Reklama

pátek 30. října 2015

Bezpečnostní složky invazi uprchlíků nezvládnou, pokud nedostanou jasné pokyny. A k těm uzavření hranic patří,řekl byvalý policejní prezident.....

Stanislav Novotný,rozhovor
30.10.2015   Parlamentní listy
Schengenský prostor bude nutné postupně zrušit,v reakci na probíhající uprchlickou krizi . Jsme svědky důležitého geopolitického posunu a mohli bychom toho jako Česko využít, pokud bychom měli schopné politiky a diplomaty, a neměli bychom poklonkovat jen jedné straně,říká Stanislav Novotný...
Uprchlická krize hýbe Evropou. Server Česká justice informoval o uniklém alarmujícím dokumentu německých tajných služeb, který varuje, že „integrace tak velké skupiny není možná“ a pokud větší množství lidí přestane dodržovat zákony, upadne Německo kvůli politice Angely Merkelové do chaosu. Přistěhovaleckou politikou se vyrábí extremisté a lidé se radikalizují, uvádí také dokument. Co k tomu říci? Máme se obávat chaosu, růstu extremismu a přibývání „no go“ zón, jak to známe z Francie?

Normální lidé to vědí dávno. Tajné služby nenacházely dlouho sluchu u politiků, a tak není divu, že se pokoušejí pomocí úniků informací varovat i občany, kterým to ještě nedošlo. Není to koneckonců první evropský případ. Alarmovali již francouzští i rakouští zpravodajci. Zdá se, že řada příslušníků tajných služeb neslouží globálnímu zlu, a to je pro Evropu dobrá zpráva.

Na druhou stranu. Kdo jsou extrémisté? Občané, kteří se obávají o svoje rodiny a jsou připraveni používat radikální prostředky na obranu spravedlnosti, evropských civilizačních zvyklostí či dokonce na obranu vlastního života? Občané, jež vidí, že politici řídí stát přímo proti vlastním lidem?
Ne. Extrémismu napomáhají, podporují jej a živí svými rozhodnutími figurky evropské politiky. Poskoci bankovní oligarchie se sami stávají extrémisty a proměňují v ně zástupy tzv. intelektuálů, kulturtrégrů a dalších oddaných papagájů z tzv. neziskovek. Ti se bez podpory z veřejných rozpočtů nehnou a nepodporou současné zničující politiky nechtějí ohrozit svoji existenci.

Dle řady náznaků panují uvnitř Evropské lidové strany konflikty a stále podrážděnější diskuse kvůli uprchlíkům. Na sjezdu ELS kritizoval šéf Evropské rady Donald Tusk evropské lídry za naivitu. Otevřenost se podle něho rovnala bezmocnosti a svoboda chaosu. Do toho vystoupil německý ministr Schäuble s tím, že nálada mezi řadovými členy ve vládnoucí CDU je dramaticky špatná a může se ještě zhoršit. Jak toto všechno číst a vnímat? Lze v tom spatřovat náznaky možné změny politiky?

Zjevně se bojí zejména lidé v nižších patrech politiky. Nemají příjmy špiček, a tak jejich angažmá na straně „vůdců“ není ani kompenzováno jejich vlastním komfortem. Výhled, že utečou na druhý konec světa, nebo se zavřou kamsi do bunkru pro vyvolené, také není příliš reálný. Budou žít mezi naštvanými voliči a v atmosféře rostoucího napětí mezi původním obyvatelstvem a protěžovanými imigranty. Budou žít s vědomím, že se podíleli na otřesné sociálně inženýrské výměně voličů.

