Reklama

úterý 27. října 2015

Atomový křižník Admirál Nachimov dostane hyperzvukové zbraně

přeložil/napsal geo
27.10.2015 Eurasia24

Těžký atomový raketový křižník Admirál Nachimov se po modernizaci stane jedním z nejsilněji vyzbrojených raketových plavidel na světě. A nejen to, dostane pravděpodobně také hyperzvukové zbraně – protilodní rakety Zirkon. Proti hyperzvukovým střelám v současnosti neexistuje a ani v blízké budoucnosti zřejmě nebude existovat účinná obrana.
Admirál Nachimov v rámci modernizace, probíhající v závodě Sevmaš v Severodvinsku, dostane mimo jiné deset univerzálních vertikálních odpalovacích zařízení. Budou určena pro vypouštění protilodních řízených střel Kalibr, Onyx a připravovaných hyperzvukových raket Zirkon.

Každé odpalovací zařízení pojme osm raket, takže po dokončení modernizace křižník ponese osmdesát protilodních raket různých typů. V současnosti je Admirál Nachimov vyzbrojen dvaceti sovětskými protilodními střelami Granit v jednotlivých odpalovacích zařízeních.

Vývoj hyperzvukové rakety Zirkon běží v Rusku již od roku 2011. Předpokládaný dosah rakety bude do jednoho tisíce kilometrů a rychlost letu nebude nižší než 4700 km/h, což tuto zbraň učiní extrémně nebezpečnou pro jakékoliv plavidlo na světě. Podrobnosti o vývoji této střely zůstávají tajné, avšak v červnu letošního roku se objevily informace o tom, že první zkušební vzor rakety Zirkon je připraven k letovým zkouškám.

Stejně tak není oficiálně známá podoba rakety Zirkon. Nicméně na výstavě Aero India 2013 Rusko spolu s Indií prezentovalo maketu hyperzvukové střely zvané BrahMos II (viz titulní foto), která může představovat exportní verzi Zirkonu, podobně jako BrahMos I je exportní variantou osvědčené ruské nadzvukové protilodní střely Onyx.

Jaderný křižník Admirál Nachimov byl postaven na konci osmdesátých let minulého století. Jeho modernizace z něj učiní vskutku supermoderní plavidlo a má být dokončena do závěru roku 2018. Už v příštím roce se uskuteční zkoušky univerzálního odpalovacího zařízení.

Foto: Sergej Kuzněcov - http://pilot.strizhi.info

37 komentářů :

 1. Hozená rukavice Amíkům. Ti jsou v situaci, jako SSSR koncem 80. let. Protože Rusko neútočí, stačí Amíkům tuto rukavici nezvedat a šetřit.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A zazvonil zvonec, a pohádky je konec ...
   Dovedete si představit, že by se ti US huni jen tak vzdali své dominance? Že by ten desetinásobek US žabích kůží, které ročně vrážejí na zbrojení, nechtěli zúročit ve své vojenské převaze?
   Stejně jako Rusové, tak i v USA je veden intenzivní výzkum a vývoj takové výzbroje. A pokud již tu hyper- nemají dnes, nebude to trvat dlouho, a budou ji mít také.
   Taková už je logika té nekončící soutěže o mocenskou převahu.
   Tu sice Rusové nediktují, občas v něčem i překonávají ty americké, ale nezaslechl jsem kdy, že by snad USA rezignovaly na světovládu. Opřenou o tu vojenskou dominanci. Usilují o to, být být ve všem nej .., ode dna oceánů až ke kosmickým prostředkům. Aby to byli oni, kdo globálně šéfuje.
   Bohužel.

   Smazat
  2. Ake setrenie? Majitelia zbrojoviek musia mastit kapsy..

