Reklama

pátek 2. října 2015

Čínské vojenské letouny se připojily k ruským leteckým útokům proti ISIL v Sýrii. Rusko získává leteckou základnu v Iráku.


2.10.2015 Debka

Dnes se ruská vojenská intervence v Sýrii radikálně rozšířila hned ve dvou směrech, píše servere Debkacom, specializovaný na vojenské a výzvědné aktivity. Číňané vzkázali Moskvě, že se brzy připojí k ruské letecké kampani, která začala 30.9., svými bombardéry J-15. Bagdád navíc nabídl ruskému letectvu svou leteckou základnu k užívání pro lety, zaměřené proti tzv. Islámskému státu. Debka zdůrazňuje, že se nyní jedná o koalici šesti členů: Sýrie – Irák – Írán – Rusko – Čína a libanonský Hizballáh.

J-15 jde na přistání
Bombardéry J-15 budou startovat z čínské letadlové lodi Liao-ning-CV-16, která připlula k syrským břehům 26. září. Pro Peking to bude mezník: první čínská vojenská operace na Blízkém východě a pro letadlovou loď a její posádku s piloty to bude křest ohněm v reálném boji. Ve čtvrtek v noci čínský ministr zahraničních věcí Wang Ji pronesl tuto větu na zasedání Rady bezpečnosti OSN v New Yorku: "Svět si nemůže dovolit stát stranou a dívat se se založenýma rukama, ale také nesmí svévolně zasahovat (do krize)."
Liao-ning CV-16
Nicméně významný vývoj nastal zhruba ve stejné době, kdy irácký premiér Hajder al-Abádí mluvit na americké stanici PBS NewsHour, kde řekl, že by pro boj proti silám ISIL v své zemi uvítal také rozmístění ruských vojáků v Iráku. Jako další podnět poznamenal, že by to zároveň dalo Moskvě šanci vypořádat se s 2.500 čečenskými muslimy, kteří, jak řekl, v Iráku bojují na straně ISIL.
Debka uvádí, že vojenské zdroje doplňují al-Abádího slova, která byla vyslovena na pozadí dalších událostí ve válečné oblasti:
1/ zřízení společného irácko-íránsko-ruského koordinačního a velícího centra zříceného minulý týden na iráckém ministerstvu národní obrany v Bagdadu, které má především koordinovat ruské a íránské letecké zásobovací mosty do Sýrie a ruské nálety. Toto velící centrum také organizuje příchod íránských a pro-íránských šíitských sil do Sýrie (Hisballáh).
2/ Bagdád a Moskva právě uzavřely dohodu, podle které ruské vojenské letectvo začne používat leteckou základnu Takadum u Habbánije, 74 kilometrů od Bagdádu. Bude sloužit nejen jako etapová stanice leteckého zásobování Sýriie, ale i odrazový můstek pro bombardovací mise ruského letectva proti strukturám ISIL v severním Iráku a v Sýrii. Základnu u Habbadije zároveň používají americké síly, působící v Iráku. Jejich počet se odhaduje na 5.000.

31 komentářů :

 1. Číňani začínaj užívat své postavení nové velmoci a hájí své zájmy po celém světě. S tím se pojí i velká zodpovědnost., které si je Čína velmi dobře vědoma, na rozdíl od zkorumpovaného poskoka z Bílého týpý, který prý velí největší armádě, jako svět viděl. To ještě asi neviděl čínskou armádu, 5 milionů mužů ve zbrani stále, 24 hodin denně. Ale počty vojáků už dnes nejsou to nejdůležitější. Rozhodující je, že Čína drží třetinu amerických dluhopisů a myslím, že černýmu poskokovi bylo žlutým mužem jasně několikrát naznačeno, ať si moc nevyskakuje, nebo mu žlutý muž zruinuje ekonomiku během 48 hodin. A klidně i za cenu vrlkých ekonomických ztrát na straně Číny.
  Černý poskok ani jeho kečupoví pejzatí chlebodárci proti Číně v Sýrii ani nepípnou.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Opět klasická snůška lží. Čínská armáda nemá 5 ale 2.3 miliony mužů a žen a tento počet se má snížit v nejbližších letech na 2 miliony.
   Čína nedrží třetinu US dluhopisů ale pouhých 7%.
   Čeho si jedinci jako vy myslí, že svým lhaním a vymýšlením si dosáhnou? Jen toho že vás nikdo naprosto nebere vážně. Jste vlastní vinou všem jen pro smích.

