Reklama

pondělí 5. října 2015

Brzezinski: Vojenská operace Ruska v Sýrii ohrozila autoritu USA


5. 10. 2015    zdroj a zdroj
Letecké údery, které Rusko údajně naneslo USA podporovaným syrským skupinám, jsou buď ukázkou ruské vojenské nekompetentnosti nebo důkazem "nebezpečného přání" Moskvy zdůraznit politickou nemohoucnost Ameriky, píše ve svém článku pro Financial Times bývalý poradce prezidenta USA Zbigniew Brzezinski. Podle něj je v obou případech v sázce budoucnost Blízkého východu a také autorita Washingtonu v tomto regionu.Rusko musí v Sýrii pracovat společně s USA, nikoli proti nim, píše ve svém článku pro Financial Times Zbigniew Brzezinski, který za amerického prezidenta Jimmy Cartera zastával post poradce pro národní bezpečnost. Brzezinski poznamenává, že nynější události připomínají dobu, kdy začínala první světová válka. Autor článku je však přesvědčen, že je stále ještě čas na to, aby se zabránilo "bolestivému opakování" toho "masakru", který tentokrát začíná na Blízkém východě, konkrétně v Sýrii.


Spolupráce mezi Ruskem, Spojenými státy a dalšími zeměmi, připomíná bývalý poradce pro národní bezpečnost USA, přivedla po velmi obtížných jednáních k průlomu v souvislosti s íránským jaderným programem. Pak si možná někdo myslel, že další fází bude řešení syrského problému s takovými významnými aktéry, jako jsou Rusko a Čína, píše Brzezinski.


Místo toho se Moskva rozhodla provést vojenskou intervenci, která probíhá bez politické a taktické spolupráce s USA - hlavní zahraniční mocností, která podniká přímé, i když ne příliš efektivní, snahy o sesazení Bašára Asada, je uvedeno v článku. Rusko začalo také podle všeho zasazovat letecké údery na syrské "složky", které sponzorují, školí a vybavují Američané.


"V lepším případě je to demonstrace ruské vojenské nekompetentnosti, v horším případě - důkaz nebezpečného přání [Ruska] zdůraznit politickou nemohoucnost Ameriky. V obou případech je v sázce budoucnost regionu a také autorita USA mezi zeměmi Blízkého východu," je přesvědčen Brzezinski.


Autor článku se domnívá, že v těchto rychle se vyvíjejících událostech má Washington jen jednu reálnou možnost, jak ochránit své zájmy - sdělit Moskvě požadavek, že Rusko musí upustit od vojenských operací, které se přímo odrážejí na "amerických aktivech" na Blízkém východě.


"Rusko má plné právo podporovat pana Asada, pokud si to tak moc přeje. Ale jakékoliv opakování událostí, které právě nastaly, musí vést k odvetným opatřením ze strany USA," domnívá se bývalý poradce amerického prezidenta.


Přítomnost vojenských vzdušných a námořních sil Ruska v Sýrii je "zranitelná", protože geograficky jsou tyto síly "izolovány" od své rodné země, je uvedeno v článku.


"Mohou být "odzbrojeny", pokud budou i nadále USA provokovat", je přesvědčen Brzezinski.


Ale bude lepší, poznamenává, přesvědčit Rusko, aby spolupracovalo s USA a aby bylo společně dosaženo urovnání tohoto regionálního problému, který však není omezen na zájmy pouze jediného státu.

"Pokud se tak stane, dokonce i omezená americko-ruská spolupráce na Blízkém východě by mohla vést k dalšímu pozitivnímu vývoji událostí", rekapituluje ve svém článku pro Financial Times Zbigniew Brzezinski.


Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

43 komentářů :

 1. Brzezinsky 2.července:
  "We are already in a Cold War. Whether it will become hot is fortunately still less than likely."
  http://www.spiegel.de/international/world/interview-with-zbigniew-brzezinski-on-russia-and-ukraine-a-1041795.html

  Jeho "Velká šachovnice" je volně ke stažení:
  http://www.takeoverworld.info/Grand_Chessboard.pdf

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tento tupy masovy vrah trosicku bluzni. MAm pocit, ze netusi, o com trepe. Jeho velka sachovnica ide na hnojisko dejin, rovno s celou fasistickou USSA. Bude sa musiet prebudit do reality a este velmi dlho bude mat nocne mory a zle sny, kym konecne otrci svoje prasive kopyta.

