Reklama

pátek 9. října 2015

Britská vláda odmítla zveřejnit, na základě čeho zavraždila v Sýrii dva své občany9.10.2015   WertyzReport
Britský Úřad nejvyššího státního zástupce a Britský kabinet odmítly žádost o informace týkající právních předpisů, na základě kterých během bezpilotních útoků britská armáda zabila v Sýrii dva britské občany. Premiér David Cameron 21. srpna oznámil, že bezpilotní letoun Královského letectva zavraždil u syrského města Rakka dva Brity v rámci „sebeobrany.“ Reyaad Khan a Ruhul Amin byli údajně oba členové Islámského státu. Cameron tvrdil, že operace byla „kompletně zákonná“ a byla projednána s nejvyšším státním zástupcem Jeremym Wrightem.

Úřady byly tázány Press Association na detaily týkající se právních základů pro útok. Oba dva úřady odpověděly stejně. Odmítly poskytnout materiál s odkazem na šest výjimek v zákoně - bezpečnostní obavy, ochranu osobních dat, mezinárodních vztahů a profesionální právní zásady.

David Cameron následuje stopy amerického prezidenta Baracka Obamy, který už vraždí lidi nelegálně v cizí zemi bez schválení soudu.

Zdroj: Independent
Foto: PA

38 komentářů :

 1. Šmarjapano :-D Že do Sýrie Putin přitáhl za zcela otevřeným a neskrývaným účelem zlikvidování několika tisíc Ruských občanů kteří bojují za IS, Dvořákovi vůbec nevadí. Naopak, oslavuje ho za to. Ale ze 2 zlikvidovaných přičmoudlých "Britů" se může posrat a chce jakési schválení soudem.
  Tady je vidět jací jste tady fanatičtí, zcela nekritičtí a nesoudní křiváci.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Má to jeden háček. USA i Británie se považují za demokratické státy.

   Vymazat
  2. 23.03 - Připadá Ti ,,šmarjapano´´,že se Dvořák z něčeho posral? Já to vidím jako běžnou informaci.Jestli to vidíš jinak,měl bys o sobě popřemýšlet,meleš hlouposti...

   Vymazat
  3. Je to převzatý z Independentu nic víc nic míň. Nechápu co tu napadáš pana Dvořáka. Na tihle stránkách je mnoho článků o kterých by se člověk nedozvěděl, tak čti a dělej si názor a blbě nekrafej. Teď jsi vlastně napsal že se independent může posrat ze dvou zabitých blablabla. No a co to ve výsledku znamená? Že Británie které neustále peskuje a dělá z Ruska bubáka dělá v Sýrii to za co druhé odsuzuje.

   Vymazat
  4. Bohuzel je tomu tak. Dvorak je nejen fanatik ktery si nevidi na spicku nosu, ale i idiot.

   Vymazat
  5. Putin tam zasahuje na žádost vlády Sýrie, USA a Anglie se ničím takovým neobtěžovali. A že při tom vyčistí Sýrii i od žoldnéřů z Ruska, no buďme rádi, že kdo by chtěl nový Beslan, jistě tady nikdo.

   Vymazat
  6. Zase jsem se poránu zasmál nad anonymem, co nám tu přistál ve 3:52. Ten je ale v pěkné křeči, že ani nestačí přijímat signály z logických zákouití svého mozku - tedy má-li jaký.

   Vymazat
  7. Anonymnímu (9. října 2015 23:03)
   Šmarjapano!
   Zatím nikdo neřekl, kolik těch ruských bojovníků za IS(IL) bylo zatím v boji proti nim zabito. Snad je tam časem "odchytí" do jednoho.
   Zato však již vešlo ve známost, že USA odmítají oficiálně převzít ostatky agentů CIA, kteří byli zabiti při náletech ruských sil na štábní stanoviště. Ne však na stanoviště spojeneckých vojáků, jak by člověk podle příslušnosti těch agentů očekával, ale stanoviště těch zmetků z IS(IL)!!!
   Kterým tam ti ze CIA - a jistěže i čiročirou náhodou - cosi pomáhali řídit.
   Napište zde rovnou, že vám jsou milejší ti zakuklení hrdlořezi (IS, al-Káida, an-Núsra aj.) a jejich přátelé ze CIA, kteří tam usilovně podvracejí legitimní vládu Sýrie, než-li Rusové, a není, o čem dál diskutovat. Nácku! ...