   Smazat
  3. Pro Františka Opluštila 21:07. Bohužel pro teoretiky ziskové ekonomiky platí, že každý zásadně nový aplikovaný výzkum se opírá o z hlediska zisku ztrátový základní výzkum. A bohužel každá zásadní inovace je z hlediska budoucího nejistého zisku na počátku určitě ztrátová (z hlediska vynaložených nákladů na výzkum a vývoj) a tu ztrátu žádný ziskový maniak nechce hradit a atomizovaný výrobce hradit nemůže.
   Takže ziskový maniaci a přátelé ziskových UŠáků. Buďto mají Ušáci za ušima a dělají něco jiného, než čím Vás oblbují a krmí ve svých ziskových pohledech na ekonomiku, anebo bohužel mají oproti polostátním ekonomikám smůlu a vlak jim velice rychle ujíždí. Tzn. naši přátelé Ušáci budou za chvíli slabí jako čajíček, ale zato ziskoví a rajcovní pro vyznavače růstu DPH.

   Smazat
  4. Františku,jestli stále nechápeš,že Rusko odhalí jakousi superzbraň až tehdy,kdy má ještě lepší,pak se začni trochu vzdělávat.Rusko se nikdy nevytahovalo,jen to ukázalo a mělo další eso v rukávu... Asi taky proto,že není intervenční...

   Smazat
 2. http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Putin-vede-Rusko-do-chudoby-a-bankrotu-Vyznamny-denik-mu-vesti-velmi-trudnou-budoucnost-405447

  Příští rok konec této hry.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ta "ozdrojovaná" pitomost z Blistů vypadá na všeználka Dolejšího. To je dříč. Co ten toho natláská, a o prdu, vážení, o prdu. Však si ho Čulík hejčká.

   Smazat
  2. Prosímtě,nesmíš věřit každému plku z Blicích listů. Toto je spíš přáním,než realitou. Naopak ty Zirkony jsou realitou a jen dokazují, že Rusko jede a USA začínají tahat za kratší provaz. Podceňování protivníka a jeho rádoby zesměšňování se nikdy nevyplatilo. Zatímco USA léta straší svět tím, co nikdy mít nebudou, Rusové v tichosti makají a výsledky se začínají ukazovat.
   Pepan

   Smazat
  3. "Rusko se odvrací od eura a dolaru a navyšuje státní rezervy zlata"

   http://www.investicni-zlato-tv.cz/zpravy/rusko-se-odvraci-od-eura-a-dolaru-a-navysuje-statni-rezervy-zlata-1404042474.html

   Smazat
  4. http://www.investicni-zlato-tv.cz/zpravy/zpravy-z-trhu-tyden-41-1404042568.html

   Smazat
  5. blisty jsem zazil jeste zdravejsi. aktuane a delsi dobu uz, tam nenachazim nic noveho zajimaveho. az na naproste vyjimky, ktere se zpravidla netykaji verejneho deni. parlamentni listy, se snazi umele uchvatit prostor ale vyber temat zda se taky smeruje trochu prapodivnym smerem, byt se tam da najit zretelne vic zajimaveho nez na blistech. jenze, kdo si da pivo s chcankama, i kdyby jich bylo min nez toho piva?

   Smazat
  6. PL to dělají velice chytře, přinášejí tam kontroverzní příspěvky, kratičké, aby to člověka nezatěžovalo. Přiznejme si, kdo čte BL, aby se dozvěděl něco, co ho obohatí. Ztráta času a v podstatě sebemerskačství. Abych si početl, že jsem líná xenofobní socka, to fakt nemusím. PL to dělají proot, aby měli hodně velkou čtenost, což mají, takže se tam vesele nadává různým opozičním VIP a navíc je to dost dobrý monitor názorů průměrného Čecháčka. Takže na BL nechodím ze zásady, na PL to mám ve výcucu a Čulíkovi nezvyšuju čtenost.