   Vymazat
  2. Tento tupy masovy vrah je trošičku inteligentnejši než vy, Hansene.
   Nebýt inteligence jeho soupeře - Putina a ruských stratégů ( putin prostě v každé stíhačce sedět nemůže ) byl by plán kabalistu Brzezinského vyšel bez chybiček. A Vy ani nikdo z nás by s tím nic nenadělali, inteligente
   Koloděj

   Vymazat
  3. ty si jeden z tých anonymných prisluhovačských kokotov, ktorých je ako huby po daždi. Odvolávaš sa na inteligenciu ktorú sám nemáš, lebo človek zo zdravím rozumom nebude podporovať špinavú fašistickú politiku USA.

   Vymazat
 2. USA už žádnou autoritou nejsou, Rusové jsou v Sírii legálně na rozdíl od teroristů z USA. Ten černý z Bílého domu patří před mezinárodní soud za bombardování nemocnice v Afganistánu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Bombardování nemocnice je to nejmenší, za co by měl být postaven před soud jako válečný zločinec, kterého z něho udělali jeho loutkovodiči z US korporací.

   Vymazat
  2. Pozor, Makak je držitelem Nobelovy ceny míru!!!Svět je postavený na hlavu, dalším KANDIDÁTEM JE FRAU MERKEL ZA PODAŘENOU ISLAMIZACI NĚMECKA.

   Vymazat
  3. Uz davno sa Nobelova cena mieru pod taktovkou USA zmenila na ocenenie pre jedincov, co najviac skodia tejto planete. Bohuzial smutna realita, vid nositel Nobelovej ceny za mier, masovy vrah OBAMA

   Vymazat
  4. USA si vytvárajú autoritu svojou vojenskou silou, keďže na demokraciu a ľudské hodnoty dávno rezignovali. Je to diktatúra, ktorá skončí tak, ako vsetky pred nou.

   Vymazat
 3. Řekl bych, že ten stařec je na pokraji absolutní debility-.

  OdpovědětVymazat
 4. Řekl bych, že ten stařec je na pokraji absolutní debility-.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ten stařec je už v pokročilém stádiu debility.

   Vymazat
  2. Řekl bych, že není ani na pokraji malomyslnosti. Brzezinski je stále při síle a rozumu. Prostě pění protože mu Putin nedovolil rozšlapat bábovičky menších dětí na pískovišti.
   Zcela jasně odhazuje masku "poradce" a ukazuje svou kabalistickou satanskou povahu. Otevřeně vyhrožuje Rusku, že pokud nenechá na pokoji "aktíva" USA (teroristy), podnikne kabala kroky, které způsobí Rusku velké ztráty/škody. možná kalkuluje s použitím síly přímo proti základnám v Sýrii, s tím, že jsou tam "izolováni" .. ale pak je jen několik málo států, které tam "izolovány" nejsou. Izrahell, Saudi, Turci ... kdo z nich ? Nebo všichni ?
   Koloděj

   Vymazat
 5. Má však pravdu v tom,že Rusko je izolováno v Sýrii.Nemá s touto zemí společnou hranici.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 16,47
   RF je na rozdíl od amíků v Sýrii legitimně na pozvání pomoci legitimní vládě. Krom toho jej podporuje Írán a Irák. USA mají snad společnou hranicí se Sýrií? Co tam SSáci dělají? Kdo je tam pozval? Jsou snad SSA blíže k Sýrii než RF?

   Vymazat
  2. V případě Ruska to vůbec nevadí. Rusko nemá v tomto regionu rovnocenného protivníka. USA si velmi rozmyslí vystoupit vojensky proti Rusku kdekoliv. A netřeba zapomínat na Írán !!!

   Vymazat
  3. USA má spoločnú hranicu zo Sýriou, a to od kedy

   Vymazat
  4. Zato Amerika společnou hranici se Sýrii má

   Vymazat
 6. Rusové se o spolupráci s USA marně snaží 4 roky. Na každý jejich pokus o zničení teroristů reagují USA ultimátem o nutnosti svržení Asada, opakovaně zvoleného syrským lidem v demokratických volbách. Brzezinsky to možná nevnímá (táhne mu na 90 let, ročník 1928) a tak blábolí cosi o odvetě vůči Rusům. Jenže to by znamenalo otevřeně se přidat na stranu nejbarbarštějšího režimu světa od pádu Rudých Khmerů. Popravdě ale neříká nic jiné, než to, co Mc Cain: "Nesahejte nám na naše teroristy, které řídí CIA...". Počkejme, co si politici USA nakonec vyberou. Mají to těžké, ať se rozhodnou jakkoliv, nebude to dobré řešení.

