Reklama

pondělí 12. října 2015

Budou Britové sestřelovat ruské stíhačky?


12.10.2015  Vaše věc

Britské bulvární noviny The Daily Star v minulých dnech uvedly informaci, že britské stíhačky operující v rámci koaličních sil v Iráku mají svolení sestřelovat ruské stíhačky. Britský vojenský atašé v Rusku se podle agentury Reuters se vyjádřil k této informaci britského bulváru opravdu velmi podivně, když uvedl, že k této záležitosti nemá informace a že oficiální odpověď předá v blízké budoucnosti.
Z tohoto vyjádření vlastně vyplývá, že britskému ministerstvu obrany v podstatě není proti mysli sestřelovat „v případě potřeby“ ruské stíhačky, a tak budeme s napětím čekat, zda erupce hlouposti britských armádních činitelů v nejbližších dnech vybuchne, či nikoli.

Britové, Američané a Francouzi, a zejména oni, jsou těmi, kdo zavinili současnou situaci v Sýrii, včetně nebývalého rozkvětu moci Islámského státu a milionu uprchlíků v Sýrii a okolních zemích a statisíců uprchlíků mířících do Evropy, a tak by měli v zájmu nápravy situace spíše začít spolupracovat s Ruskem, a nikoli snít o sestřelování ruských letounů.

Zdá se, že ruské letecké útoky ve spojení s ofenzivou syrských vládních vojsk přináší první vojenské úspěchy, kterými se letecká koalice vedená Američany nemohla pochlubit za celý rok provádění leteckých útoků. Mnozí komentátoři s údivem konstatují, že Rusové za čtrnáct dnů leteckých útoků zasáhli cíle islamistů v Sýrii s mnohem větší účinností, než útoky koaličníků za celý rok…

34 komentářů :

 1. Zkusit to můžou ale aby se pak nedivili, že jim z oblohy padá jejich letecká chlouba neřízeným pádem rovnou k zemi. Rusové by si mohli udělat reklamu na svůj unikátní systém Krasucha přímo v terénu (systém má dosah 300 km a dokáže zcela vyřadit nepřátelské elektronické systémy v tomto okruhu (to znamená systém navádění, palby, elektronického ovládání letadla i leteckého motoru...

  OdpovědětSmazat
 2. Tak Angličané mají jistě, povoleno "pokusit se" sestřelit Ruská letadla která by je přímo napadala.
  Tohle oprávnění určitě mají a je to logické;)

  Ovšem zcela určitě to platí i naopak;)

  A vzhledem ke stažení systému Patriot z Turecka budou mít agresoři z NATO, v případě , že dojde k vzdušnému souboji, problémy i s Ruskými pozemnímy protiletadlovými komplexy a systémy elektronického boje, kdežto Ruští piloti nikoliv.

  Plus Čínská letadlová lod se v poklidu houpe na vlnkách vedle Ruských bojových lodí a Emeričani s tou svojí odtáhli raději pár set kilometrů za nově objevený dostřel Ruských zbraní;)

  Beru tuto informaci jako informaci pro nás, ovčany EU, tak abychom se mohli bát, nikoliv pro Rusko;)

  Slunce v duši;)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Britský ministr obrany spolu se svými vojsky by se spíš měli starat o dostatečné skladové zásoby pemprsek. Brzy je budou potřebovat v množství větším než malém.

   Smazat
  2. Slunce a pravdy milovník,nemaj starosť o to ,že USA lietadlová loď odtiahla do bezpečnej vzdialenosti dostrelu Ruských rakiet.Ona totiž priplávala nad Ruskú ponorku ktorá križuje v Atlantiku.

   Smazat
  3. Slunce a pravdy milovník,nemaj starosť o to ,že USA lietadlová loď odtiahla do bezpečnej vzdialenosti dostrelu Ruských rakiet.Ona totiž priplávala nad Ruskú ponorku ktorá križuje v Atlantiku.

