Reklama

čtvrtek 29. října 2015

Boj o existenci republiky v den výročí jejího založení: Na Hradě se vyznamenávalo, v ČT manipulovalo, v ulicích bouřilo. Lidé podpořili prezidenta, Miloš Zeman mudroval. Neklidné srdce Evropy se probouzí

Boj o existenci republiky v den výročí jejího založení: Na Hradě se vyznamenávalo, v ČT manipulovalo, v ulicích bouřilo. Lidé podpořili prezidenta, Miloš Zeman mudroval. Neklidné srdce Evropy se probouzí

29. 10. 2015  Protiproud
 
Petr Hájek s využitím autentických zážitků Radka Pokorného komentuje poněkud jiný tón oslav státního svátku, který tentokrát z ulic bohužel nedolehl až do posvátných prostor Vladislavského sálu Pražského hradu.

Oslavy 97. výročí vzniku Československa přinesly podstatně jiný obrázek, než bylo dosud obvyklé. Do ulic nevyrazili pouze politici, aby formálně položili věnce a odříkali fráze u soch tatíčka Masaryka, ale také "občané bez funkcí", kteří na státní svátek přišli spontánně vyjádřit obavy z migrační katastrofy která hrozí zničit i naši zemi. V Praze i v dalších městech zaplnily tisíce lidí hlavní náměstí s jediným poselstvím: Vláda je pasivní a nedělá proti nebezpečí rozvratu našeho státu dost.

Mediální "kavárna" tento hlas sice tentokrát zaznamenala, ale pochopitelně zcela okrajově. Soustředila se jako obvykle především na svého hlavního soupeře, jenž na Pražském hradě rozdával vyznamenání. Je to již dobře natrénovaná "akce": Havlistické "elity" v hlavních médiích by chtěly vyznamenávat někoho jiného, než oba čeští prezidenti po Václavu Havlovi. A tak umanutě bojují za své malicherné zájmy - a podstata státního svátku, stejně jako nebezpečí, které naší zemi hrozí, je jim šumafuk.
 

Prezident ve dvojí roli

Budiž spravedlivě řečeno, že Miloš Zeman jim to poněkud ulehčuje. Slavnostní večer ve Vladislavském sále Pražského hradu byl ideálním prostorem a okamžikem k zásadnímu poselství národu. Ve chvílích ohrožení státu dvojnásob. Prezident se však jako již tradičně soustředil především na "obhajobu" svého výběru vyznamenaných. Tím přistoupil na hru, kterou mu "kavárna" diktuje a v níž má nad ním nekonečnou mediální převahu.

Zabývat se výběrem osobností, které letos Miloš Zeman vyznamenal, je proto v podstatě nesmyslné: ocenění je v rukou prezidentových. Tak je to správné. Výběr vždycky odráží osobnost aktuální hlavy státu. Že někdo nad tím či oním jménem zakroutí hlavou je přirozené a logické. Že výběr sám je jistým poselstvím, je ovšem také faktem. V tomto směru letos Miloš Zeman určitě překročil Rubikon, když třeba mezi jinými ocenil i jednoho předlistopadového ministra, což lze číst různým způsobem. Jako pokus "legalizovat" politické postavy minulého režimu, nebo naopak jako snahu udržet vnímání kontinuity našeho společenského vývoje. To první by bylo skandální, to druhé potřebné a chvályhodné.O to však v této chvíli jde nanejvýš v druhé řadě, v druhém plánu. Umožňuje to "politické straně Kavčí hory", aby v pořadu, jenž na udílení vyznamenání okamžitě navazuje, interpretovala prezidentovo rozhodnutí v "tradičním duchu". Pozvaní "hosté", u nichž je okamžitě jasné, že jsou aktivisty nevolených politiků z České televize a spol., spustí obvyklou píseň: Jó za Havla to bylo fajn. Ten sice také vyznamenával své kamarády, ale to byli aspoň disidenti (tedy "nadlidé"). Jenže o tom státní svátek vůbec není - a prezident jim k takové interpretaci zbytečně nahrál.
 

Jde do tuhého

Konstatujme nicméně, že Miloš Zeman se tentokrát pokusil dát svým "výkladem vyznamenaných" alespoň trochu politický kontext. Nikoli špatný, ale - slabý. Nestačí říci, že se k situaci v zemi vysloví ve svém "vánočním poselství". Jednak to bude ve chvílích, kdy lidé mají úplně jiné starosti, kdy "vánoční konzum" překryje na okamžik politické souvislosti, jednak to bude pozdě.