  OdpovědětVymazat
 7. Jsem zvědav, jak by USA chtěly odzbrojit jednu z nejsilnějších armád světa, když si neporadily s Afghanistánem...

  OdpovědětVymazat
 8. Brzezinski. No ano, už má taky roky. Ale vedení ještě má, i když dost dlouhé. Mám podezření, že taky začal číst novarepublika.cz. Děda.

  OdpovědětVymazat
 9. A navíc k tomu všemu ještě přišli ještě rusáci s ustavením de facto no-fly zóny. V Sýrii hraje emerika druhé housle a jen čumí.
  http://debka.com/

  OdpovědětVymazat
 10. Asi tak. Nikoliv RF se musí připojit k USA. Ať se USA připojí k RF pokud míní svůj takzvaný boj s ISIL a terorismem obecně = boj za demokracii vážně a nikoliv jako ironii.

  RF má oporu v mezinárodním právu a její operace v Sýrii na rozdíl od amerických válečných konspirací (lží a cílených válečných podvodů) je od samého začátku LEGÁLNÍ a legitimní.

  Autorita žvanilů z Bílého domu je tako jako tak v ****. Výsledky jejich mnohaletých válek jsou samy o sobě dostatečně výmluvné.

  Brzeziňski má pravdu v tom, že současná epocha v mnohém připomíná začátek první (anebo spíš druhé SV - 11/9 = americké "Gliwitze"¨, PNAC = Mein Kampf, německé "nadlidi" nahradili američtí "nadlidé".

  Válečné eskapády v Sýrii i v jiných zemích (čistě pro osvětu velevýznamného amerického poblitologa) nezačala RF ale USA a jejich pucfleci.

  Brzeziňski je stará neoconská vykopávka z období studené války a právě jemu můžou amíci poděkovat za zrod současného islámského terorismu.

  OdpovědětVymazat
 11. Ohrožení autority USA? U koho ji ještě má? V Jižní Americe a Africe pomalu ale jistě končí. Čína a Indie se z ní už taky nepo.erou, tak že vlezdop.delskou politiku dělají už snad jen politici EU bez výrazné podpory vlastních občanů. U nás
  je taky ještě několik obdivovatelů politiky USA, kromě naši vlády třeba Parkanová, Vyčítal, Štětina..., no a ještě pár těch co mě tady bude za můj příspěvek kritizovat.

  OdpovědětVymazat
 12. http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/nyt-americane-otevrou-novou-frontu-v-syrii/

  OdpovědětVymazat
 13. Vůbec nepřichází v úvahu,spolupráce Rusko USA,když každý má jiný cíl a už vůbec ne ukázat jim taktiku,plán vojenských operací.Když už to zvedlo ze židle i Bzezinského,tak to už něco značí,jen mám obavu,že to nebude od USA nic příjemného,budou se chtít něčím revanšovat.Být na místě Putina,prohlásím bojovníkům IS,pokud se vzdají,musí složit zbraně a můžou odejít do svých domovů.Pokud se nevzdají,budou poslání v rakvích do svých domovů.
  zemedelec.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. USA se dostaly do situace, kdy se snaží alespoň "být u toho", aby si alespoň trochu zachovaly tvář. Teď jsou na tom stejně jako arogantní a vychloubačný Porošenko se svou ATO, se kterou se totálně zostudil. A opět lezou do cizí země bez mandátu. Vypadá to, že opět dostanou přes dr.žku, jak by řekl Švejk.

   Vymazat
 14. Bohužel jsme zase ve stádiu, že ti kokoti v US typu Brezinsky, Kissinger chtějí válku. Varianta, že jsou pouze duševně nemocní je ještě ta lepší.