   Vymazat
 2. Tak to dopadá, když děti přerostou rodičům přes hlavu.

  OdpovědětVymazat
 3. http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/politika/rusko-obvinilo-usa-z-rozkvetu-terorismu-a-islamskeho-statu/

  Navrhuji pro barevné „revoluce“ organizované zvenčí cizími státy (viz Ukrajina, Libye, Sýrie) zavedení termínu hybridní puč.

  OdpovědětVymazat
 4. !!! video s cz titulky: http://www.nwoo.org/2015/10/09/specialni-korespondent-z-30-9-2015-o-ruskych-utocich-v-syrii/

  OdpovědětVymazat
 5. http://www.isstras.eu/cs/2015/10/10/kalibr-zpusobil-u-saudu-necekany-vybuch-lasky-k-rusku/

  OdpovědětVymazat
 6. http://www.isstras.eu/cs/2015/10/10/kahira-podpori-ruskou-koalici-proti-isil/

  OdpovědětVymazat
 7. Podívejte se na ty fanatický xichty v ručníku a každýmu soudnýmu člověku musí bejt jasný, proč je "zavraždili". Z hlediska vyššího principu mravního to asi nebylo.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Chtěl byste, aby vás jen tak v cizí zami vaši vlastní vojáci zavraždili, jen proto, že nosíte místní kroj a vypadáte blbě?! Pavel P.

   Vymazat
  2. 10:01 Aha,podle vás obdivovatelé památek a nàhodou v místě bojů,dobrý!

   Vymazat
 8. Vlastenka  OSN je jen k smíchu.  "Islám je víc než lidská práva LGBT. OSN přikyvuje...


  Saudská Arábie trvá na tom, aby OSN, odebrala boj za práva LGBT ze seznamu svých priorit. OSN vyhověla Saudům a vyjmula „práva LGBT minorit (gayů) ze svých priorit. Nahradila je „právy migrantů“ …

  Kdo by to byl řekl, ještě před rokem by se mohlo zdát, že práva LGBT jsou hlavním cílem snahy OSN. A dnes jsou mimo hru.

  Všechna ta politická korektnost se stále více ukazuje jako pokrytectví. Nejde o ničí práva, jen si pod záminkou „ochrany lidských a menšinových práv“ přisvojují ti, kdo sami sebe prohlásili za „pokrokové“, své „právo“ na vybudování „nové spravedlivé společnosti“. A cestou k tomu je systematické ničení sociálních a mravních hodnot.

  Saúdská Arábie trvá na tom, aby OSN odeberala práva homosexuálů ze seznamu svých globálních cílů, tvrdí, že jsou „v rozporu s islámským právem“. Protest přednesl Saudský ministr zahraničí, Adel Al-Jubeir, který řekl, Valnému shromáždění OSN, že „pokud je v textu zmínka o sexu, pro nás to znamená jen muže a ženy. Pokud zmíní rodinu, je to zase jen to, ženatý muž a vdaná žena“, oznamuje Associated Press.

  Uvedl, že Saúdská Arábie si vyhrazuje právo odmítnout všechny cíle OSN, které jsou v „rozporu s islámským právem“.

  Zjevné odkazy na rovnost LGBT byly podle „Pink news“ odstraněny z konečného textu rezoluce..."  http://pravyprostor.cz/saudska-arabie-islam-je-vic-nez-lidska-prava-lgbt-osn-prikyvuje/

  OdpovědětVymazat
 9. Co jsem já? ptáš se ty internetovej závisláku? Taky se sem dívám jako do zoo - vždycky po nějaké době, co nového píše ta banda přitroublých závisláků, a vždycky zjišťuju že novýho nic - jen žvatlají a melou pořád to stejné - ke stejným článkům stejný žvatlaniny. Není vám líto času? Asi ne. Obdivuju tu dámu - vlastenku - proč se stará o OSN a různý politický blbosti, v tom má, jak tak koukám, přehled. Jestlipak taky umí škubánky a ustlat postel? To už asi bude slabší. Takové politicky orientované a názorově zdatné ženy jsou nejspíš ozdobou každé domácnosti, kde se vyskytujou. Nechtěl bych takovou matku - ta moje hezky zpívá, dobře vaří, a celé rodině plete krásný svetry. Nechtěl bych takovou matku pro svý děti - ta moje hezky voní, je pohodová a mírná, čte, dětem vypráví pohádky a o OSN neví vůbec nic, ale v ničem nám to nepřekáží.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nojo, holt. "Poslad vejra pro kus sejra". A takle t o s vejrem na internetu dopadne. :-)

   Vymazat
  2. Děkujeme za klikání, 300 tisíc za týden, bez tebe bychom to nedali. Ještě jednou díky a piš, piš, těšíme se. A pozdravuj paní matku i se svetry. Úplně to vidím, jak sedí v obejváku v koženém křesle dovezeném z Holandska, vyřezávané dřevo, 20 let použité, ale tak konzervativní a levné, plete, zpívá si operní arie a hezky voní. A na internet nesmí, nebo na to už chuděra nemá?