Probouzející se pud sebezáchovy je tedy nadějí. S ohebností Donalda Tuska si to už vyřídili Poláci volbou PiS. V Německu rostou preference AfD a dalších alternativních stran a hnutí. Schäuble ještě před pár týdny prohlašoval, že Německo vstřícnou politikou k imigrantům zachránilo čest Evropy. Nyní se obává o náladu ve vlastní straně. V Bavorsku roste počet lidí, kteří by se rádi separovali od Berlína, a Mnichov by rád dělal samostatnou zahraniční politiku. V Horním Rakousku vyhráli Svobodní, ve velkých městech Španělska triumfovala Podemos...

Kapři si, jak známo, sami rybník nevypustí, a tak občané musejí být ve střehu. Volby mohou být falšovány, odkládány (Švédsko) či dokonce zrušeny. Ale nervozita politických dinosaurů je na místě a tlak na ně poroste.

Situace se zhoršuje i mezi migranty, kde častěji dochází k násilí, rvačkám a dle jednoho výzkumu pracovního trhu v Německu jsou uprchlíci pro tamní trh nepoužitelní. Do jaké míry dojde i kvůli tomuto buď ke zpřísnění celkové migrační politiky (především lepší ochraně hranic), anebo naopak k otevření „evropské náruče“ a přijímání migrantů ve stále stejně velké míře? Nakolik je pravděpodobná podpora velkých utečeneckých táborů mimo Evropu a deportace uprchlíků z Evropy tam?

Imigranti nejsou ve větším rozsahu uplatnitelní ani na našem trhu. Nekvalifikovaných pracovních sil máme dost a stále nejsme schopni zapojit je do pracovního procesu. Přijímáním dalších budeme dále vysávat sociální systém a k žádnému materiálnímu, natož kulturnímu obohacení společnosti nedojde. Vzroste počet konfliktů, zmnoží se kriminogenní zóny a vzniklá situace bude nebezpečná pro všechny.

Schengen bude nutno postupně zrušit a každý stát bude muset chránit intenzivněji zelenou hranici, tedy nejenom oficiální hraniční přechody. Čím později se budeme takto logicky chovat, tím větší škody na vlastních zemích napácháme. Již dnes se u nás nabízí řada dobrovolníků, kteří by se rádi nechali zapojit do ochrany hranice. Stát mlčí a vyhazuje peníze do větru. Podpora vlastních lidí na hranici by měla i sociální smysl.

Pokud političtí mouřeníni světových banksterů budou dále otevírat evropskou náruč, budou právem označeni Jidášovým znamením. Nejenom bezpečnostním silám, ale i laikům je dnes – při pouhém srovnání fotografií bojovníků nafocených na sítích a „civilních“ příchozích – jasné, že řízená imigrační vlna stěhuje do týlu Evropy armádu, o jaké se Turkům či Maurům v minulosti ani nesnilo. Bezpečnostní složky tuto invazi nezvládnou, pokud nedostanou jasné pokyny od politiků. A uzavření hranic k potřebným opatřením patří.

Chce-li někdo skutečně pomoci, pak by tak měl činit na místě zmaru, který do značné míry způsobil Západ se svými „povedenými“ místními spojenci. Upřednostňoval bych však, aby na prvním místě pomáhali, a to na vlastní náklady, ti, kdo konflikty rozdmýchali, a ti, kdo velkohubě podobná zvěrstva podporovali.

Významným tématem je ruské vojenské angažmá v Sýrii. Jak aktuálně vypadá situace? Bašár Asad je ochoten vypsat nové volby, když dojde k poražení IS. Rusko a USA jsou prý ochotni se domluvit na určité míře spolupráce. Co to všechno může naznačovat směrem k budoucímu vývoji?

Je to téma klíčové. Právě jsme svědky značného geopolitického posunu. Světu už nedokáže tak snadno dominovat jedna supervelmoc. Svět se posunuje k multipolaritě. Bude to svět velmi náročný na schopnosti politiků a diplomatů. A právě v Sýrii a na Blízkém východě může být jejich potence snadno prověřena.

Rusové předvedli rakety na úrovni tomahawků, vysokou účinnost protivzdušné a protilodní obrany, brilantní vojenský přesun do oblasti, a hlavně to vše uměli prodat na poli mediálním.