   Smazat
  4. pali bai

   To doufám příteli, to doufám :D:D:D:D

   Smazat
 3. Už to tu píšu potřetí - USS T.R. se účastní plánovaného námořního vojenského cvičení JPN-IND-USA v bengálských vodách. Proto opustila Perský záliv. Zpráv o této akci je na netu více než dost, tak nefantazírujte. To, že jedné straně přeji, nebo druhé nepřeji, neznamená, že se musím sebeoblbovat nesmysly, ne?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. OKW taky od r.43 pravidelně oznamovalo, že armáda se plánovaně stáhla do předem připravenbých pozic nebo že plánovaným ústupem zkrátila frontu...
   Po trvalé přítomnosti (cca 8let) alespoň jedné letadlové lodi v Perském zálivu, tak tři dny po demonstraci možností Kalibrů, minimálně na několik měsíců tento prostor US opouští.

   Smazat
  2. @ 16:27: tomu se říká fetiš - lež, jejích vyznávání tě smiřuje s nesnesitelnou pravdou. Mrkni zde:

   http://economictimes.indiatimes.com/news/defence/uss-theodore-roosevelt-to-participate-in-india-japan-us-exercise-10-facts-about-the-aircraft-carrier/articleshow/49272138.cms

   Cvičení bylo (měsíce) plánováno na 12.-19.10. Ale chápu, sebeoblbování je tak příjemné.

   Smazat
  3. 16:43

   No není fetiš jako fetiš;)

   Takže ta informace od kolegy z 16:27 o 8 let trvající trvalé přítomnosti SSA letadlových lodí v Perském zálivu je informace fetišistická nebo pravdivá?

   Pokud je pravdivá tak to, že jedna z tuším jedenácti,nyní již jen sedících kachen, odjíždí na cvičení by byla nahrazena jinou kachnou a pokud je tato situace za 8 let výjimkou a ona žádnou další letadlovou lodí SSA nahrazena není a to ihned po Ruských raketových útocích, je spekulace na téma SSA strachu z neznámých schopností nových Ruských zbraní, minimálně oprávněná;)

   Stejně jako také "plánované" stažení systémů Patriot z Turecka, proti jeho vůli a žádostem;)

   Prostě tyhle akce či neakce, následující ihned po Ruském vojenském a informačním úspěch vypadají jako ústup;)
   Nevím tedy jestli do předem připravených pozic, ale řekl bych, že z nadutých SSA a NATO generálů a politiků nikdo s ústupováním nepočítal:D:D:D

   Slunce v duši;)

   Smazat
 4. Rusko si na Turecko nedovolí, protože následkem by byla jaderná válka, ve které by bylo Rusko, zvlášť "evropská" část vymazaná z mapy světa.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. právě jsem pochopil, proč ruské špičky uvažují o výstavbě nového hlavního města někde za Uralem

   Smazat
  2. A proč by si Rusko mělo dovolovat na Turecko?
   Máš nějaký rozumný argument?

   Smazat
 5. Nechapu,co to tady vytvarite za konspirace,my mame snad ponekud prizemejsi starosti,nez bitvy v oblacich a na mori..o vikendu byly skoro v cele zapadni Evrope velke demonstrace proti TTIP, v Berline 250000 lidi, kolik jich bylo v Praze? Tak se zacnete starat konecne o nase problemy a ze jich nebi malo a prestante s fantasmagoriemi..

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zkuste se zeptat českých občanů, co je to TTIP. Zde naše masmédia odvedla dokonalou práci, protože vám asi odpoví marginální vzorek dotazovaných a z nich půjde demonstrovat zase jenom zlomek. Takže to vidím na pár desítek až sto protestujícíh.

   Smazat
  2. 17:04

   Bohužel máte pravdu, v mém okolí jsem nepotkal nikoho, kdo by zkratku TTIP znal před tím, než jsme se o ní začli bavit.

   Nikoho kdo by, beze mne, věděl kolik paneláků spadlo 11.9 v SSA.

   Nikiho kdy by slyšel byť jen jediný Putinův projev.