   Vymazat
  3. Pán v 9:35 nám tu velmi věrně a plasticky popsal zdravou německou rodinu a její život těsně před tím, než Hitler začal válku. Jeho rodinu určitě čeká zajímavá budoucnost. ještě, že nevidí do budoucnosti!

   Vymazat
  4. Vlastenka   Jestli máte nezvdělanou a jednoduchou matku, jíž stačí k životu vařečka a koště, je to její věc.
   Podle vás umí uvařit a uklidit jenom blbka, kterou zajímá maximálně Ordinace v růžové zahradě?!

   Většina sebevědomých! a inteligentních mužů by vedle sebe ženskou, s níž se dá mluvit leda o trávení jejich potomka, asi mít nechtěla.
   Ale proti gustu...


   Pán bude asi takový malý český šovinista.)))

   Vymazat
 10. Pán není šovinista, a na moji rodinu se vyserte političtí připosránci. Nemáme antikvární křeslo, máme velmi moderní život, všichni majíí počítač a internet protože to potřebujeme k práci -ale proč bychom měli u toho dřepět a psát ty sračky? Proč bychom se měli srát do politiky a mít k tomu nějaký připomínky, který zajímaj zase jen duševní chudáky, kteří u toho dřepí dnes a denně? Moje matka byla jinak vychovaná - asi stejně jako vy - jenže ji nezničili političtí lháři, manipulanti a chlíváci, od nichž jste se nechali zničit vy. Jste duchovní nuly. I tenhle server vydělává na reklamách, kolem dramatických článků poletují podprsenky a přípravky na kvalitní penisy - ale to závisláčci prostě nevidí. Dřív se takovým lidem říkalo drbny, byly s tím směšné a každý se jim raději vyhnul. Drbny jsou dodnes, jen nelozí po schodištích a nehltají kdejakej drb, ale pěkně anonymně si čtou a rochní se v sebevraždách, nehodách, rakovinách, zabíjení, válkách, politice - tak my žijeme zkrátka normálně, všichni pracujeme, jsme užiteční sobě i jiným a vy? Neužitečná, hmotně zajištěná banda závisláků. Budete mi nadávat šovinistů - bando z novinek? Novinky už teď nic nepíšou, tak jste nalezli sem, a tady si hledáte drby a žvásty. Nepřipustíte jiný názor, hned urážíte, urazili jste moji maminku za to, že umí vařit a před mlácením nějakých sraček do kláves dává přednost upletení svetru? Ubožáci - jednoznačně! Moje matka je vysokoškolačka, mluví anglicky a německy jako česky ty vlastenecká trapná nulo! Že se nestydíš urážet ženu - hleď si svýho OSN a islámců a na nás se vykašli!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zklidni hormon, tys do toho zatáhl voníci maminku, jinak se na ní můžeme tady korporativně vykašlat. A pokud vonící maminka zplodila takového netolerantního tlučhubu, tak snad raděj kdyby smrděla.

   Vymazat
  2. Začal jsi jako první urážet paní, která sem píše, o které vůbec nic nevíš, může být mnohem vzdělanější než tvoje maminka a choval ses k ní jako hulvát. Špatně tě tvoje maminka vychovala.

   Vymazat
  3. Musím se pana X zastat.Vlastenku neurážel, naopak ocenil její politický přehled. Nadbytečně jen doplnil otázkou na kuchyni. Pan X se ale také, jako my točí v kruhu.Jemu chybí klasická role rodiny-pánové kdo z vás by ji nechtěl?- a nám politická platforma,které bychom mohli věřit.Obě strany věří v návrat svých hodnot, což z nás dělá závisláky. Ne každá závislost je však nebezpečná, nebezpečná je lhostejnost a apatie. A buďme trochu tolerantnější-z obou stran!