  OdpovědětVymazat
 15. "zdůraznit politickou nemohoucnost Ameriky" je přesné

  OdpovědětVymazat
 16. Brzezinski je pan polski a tak se chovaji Polaci vzdycky- cekaji, ze konecne USA udela z Polska velmoc na urovni Nemecka a ze svoji zaslepenou nenavisti vuci Rusku, budou chvaleni.
  USA potrebuje takoveho kokota polskeho, aby jim v Evrope slouzil-
  neveri Nemecku a Francii a tak je pan polski ocenovan

  OdpovědětVymazat
 17. Starý militant je už naozaj senilný. Akosi zaspal dobu. Hromží iba na Moskvu a to mu nikto nepovedal o Číne? Zabudol alebo sa bojí o tlačiareň?
  "...sdělit Moskvě požadavek, že Rusko musí upustit od vojenských operací, které se přímo odrážejí na "amerických aktivech" na Blízkém východě. ..."
  Musí, musí, musí .... je to hnus.

  OdpovědětVymazat
 18. Brzezinski-polský nacionalistický šovinista a emigrující kariérista, i politický špinavec, neštítící se žádných lží a provokací. Tento nenávistí posedlý trotl, celý svůj zbytečný život nenáviděl Rusko, resp.SSSR z osobních důvodů.Jak už to tak bývá, z poturčenců, se vyklubou často ti nejhorší Turci, tak i tato polská kreatura se snažila celý život škodit Rusům a dělá to s vehemencí neustále.V současnosti, se navíc derou na povrch znovu velkopanské snahy stávající polské politické garnitury o restart Velkopolska, které by velmi rádo diktovalo svým sousedům svou politickou vůli.Jak Tuskova Platforma, tak i Kaczyńskiego PiS jsou rusofóbní nenávistné partaje, a Poláci by si v nadcházejících volbách měli rozhodně vybrat nějaké normálnější, konstruktivnější politiky, kteří nepolezou do análu fašistickým USA a dekadentním bruselským idiotům z EU. Tzn. žádné polské šmejdy nedosazovat do vysoké politiky. Škůdce typu Tuska, Sikorskiego, Siemoniaka, Kopaczowe, Komorowskiego, Dudy, Kaczyńskiego, nebo i toho magora Brzezinskiego tento svět rozhodně nepotřebuje.Patří na smetiště dějin.

  OdpovědětVymazat
 19. Architekt "Arabského jara" promluvil :-P Pán už předvedl své (ne)kompetence a měl by vyšumět. Takový psychopati jako on jsou přímo odpovědní za úpadek západní civilizace. Myslím že reinkarnace do nějaké válkou zmítané a rozvrácené země by mohla býti jeho odměnou...;-)

  OdpovědětVymazat
 20. Konečně promluvil opravdový protiruský válečný štváč a vedle Wolfowitze jeden z hlavních ideologů současné americké moci, jejichž doktríny hlásající např., že Washington musí předcházet vzestupu Ruska, jsou základem zahraniční politiky Spojených států.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Prvé řadě,Brzezinský je žid,tak pracuje v jejich prospěch.
   Jen to potvrzuje,že skutečně chtějí ovládnout svět.Peníze na války mají,jen se jim nedostává schopných vojáků.

   Vymazat
  2. Židobijče 18:08 - vaše hloupé plky, ve kterých každého, kdo vám nejde pod nos, označíte za Žida, jsou hloupé a nezakládají se na faktech. jsou to jen vaše výmysly. Zbygniew Brzeziński je Polák jako poleno i s tou jejich protiruskou nenávistí.

   Vymazat
 21. Psychopatická krysa !

  OdpovědětVymazat
 22. a další zplodila - https://translate.google.cz/translate?hl=cs&sl=en&u=https://en.wikipedia.org/wiki/Ian_Brzezinski&prev=search +++++ https://translate.google.cz/translate?hl=cs&sl=en&u=https://en.wikipedia.org/wiki/Mark_Brzezinski&prev=search

  OdpovědětVymazat
 23. Brzezinski je skutečně válečný štváč a jeho hlavním nepřítelem bylo a je Rusko - holt Polák. Za všechno, co už vymyslel, nařídil a provedl, by měl už dávno sedět ve vězení. Je to jeden z největších amerických zločinců.

  OdpovědětVymazat
 24. A nielen autoritu...ale aj preto že Rusko zničilo plány fašistického pentagonu ale aj preto že Rusko bombarduje teroristické detičky Americkej C.I.A.

  OdpovědětVymazat
 25. A nielen autoritu...ale aj preto že Rusko zničilo plány fašistického pentagonu ale aj preto že Rusko bombarduje teroristické detičky Americkej C.I.A.

  OdpovědětVymazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.