Reklama

středa 14. října 2015

Čtrnáct dní úderů a všechno je jinak
napsal/přeložil geo
14. 10. 2015  Eurasia24

Islámský stát ustupuje. Radikálové prchají. Syrská armáda osvobozuje města. Asad si upevňuje moc. Sýrie pokračuje v ofenzivě. Podobné věty se v první půlce října letošního roku usadily dokonce i v korporátních médiích, přičemž ještě v září „Asadův režim visel na vlásku“ a „rozpad Sýrie na kousky“ byl „nevyhnutelný“. K tak dramatické změně vnímání událostí stačilo pouhých čtrnáct dní a pouhých třicet letadel.Spojené státy začaly s údery na cíle Islámského státu v Sýrii 23. září roku 2014. A nic. Co nad Levantou celý ten rok Američané a jejich nohsledi dělali, se už neptají jen v Evropě, v Rusku a na Blízkém východě. Podezřívavé otázky vyskakují i z řad elektorátu republikánů a demokratů. Američany zajímají nejen teroristé – do zahájení ruských úderů nacházející se ve stavu výborné kondice a plně funkční infrastruktury – ale i, a možná hlavně, peníze.

Američané na válku proti Islámskému státu vynaložili podle médií až 2,3 miliardy dolarů a mimo jiné se velkohubě pochlubili nasazením „klenotu svého letectva“, letounu F-22 Raptor. Už tato skutečnost, kterou s chutí sezobali i tuzemští mainstreamoví papoušci, je mírně řečeno diskutabilní.

Nejde o to, že se Raptory dočkaly bojového nasazení až po deseti letech plné operační způsobilosti, a to právě v Sýrii „proti Islámskému státu“, zatímco v případě Libye zůstaly v hangárech. Nejde o to, že Raptor je de facto čistě stíhací letadlo pro vybojování vzdušné nadvlády, s charakteristikami stealth, které teroristé v teniskách a s kulometem na zaprášené toyotě jistě velmi ocení. Jde o to, že nejdražší stíhací letoun v historii lidstva nezmohl vůbec nic. A stejně tak nic nezmohly všechny ty ostatní bojové letouny, bombardéry, drony a tomahawky.

A pak přilétly Suchoje. Nepočítaje čtyři Su-30SM, které se úderů nezúčastní a dělají útočným strojům doprovod, se na útocích podílí dohromady třicet letadel. A z tohoto počtu lze za opravdu moderní stroje považovat jen šestici stíhacích bombardérů Su-34.

Zbylých čtyřiadvacet letounů, tedy dvanáct úderných Su-24M a stejný počet bitevních Su-25SM, má svůj původ a možná i datum výroby v dobách Sovětského svazu. Byť je pravda, že jde o stroje kompletně generálkované a modernizované, doplněné o soudobé informační, komunikační, obranné a zbraňové systémy, umožňující dosud nevídanou míru přesnosti i při použití „neinteligentní“ munice. Ostatně můžeme se o tom denně sami přesvědčovat na videích uvolněných ruským Ministerstvem obrany.

Všechny ty dehonestační kampaně a vtipy o ruské armádě a výzbroji teď vyznívají trapně, když vidíme, s jakou efektivitou dokáží Rusové využívat průzkumné a vzdušné úderné prostředky, nemluvě už o nedávném použití námořnictva, které se v této etapě historie lidstva stalo už bez nadsázky přelomovým.

Jak je možné, že Rusové dokázali přesunout oněch třicet letadel do Sýrie naprosto nepozorovaně, kdy jejich přítomnost na samém západě země odhalily až družice, a to už ve fázi bojové přípravy, ne-li připravenosti? Jak je možné, že Rusové za jediný den s třiceti letouny klidně provedou 88 úderů na 86 cílů? Jak je možné, že i s tak letitými stroji dosahují operační nasaditelnosti, která jim umožňuje dosahovat takových výsledků i po dvou týdnech úderů?

Tyto otázky možná netřeba řešit. Ale co neuškodí si uvědomit, je fakt, že Rusové v Sýrii nasadili jen zlomeček svých skutečných kapacit. Mají toho mnohem, mnohem víc a k tomu umí vytáhnout překvapení, o kterém se nám nemusí ani zdát. To až zase některá z našich „chytrých“, lidsky malých, ale protektorem dobře řízených figurek začne ohrožovat naši bezpečnost stupidním drážděním slovanského medvěda. A spoléháním se na pomoc Ameriky.


