Reklama

sobota 31. října 2015

Bílý dům vyjmenoval "jediné přátele" Ruska


31. 10. 2015     zdroj
Americká vláda soudí, že jedinými přáteli Ruska ve světě jsou vlády Íránu a Sýrie. Toto prohlášení bylo učiněno ve čtvrtek mluvčím Bílého domu Joshem Ernestem.


"Ruská ekonomika se zhoršuje, Rusko je velmi vážně izolováno. A to nejen ze strany evropských zemí," cituje Ernesta agentura RIA Novosti.

Podle něj "na základě dalšího pohroužení se do bratrovražedného bahna v Sýrii Rusové zjišťují, že jejich jedinými přáteli, kteří jsou ochotni společně s nimi bojovat, jsou zmítající se syrská vláda a íránský režim."

Josh Ernest také poznamenal, že dnes nelze hovořit o studené válce mezi USA a Ruskem, protože Rusko už není supervelmoc.

"Není pochyb o tom, že máme vážné rozpory, zejména v souvislosti s Ukrajinou a Sýrií. Ale studená válka byla charakterizována konfrontací mezi dvěma velmocemi. Nyní je situace jiná. Rusko už není supervelmoc," prohlásil Ernest.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová 

42 komentářů :

 1. VŽDY je dobře, když tě protivník podceňuje.:)

  OdpovědětSmazat
 2. řekl bych, že ten pan Ernest je (podle toho co řekl) pacientem ústavu pro choromyslné a ne mluvčí bílé chaloupky.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Asi zná naše České heslo, zatloukat, zatloukat a zatloukat i kdyby s Putinem Papež, Makrelová, Holanďan, Sauďan, Turek, Žid, Egypťan, Číňan, Brazilec, Kubánec, Jihoafričan, teda vlastně většina zeměkoule jednala a obchodovala;);););)

   Prostě, zatáhněte záclonky a budeme dělat, že ten vlak proti Rusku pořád jede a vezou se v něm, nikoliv pouze debilové, jako My, ale celý svět ;)

   Slunce v duši;)

   Smazat
  2. Ten novej mluvka vajthauzu nahradil naprosto genitální Jeny Psaki,tak se není čemu divit....vajthau je konzistentní a tak to má být....

   Smazat
  3. Ono je to skoro to samé...

   Smazat
 3. No jo Obamo. Až zanedlouho stáhnete ocas před Čínou, ukážete znovu co jste.
  Jste jen myš ktérá řve.
  Jediné co umíte, je přepadat suverénní státy a bombardovat civilisty.
  Srbsko Afganistán, Lýbie, Sýrie, Grenada atd.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zapomněl jsi Vietnam.

   Smazat
  2. Nezapoměl. Nechtěl jsem se vracet tolik zpátky.
   To bych pak musel zmínit taky největší krádež amíků a to jak ukradli mexičanům Texas, Nové Mexiko, Kalifornii.....

   Smazat
  3. Vietnam se bojí Číny víc než kohokoliv jiného a světe div se, spolupracuje s USA, dokonce je signatářem TPP, asijské alternativy TTIP, ze které naše rudohnědé přímo omejvá.

   Smazat
  4. 31. října 2015 18:08

   To jsi řekl krásně Pepku, je hezké, že mluvíš za sebe a svou rodinu, krásně jsi tím připomněl, že i zarputilý bolševik může mít za syna tebe, zarputilého fašouna. A teď vyskoč.

   Smazat
  5. Tak já nevím, on se tady někdo opravdu těší na TTIP o které nembudeme mít po mnoho let i dekád, právo nic vědět?

   Kdo jiný než nějaký rudohnědý totalista, dokáže něco podobného používat jako pozitivní argument?

   Smazat
 4. Pokud neni velmoc tak proc se ted dvere v kremlu nezastavi. Si je tam predava kde jaky prezident nebo predseda vlady.
  A jen debilni Sobotka sedi doma nebo v Bruselu a necha se ukajet od Hamacka, Jurecky, Belobradka, Zaoralka, Hermana, Marxove, Stropnickeho a dalsich

  OdpovědětSmazat
 5. Ať nemají američtí okupanti péči, kdo je přítelem Ruska. USA už jsou na sračku, když tak dětinsky veřejně manipulují s mněním lidí. Fuj, je mně z nich na blití!!!