   Smazat
  2. Máte pravdu. Důležité je fakta ověřovat a necucat je z prstu. Legrační ale je, že Amíci jsou zřejmě v defenzivě, Izrael - ten velký drzý vejtaha teď mlčí, dostal od Putiona ultimatum, ať se do přítomnosti Hisballáhu a Íránských revolučních gard nemotá a ISIL půjde během pár měsíců do kopru. K tomu nemáte žádné připomínky, vy pečlivý statistiku 17.04? Aha, instrukce zatím chybí. A kdy budou?

   Smazat
  3. 17:10

   Jaký instrukce? Vyvracet nějaké vaše ničím nepodložené fabulace je nemožné už z principu. Vy jste ten který je má dokazovat. Ovšem když lžete v číslech která se dají jednoduše ověřit tak proč by vám měl kdokoli věřit vaše fabulace které se ověřit nedají?

   Smazat
  4. Když Putin něco dělá, je to bez keců, čistě, rychle, překvapivě.
   Teď bych chtěla vidět ty gsichty v pentagonu, bílém domě a v kongresu.

   Smazat
  5. Pro 17 04:
   S počty čínské armády máte pravdu, diskutující použil staré údaje. Ale pokud máte pravdu i v tom, že Čína drží pouze 7 % amerických dluhopisů, tak jsou na tom USA setsakra špatně se svou zadlužeností. Nedivím se, že tak hystericky kopou.
   Pepan

   Smazat
  6. Naprosto vítám Čínskou přítomnost v Sýrii.Je možné,že bude stačit na IS trochu zatlačit a vzdají se.Víc by mě zajímala technická vybavenost Čínské armády.Hodně záleží na elektronické výbavě,od šifrované komunikace,až po satelitní špionáž.Jistě si domyslíme,kolik je schopna Čína nasadit vojáků,během několika dnů.Na domácí půdě,konvenčně nejde porazit,horší je to z přesunem velkého množství vojáků na cizí území.Je to znát,nejen USA,ale více států,je zaskočeno nástupem Ruska a dalších,najednou se vše hnulo,rychle řešit co s tím,zachránit si reputaci aspoň před domácími občany.Doufám,že se to co nejdřív uklidní,ať se zastaví příchod utečenců do Evropy.
   zemedelec.

   Smazat
  7. Pokial viem, tak USA ma statny dlh 18,4 triliona dolarov, ako je vidiet aj tu:
   http://www.usdebtclock.org/
   No a ako pisu vsetky media, Cina vlastni skoro 3 triliony amerického dlhu. Nezalezi, ci uz v dlhopisoch, alebo v comkolvek. Nemam pocit ze 7% z 18,4 su 3,5 ak ano tak sme asi chodili do rozdielnych skol. V kazdom pripade, pokial by sa Cina rozhodla vyhodit hromadne na trh americke dlhopisy samotne, tak amarika sa v rovnaky den ocitne na urovni Ukrajiny, Zimbabwe a porobnych "rozvinutých "statov. No a Cina by tu stratu ani nezbadala. kedze miliardy sa jej sypu kazdy den viac a viac

   Smazat
  8. 18:57

   Další který si vymýšlí či lže. Čína drží dluhopisy v hodnotě 1.26 bilionu dolarů, takže necelých 7%, druhé Japonsko skoro stejně 1.22 bilionu

   http://www.cnbc.com/2015/05/16/china-tops-list-of-us-foreign-creditors-once-more.html

   Vaše nesmysly a bajky o vhození US dluhopisů na trh nemá cenu komentovat. Stejně tak může někdo blábolit, že US může zastavit čínský export do USA který tvoří 20% jejich exportu. Proč by takové hlouposti měl někdo dělat?