Ilustrační foto: http://mil.ru / Creative Commons Attribution 4.0

66 komentářů :

 1. Odkud a kam islámský stát ustoupil za poslední 2 týdny a která konkrétní města byla osvobozena a dobyta? Prosím konkrétně.

  Opět jen další onanování na mocnými ruskými zbraněmi a blábolení o jakémsi údajném dráždění ruského medvěda a varování před ním.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Hele Amerikofile, hovloide, sluničkáři, jásači, neopruzuj a šoupej nohama! To se Ti tak zachtělo znát konkrétní místa. Najdi si je sám, i když zřejmě na to nemáš!

   Smazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  3. 14. října 2015 17:05
   Kdo tě platí, drzý fracku? Potřebuješ dostat facku!

   Smazat
  4. Je těžké přijmout: imperiální Rusko je tady a z nás(i Američanů se jako za Jelcina) už nepo.ere a nedá si od rovnocenných ,,partnerů" diktovat! Holt ho budeme přes všechny ty naše urážky a ubohé ponižování respektovat. opravdu nám nic nezbude.

   Smazat
  5. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  6. Sleduj uveřejňované mapy ty trubko !

   Smazat
  7. Průměrně inteligentní člověk si to umí najít sám, je toho všude hafo včetně videí.

   Smazat
  8. Mě nezajímají žádná přiblblá videa. Chci prostý a jednoduchý seznam v posledních 2 týdnech dobytých a osvobozených měst a území. No ono je to ale těžké když nic takového neexistuje, viďte?

   Smazat
  9. Tak si tam ty blbče zajeď sám! A zjisti co neexistuje.
   Rozevři hodně doširoka oči, aby ti navypadly z důlků. Snad ti ten důkaz postačí.
   No hňupovi vlastně nepostačí. Zkamělý mozek se nezměmí...

   Smazat
  10. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  11. DÁVAT SENOCHRUPVI ROZUMY JE BEZE SMYSLU

   bude vždy chtít seno.HADŽI PUTIN to už srovná i bez senochrupů.

   Smazat
  12. Takze pocuvaj Anonym zo 16:32. Ked sa podpises pod svoj prispevok svojim menom ( preco na to nemas odvahu? ) som ochotny s tebou diskutovat. Inac si pre mna iba take zblnk z plnej zumpy

   Smazat
  13. A ty jsi agent CIA, FSB, BIS nebo jen manažer Velkého bratra, že tu taháš z lidí osobní údaje?
   Ty se mnou nebudeš diskutovat? Tak to dnes smutkem vážně neusnu :-D

   Smazat
  14. lopato 19:06, jestli neumíš hledat na internetu a jenom chceš, aby ti někdo něco předkládal a dokazoval, tak nejsi způsobilý. Vypni počítač a běž dělat něco jiného, třeba vykopat krumpáčem díru, pak lopatou zaházet. Tomu bys mohl rozumět a pochopit i ty.

   Smazat
  15. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Smazat
  16. Podle SOHR se milicím libanonského Hizballáhu podařilo obsadit jižní část města Kafr Nabúda. O život přitom zřejmě přišlo několik desítek povstalců. „Jsou to nejtvrdší boje na severu Hamá od začátku společných operací armády a Ruska,” sdělil ředitel SOHR Ramí Abdar Rahmán.

   Dobytím Kafr Nabúdy se vládní jednotky dostávají blíž ke klíčové dálnici, jež spojuje velká města na západě. „Je to strategické město,” řekl Abdar Rahmán. Vládní jednotky v provincii postupují i u vesnice Kafr Zita.
   Už v neděli armáda ovládla část města Taman´a v provincii Idlíb, kde v pondělí pokračují podle státní tiskové agentury SANA boje se vzbouřenci z uskupení Džaíš al-Fatah, jehož součástí je i Fronta an- Nusra napojená na Al Káidu. Potvrzena byla smrt jednoho z vůdců Džaíš al-Fatahu Abdula Hakíma Asada.

   Na jižním okraji provincie Idlíb dobyla armáda podle SANA vesnici Mastúma a zabila osmnáct vzbouřenců.

