Reklama

čtvrtek 1. října 2015

Čečenský soud odsoudil teroristu UNA-UNSO na 24 let vězení


1. 10. 2015    zdroj
Šatojský okresní soud Čečenska odsoudil člena ukrajinské nacionalistické skupiny UNA-UNSO Alexandra Malofejeva ke 24,5 rokům v trestanecké kolonii s ostrou ostrahou. Informovala o tom agentura TASS. Odsouzený je povinen zaplatit rodinám obětí jako náhradu 41 milionů rublů.


Malofejev je shledán vinným z účasti v ozbrojených útocích na ruské vojáky na území Čečenska v letech 1994 - 1995 a v roce 2000.

Při vynesení rozsudku vzal soud v úvahu upřímnou lítost Malofejeva a jeho spolupráci při vyšetřování. Uzavřel předsoudní dohodu, v souvislosti s čímž bylo jeho trestní řízení vyčleněno do zvláštního řízení. Podle výpovědi přišel do Čečenska společně s dalšími ukrajinskými nacionalisty přes Pankisskou soutěsku v severní Gruzii. Poté byl aktivisty UNA-UNSO vytvořen ozbrojený oddíl "Viking". Patřili do něj Nikolaj Karpjuk, Stanislav Klych, Dmitrij Karčinskij, Alexandr Muzyčko, bratři Andrej a Oleg Ťagniboci a také současný předseda vlády Ukrajiny Arsenij Jaceňuk.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

5 komentářů :

 1. Tak i Jaceňuk terorista, ale podle západních norem demokrat. Ano, Západu se fašista Jaceňuk s nenávistí ke všemu ruskému náramně hodí. Jeho hlavním úkolem (kromě braní úplatků) je vyvolat v Ukrajincích nenávist k Rusku - jinak by musel sedět taky ve vězení a ne být předsedou vlády.

  OdpovědětSmazat
 2. To jsou ti naši evropští doma demokrati a na "dovolené v zahraničí" pomocníci islámských kozomrdů,tak,jako néš Štětináč a Procházková Petra...atd.

  OdpovědětSmazat
 3. No teda prostoduchých lží je tady co hrdlo ráčí.Ovšem toto svou pitomostí překonává i tu největší pitomost co jsem tady četl.Snad,že by v maskvě chtěli zvednout jaceňukovi volební reiting.jaceňuk na kavkaze,zbabělec,karierní politik,"kulavlob".To by znamenalo,že by podléhal velení Olexandra Muzička Saška Bílého.Bizardní představa.A tak přidejte ješte tu jak jim timošenková dělala zdravotní sestru.

  OdpovědětSmazat
 4. Jac delal Sašovi holku .. na nic jinyho se nehodil. Že byl v čečně se ví už dlouho ...
  Koloděj

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.