  OdpovědětSmazat
 6. Kam bychom došli jako lidstvo, kdybychom jednali jako jeden druh- společenstvo, podobně jako termiti nebo včely.Podobně podotýkám. Třeba bychom už dokázali obývat i jiné planety než tuto

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A proč tu plíseň přenášet jinam? V čem jsme tak vyjimeční?

   Smazat
 7. Pokud jsem dobře pochopil tak to znamená , že všichni ostatní kromě těch dvou jmenovaných jsou přátelé USA ? I Severní Korea ?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nevím, jak S.Korea, ale my asi ano a to je neveselé, jak řekl Henry Kissinger: »je sice nebezpečné být nepřítelem Ameriky, ale být jejím přítelem je smrtící«.

   Smazat
 8. No naše vláda je nerozborným přítelem USA. Ale dovolí si někdo tvrdit, že většina našich občanů je na tom stejně? A jak je to jinde v Evropě natož ve světě,zejména v Asii a Jižní Americe, kde i ty vlády tak nějak s tím přátelstvím k amíkům zadrhávají. Američani by především měli myslet na to, aby oni své přátele, zejména svou politikou kroucení rukou, neztráceli a nepočítali přátele jiným. P.S. Podle nějakého průzkumu provedeného v USA 75% obyvytel planety nemá Američany rádo, nebo je přímo považuje za nepřítele...M.Radikowski

  OdpovědětSmazat
 9. Biela chatrc zasa trepe picoviny o Rusku.Ernest tento americky hegemon zabudol ze Rusko je slobodna prosperujuca krajina ktora nepotrebuje tlacit ruble.Putin postavil Rusko na nohy.USA to nedokaze prekusit.

  OdpovědětSmazat
 10. Prostě ami zuří, že jim Rusko zkřížilo plány a nemohou se již libovolně roztahovat, diktovat, určovat, poručníkovat, vydírat. Rusové na ně hází bobek a za nimi se houfují Čína a rozvojový svět, státy, které vědí své o "demokratizaci", vývozu americké "svobody", "humanity a lidských práv". Ať se třeba vzteknou. Jejich hegemonie končí a kopající kobyla stále vtekleji a hloupěji kope. Je směšné, že kárají Rusy za vměšování, když samy USA již od balkánských válek nedělají nic jiného, než že se samy vměšují do záležitostí cizích států. I v Sýrii to začaly USA nikoliv Rusko. A navíc nemají žádný mandát.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. jedna rána do palice ukončí to běsnění !!!

   Smazat
 11. Přání je otcem myšlenky. Vietnam je zemička, která nabubřelým, sebestředným a zločinným USA, obrazně řečeno, provětrala pořádně faldy. Takový nehorázný kydy o tom jak někdo jiný než oni sami nemá přátele, může vypustit jen prolhaná americká tlama, nenáviděná všemi mírumilovnými lidmi.

  OdpovědětSmazat
 12. Kde tych hovorcov verbuju by som chcel vedet..

  OdpovědětSmazat
 13. Velmoc tam usilovně bombardovala spolu se svými 60ti přáteli a nic. Rus tam vlítnul s ubohým pozůstatkem Sýrie a nemohoucím Irákem a sotva to tam trošku postavil do latě, najednou se přišoural zástupce velmoci a že prej, mohli bysme tam poslat 50 našich chlapců na to vybombardované a vyčištěné místo, jako budeme dělat, že jsme to dobili my, jo?

  OdpovědětSmazat
 14. totálně vypatlaní usáci už nemají ani kontrolu nad svými bláboly neléčitelná mozková choroba A. je potřeba jim odebrat atomový arzenál než někomu ublíží dobytkové !!!!!!!!

  OdpovědětSmazat
 15. Rusko má podle nich aspoň 2 přátele, pindosové mají jen zájmy. Kdo je na tom líp?

