Reklama

čtvrtek 29. října 2015

Asad mluvil s francouzskými poslanci o utrpení syrského lidu


29. 10. 2015      zdroj
Syrský prezident Bašár Asad francouzským poslancům, kteří jsou v Damašku, řekl, že hlavním důvodem utrpení lidu v jeho zemi je terorismu a jeho důsledky, například zničená infrastruktura. Informovala o tom agentura SANA.


V tomto duchu si vůdce arabské republiky rovněž postěžoval na stávající sankce vůči Sýrii a jejich negativní dopad na životní úroveň občanů.

Prezident dodal, že mnohé země v regionu a západní státy včetně Francie stále podporují teroristy (syrské úřady obviňují Paříž z dodávek zbraní opozici, kterou Damašek srovnává s islamistickými teroristy). V souvislosti s tím Asad zdůraznil význam úlohy francouzských státních institucí, zejména Národního shromáždění, při přehodnocení vládní politiky s cílem obnovit bezpečnost a stabilitu na Blízkém východě.

Francouzi zase potvrdili potřebu mobilizovat úsilí všech států v boji proti terorismu a poukázali na to, že politika zemí Západu se ukázala být neúčinná v boji proti teroristům.

Francouzskou delegaci vede podle údajů agentury TASS poslanec Národního shromáždění za opoziční stranu "Republikáni" Jean-Frédéric Poisson. Spolu s ním přijeli do Sýrie jeho stranický kolega Xavier Breton a také nezávislá poslankyně Veronique Besse. Vůdcem "Republikánů" je bývalý prezident Francie Nicolas Sarkozy, který ve středu 28. října přicestuje do Moskvy.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

4 komentáře :

 1. Ten Sarkozy má ale žaludek. Se zakrvácenýma rukama z Libye má tu drzost ukazovat se v Sýrii a pak ještě jít do Ruska!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Sarka Farka je hnusák, ale dobře větří - pochopil včas odkud duje silnější vánek.

   Smazat
 2. potomok gréckych jevrejov a magyarských chazarov - čo už

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Že mu vůbec mohou za genocidu v Lybii podat ruku a bavit se s ním. Legitimují tak jeho vražedné počínání. Nerozumím tomu. Je to asi vysoká diplomacie.

   Smazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.