   Smazat
  9. 19:18 Statistiku sklapni a nehraj si na chytrýho. Ty seš jenom prostě nasranej z toho, jak se věci mají.

   Smazat
  10. Musím podpořit pána, který vám statisticky přesně oponuje. A to i přesto, že Amíkům nefandím. Mě tady ty kecy a překrucování faktů nebo spíš okatý lhaní od tady těch všech různých Hansenů a jiných ofcomrdů taky neskutečně sere.

   A přesně jak píše pan statistik, akorát se tím sami znevěrohodňujete. A kdyby jen sami sebe, tak na to sere pes, ale znevěrohodňujete tím celý ten program východních mocností, který se dal do chodu se začátkem roku 2014 a ukrajinskou občanskou válkou.

   Smazat
  11. 8:59 Co to melete za nesmysly? Jaký program východních mocností? To chcete říct že za Ukrajinskou občanskou válkou stojí východní mocnosti, potažmo Rusko? Jestli ano, tak vůbec nevíte která bije. Ukrajinská krize byla vyloženě hra USA a jeho servilního kamaráda , západní Evropy. Vždyť to už dnes zcela bez problémů přiznává i ta sadistická mrcha Nůlandová. Tady nejde o nic jiného, než se dostat co nejblíže k Rusku a pomalu ho obklíčit. Kdo tomu ještě stále nerozumí, tak je Pepa retarda.

   Smazat
  12. Ach, pane Pepo Petardo, vy jste opravdu retarda (nazval jste se tak sám, tudíž se Vás nesnažím urazit).

   Ano, za Majdanem a státním převratem na Ukrajině na přelomu 2013/2014 stály USA, ale na základě toho se dal do chodu odvetný program Východu, který začal zabráním Krymu Ruskem jako přímou reakcí a pokračuje nyní vojenskou konfrontací v Sýrii, do které se zapojilo Rusko a právě se zapojuje Čína.

   Cesta k 3. světové válce se tedy náramně zrychluje. Těšíte se?

   Smazat
  13. 16:21 Ano cesta ke třetí světové se skutečně zrychluje. A můžete mi prosím prozradit kvůli komu? Kdo se neustále naváží do států po celém světě, kdo vyváží tu svoji "správnou demokracii" dle hesla "Nedojdete-li k demokracii, demokracie přijde k vám", ale samozřejmě s terorem a násilím. Člověče, vždyť to musí vidět každý blbec, kdo je na světě ten největší terorista. Snad už i paka z lumpenkavárny. Kam ti šmejdi z USA vlezou, vytváří jen řízený chaos, za účelem ovládnutí oné země, vč.jejího nerostného bohatství. Ten Krym, to jim nevyšlo. Holt základnička tam žádná nebude, beztak jich mají dost jinde. Geniální tah Putina, pro trotly" zabrání". A co mají vůbec co pohledávat v Sýrii, kdo je tam zval? Celý svět konečně začíná poznávat co jsou zač a co je jim vlastní. Jen teror, moc, ovládání druhých národů a hlavně a to především prachy. Je to svoloč co se jednou doufám propadne celá do pekel. Mimochodem, dneska ti prašivci zase pěkně nasprejovali oblohu těmi jejich jedovatými koktejly, jesti vám něco říká chemtrails. Jestli ne, doporučuji se poučit na netu. Je toho tu o této řízené genocidě na lidstvu dost a dost. A vy se těšíte?

   Smazat
  14. Jenže já jsem neřekl ani slovo o tom, že si myslím, že pod současným stavem nejsou podepsané USA. To mi podsunujete Vy. Jasně jsem napsal, že Amíkům nefandím.