   Smazat
 3. Pamatuji si, že cca v 80 letech minulého století probíhaly v odborném vojenském tisku zprávy, že SSSR má nejen účinné laserové ale i paprskové zbraně. Řekl bych, že každá loď s atomovým pohonem má vlastně v sobě jadernou elektrárnu a tím i dostatečný zdroj energie pro takovéto zbraně. A co se ještě psalo. Že SSSR má k dispozici konvekční trhaviny, blížící se účinku jaderných zbraní.
  Takže Amíci! Sklopte ocasy a buďte hodní a slušní. Je to ve Vašem vlastním zájmu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. PS1: Opravuji, chybička se vloudila. Místo konvekční čti konvenční. Omlouvám se.

   Smazat
  2. Nechci bojovat proti Rusovi, ani nevidím důvod.

   Bojovat proti starému železu z Muzea by mohlo být zábavnější.

   Smazat
  3. jo, já jsem byl v osmdesátých na vojně, cvičení Štít84 spolu se sov. vojsky, od té doby říkám, neporazitelní... Už tenkrát se šuškalo něco o tom, že na hranici SSSR Čína zmizela třísettisícová čínská armáda.

   Smazat
  4. Tady máš to staré železo, můžež studovat, ele aby ti z toho nebylo zle.
   http://politikus.ru/army/

   Smazat
 4. Mají toho celkem dost

  https://www.youtube.com/watch?v=VotMV5vs1kQ

  a lítá jim to 11000km/hod 2:00

  OdpovědětSmazat
 5. Bohužel zbraně jsou čím dál dokonalejší od AZ, přes vakuové bomby, hyperzvukové atd. Dnes dokáží i měnit počasí, magnetické pole a nevím co ještě. V případě použití ale na to dojedeme všichni. Lidský rod si prostě nezaslouží pobyt na této planetě. Již aby to převzali mravenci či odolní štíři, neb pracovité včely.

  OdpovědětSmazat
 6. No jak tak čtu ten článek, tak oni ti Rusové fyzicky vlastně nic z toho nemají. Loď je někde v doku na repasu, rakety se vyvíjí, takže nemusí být ještě ani namalované na papíře.
  Ale bublina je jak se patří. Neeejvětší křižník s neeejnovějšívýzbrojí.. :-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Máte pravdu jen částečně. Rusové do světa pustí jen něco a jako obvykle jsou schopni překvapit. Rozhodli se odpovídat americké hrozbě asymetricky, levněji. Nemají ambice obsazovat celý svět, jako amíci. S Činou si kryjí záda, pomalu skupují v Evropě a po světě podniky a přes peníze za nějakou dobu budou ovládat Evropu lépe než zbraněmi a politickými loutkami, jako USA dnes. Není celý ten článek jen odvádění pozornosti od malých vojenských lodí, které dokáží zasazovat přesné údery na tisíce kilometrů daleko, jak to například předvedly ty malé 'kocábky' Kaspické flotily?

   Smazat
  2. Jasně, proto taky bylo to hluboké ticho, když v Sýrii podnikli ty raketové útoky z lodí. Asi že to byla nuda a zastaralé šunky.

   Smazat
 7. a ihned nasadit k likvidaci usáckýho dobytku v jejich chlívě a dokonale dobít vše co se pohne jedině tak bude ve světě MÍR

  OdpovědětSmazat
 8. 21:50
  Je vidět, že neznáš Ruskou taktiku. Rus napodobuje USA výkřiky co všechno chystají, ale amíkům to poslední dobou moc nevychází, viz předem vychvalované superletadlo Raptror, které zničí to nejjednodušší ruské SU. Na to skočí US generálové a podobní hlupáci jako 21:50. Vtip je v tom, že když Rus něco ukáže, nebo řekne, že to vyvíjí, tak v praxi už to má dávno připravené k použití. Příklad rakety Kalibr, o kterých si USA myslely, a ruské kapacity jim to nevymlouvaly, jak jsou nedokonalé na Tomahavky že prý nemají. A pak najednou bác, a USA odborníci jsou z toho paf.
  Amíci mají smůlu. Došli jim němečtí konstruktéři a vlastní, americké nemají. Za to Rusko má skutečné geniální konstruktéry v dostatečném množství. Tuto Ruskou přesilu USA nikdy nevyrovná.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. USA se vždy snažily nakupovat hotové vědecké odborníky z celého světa, včetně Evropy. No nevím, jak jim ve výzkumu a vývoji bude platný nový hnědý Evropan s IQ 90 (ne moc chytrý, ale schopný manuálně pracovat) nově pěstěný za pomoci Merkelové dle pokynů US neoconů a neoliberálů - nových to rasových šlechtitelů a inženýrů. A ruský vědec do USA nepůjde, protože z 90% miluje Putina a skoro ze 100% (až na pár odpadlíků) svoji vlast .

