Reklama

pondělí 26. října 2015

Bášar Asad: účinnost ruských VKS předčila všechna očekávání…

26. 10. 2015     zdroj
Syrský prezident Bašár Asad prohlásil, že účinnost ruských VKS v Sýrii předčila očekávání nejen syrské, ale i americké strany. Agentuře TASS to oznámil Dmitrij Sablin, hlava ruské parlamentní delegace, která je na návštěvě v Sýrii.


Podle něj prezident poznamenal, že počítali s vysokou kvalitou ruského letectva v boji proti terorismu, ale ani Sýrie, "dokonce ani Američané neočekávali, že letectvo RF bude působit tak efektivně."

"Asad uvedl příklad, kdy se jeden most, přes nějž se teroristům dodávala munice z Iráku, nedařilo zničit více než rok. Most zničilo na poprvé jedno ruské letadlo," řekl Sablin. Prezident Asad také prohlásil, že "teroristé začínají opouštět Sýrii" a že "porazit je zde je mnohem levnější a jednodušší než později v jiných koutech světa."

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

12 komentářů :

 1. Betonový pasivní dům se lépe brání : https://www.youtube.com/watch?v=aKfUMm9akZY#t=25

  Nepotřebuje moc topit, má vlastní teplo, elektřinu, vodu, odpady

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A na střeše Jahody

   Smazat
  2. 23:02 Fajn. Jen nechápu, jak tento dům souvisí s účinností ruských VKS v Sýrii?

   Smazat
  3. .....a ve sklepě můžete pěstovat žampiony a v nádobě na žumpu a hovná zase můžete chovat kapry....

   Smazat
 2. ISIS a další umírněná opozice jsou ve skutečnosti SS-žoldáci. Bojovat umí akorát proti ženským a dětem, když je někdo začne opravdově ohrožovat, tak se raději seberu a zmizí.
  To muselo dojít každému, že není normální že se tady vylíhnul najednou ISIS a všichni se divili co to je? kde se vzal? .. že vydělávali na prodeji ropy - a kdo ji tedy kupuje? Turecko hlavně, a kam tankery směřuje/směřovalo dál CIA? Ty jejich teatrální popravy, jedni mají žluté úbory, druzí černé, všichni div ne nažehlení, naprostá pitomost.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zajímavé, že co začali Rusové bojovat, tak už žádné popravy nezveřejňují.

   Smazat
  2. No, času na rodinná videa hrdlořezů se nyní jaksi nedostává...

   Smazat
 3. Pokud teroristé skutečně opouštějí Sýrii, pak jen do nových útočišť (Turecko, Saúdská Arábie, Jordánkso ..) A z těch budou dále a trpělivě ten region rozvracet. USA se totiž nikdy nesmiřují s pokořující prohrou. A tato by pro ně byla obzvlášť hořká, když to tam tak voní ropou.
  Jedinou cestou, jak tam nastolit mír, je naprostá eliminace těch teroristů (aj. zmetků) v US žoldu a důsledné vymetení USA i s jejich vazaly.
  Dokáže si však kdo představit, jak Saúdská Arábie či Katar vymetají s Američany? Ty, kterým i za svou existenci (ve formě středověkých despocií) platí tak nehorázné prachy?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To František Opluštil 27. října 2015 8:56

   Pane Opluštile, o ropu jako takovou, kterou krade ISIS v Sýrii asi americkým soudruhům moc nejde. Z ekonomického hlediska je pro všechny strany přes rok oscilující cena kolem 50§§ ohromným ekonomickým průserem. Saudi, emiráty, USA ropné korporace, RF, ale i Norsko a všichni, kteří ropu těží na dnešní ceně ohromně "tratí" a přivádí je to do nemalých až existenčních potíží. Cena není daná ekonimicky zdůvodnitelnými kritérii, ale zájmem USA na ekonomickém potlačení RF. Tlak USA na vazaly v zálivu na zachování nízké ceny má celosvětové ekonomické důsledky, které jsou i pro národní ekonomiku USA velmi nepříjemné. Světová ekonomika postavená na inflaci je v skryté recesi (deflační trendy a bankovní úrokové sazby blízké 0%), celé odvětví těžby břidlicové ropy frakováním jde do kytek a rapidně se snížily i profity z "normální" těžby. Výše vytěžených světových ropných zásob stoupla na neobvyklou úroveň a stává se problémem.