   Jenže vůbec nemáte tušení (stejně jako já), jestli to náhodou celé není úplně jinak. Co když je to celé nastageované divadlo pro lidi? Co když obě (všechny) strany plní svoji úlohu v plnění toho stejného plánu? Co když Putin (a díky němu Rusko), kterého máte za génia, jen plní příkazy někoho, kdo ho ovládá? A vede tak lidstvo ke střetu civilizací? A co když o tom, že je ovládán, ani neví? Co když byl vybrán do své role (a dosazen Jelcinem) právě proto, že se už tenkrát vědělo, jaký je patriot, a jak bude postupovat při určitém vzorci kroků protistrany, a hlavně se vědělo, že ten střet civilizací je potřebný / chtěný?

   A co když je to celé ještě jinak? Co když ani nejde o ten střet civilizací (Západ vs. Východ), ale o vytvoření GLOBÁLNÍ vlády a jednotného světového pořádku, globální armády, a to vše pod záštitou OSN? Tím pádem jsou v tom zainteresované všechny světové velmoci, včetně Ruska Protože OSN de facto řídí tyto velmoci: USA, VB, Čína, Rusko (dříve SSSR), Francie, dnes možná nově i Indie. Ostatní hrají křoví.

   Poslechněte si znovu (předpokládám, že jste ho slyšel) projev pana Putina na půdě OSN:

   https://www.youtube.com/watch?v=bRG0qbpVgIA

   Ano, mluví velice rozumně. Ale mezi tím balastem o terorismu, se kterým nejde nesouhlasit, je to agitka pro globalizaci. Několikrát potvrdil, že Rusko stojí za rolí OSN, které má jako jediné mandát globální organizace.

   I pan Pjakin to ve své předposlední analýze, kde se vyjadřoval k záměně vlajek NATO vs. OSN na pražském Hradě, řekl na rovinu - místo NATO tady bude v budoucnu OSN.

   A co když má dojít k tomu střetu těch civilizací právě proto, aby následně mohlo dojít k tomu vytvoření té finální globální světovlády, kdy v tom střetu má dojít ke snížení počtu lidí na planetě a elity obou (všech) stran o tom vědí, tím pádem nedojde k použití jaderných zbraní (proč taky, když máme vakuové bomby / hlavice, a neutronové bomby, které zabíjí zrovna tak efektivně, ale nevytváří kontaminaci prostředí pro budoucí život) ?

   Ad OSN a globalizace:
   www.nwoo.org/2015/10/03/toto-se-stalo-v-zari-osn-zahajilo-globalni-cile-plan-pro-spojeny-svet/

   Smazat
  15. To je příliš mnoho spekulací, na které asi neumí nikdo odpovědět. Vlastně umí a to jen Bůh a proto se nechme překvapit. Omlouvám se, jestli jste mněl pocit, že vám něco podsouvám. Dobrou noc.

   Smazat
 2. http://video.aktualne.cz/dvtv/romancov-putin-chce-v-syrii-zlikvidovat-islamisty-s-ruskym-p/r~e080ab74690b11e5b6b20025900fea04/

  OdpovědětSmazat
 3. Na ty tvé Us neandrtálce stačí jen táto armádní složka. Pomatený hochu. 17:16

  https://www.youtube.com/watch?v=1vA4T1wfJLE

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jsisi jistý, že tato jedna složka dokáže obšťastnit všechny americké vojáky? Tomu tedy říkám výkonnost.

   Smazat
  2. Oni se obšťastní sami mezi sebou, pač US armáda je samej transvestita a přihřátej, pod maskáčema krajkové kalhotky. Teď se tam tohle nóvum nosí:-)

   Smazat
 4. Amíci jsou komici. Souhlasí s tím, aby Rusové bombardovali IS, tedy jejich zběhy, které předtím vycvičili a vyzbrojili. Pak ale mají v Sýrii tzv.umírněnou opozici, kterou také financují, cvičí a vyzbrojují, prý CIA, která bojuje také proti syrské vládě,ta ještě nezběhla, ale tu Rusové bombardovat nemají. Rusové jednají na žádost a se souhlasem zákonné vlády při výkonu jejího práva sebeobrany, zatímco akce USA (ale také Turecka a teď už i Francie), jsou bez souhlasu vlády na jejím území agresí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak je to správný a tak to má být...tomu rachytickýmu opičákovi,co chtěl ještě nedávno komukoli na potkání "kroutit ruce"(ani ta jeho o hlavu větší stará by si to odněj nenechala líbit) z toho asi prsknou koule,tvaru scvrklých rozinek a McKaina z toho jistojistě jebne....

