá, že sice existuje jednoznačné stanovisko Evropského parlamentu, ale členské státy Evropské unie jednotné vyjádření nemají.

9 komentářů :

 1. evropa by měla začít šetřit a hodně zredukovat stavy v této bruselské žumpě je to nefunkční shluk parazitů docela by stačili z každého státu dva paraziti s přiměřeným ohodnocením ale nejlepší řešení je zrušit tenhle bordel

  OdpovědětSmazat
 2. A včera bylo pozdě. Bohužel, sami se nezruší.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Přesně tak . Je potřeba těm vypaseným kapříkům jejich zatuchlý rybník vypustit protože sami si ho rozhodně nevypustí . Konstatování že včera už bylo pozdě sedí .

   Smazat
 3. ví to celá Amerika-bil to Putin alias putler,Falmer.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ty jsi tady scházel! Místo hloupých urážek si zopakuj pravidla českého pravopisu!

   Smazat
  2. Hele EUfalmerUSAhujer, zase jsi utekl dr. Chocholouškovi z klece a dostal si se k netu?! A teď opruzuješ slušné lidi a vypisuješ ty své tupožvásty, žbrndokecy a sráčkoprdy!!!

   Smazat
 4. A já jsem rád. Mně změna času vyhovuje a jsem pro její zachování. A to bez ohledu na aroganci nebo nearoganci pana Junckera a jeho party.
  Mám rád, když je v létě dlouho vidět, zatímco na zimu se to posune o hoďku zpátky.
  Petr

  OdpovědětSmazat
 5. Nejhorší je, že o životě a smrti každého evropana rozhoduje nikým nevolená Evropská komise. A nejhorší je, že se ve vedení střídají týpci Barosso, nyní Juncker, fakt exportní souběh.

  OdpovědětSmazat
 6. Já myslím, že jsou na světě horší věci, než nějaká komise.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.