Svými leteckými zásahy pak začali odhalovat sebezničující politiku Západu, tzn. podporu teroristů a upířích ropných kšeftů hrstky vyvolených. Ve hře je však příliš mnoho neznámých, a tak bude důležitý postoj Číny a účinnost jednání mezi Ruskem a regionálními mocnostmi, jež hrají společně s USA prim při rozehrávání blízkovýchodních her.

A to možné sbližování USA a Ruska v otázkách kolem Sýrie?

Snaha o dohodu mezi USA a RF tady je jistě silně přítomná a osobně si myslím, že k prvnímu zlomu došlo již na květnovém jednání Lavrova s Kerrym v Soči. O obsahu těchto jednání mnoho nevíme, ale dle jistého uklidnění situace na Ukrajině lze usuzovat, že se hledá nový modus vivendi mezi tradičními soupeři.

Jinými slovy. Stále není zažehnáno nebezpečí velké války, ale zároveň se konstituuje nové mezinárodní právo veřejné. Velmoci si pod pokličku moc nahlížet nenechají, ale leccos se dá vysledovat i z veřejných zdrojů.

Na této situaci mohou vydělat i malé země. Potřebujeme proto nadané politiky a diplomaty, kteří nebudou poklonkovat pouze jedné straně, ale budou se snažit využít oné multipolarity. Máme je?

11 komentářů :

 1. Kde ty politiky hledat ?? Putin je jen jeden !

  OdpovědětSmazat
 2. Hranice měly být už dávno uzavřený nevím ,na co ještě ti připosraní politici čekají .Ruml by měl vrátit a nebo ještě lepší postavit plot který pomáhal bořit.Teď by jsme ho uvítali.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Proti muslimské invazi by měla policie místo pepřového používat vepřový sprej. To ovšem odmítli hlavně DiISILbier a ŠABABová. Tajná služba varuje, že mezi uprchlíky se skrývají teroristé, ve skutečnosti se spíš mezi hordami teroristů občas skrývá nějaký uprchlík.......

   Smazat
 3. Kto chce nieco vediet :http://cicociciak.blogspot.sk/2015/09/dalsi-pokus-popisat-dnesnu-situaciu-vo.html

  OdpovědětSmazat
 4. Nechci se nikoho dotknout, ale pan Novotný je stejně tak zdatný policejní odborník asi jako na čínskou medicínu. Do policejního sboru tuším zavlekl mše svaté, Playboy a naprostý diletantismus. Chtěl bych slyšet skutečného odborníka, býv. policejního prezidenta, dr. Jiřího Koláře... To už bude jiné kafe.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Na to,aby se vědělo jak zastavit tu od sionistů zorganizovanou invazi,není potřeba žádného Dr.Koláře,nebo někoho podobného...I ten Novotný to ví,ač byl denedávna na straně těch sionistů...snad to o sobě ani sám nevěděl....i to se děje...Zaplať pánbu za to,že prozřel !!!

   Smazat
 5. Jestli někdo má pocit, že stavba plotu může zásadně ovlivnit bezpečnostní situace v ČR, tak se domnívám, že není schopen pochopit současnou realitu. Dnes prochází Slovinskem cca 8-12 tisíc utečenců denně, kteří všichni směřují za teplem, jídlem a ubytováním do N, NL, SW. O nás zatím zájem není. Co se však stane, jestliže tyto země řeknou DOST!??

  Uprchlíci jsou v tak zoufalé situaci, že za plotem na hranici v blátě nezůstanou a plotem projdou. Sebevyšší plot pro záchranu svých dětí není pro mámu překážkou! To budeme na uprchlíky před válkou (a nebo před chudobou) střílet?? Ne vážení - povolíme, stejně jako všichni. Maďaři byli úspěšní, protože první řekli ne a proud uprchlíků byl odkloněn jinam. Až ta možnost nebude, tak půjdou cestou necestou: silnice, plot, pole - vše jedno.