   Nikdy by mě nenapadlo jak účinná je cenzura tichem a ohlupující, stupidní, přízemní zábavou a to i v době internetu, kdy toho lze tak mnoho zjistit :(

   Nicmémě si myslím, že i pro nás jsou informace o úspěších skutečné protiteroristické koalice Ruska, Íránu, Číny a Iráku velmi důležité, stejně jako info o TTIP, jsou to spojité nádoby, je to součást jednoho plánu na naší likvidaci a my potřebujeme mít přehled o všem;)

   Slunce v duši;)

   Smazat
  3. Přesně tak Slunce v duši . Nevím co se bude muset všechno v Česku semlet , aby se ovčani probudili a vyšli do ulic . Ale ono to "něco" zřejmě přijde a už to dlouho trvat nebude . Jenom jestli už nebude pozdě na nějaké demonstrace !

   Smazat
  4. Zřejmě totéž co vždy v minulosti.

   Lidé budou muset tak strašlivě trpět až jim bude připadat smrt jako přijatelná volba vzhledem,ke "kvalitě" života.

   Pouze takto vznikaly, zanikaly, byly poráženy i vítězily vzpoury a revoluce.

   Strom svobody musí být čas od času osvěžen krví vlastenců a tyranů.

   Thomas Jefferson

   Asi tak nějak.

   Smazat
  5. Souhlas . Naprosto přesný popis toho co bude muset přijít aby se lidé v Česku vzpamatovali .

   Smazat
  6. Tak to je v pohodě. Čeští komouši mají totiž bachory nacpané k prasknutí, TV, PC s internetem, o nějakém utrpení se nedá mluvit ani ve snu, takže žádná revoluce a vzpoura se konat nebude. Navíc, většina je jich už v důchodu a jsou od přírody děsně leniví. I tu revoluci by za ně museli udělat živnostníci, podnikatelé, kapitalisti :-D

   Smazat
  7. Nenechte se ukolébat falešným pocitem bezpečí a jistoty. V listopadu 1989 také nikdo netrpěla nešlo o život - a hle, totalita se poroučela během týdne. Tuhle dnešní totalitu to také čeká.

   Smazat
  8. 23:51

   No jistě. Stačí když vyhrajete volby. V posledních volbách jste ale dostali jen obligátních 15%, takže to nevypadá.

   Smazat
  9. Pro 0:00: 15% měli komunistsi, my jsme u voleb se svým programem ještě nebyli! Pavel P.

   Smazat
  10. Vy žádný program, krom nenávisti ke všemu západnímu nemáte. A k volbám nikdy nepůjdete protože by se jasně ukázalo, že nikoho nezajímáte.

   Smazat
  11. Dávej bacha za dva roky, jelito. Budeš nás volit také!

   Smazat
 6. Ano Rusko Turka ani Johny houveny nenapadne, ale pokud k tomu dojde z jejich strany bude z Británie novodobá Atlantida a z USA a Evropy a bohužel i značné části Ruska a zbytku severní polokoule jen neobyvatelná, zničená radioaktivní pustina. Navíc na tom co byly USA s otevřeným supervulkánem. Tak jen kluci do toho. Problém lidiček na Zeměkouli bude definitivně vyřešen.

  OdpovědětSmazat
 7. 16:34- ironicky, leč přesně popsáno.Problém druhu Homo sapiens by byl vyřešen. Planeta by se kutálela vesmírem dále, a než přijde konec by ji čekala ještě nějaká ta krásná léta.
  Mimochodem nevnímáte jaderné rakety umístěné- he- u spojenců jako takovou pojistku proti neloajalitě těchto spojenců? Kdo ovládá mechanismy a odpalovací klíče k těmto nosičům?US, nebo armády daných zemí dislokace?
  U dnešních mladých to je napytel. Kolikrát si říkáme s kolegy v práci, že těm mladým chybí vojna. Chybí jim cvičení, dril, fyzička, tmelení kolektivu, jak při buzeraci(proti ní), tak jinde, dnešní mládež je změkčilá a nemá vůbec povědomí o kamarádství, obecný přehled taky bídný,chybí úcta ke stáří, k autoritě, chybí znalosti o naši historii, jsou vykořenění, sobečtí, a dosti manipulovatelní.Máme na tom vinu i my , rodiče dnešních náctiletých.Chybí komunikace, ta běžná v domácnosti, žijeme si každý u toho svého displeje či monitoru. Čest vyjímkám.
  Obávám se, že bude třeba rázného procitnutí, ovšem dle hesla kdo bývá připraven, nebývá překvapen.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. epfe