   Smazat
 2. Je nesporné, že Rusko je na světové špici v oblasti vojenství a jeho modernizace v technickém zabezpečení.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kdyby si byla USA vědomé svojí vojenské převahy a to včetně svých poskoků v NATO, tak by již dávno do Rusko zaůtočili. Jenže dobře vědí, že na Rusko nemají tak jen štěkají a provokují. Dokud to tak bude, tak bude na světě klid, jen semtam nějaký ta malá provinční válka.

   Smazat
  2. Proto si dovolí pindosi je na pasáčky ovcí.

   Smazat
 3. V tento podzimní čas se toho na světové politické scéně mnoho změnilo. To, co se opravdu dozvídáme, je pouhý zlomek pravdivé skutečnosti. A nejnovější věc je ta, že francouzský prezident prohlásil, že pro RF postaví nové letadlové lodě. Že vztahy s Ruskem se narovnaly a je třeba spolupracovat. A já se ptám, co tak najednou? A bude Rusko chtít spolupracovat s takovým nespolehlivým partnerem?
  Tak to jenom jedna perlička a ukázka, jak se věcí mění ze dne na den.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Hollande není žádný lídr EU. Je to pokřivěná korouhvička, lhář a nespolehlivý partner. Je známy jako rektální alpinista známého to černouška z Bílé chatrče! A to si ještě pobrukuje do noty s tou frau Merkel, bývalou svazačkou z NDR. Fuj, vašnosto, je mně z nich na blití!!!

   Smazat
  2. Do 7.10.15 se EU státy bály USA, protože uvěřili Obamovi kecy o největší, nejsilnější, nejmodernější armádě USA. Nevěděli nic o Rusku a o jeho ohromné bojové síle. Pak přiletěly ruské rakety z ohromné vzdálenosti, s přesností téměř nevídanou, zasáhly cíle v Sýrii. USA radary, kterých je v oblasti jako nasráno, neviděly nic. Ani slavná USA letadlová loď poblíž nic neviděla. Byl to pro USA strašný šok. Tím skončila jejich iluze o nejsilnější armádě světa. Loď se raději pakovala z Perského zálivu a rakety Tomhawk v Turecku najednou potřebovaly modernizaci.
   Iluze o tom, že USA ochrání své spojence v EU se rozplynula jako dým a tak najednou se jeví bezpečnější být zadobře s Ruskem než s USA. Holandova naděje je toho nádherným příkladem.

   Smazat
  3. Jednoznačně platí "Bližší košile než kabát", kdy Rusko je jednoznačně ta kosile a USA kabát. Až by došlo na lámání chleba, tak ještě budeme rádi když Rusko ochrání celou Evropu, protže USA jsou daleko a na celou Evropu se vy.s.e..ou.

   Smazat
 4. Smutné je hlavně to, že naše nebohá zemička je na straně toho hnusného státu, jako jsou USA.

  OdpovědětSmazat
 5. Smutné je hlavně to, že naše nebohá zemička je na straně toho hnusného státu, jako jsou USA.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Těch pár vládních korouhviček, třtina ve větru se klátící, snad není celá naše zemička, která má v čele prezidenta Zemana? Nahlédneš-li na diskuze s plusy a mínusy na novinkách, zjistíš, že poměry se radikálně otočily. Většina lidí je normálních a nemůže fandit agresivitě a masakrování obyvatel, včetně dětí v cizích zemích, kterým zrůdné USA kroutí ruce.

   Smazat
  2. Máš pravdu, těch pár korouhviček co se klátí jako třtina ve větru je nic. Jsou u nás i takovíhle frajeři, kteří se to nebojí prezentovat otevřeně na internetu.

   http://ceskoslovenstivojaci.org/

   Smazat
  3. Ale ty korouhvičky jsou námi volení politici a jednají za nás a proti nám.

   Smazat
 6. Turecko, Saúdská Arábie a USA dělají všechno, aby intervenci Ruska zmařily. Turecko a S,.Arábie dodaly protivládním bojůvkám protitankové zbraně aby zpomalily postup syrské armády,, USA jim shodily asi 50 tun munice. Teroristé snažící se ozbrojenou silou svrhnout zákonnou vládu Sýrie tak jsou i nadále podporovány těmito státy. Prý to je koalice 60 států, do té snad tedy patříme i my. Zaorálek by to měl vysvětlit, namísto toho prohlašuje, že Asád musí bát součástí řešení, ale současně že nesmí zůstat ve funkci, což je evidentní protimluv.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zaorálek nic nevysvětlí, je to profašistický poskok.