Postupující drama migrační katastrofy se vyvíjí po dnech a hodinách. Prezident Zeman k tomu sice nemlčí, ale jde spíše o příležitostné výroky. Neříci k největšímu problému naší reality jako hlava státu vlastně ani slovo při státním svátku, kdy je na něj upřená pozornost celé veřejnosti, je prostě chyba. Zvláště když lidé, kteří v tentýž den vyrazili do ulic dát hlasitě najevo své obavy a rozhořčení, na něj zjevně spoléhají.A bylo jich tentokrát na tisíce, kteří přišli říci své rozhodné NE laxnímu postoji současné vlády, která manévruje jako příslovečná chytrá horákyně mezi zájmy Berlína a Bruselu a probouzejícím se aktivním odporem české veřejnosti. Tentokrát nejen v Praze, ale i v Brně, Ostravě, Liberci, Ústí nad Labem a v dalších českých a moravských městech. Uvědomují si, že jde do tuhého a že to není nic teoretického - ačkoli se přes nás jen shodou okolností zatím hlavní hordy nevalí. Ale budou. Tito lidé se na prezidenta republiky na svých shromážděních často odvolávali - ale on jim svou odpověď a podporu večer z Hradu neposkytl. A to je politická chyba.
 

Už nebudeme mlčet

Státní svátek tak dostal politický obsah "zdola". V Praze se demonstrace konaly hned na několika místech. Více než tisícovka lidí požadovala demisi vlády odpoledne na Václavském náměstí. Další tisícovka lidí ve stejnou dobu varovala před migrační vlnou a islamismem. Blok proti islámu přijeli do Prahy podpořit také zástupci německého protestního hnutí Vlastenečtí Evropané proti islamizaci Západu (PEGIDA).

Na náměstí míru podpořili občany i desítky motorkářů. Odpůrci imigrantů požadovali odstoupení současné Sobotkovy vlády, uzavření hranic a vypsání referenda o vystoupení z Evropské unie. Němečtí hosté kritizovali současnou situaci v srdci Říše a vyzývali k jednotě všech evropských vlasteneckých sil. Další stovky lidí se sešli na demonstracích na Klárově a na Palackého náměstí. I zde požadovali občané vystoupení z EU a demisi Sobotkovy protektorátní vlády.

Také v centru Brna se sešlo více než 2000 lidí, kteří požadovali zastavení současné imigrantské vlny a odstoupení vlády, kterou viní z nedostatečné ochrany našich státních hranic. Okolo tisícovky rozhořčených občanů s obdobnými požadavky se sešlo také v Ostravě a v Ústí nad Labem, Radikálně se vyjádřilo také shromáždění v Liberci, které přijel pozdravit poslanec Tomio Okamura: "Naše země je na prahu největšího ohrožení v dějinách po druhé světové válce. Arabští vůdcové mnohokrát zopakovali, že Evropu dobudou nohami svých mužů a dělohami svých žen. V odporu proti tomuto nebezpečí jsme se ocitli téměř osamoceni v celé Evropě. Evropa zešílela, tak jako před druhou světovou válkou," prohlásil na Benešově náměstí a více než pět stovek občanů reagovalo bouřlivým potleskem.
 

Neklidné srdce Evropy již nemlčí

Podobná slova byla slyšet na mnoha dalších místech naší země. Lze je shrnout do několika vět: Tváří v tvář imigrantské vlně a počínajícímu rozpadu Evropské unie, která nás stahuje svým šíleným sociálním experimentem do propasti si stále více občanů uvědomuje, že se již nehraje o "salónní politiku", ale bez přehánění o další existenci (nejen našeho) národa.

Stále silněji zní tento hlas i z Německa, které je pro možnou "záchranou operaci" rozhodující. V pondělí to znovu předvedla PEGIDA, která opět jako každé pondělí dokázala zaplnit desetitisíci rozhořčenými Němci náměstí před Operou v Drážďanech. Ne náhodou ji oficiální místa již natvrdo nálepkují jako fašistickou a připojují k ní také nesmírně sílící Alkternativu pro Německo (AfD). Dávají tak najevo svůj strach z narůstajícího lidového odporu proti Merkelové a jejím ideovým "soukmenovcům" z bruselských kanceláří.
Pegida v Drážďanech, 26. 10. 2015 


Na státní svátek prostě začalo bít srdce Evropy o poznání rychleji a neklidněji. Je škoda, že tento zrychlený tep prezident republiky z Hradu nepodpořil. Spory o vyznamenané jsou proti tomu opravdu malicherné a nedůstojné.