   Ano, naše krásná planetka nás má na háku asi tak, jako asi, měla dinosaury ;)

   Vaše úvaha je správná, bude to SSA a bude moci odpálit cokoliv, kdykoliv se jí zachce, třeba, kromě jaderných hlavic i atomové reaktory idiotů, kteří si nechají postavit elektrárny od Westinghausu!!!

   Jako učitel, mimochodem i Tv, s Vámi ke své nelibosti, mohu pouze souhlasit. ( a neptejte se sporťáka jestli už má chlapa :) )

   Naši mladí jsou okradeni systémem o své vlastní zdraví, fyzické i duševní téměř ihned po narození, útočí to na ně ze všech stran, nezlobím se na ně, není to jejich chyba, ale NAŠE:(
   Chyba jejich otců, matek, učitelů:(

   Náš všech, kteří jsme jako první sežrali lži západu o západu i s navijákem:(

   Komunisté nám lhali o sobě, ale o kapitalismu říkali pravdu:(

   Našim mladým, prostě chybí, právo dostat od života přes hubu v milujícím a ochranném rodinném kruhu, který jim potom vysvětlí, že přes ni dostali oprávněně a ve jménu jejich vlastního dobra a pokud to bylo náhodou naopak, tak jim vysvětlí, že i tohle se někdy děje, že je třeba za pravdu bojovat a když zase znovu, ta pravda prohraje, je třeba prostě vstát ze země, oklepat se a pokračovat!!!

   A ano, kdo je připraven, není překvapen.

   Jste připraven?

   Jsem připraven?

   epfe, děkuji.

   Smazat
  2. Naprostý souhlas s vámi oběma .To procitnutí přijde a bude kruté . Nová zdegenerovaná generace nebude schopna na to reagovat natož se nějak bránit .

   Smazat
 8. Vidíte to? I já děkuji Vám.A tady je možná odpověď na to, proč sedíme u klávesnic. My tímto způsobem hledáme lidi podobného smýšlení.A je nám dobře, když si můžeme říci, jo, je správné, že nejsem s tímto názorem osamocen.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Děkuji a nápodobně;)

   Sami nejsme a ani nás není málo, jenom jsme prozatím, zřejmě příliš, slušní a korektní, protože nám jde o skutečnou pravdu.

   Snad zvládneme své budoucí vítězství bez zbytečného, ale pouze přiměřeného masakru, svých korporátně fašistických oponentů, nechť klidnou reinkarnaci mají;)

   Smazat
 9. http://cz.sputniknews.com/svet/20151012/1380101/pentagon-manevry-druzice.html

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Je to velice těžké, každý má své starosti a problémy a nechce se angažovat. Každý má milión sa jednu výmluvu proč to nemá smysl, proč to nejde atd. atd.Vždyť je to velice jednoduché, když tě v restauraci okradou tak budeš mlčet? Vždyť ten stát je jako hospoda která patří nám občanům a přes volby si tam nadelegujeme obsluhu, to jsou naši zvolení zastupitelé. No a teď nám říkají, že když tě okradou že to je v pořádku a že ta hospoda je vlastně jejich a že ta tam seš pro ně a ne oni pro tebe a že vlastně o ničem nerozhoduješ . Když budem mlčet a necháme vlastizrádce jednat tak to asi nikdy nebude jiné. Takto to vypadá beznadějně ale není, vše jde nejlepším směrem a změna je blíže než si možná dokážeme představit. Kdybysme nebyli tak blbí nemuselo to tak dlouho trvat.

   Smazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.