   Smazat
  2. naprostý souhlas!

   Smazat
 5. Úsáci jdou do prdele a k nim musíme přiřadit Roten-childy a svět si konečně ODDECHNE...

  OdpovědětSmazat
 6. Já to vidím trochu jinak - Rusové zabijí několik much jednou ranou.
  1. Rusové dospěli k závěru, že jsou dost silní na to, aby amíkovské nafoukanosti trochu přistřihli křidýlka - mají totiž silné spojence a dostatečné zdroje.
  2. Úzce koordinují svůj postup s Čínou - Rusové po vojenské linii, Číňané po ekonomické linii. ¨
  3. Názorně předvedou světu a amíkům speciálně, že jsou na tom vojensky stejně dobře, ne-li lépe než oni,
  4.V praxi otestují své zbraně a systémy a budou připraveni na mnohem těžší střety s NATO a USA s tím že k nim vlastně nedojde - NATO si přestane troufat.
  5. Do r. 2020 Rusové a do r. 2025 Číňané přezbrojí své armády na další úroveň (jaderné rakety, letectvo, loďstvo, pozemní vojska a hlavně elektronické systémy) a budou mít nad USA navrch. Ostatní (evropské) země NATO budou jen z povzdálí přihlížet, jak jim ujel vlak.

  OdpovědětSmazat
 7. Ty zdejší příspěvky jsou tristní. USA stejně jako ve Vietnamu, tak na Středním východě způsobily obyvatelstvu mnoho neštěstí a škod. Podpora místním mafiím nikam nevede, jen se obohacují jednotlivci a vzniká ve společnosti ještě větší napětí. Dnes to vidí jasně i jejich spojenci.
  Vzniklé vakuum zcela jasně vyplní druhá strana. Pokud USA nezmění svoji politiku, bude jen stále ustupovat a to nevěstí nic dobrého. Nakonec jako každé raněné zvíře, podstoupí svůj osudový zápas.

  OdpovědětSmazat
 8. Anonymní Einstein 17:04 včera.
  Cizí státy drží více než $4.5 trillion. Největší zahraniční drržitel amerického dluhu je Čína, která vlastní $1.2 trillion v dluhopisech a jiných paírech. No není to zrovna 1/3, ale je to víc než 1/4, ne?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Co sem motáš kolik drží cizí státy? Reagoval jsem na 16:53 který jasně a jednoznačně píše, že "Čína drží třetinu amerických dluhopisů". A US dluhopisů je vydáno za 18.4 bilionů. Takže Čína drží přesně 6.8% US dluhopisů. Tečka.

   Smazat
 9. Perlička (smutná). Mnoho povyku bylo kolem toho, že rusové nebombardovali jen cíle ISIL, zejména ze strany našeho úhlavního spojence. Tak, aby rusákům ukázali, jak se to má dělat, vybombardovali včera v Afganistánu nemocnici Lékařů bez hranic. Několik mrtvých zdravotníků a 30 nezvěstných.

  OdpovědětSmazat
 10. K PŘEDCHOZÍMU (nemocnice v Kunduz)

  REUTERS :
  http://www.reuters.com/article/2015/10/03/us-afghanistan-attack-idUSKCN0RW0HC20151003

  MÉDECINS SANS FRONTIERES (MSF) :
  -- "As it does in all conflict contexts, MSF communicated the precise locations of its facilities to all parties on multiple occasions over the past months, including most recently on September 29." --
  http://www.doctorswithoutborders.org/article/afghanistan-msf-staff-killed-hospital-partially-destroyed-kunduz

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.