Reklama

středa 14. října 2015

Asad musí zůstat, Putin má pravdu. Arabové jsou blázni. Vy Evropané jste naivní, rozsekl to v Praze národní hrdina Izraele14. 10. 2015 ParlamentníListy

Zajímavá pohled na syrský konflikt přináší izraelský generál, veterán arabsko-izraelských válek, přesvědčený sionista. Vysvětluje vlastně více méně souhlasný postoj Izraele k současnému ruskému vojenskému angažmá na straně syrských vládních sil.Izraelský národní hrdina, brigádní generál Avigdor Kahalani má stejný názor jako ruský prezident Vladimir Putin, že by syrský prezident Bašár Asad měl zůstat u moci a vyhrát válku s Islámským státem. „Kdybych Putinovi měl něco doporučit, bylo by to: pošlete tam vojska, protože jen bombami Islámský stát neporazíte,“ prohlásil držitel nejvyššího izraelského vojenského vyznamenání (medaile Za hrdinství) a bývalý izraelský ministr bezpečnosti na včerejší přednášce Bezpečnost Izraele, která se konala v CEVRO Institutu v Praze.

Při své návštěvě v České republice slavnostně představil svoji knihu vzpomínek z páté arabsko-izraelské války, která vypukla 6. října 1973 napadením Izraele vojsky Sýrie a Egypta. Jeho kniha vzpomínek se jmenuje Tanky, které zachránily Izrael.

Izrael vítá zapojení Ruska do války v Sýrii


Generál Kahalani vysvětlil, proč považuje pro Izrael za výhodnější, aby zůstal u moci v Sýrii diktátor Bašár Asad. „Na Golanských výšinách je několik desítek let klid. Izrael má zájem na tom, aby to tak zůstalo,“ řekl izraelský generál. Lepší je silný nepřítel, než aby se Izraeli přiblížil Írán, jehož Izrael považuje za největší nebezpečí. Není divu, protože z Íránu se denně ozývá, že Izrael zničí. „Svět se je snaží zastavit ve vytvoření jaderné zbraně, ale my víme, že jednoho dne budeme ten problém muset řešit,“ připouští generál. Vítá zapojení Ruska, které podporuje Asada, do války v Sýrii. „Američané začnou bombardovat, ale tím se problém nevyřeší. Jednou zasáhnou vojenský cíl, podruhé civilní. Když chcete něčeho dosáhnout, musíte jednat jinak,“ prohlásil válečný hrdina, který dokázal v roce 1973 na Golanských výšinách udržet frontovou linii i proti mnohonásobné přesile. Podařilo se mu nejen zabránit průniku syrských a iráckých tanků do nitra Izraele, ale při protiútoku proniknout hluboko do nitra Sýrie. Hrdinsky se zachoval už v roce 1967 v tzv. šestidenní válce, kdy velel tankové rotě, která jako první prolomila egyptskou obranu na severu Sinajského poloostrova. Přes těžké popáleniny, kvůli nimž strávil téměř rok v nemocnici, se znovu vrátil do aktivní služby u prestižní tankové brigády.


Nemáme žádnou jinou zem

Izraelský generál poutavě a s humorem vyprávěl o svém životě, o svém poslání chránit vlast a popisoval dramaticky průběh bojů v obou válkách. „Jedna generace odejde, druhá přijde, ale země zůstane. A já tam chci zůstat. Nemáme žádnou jinou zem. Ptal jsem se Obamy, jestli nám dá víza, řekl, že ne, takže musíme chránit svou zem,“ vtipkoval Kahalani. Připustil, že Izraelci čelí stále teroristickým útokům, v poslední době především napadením lidí na ulicích a jejich pobodáním. „Posledních deset dnů bylo hrozných, ale jsme silní, zvítězíme,“ je přesvědčen bývalý ministr bezpečnosti. Systém v Izraeli je nastaven tak, že základní vojenskou službou procházejí povinně osmnáctiletí muži i ženy. „Každý by měl sloužit v armádě. Všichni by měli cítit, že jeden den nastane okamžik, kdy budou muset zemi bránit,“ vysvětlil generál Kahalani a dodal, že kdo chce přežít v oceánu, musí prostě plavat.