  Řešením nejsou ploty, ani blokspoty v Řecku a Turecku, ale vyřešení situace v Sýrii a nastolení urychleného reverzného obratu migračních proudů. Zatím by asi stačilo VELKÝMA prachama z EU a hlavně USA, Israele, SAR, Kataru, SAE, Turecka (ti odpovídají za personální, logistické, finanční a vojenské budování ISIL) zásadně zlepšit sociální situaci ve stávajících táborech v Sýrii a Turecku a budovat nové. Pod záštitou EU, nekoukat doleva doprava, ale intenzivně konat, popularizovat tyto kroky a MAZAT a CENZUROVAT weby s pozvánkami do EU. Jsme totiž v hybridní válce o rozložení E. Jakkoli drahý prostředek bude ještě zadarmo oproti nákladům s válčením o holý život a možná o znovuvybudování E. Zatím se plká v parlamentech a na ulicích, ale už by měla přijít smysluplná akce. Jenže - žádný stát ani všechny dohromady nemají vytvořeny akceschopné obranné a ochranné struktury a NATO, kterému velí USA je k řešení tohoto problému také nepoužitelné.

  V N je dnes cca 700.000 utečenců, což v některých enklávách může způsobovat problémy, ale v zásadě to je méně než 1% nové krve. I z hlediska N naprostá marginalita. Kdyby tolik lidí přišlo do ČR, tak je to navýšení o cca 7%, což by už bylo jak pro ekonomiku a sociální systém zničující ranou. Jestli se dá do pohybu těch uváděných cca 35 milionů o kterých hovoří interní info N, R, Mag .... rozvědek, tak to bude skokové navýšení populace E o 10% a s tím se žádný společenský systém nedokáže vyrovnat. A máme tu přinejmenším nepokoje, spíše však něco mezi celospolečenským terorismem a občanskou válkou.

  I nejbujnější hororová fantazie asi není schopná postihnout, co nás možná čeká!!

  Ferro

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ono i těch 700tisíc za dobu kratší než 1rok je pro BRD evidentné příliš mnoho, zvlášť pokud by intenzita proudu měla trvat více let. Na to už přišla i Makrela.
   Podle nějakých těch průzkumů je imigrantů, kteří se prohlašují za Syřany cca 40pct (ve skutečnosti určitě méně, protože si každý vzpomene na prohlášení Mutti M. o přijímání uprchlíků ze Syrie). Takže zastavení války v Syrii ten problém jen poněkud zmírní, ale neodstraní!

   Smazat
  2. To Anonymní 31. října 2015 7:50

   Zdravím kolego.
   Já se právě domnívám, že ukončení Syrského konfliktu je klíčovým momentem, protože na něj se odkazují všichni migranté a je jedno odkud a proč jdou. Nebude-li konflikt, není (krizový) migrační důvod v těchto óbr cifrách a běží normální azilové řízení se vším všudy. A s tím si umí všichni poradit.

   Smazat
  3. Sýrie ten problém určitě neodstraní, protože je tady EUROMED, který již v roce 1995 zahájil program na integraci desítek milionů Afričanů do evropských států.

   http://www.antihatefree.cz/?p=322

   Smazat
  4. To Anonymní 31. října 2015 13:03
   Jo, asi máte pravdu. Celý život se učím a pořád zjišťuji, že nic nevím, aebo to co vím je jen slaboučkým odrazem reality.

   V každěm případě děkuji za inspirativní odkaz. Škoda jen, že je na poněkud neznámém (možná jen pro mne) webu. Asi by bylo vhodné článek prověřit po stránce pradivosti a poté tudy napřít informační zájem NR. Zkusím se něčeho dopátrat a pak to tu vyvěsit.

   Mír s námi!
   Ferro

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.