  OdpovědětSmazat
 16. Přátelé USA: http://www.nwoo.org/2015/10/31/rijad-bud-prezident-syrie-odstoupi-sam-nebo-se-tak-stane-silou-2/

  OdpovědětSmazat
 17. Jak si může dovolit za mne hovořit? Vůbec se mne neptal, takže ti přátelé jsou minimálně 3.

  OdpovědětSmazat
 18. Rusko má přátel podstatně víc, desítky tisíc českých komunistů.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pepku, ty máš tak velkou rodinu? To jsem nevěděl. A teď vyskoč!

   Smazat
  2. Pro 18:26:
   Nedělej z lidí blbce. Jakým právem je urážíš?! Strč si do řiti oje a vyskakuj, co Ti hrdlo ráčí!!!

   Smazat
  3. "Rusko má přátel podstatně víc ..." Jo, a taky desítky tisíc českých nekomunistů, kteří mají hlavu na krku a používají ji. Má jich stále víc, a Pepek Vyskoč a jemu podobní američtí vlezdoprdelkové s tím nic nenadělají :-D)) Marek

   Smazat
 19. Rusku fandí celý svět, a nezáleží na tom, zda Rusko izolují představitelé-lokaji USA. My občané nejen ČR, ale i většiny států světa Rusku věří a věří také tomu, že USA se potápí a je jen otázkou času, kdy se rozloží vinou vlastní rozpínavosti. Ať žije slovanské Rusko, ať žije Putin. Rusko s Čínou usáky rozdrtí a snad bude na zemi pokoj a demokracie.

  OdpovědětSmazat
 20. Stačí jenom 2 údaje. Prezident Putin má podle průzkumů větší popularitu u Američanů než jejich vlastní prezident Obama. Podle západních průzkumů v různých zemích světa považují recenzenti většinově za hlavní bezpečnostní hrozbu zdaleka nejvíc USA.

  OdpovědětSmazat
 21. Přesně takovým způsobem - jako mluvčí americké vlády výše - se holedbal Husajn asi týden před tím než Američani napadli Irák. USA melou z posledního - proto ty blbosti....

  OdpovědětSmazat
 22. No sláva, alespoň Sýrii a Irán, ale Američani žádného přítele, jenom vazaly, jenom vazaly.

  OdpovědětSmazat
 23. To i ten biblický Goliáš si doposledka myslel, že David není tou "supervelmocí". A pak i přesto dostal přes držku ...

  OdpovědětSmazat
 24. Nezapomínejme zdůrazňovat fakta o zločinech USA, které usani páchají více jak 200 let,viz dokument:http://euserver.parlamentnilisty.cz/Articles/1099-200-let-terorismu-usa-prehledny-seznam-vsech-americkych-valecnych-zlocinu-teroru-a-valek.aspx. Káždý proamerický lokaj se stává také zločincem a patří před trestní tribunál. Sláva Putinovi a slovanskému Rusku, to je naše záchrana před IS

  OdpovědětSmazat
 25. Eurobolševici tu září :-) Nejlepší je ten dementní soudruh se základním vzděláním chválící tu TTIP :-))

  OdpovědětSmazat
 26. Co se tak rozčilujete nad výrokem toho nabubřelého US debila? Já tomu říkám miniaturizace na postupu aneb prostě vědeckotechnický pokrok. Dříve prostě mohla US poslat do kopru jen taková supervelmoc jako SSSR, dneska to dokáže i malý regionální stát jako RF takovým způsobem, že se jim svírá prdel strachem. Vlastně jsou na tom US čím dál hůře, když se dnes už musí bát i států s pouhým regionálním vlivem. Kde je ta velikost US, když si na ně dnes může dovolit každý prcek až tak, že se z toho poserou, pokud to vůbec přežijí??

  OdpovědětSmazat
 27. Nuž Krylov a jeho bájka o líške a hrozne - veru tak - to by na toto sedelo

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Bájku o líške a hrozne pripisujú Ezopovi. Napr.
   BRONNEN Arnolt: Ezop, Praha: Státní nakladatelství krásné literatúry a umení, 1962. Ezopove bájky, Bratislava: Junior, 1993. ISBN 80-7146-098-2
   Ezopské bájky, Bratislava: Smena, 1974.

   Smazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.