Objevil se nový druh terorismu – osobní, proti němu je těžké bojovat

Ale Avigdor Kahalani přiznává, že s terorismem se špatně bojuje. „První a druhá intifáda se pojila s organizovaným terorismem – a to je možné zastavit. Ale teď došlo ke změně. Objevil se osobní terorismus, kdy lidé, kteří nejsou s nikým spojeni a dosud žili normálně, najednou chodí po ulicích a útočí na nás. A naše zpravodajské služby mají problém předem identifikovat takové osoby,“ prohlásil. Obává se, že jednoho dne teroristé najdou způsob, jak získat jaderné zbraně, a to by byl podle něj konec. „Dnešní svět je džungle,“ konstatoval Kahalani. Současně si postěžoval, že i když Izrael nechce nic jiného než mír, jsou světová média proti Izraeli. „Jakmile někdo chce rozhodnout v OSN proti Izraeli, dostane většinu hlasů, i když jde jen o ceny mléka. Norsko, Dánsko, Švédsko jsou proti nám. Proč?“ nerozumí politice evropských zemí, které prý poslouchají Írán, který chce zničit Izrael.

Evropské země jsou naivní

Zkušený voják, který se stal v Izraeli národním hrdinou, potvrdil, že sleduje média a ví, co se v Evropě děje. „Arabové teď zabíjejí Araby. Jeden člověk s dlouhým vousem zabíjí druhého člověka s dlouhým vousem. Jsou to blázni. Co pak asi udělají s námi?“ ptá se řečnicky generál. A říká, že to, co teď v Evropě vidíme, oni věděli už dávno. Evropské země jsou podle něj naivní, časem na to přijdou. Ale Kahalani zároveň připouští, že i do jeho země přicházejí uprchlíci z Afriky. „Nevím, jak proti tomu bojovat,“ přiznává a říká, že lidé, kteří už přišli do Evropy, v ní zůstanou navždy. „Tím jsem si jist,“ nepochybuje o tom.Foto: CEVRO Institut
Popisek: CEVRO InstitutParlamentníListy psali:

20 komentářů :

 1. ZIONISTI VOBLEJZAJÍ KOLEM kREMLU - JENŽE TAM DOBŘE VĚDÍ KDO JE KDO...

  OdpovědětSmazat
 2. Další masový vrah a strůjce migrací ! !

  OdpovědětSmazat
 3. Izrael neoprávněně v rozporu s mezinárodním právem okupuje palestinské území.
  Izrael je malý USAcký mopslík a další Říše zla, která štěká na každého, kdo jde kolem něho.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Část pejzatých sionistickch takyžidů-Chazarů pochopila, že jejich Golem USA končí. Mnozí pocházíz Uzemí RF, odkud vyrazili okupovat Palestinu poměrně nedávno. Také pochopili, že jejich faraonský páneček, který jejich obřezanou doktrínu vymyslel, už je nepotřebuje, že mu jsou už jen na obtíž. Pochopili, že okupační Rotšildland v Palestině má již dny sečtené - tak hledají kam pak. "Vo tom to je."

   Smazat
  2. Považovat populaci v Izraeli za homogenní by jistě bylo nekonečnou hloupostí. Proto je tu dost vnitřního pnutí na to, aby se přetlak projevil ve vnitřním rozkolu a konci neokoloniálních praktik a globálního finančního vazalství. Tak jako všude, jsou dobří i zlí židé i Židé...

   Smazat
  3. Floskule "židé a Židé" jsou jen oblbovací bulíky vymyšlené rabíny a věšené na nosy "gojů" - v češtině Žid s velkým Ž je nesmysl, protože židovství je doktrína, v žádném případě to není etnicita, národnost nebo dokonce rasa.

   Smazat
  4. Floskule? Oni sami se tak rozlišují. Vnucujte jim vnější, tedy cizí pohled...

   Smazat
  5. Od r. 48 se dá mluvit o izraelském národu - ale NIKDY ne o židovském národu a o "Židech" jakožto národnosti, s tím přišli chazarští sionisté až na konci 19. století. Do té doby byli vždy židi, hebrejci, judejci, farizeové, atd. vždy jen a pouze sekta, navíc slovo "žid" pustili rabíni do oběhu teprve někdy v 18. stol. n.l. Hlavní etnicita izraelců je chazarská, tzv. aške-nazy, kteří v Izraeli jsou nadřazenou vrstvou nad židy nechazarskými. Chazaři jsou turkický stepní národ, který byl v 8. století n.l. masově potalmudštěn, před 2000 lety pobýval někde na území dnešního Mongolska - tolik k jejich "právu na návrat do Země zaslíbené".

   Smazat
  6. Ta floskule je součást sionistické doktríny - z jakého důvodu bychom měli přebírat sionistickou doktrínu? Zvlášt když historie sionismu je známá? At si říkají o sobě co chtějí, ale co my s tím?

   Smazat
  7. A jaké "urážení židů" - v samotném Israelu se divoce hádají co je to žid a kdo je a kdo není žid - a neexistence "židovského národa" je rovněž v Israelu legitimní veřejné diskusní téma a to i na akademické úrovni, kniha Slomo Sanda je v Israelu bestseller - tak jaké PROBOHA "urážení židů"???? - viz „Dějiny židovského národa byly vymyšleny, aby vyhovovaly požadavkům sionismu.” ---- http://blog.aktualne.cz/blogy/vaclav-horejsi.php?itemid=9427&from=300

   Smazat
 4. Nepřehánějte urážení Židů, Žid není totéž, co Chazar, a v Izraeli je situace složitá, také chtějí přežít.