   Smazat
  2. Rus má leda tak holou řit. Zbrojit to jo, ale konkurenceschopné auto, procesor, superpočítač, smartphone... vyvinout nedokáže. Jestli se do konce příštího roku nezačnou zase zvyšovat ceny surovin, tak Rus skončil.

   http://zpravy.e15.cz/zahranicni/ekonomika/ruske-rezervy-se-tenci-letos-moskva-mozna-vycerpa-jeden-z-fondu-1240246

   Smazat
  3. To víš že jo, proč by konstruovali auto, když umějí konstruovat rakety, to auto si koupí, ledničku taky, tak co by se tím unavovali. A nestarej se o finanční kondici Rusů, když se rozhodnout, že se zadluží jako Amíci, tak si to tady koupí i s tebou.

   Smazat
 9. Zdá se, že sem přispívají povětšinou bývalí bolševičtí esembáci a lampasáci.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nám se to nezdá, ale pravda je taková, že jsi na rozdíl od autorů článků a většiny diskutujících úplný blbec. Nezapomeň, že také 'přispíváš', imbecile. Marek

   Smazat
  2. Pane Marku, neurážejte soudruha majora (1:35). Je sice už ve výslužbě, ale když byl ve formě a na 2. správě, krásně mlátil lidi. Jeho výslechy - jedna báseň. I zuby lítaly. Dneska má, bohužel, už jen prostor na psaní do diskusí. Pavel P.

   Smazat
  3. Tak to byl od tebe tedy hrdinský čin, že ses přihlásil, ke své orientaci. Vítej.

   Smazat
  4. Bať,když nemám argument tak začnu urážet,zesmněšňovat,zastrašovat.Kdejste se to naučil?Radson

   Smazat
 10. 23:52 máte pravdu .Proto se také Usáci za 2 světové vylodili v Normandii a zasáhly do bojů . Už bylo zřejmé že Stalin válku vyhraje a proto nemohli dopustit aby osvobodil celou Evropu a usadil se tam . Potřebovali získat Německé vědce a inženýry pro sebe protože věděli že vyvíjí atomovou bombu .Jinak by je získal Stalin a to nemohli dopustit . Jako bonus dostali možnost po válce v Evropě zůstat budovat tam základny a mít část Evropy pod kontrolou .

  OdpovědětSmazat
 11. Dnes se války nevedou konvenčními prostředky- armáda proti armádě, dělo proti tanku, ponorka proti lodi. Dnes se válčí ekonomicky a špinavou politikou

  OdpovědětSmazat
 12. Ani tohle už není neuvěřitelné:
  http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/turecka-letadla-evakuovala-ze-syrie-500-bojovniku-is/
  Co na to naši zas-tupitelé?

  OdpovědětSmazat
 13. Naše zastupitele nikdo nikdy neviděl. Bohužel. Neexistují.

  OdpovědětSmazat
 14. doktor Na vojenské katedře nám opakoval stařičký plukovník- Svobodovo "práče":..... Dobrý voják musí být nasraný, špinavý, hladový a dobře vyzbrojený ,proto soudruzi Rusy nikdo nikdy neporazí.....Hladoví brzo budeme, nasranost se zvedá......

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.