Ale (zatím ještě) není všem dnům konec.Související na Protiproudu:

12 komentářů :

 1. "Na státní svátek prostě začalo bít srdce Evropy o poznání rychleji a neklidněji. Je škoda, že tento zrychlený tep prezident republiky z Hradu nepodpořil.
  "Šťastný" pan Hájek, domnívaje se, že jde "o zrychlený tep" , na který prezident republiky z Hradu nepodpořil. "Politici", bez konkrétního ideologického a odborného programu vedoucímu ke změně hospodářského a morálního rozvratu státu, kteří se na problému migrace většinou chtějí jen "zviditelnit", mu za to určitě nestojí .... Pouze opravdu naivní člověk může věřit, že lidé jako jsou pánové Okamura, Konvička, Bartoš, Lidinský, apod. to myslí "upřímně"a schopni a ochotni něco změnit ...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ten kdo prezidentovy kroky sleduje, kdo se zajímá o jeho návštěvu krajů, kdo pozoruje zvyšující se var kolem aktivit prezidenta Zemana a reakcí pražské kavárny a médií na tyto aktivity, ten chápe jeho poselství. Naopak ten, který se vidí v teatrálních vystoupeních a představeních je asi zklamán. Repubika totiž není tak strašlivě ohrožena, že nutně potřebuje zásadní vystoupení prezidenta. Naopak. Má svoje legitimní a k tomu volbou pověřené nástroje - vládu ČR a parlamnet a senát. Pokud jim nevěří, nechť si zvolí jinou! Prezident postupuje správně a takticky. Už skutečnost že pan Kalousek má z některých jeho aktů "mrazení v zádech" je velmi dobré znamení. Když i tak otrlý zločinec má mrazení v zádech z konání prezidenta republiky, je vidět, že se něco děje. Protože takovíto chlapíci mají velmi vyvinutý čich na politické změny. A Kalousek cítí, že tyto změny visí ve vzduchu. Což je pro nás ostatní dobré znamení. A to je to prozatím malé a skryté poselství prezidenta k výročí republiky. Vydžte, bude líp!

   Vymazat
  2. Těm uvedeným může opravdu věřit jen naiva, ale to jen začátek změny, věřím, že lidé to také tak chápou.
   Pravdu má Hájek, že se ledy významně hýbou

   Vymazat
 2. Tak KDO to myslí upřímně? Oni alespoň něco dělají! Nedělá vůbec nic vláda ani vládní strany, ani komunisti ani zelení - nikdo... a to je podle vás v pořádku?

  Petr Hájek má pravdu, také bych očekával od prezidenta v tento den - navíc, když jde naší zemi o kejhák - že k migraci něco řekne. Také jsem byl zklamán.

  OdpovědětVymazat
 3. "
  Vím, že v dnešním svátečním dni se koná jen v Praze podobných demonstrací, jako je tato, asi deset. To je ale marné plýtvání energií, lidmi i technikou a vůbec to nemá logiku. Zapomeňme na nevraživost mezi skupinami a politickými stranami, když jde o život, je důležitá jen jedna strana, strana míru. Čím rychleji se v ní všichni shromáždíme, tím dřív naši nezodpovědní politici pochopí, že program jejich příštího schůzování jim dáme sami. Prvním bodem bude okamžitý odchod ČR z paktu NATO.
  Souhlasíte? Tak to vyřiďte dál!

  Lenka Procházková

  Projev na demonstraci občanských iniciativ 28. října 2015 na Náměstí Republiky v Praze"

  OdpovědětVymazat
 4. "Současnou petrifikovanou politickou garnituru sice chtějí různě po Evropě vystřídat nacionalistické síly, ty ale často stojí jen na vágních národoveckých heslech a odporu vůči islámu, což je ke správě státu a společnosti fakt zoufale málo. Co z toho všeho může vzejít? Žádnou selanku na obzoru nevidím. " PL - "Držme si klobouky. Probíhá revoluce. Tereza Spencerová a její inventura......"

  OdpovědětVymazat
 5. Martin von Brünn
  V Brně v 14:10 bylo cca 400 lidí ale na konci už byl Svoboďák zpoloviny plný. Takže to dělá cca 1500 lidí (můj odhad se prakticky kryje s odhadů PČR) a 70 motorkářů z Blanických rytířů. Jedno agresivní sluníčko vhodilo láhev do davu a zranilo 1 člověka. Sluníčko bylo vyfoceno a vzápětí zadrženo a předáno policistům. :-D