  OdpovědětSmazat
 5. No, tento pán jistě zasluhuje respekt. To, že si neláme hlavu důvodem íránské nechutě k Izraeli je jeho problém. Íránci mají obecně plné zuby jakéhokoli neokoloniálního projevu a těch, kteří jej uplatňovali a podporovali. To sionisté zjevně nechápou nebo je jim to jedno, což je ovšem jejich slabinou.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Slabinou sionistů je, že jsou nadřazenečtí fanatičtí násilničtí náckové (tedy jen pokud mají pocit drtivé převahy, jinak se uctivě plazí) - a jak to říkal dr. Betlhajm v geniální sionistické propagandě "Spalovač mrtvol? Řekl panu Kopfrkinklovi: "Násilí není spolehlivý způsob moci, každý násilník bude nakonec poražen." A mají to tady, ti náckové "vyvolení", už je to jen otázka krátkého času, už zase je všude po světě nemohou ani cítit...

   Smazat
 6. Dělím si lidi postaru, zdánlivě primitivně, zdánlivě dětinsky, , na hodné a zlé.
  Podobně i státní elity a jiné skupiny. A funguje to.
  Všechna jiná rozdělování nefungovala. Nejevila se mi jako výstižná a spravedlivá.
  No, nejsem dost moderní. Ale nemyslím si, že bych byl opožděný ve vývoji. Děda.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Není řeč "o dobrých nebo zlých" - jde o snášenlivé a nesnášenlivé doktríny, a sionismus je mezi těmi druhými už dlouho na absolutní světové špičce - a důsledky jeho působení jsou strašné. Třeba kdo jsou chazarští tzv. "neocons", co udělali z USA fašistické monstrum? Jsou to trockisté, tj. sionisté - u nás jsou identifikováni jako havlismus.

   Smazat
  2. 20:09 Mám stejný názor. Navíc mě často jímá oprávněné podezření, že nasměrování nenávisti lidí proti jiné skupině (komunistům, židům, rusům...) slouží jen pro odvrácení pozornosti od pravých viníků. A funguje to překvapivě dobře. To, že některý lump je takový nebo makový přece neznamená, že všichni z té skupiny jsou lumpové. Okrade-li mě bloňdák, připadal bych si jako blb prohlásit všechy bloňdáky za zloděje. Takový postup je dokonce na počátku většiny válek. Stačí vyvolat nenávist k nějakému etniku jako celku a už to frčí. Měli bychom na to být mimořádně opatrní, vždy to zavání cílenou manipulací.

   Smazat
 7. Tezko vidime do duse cloveka, tim spise takoveho, ktery musi hajit zajmy
  sveho naroda nez ohledu na skutecnosti.Skoda, ze nevysvetlil proc
  v sousednich zemich Izraele jsou stale nepokoje a kdo tam zasahoval.
  USA ci spise ti, co tam maji vsechno v rukach,kdyz jeste pred 15ti lety
  tam byl klid. Mel take vysvetlit zda takovy stav vzajemneho vrazdeni
  Arabu je pro Izrael vyhodny nebo jim musi vadit jejich jednota,
  A dale mel vysvetlit, zda tak organizovany masovy utek lidi z teto oblasti vyhovuje, kdyz tam nebudou zadni schopni muzi.,
  A konecne nic nerekl, zda takovy priliv cizich narodu do Evropy neucini
  z Evropy take ohnisko trvalych nesvaru a tim nejednost.
  Asi zna dobre heslo imperialistu . ROZDEL A OPANUJ

  OdpovědětSmazat
 8. Generál je obdivuhodná osobnost, v naší zemi nemá srovnání.S Putinem má pravdu, i když bych si nikdy neřekla, že si to budu někdy upřímě myslet.K jeho zemi musím vyslovit hluboký obdiv, který ještě vzrostl po její návštěvě.Úžasní lidé, kterým země pod rukama zrovna kvete.Zvláště přijdete li z Egypta (v Eilatu) je to jako vstup hvězdnou bránou na jinou planetu. Pracovití, odvážní, stateční a milí, takové jsem tam potkala lidi a držím jim palce.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Omlouvám se, není to odpověď, ale prostě mi to nedá.Nedovedu si vůbec představit, když se tento statečný válečník setká v CEVRO třeba s Nečasem, na něhož Nagy vulgárně řvala a on jen kuňkal.To by mělo být v TV.

   Smazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.