   Smazat
 7. Já bych tak optimistický, jako je název článku, nebyl. Amík určitě vymyslí zase nějakou pras..nu, aby to vylepšil. Jak by bylo na světě krásně, kdyby se Amíci do všeho ne...li. A přitom nemám nic proti krásné zemi Americe a jejím obyvatelům.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Prorok Daniel v Bibli popisuje zpustošení Damašku v konečné části dnů, no ono se to daří Rusům chránit v Sýrii ale může být že šmejdi z USSA tam šuknou bombičku a bude vystaráno, podle Daniela má poté začít velké soužení národů a konec odpůrců Boha.

   Smazat
 8. Tento článek vypadá sice povzbudivě, ale prozatím to přisuzuji momentu překvapení a více jak 4 leté zpravodajské přípravě RF. Pořád tu jde o to, že Rusové nebojují proti pravidelné armádě a nějakému státnímu celku. Syrská armáda sice nakonec může území Sýrie nějak obnovit, ale stejně to bude horká půda a na věčné časy už. Irák, to bude to samé. Tam navíc ještě schopnosti Irácké armády mi připadají podstatně horší, než té Syrské. Celé to tažení je proti jednotlivcům, kteří momentálně drží pospolu (IS). Celá oblast je každopádně do budoucna odsouzena k nestabilitě. Podstatné změny v myšlení obyvatelstva budou trvat po celé generace. Demokracie tam fungovat nebude ani v té rané podobě, jak ji tu už ani neznáme. Jsou v tomto ohledu o nějaké to století zpět a mělo by se to respektovat, jinak se nebudeme zabývat ničím jiným, než válkami "tam".

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Arabové byli vždycky loupežníci, kteří někde někoho přepadli a okradli a pak se stáhli. Především jsou to kmenová uskupení, která bojují především mezi sebou. Něco jako pravidelnou armádu to neznají a než k tomu dojdou, tak už nebude proč a o co bojovat.

   Smazat
  2. Píšete blbosti. Např. Tunisko je docela príma země se slušnými lidmi a politickým systémem podobným většině evropských. Je to republika, lidé se k sobě i cizincům chovají vstřícně. Nemůžete takhle obecně a primitivně paušalizovat.

   Smazat
  3. Vy pisete blbosti, co ty teroristicke utoky. Islam je nejhnusnejsi nabozenska ideology s cilem zabit kazdeho, kdo ji nevyznava. Neprosla reformaci jako krestanstvi (stary a novy zakon). Nesledujete zpravy, co se tam deje, videa, vypovedi ocitych svedku, divek??? Vite vubec, ze v oslavovane Saud. Ar. zeny nesmi studovat, nemaji Id, ucet v bance, nesmi ridit auto atd...Jste opravdu ignorant.

   Smazat

 9. Fandím Rusku a prezidentu Putinovi.
  On jako šachista a majitel černého pásu je zvyklý používat mozek a s americkými primitivy si poradí,kdykoliv se mu zachce.Je to naše velká naděje.

  OdpovědětSmazat
 10. Pochopitelně, že tohle v ČT nezazní. Přitom je to zcela zřejmý poznatek o zcela falešné "válce" USA s terorismem, který si jejich vláda sama v podstatě vypěstovala.

  OdpovědětSmazat
 11. Já fandím Syřanům a jejich sekulární vládě. Nebude to nějaký extrémní broučínek, ale v arabském kulturním prostoru je to v současné době bepochyby nejhumánější, nejtolerantnější (k jiným konfesím, národům) a nejdemokratičtější režim. Jak jinak by tam ti sráči mohli povraždit tolik křesťanů, alávitů, bezvěrců, homosexuálů ..... Jsme gauneři, co to tam rozesrali. Ano! i MY!!!!!

  OdpovědětSmazat
 12. Mám velkou obavu, že SSA už použili tolik lží a podrazů, že se z toho nemohou dostat bez ztráty věrohodnosti, a tedy i částečně vlivu na podřízené státy. To nikdy nepřipustí=velký problém pro nás pro všechny.
  Rád bych byl optimista co věří v pravdu, ale podívejme se na vše realisticky. Kdo má peníze poroučí všem, i těm co realitu "tvoří". Je na nás, jak si poradit, nechceme-li pokračování válek a násilí na celém světě. Pokusíme se vytvořit scénář, který má dobrý konec pro všechny?