   Já jsem názoru, že bombardování a vojenské potlačování ISIS je pouze prostředkem, jak dostat USA + koaliční lídry s RF + Asad + Irán + Hamás a tzv. umírněná Syrská opozice k jednomu jednacímu stolu s cílem dojednat mírové urovnání. Dokud USA a jeho BV spojenci budou ekonomicky, logisticky, a personálně podporovat ISIS, tak jakkoli efektivní podpora RF Asadovi nemá šanci konflikt ukočit.

   Na ukončení konfliktu a zničení ISIS bude mít možná paradoxně největší podíl právě současná cena ropy a již zmíněné ztráty producentů v Zálivu (vazalů USA). I oni umí počítat, i oni dluží neskutečné částky za megalomanské stavební projekty, které musí průběžně splácet a je jim jasné, že spolupráce s USA jim nepřináší slibované efekty. A kdo ví, jak dlouho tato situace může přetrvávat. To v co doufali - výstavba plyno a ropovodů přes Sýrii do EU a nekonečně silný, stabilní proud doláčů - se vstupem RF do konfliktu ztrácí v nedohlednu. Uvědomují si, že RF své zájmy dokáže uhájit (viz Krym) a proto najednou se u Lavrova a Putina dveře s návštěvníky z tohoto regionu netrhnou. Nehledě na to, že prodej za §§ začíná být velmi rizikový, neboť všichni mají info o skutečné síle této měny a jsou schopni dohlédnout jejího konce a důsledků. Proslýchá se, že v současnosti klesl objem dolarových kontraktů za ropu na pouhých 28-30% celkového objemu, protože je vytlačilo euro a národní měny producentů.

   Mír s námi§
   Ferro

   Smazat
  2. Ferro, podpora IS ze strany USA je právě i v souvislosti s akcemi VKS RF silně narušena a upadá z jednoho prostého důvodu - USA jsou v situaci defaultu (platební nechopnosti) federálního rozpočtu a každý forma pomoci jiné než výprodeje skladů tento problém fiskální nerovnováhy dále eskaluje. Proto také USA a SA vyprodaly pár svých TOWů, aby jejich uživatele sežehly ruské "sluneční paprsky". K cenám ropy asi tolik, že USA si pod sebou podkoply stoličku a urychlily prasknutí své břidlicové bubliny, kde náklady na těžbu každého nového a menšího zdroje rostou progresivně. SA má problém progresivity růstu nákladů na již téměř vytěžený Ghawar, největší a zpočátku nejlevnější naleziště od 30. let minulého století. Na Arabském poloostrově žádné podobné podzemní rezervoáry již nejsou a Wahabismu brzy dojdou peníze stejně jako v USA, tím spíše, čím více bude SA utápět peníze v agresi proti Jemenu. A to nemluvím o faktické derniéře petrodolaru, což sám správně zmiňujete... Takže efektivní likvidace hrdlořezů v Sýrii a následně Iráku dává šanci na růst vlivu sekularismu a "bílého" islámu v tomto regionu a zprostředkované i dále. USA nemají na další podporu peníze, takže budou brzy mimo hru zcela. Část hrdlořezů, která neuteče za perfidními eurodotacemi, zůstane bez dolarů o poušti, chlebu a špinavé vodě, nehledě na rozčarování ze slibů, kterými byla ohlupována. Tam někde může být naděje na celkovou stabilizaci v oblasti a současně i v Evropě a na občanské úrovni v USA, i když tam je čeká hodně tvrdé probuzení ze sna...

   Smazat
  3. To Buffer 27. října 2015 11:03

   Díky za doplnění a rozvinutí myšlenky o nové aspekty a fakta.

   Ferro

   Smazat
  4. Bufferovi a Ferrovi:
   Díky za velmi kvalitní příspěvky.Plně s Vámi oběma souhlasím.Škoda, že tak kvalitních diskutérů je na portálech jako šafránu.
   Pepan

   Smazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.