   Vymazat
  4. Vlastenka


   Tak si pořádně přečtěte, co ten drzý člověk napsal.
   Že se nemám zajímat ,jako ženská, o politiku a držet se vařečky.
   A teď tady trapně skuhrá, když se mu vrátí stejnou mincí.

   Vymazat
  5. Pánovi z 10:20
   Přečtěte si po sobě ten svůj "super" přízpěvek. Pokud umíte číst a máte mozek tak se studem propadnete. Tolik hlouposti v pár větách jsem ještě nečetl.

   Vymazat
 11. A ještě bych dodal - jste přesně ta nejlepší krevní skupina pro ty šmejdy z NR - názory jiných prostě odstraňujou, darebáci, hlavně že žvaní o svobodě slova a právu na názor. Oba názory, můj, a ten druhý, který píše, že NR opisuje články jinde, prodává reklamy a je to stejná ubožárna, kde chodí jen občas jako do zoo - smazali taky. Jsou to hnusní, ješitní šašci, kteří vůbec neunesou kritiku - doprdele tak o čem tyto aktivity jsou? Snad o názorech - ne? Nebo se můžem všichni na všechno vysrat! Kolikrát je tady sprostota, vulgární a urážející, a to tomu mazacímu slizounovi nevadí, ale jak se někdo ozve kriticky, smažou ho a hotovo. Pak samozřejmě můžou dál vystupovat jako andělé respektující svobodu slova a právo na názor -hovno!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. pane 9:35, 10:20, 10:27,
   vyčítáte diskutujícím, že jsou internetoví závisláci, že žvaní nesmysly. Jakou hodnotu mají vaše příspěvky, když ani nesouvisejí s tématem? A jak to, že se neudržíte a napsal jste hned 3 příspěvky k jedinému článku na NR, zatímco vaše manželka plete svetr? Nemělo by jí podle vašich měřítek taky vadit, že nadáváte lidem na internetu? Chovejte se podle toho, co propagujete, nepište na internet a nečtěte ho, když vám to působí zdravotní problémy.

   Vymazat
  2. Konverzuj si doma se svojí inteligentní matkou a na ty sračky sem nelez. Nebo snad ty sračky miluješ???? Pak bych řekl, že sám asi budeš nejspíše hovnocuc. Hovnocuc a havlista. Prostě pravý demokrat.

   Vymazat
  3. Upozorňuji nadřečníka, že voní manželka, matka plete a zpívá.

   Vymazat
 12. Asi vela vedeli a chceli sa vratit domov. :-)

  OdpovědětVymazat
 13. Rodilí Britové podle jména i podle fotky.

  OdpovědětVymazat
 14. Pokud se občané neptají své vlády na nepříjemné věci, tak se vláda stává čím dál víc nepříjemnější. Je vhodné se ptát vlády, proč vraždí kdesi v cizině cizince, je třeba se ptát vlády, proč vraždí v cizině vlastní občany, protože nebudete-li se ptát včas, tak potom už může být na dotazy pozdě.
  Jak vidíte, nepříjemné otázky vládě je třeba klást i v zemích, které se pyšní mnohasetletou demokratickou tradicí. A jednou k tomu dojde i v Rusku a to i díky odvážným zvídavým řadovým Britům. Současná britská vláda pokrok v Rusku svoji politikou oddaluje, protože ruská vláda může demokratizaci odsouvat a ohýbat s odkazem na obranu vlasti ap. Kdyby Británie a USA byly příkladnými demokraciemi, tak udělají pro ruské občany podstatně více, než bojem s Putinem.
  KR

  OdpovědětVymazat
 15. Já bych to vraždou nenazval.Britové popravili nepřítele UK a zachránili tím životy spousty svých občanů.Asi už nazrála doba kdy je třeba skoncovat s falešnou "humanitou"a popravovat vrahy.Nedavno jsem četl jak ve středověké Anglii popravovali vlastizrádce :oprátku na krk pověsili ho a když byl jen trošku přidušený sundali ho ,položili na stůl a zaživa ho vykuchali.Vrátí se ty staré dobré časy?Záleží na tom jestli máme vůli žít a nebo chceme umřít pod nožem islámských teroristů

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Oane 12:03 - zabití bez soudu je vražda. Vždycky!

   Vymazat
  2. Když vražda tak vražda .Jak toho darebáka- vraha dostanou do UK před soud?Bez milosti popravit na místě zločinu.

   Vymazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.