  OdpovědětSmazat
 13. Odpověď na otázku položenou v článku je nasnadě: amíci vůbec nechtějí likvidovat teroristy. Vždyť je sami vyzbrojují a jejich zájmem je udržet chaos, aby mohli někteří vysoce postavení činitelé dojit jejich státní rozpočet. Zároveň je jejich zájmem dlouhá léta vyrábět a dodávat zbraně do těchto nebohých zemí, jakou je třeba Sýrie. Putin jim udělal pěknou čáru přes rozpočet. Oni by to pochopitelně dokázali taky, i když to jsou válečníci na baterky, ale oni samozřejmě nechtějí. Pěkně je ti Rusové ztrapnili, další důkaz o tom, jak neudržitelnou politiku vedou. Jen ať to vidí lidi na celém světě, ale hlavně samotní Američané, co to mají za buližníky ve vládě, kongresu, CIA. Jen houšť. Naše média už ani neví kudy kam. Ale jednu jistotu máme: když nám něco hlásají, můžeme si to obrátit o 180 stupňů a jsme zhruba u pravdy. Zdravím, Pavla

  OdpovědětSmazat
 14. No tady je zase legrace. Člověk chce konkrétně vyjmenovat ty ruské údajné drtivé úspěchy za poslední 2 týdny, konkrétně vyjmenovat osvobozená města a území. Dostane se mu jen nadávek vzteklých tragédů a frustrátů a jako bonus smazání rudým cenzorským mozkem, Dvořákem :-D
  Lepší důkaz těch těch "úspěchů" a "drtivých vítěztví" si člověk ani nemůže přát.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tady máš jeden příklad, vygume. Přečti si to pozorně.
   http://english.farsnews.com/newstext.aspx?nn=13940715001328

   Smazat
  2. Něco pro tvoji útěchu 21,09, teroristé sestřelili Ruské letadlo.
   https://www.youtube.com/watch?v=xN76HA-oIqo

   Smazat
  3. Už jsem se lek', že je to pravda. :-o)

   Smazat
  4. 21:09 je typický lumpenkavárenský zasran, který přeje úspěchy ISIL. Asi ho tam odezeme a pohodíme v poušti, aby se dostal mezi svoje. Přibalíme Štětinu, Schwarzenberga, Vondru, Petru Procházkovou, Palatu, Pazderku, Kubaleho ... to bude ale posila pro ISIL, že?!

   Smazat
  5. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Smazat
  6. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Smazat
  7. Podle SOHR se milicím libanonského Hizballáhu podařilo obsadit jižní část města Kafr Nabúda. O život přitom zřejmě přišlo několik desítek povstalců. „Jsou to nejtvrdší boje na severu Hamá od začátku společných operací armády a Ruska,” sdělil ředitel SOHR Ramí Abdar Rahmán.

   Dobytím Kafr Nabúdy se vládní jednotky dostávají blíž ke klíčové dálnici, jež spojuje velká města na západě. „Je to strategické město,” řekl Abdar Rahmán. Vládní jednotky v provincii postupují i u vesnice Kafr Zita.
   Už v neděli armáda ovládla část města Taman´a v provincii Idlíb, kde v pondělí pokračují podle státní tiskové agentury SANA boje se vzbouřenci z uskupení Džaíš al-Fatah, jehož součástí je i Fronta an- Nusra napojená na Al Káidu. Potvrzena byla smrt jednoho z vůdců Džaíš al-Fatahu Abdula Hakíma Asada.

   Na jižním okraji provincie Idlíb dobyla armáda podle SANA vesnici Mastúma a zabila osmnáct vzbouřenců.

   Je to z ceskych medii,skutecnost tedy bude jeste o neco lepsi:) A tohle je den po pocatku utoku armady SAA... a kdyby se nedarilo,budme si jisti,ze by bylo o DEBAKLU Ruska vymezeno misto na kazde titulni strane u nas:) Takze tak:)

   Smazat
  8. 21:09 Vážím si vašeho úsílí dozvědět se, zda jsou slova o "úspěších" a "drtivých vítězstvích" oprávněná. Problém je, že oba pojmy porovnávají dva stavy. Aktuální stav známe, ale soudě podle vaší pochybnosti máte zřejmě o předchozím stavu lepší informace, než ostatní. Máte proto jedinečnou možnost nás přesvědčit o oprávněnosti vašich pochyb. Uveďte prosím seznam míst, která byla za posledních 13 měsíců osvobozena od IS díky náletům koalice v čele s USA. Z porovnání pak bude hned jasné, zda jde o "úspěchy" a "drtivá vítězství" nebo jako obvykle jen hloupě prudíte. Vy "mysliteli".