  OdpovědětVymazat
 6. Budete-li tenhle článek číst, vezměte si k sobě sklenici vody, aby jste hasili zlobu.
  Nela Lisková:
  Psychopati z naší vlády nám chtějí
  odebírat naše děti!
  16. 9. 2015 13:29
  Bělobrádek, Valachová, Marksová, Dienstbier jsou zralí svými výroky na odbornou psychiatrickou pomoc!
  Poslední měsíce jen stěží rozdýchávám to, co nám naši bezmozci ve vláděservírují...Bělobrádek nás ženy vyzývá, abychom se uvolily v rámci zvýšení populace ke styku s imigranty, což považuji za nehoráznou prasárnu a pohrdání námi,českými ženami. Dámy, nic horšího by nás už potkat nemohlo!
  Tento návrh pana Bělobrádka je vrcholem arogance a neúcty k ženám. Navrhuji,aby k tomuto nechutnému a pro nás ženy odpornému a nepřípustnému experimentu využil svoji ženu a poté nás informoval, jak si to jeho paní s hordou černých, nakažených primitivů užila…
  Další výrok pana Bělobrádka, kdy konstatuje, že naše zákony imigranti dodržovat nebudou muset, protože by to byl vůči nim projev neúcty a fašismu je taky nepřijatelný. A to, jak prohlásil, že by mu muslimové v poslanecké sněmovně nevadili je spolu s ostatními jeho prohlášeními jasný projev vlastizrady a doufám, že za toto jeho konání ponese jednou zodpovědnost!
  Pane Bělobrádku, svými výroky zrazujete nejen nás, národ, ale i svou víru…Aby toho nebylo málo, rozhodly se ministryně školství Valachová a ministryně práce a sociálních věcí Marksová-Tominová, že nám tady zavedou takzvaný Norský systém, o kterém se již delší dobu hovoří. Co to pro nás, rodiče znamená? Chtějí zavést systém, který běžně funguje v Norsku a ve Velké Británii. Jedná se o úřad se samostatnou mocí, který bude mít pravomoc rozhodovat o odebírání dětí z rodin bez soudů a předávat je do pěstounských rodin. Odebírány mají být děti nás vlastenců, z jejich pohledu "problémových" rodičů, kteří se odmítáme podvolit multikulturalismu a naše děti vychováváme k úctě k tradicím a vlastenectví.
  Vše má být pod záštitou ministra pro lidská práva Dienstbiera, který neziskovým organizacím přislíbil peníze na několik let dopředu, aby o ně nemohly přijít a byly k těmto účelům dobře zabezpečeny a naše děti nám mohly ve velkém odebírat!
  Ministryně školství Valachová chce našim dětem doslova "vymývat
  mozky" a ve školách vyučovat například v rámci občanské výchovy
  multikulturalismus.
  V případě, že se naše děti, které vychováváme ve smyslu vlastenectví proti tomuto (multikulti) ve škole ohradí a budou věcně argumentovat, bude to jasný signál pro školu, že je něco špatně a my jakožto rodiče - vlastenci jsme "problémoví" a na základě těchto signálů nám budou děti násilně odebírány na takzvanou převýchovu do pěstounských rodin.
  Vážení občané české republiky, toto je už hodně za hranou a je čas se začít bránit této zvůli a aroganci moci!
  Protože, když nám kvůli islámu už chtějí odebírat naše milované děti, smysl našeho života, tak už tím překročili veškeré meze a hranice.
  Dámy, Valachová, Marksová-Tominová! Copak vy nemáte děti? Co si to vůbec dovolujete! Vy nevíte, že každá matka je v podstatě "lvice" a bude své děti bránit i za cenu vlastního života? Vy to takto necítíte? To jste opravdu pro peníze schopny udělat úplně všechno?! Máte vůbec něco jako svědomí a přirozenou inteligenci, když tak bezhlavě posloucháte nařízení EU a USA?! Jste obě politováni hodné a já jako žena, matka a vlastenka se za vás stydím! A nemyslete si ve své naivitě, že toto vám někdy zapomeneme a odpustíme.
  Doufám, že nastane doba, kdy se za vaše výroky a činy budete zodpovídat! A jen tak mimochodem, naše děti nedáme a zkuste nám na ně sáhnout!
  Nela Lisková

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Bělobrádek je zaháčkovaný v USA, však dal přednost cestě do USA pro další pokyny před povinnostmi novopečeného člena vlády. Ostatně křiváků mezi křesťanskými demokraty je tolik, že rovný mezi něma asi nevyroste. Je veterinář, je odborník na svině, tož ať nabídne arabským migrantům svoje býv. klientky, ne? Ostatně plodit děti s Evropankama je cílem postupné islamizace Evropy... Už abych byl po kremaci.

   Vymazat
 7. Chazarové a sionisté hlavní pákou zrodu ČSR

  http://svobodny-odpor.blogspot.cz/2014/07/zide-sioniste-hlavni-pakou-zrodu-csr.html  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děda říkal, že za Masaryka se střílelo do hladových dělníků, ale to nevěděl, že to byla demokratická střelba.

   Vymazat
  2. Myslím, že to bylo do textiláků v Hodoníně, někdy kolem r. 1920... Že by o tom tatíček nevěděl?

   Vymazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.