   Smazat
 15. Islámski stát ustupuje a putleristánski agresor postupuje ale mi poláci ho zastavíme jako v 1920 za pomoci Spojeních státu Americkích kdiž jsme bolševiki za pomoci prezidenta Teodora Rosevelta zahnali spátki do Mongolskích stepí na Sibiř,Falmer.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Konečně víme, milý polský baviči, proč sekáš jednu gramatickou chybu za druhou. Jeszcze blbost nie zginęła - a tys toho jasným příkladem, Falmírku, toaletní papírku.

   Smazat
  2. JA a tvoji chrabří dědečkové i s Panenkou Marií utrápily přes 100 000 ruských válečných zajatců v koncentrácích. PAk se nediv, že byla Katyně, milý vole. Zločiny se neodpouštějí. Nakonec jste stejně o ta ukradená východní území přišli, že ano!

   Smazat
  3. Leda že by jste se dostali do armádních velících struktur RF a jak je Vám pšonkům příznačné rozprodali celou armádu RF-ale myslím si,že Rusko s jedním židopšonkem už zkušenost má - jmenoval se Berja.

   Smazat
  4. to tady na netu máme strpět nějakého amerického agenta provokatéra z proradného národa, který se česky ani nestihnul naučit ?

   Smazat
  5. Berja byl z Gruzie!

   Smazat
  6. Poláci byli vždy tím nejproradnějším národem, ať se stydí každý, kdo se ohání rokem 1920: http://politikus.ru/articles/60443-zhizn-i-smert-krasnoarmeycev-na-ostrovah-polskogo-gulaga.html

   Smazat
  7. Hele, nepřeháněj. Poláci v roce 1920 nehnali rusy na Sibiř ani do Mongolských stepí. Jen ukradli část Ukrajiny a Běloruska, kterou si rusové (prakticky bez odporu, obyvatelé je vítali) vzali zpátky v roce 1939, aby to nedostal Áda.Čím to je, že poláci rusům vyčítají rok 1939, ale na rok 1920 tak nějak pozapoměli? Včetně již zmíněných 100 000 ruských zajatců, kteří zmizeli neznámo kam. A ptají se "proč Katyň, jak nám to ti rusové mohli udělat". No řekni sám, není to absurdné?

   Smazat
 16. vlast tě (21:25) potřebuje: "A Pepku, kdyby někdo povídal, že Obama je dobytek anebo, že tu válku nevyhrajeme, tak přijdeš a řekneš nám, kdo to povídal. Rozuměls? Teď zameč a vyskoč!"

  OdpovědětSmazat
 17. 9:34 už chápu, proč Hitler v minulosti nebo CIA v současnosti si zvolili právě Polsko pro svoje koncentráky, mají v tom mnohaletou tradici

  OdpovědětSmazat
 18. Cerstve novinky z Novinek pro pana Vyguma:
  Syrské vládní síly postupují na strategicky důležité planině Sahl al-Gháb na severozápadě země, kde zahájily ofenzívu nejdříve. SANA uvedla, že se podařilo zabít na třicet příslušníků Armády dobyvatelů (Džaíš al-Fatah) jejíž součástí je An-Nusra i Ahrar aš-Šáh, deset padlých jmenovala.

  Vojáci zajistili i strategickou výšinu v u Kunejtry poblíž hranic s Izraelem, kde také operovali bojovníci An-Nusry.

  OdpovědětSmazat
 19. "Čtrnáct dní úderů a všechno je jinak" - ono je něco jinak?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ano, Asad útočí, Rusové bombardují v synchornu s vládní armádou, Hisbulláh útočí, Írán vysílá pěší sbory a brzy je zapojí do pozemních operací, Irák uvažuje o vojenské podpoře syrské armády, Američané evakuují svoje džihádisty do Lybie, vláda USA piští vzteky a bezmocí, Turecko zuří, vyhrožuje a pak se lísá, přitom vraždí Kurdy. To vše (až na to Turecko a Kurdy) je "něco jinak".

   Smazat
 20. Kdo maze prispevky ? (jsem nazavisli,ale chci vedet vsechno,bez cenzury! ) ty je u nas v Nemecku uz Dost a jeste vic"!!!!!!

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.