Reklama

pondělí 12. října 2015

Daily Beast: Ruské „mega-rakety“ šokovaly celý svět!12.10. 2015        První zprávy
Až do nedávného ruského raketového útoku na pozice IS v Sýrii mohly jen USA a Velká Británie úspěšně použít v boji křídlaté střely, píše Daily Beast.Nyní, poznamenaly noviny, díky tomuto útoku Rusko vstoupilo do „privilegovaného klubu světových vojenských mocností".
„Mega-rakety" vypuštěné Kaspickou flotilou ruského námořnictva proti teroristické skupině Islámský stát, šokovaly svět.

Dokonce i pozorovatelé v blízkosti ruské armády, byli překvapeni tím, co viděli, tvrdí článek.
Jak dále vydání upozornilo, byl útok „velmi výrazný". V mnoha ohledech to bylo vyhlášení světu a USA zejména, že „kdysi zchátralé ruské námořnictvo je zpět v akci", a že „Putinovi raketčíci" patří mezi špičku na světě.

Křídlaté rakety vypuštěné Kaspickou flotilou, kterým přidělil Pentagon označení SS-N-30, mají očividně „mnohem větší" akční rádius, než jejich předchůdci, poukazuje článek. Kromě toho, píše Daily Beast, mohou tyto rakety zasáhnout pozemní cíle. Díky tomu všemu jsou v mnoha ohledech podobné americkým Tomahavkům, které využívá americká armáda ke zničení nepřátelské obrany před leteckými údery.

Deník připomíná, že v září 2014 na začátku Američany vedené „vzdušné války" v Sýrii, americké námořnictvo použilo rakety Tomahavk k útoku na nejvíce chráněné cíle IS.

Avšak jen málo zemí má ve svém arzenálu Tomahavky nebo podobné řízené střely, konstatoval Daily Beast. A pouze Spojené státy a Spojené království je úspěšně používají v boji.

„Nyní Rusko vstoupilo do tohoto privilegovaného klubu světových vojenských sil,"míní deník.

Nicméně, zvláště zarážející byl fakt, že Moskvě se podařilo vypustit řízenou střelu dlouhého doletu, jenž může být odpálena z lodí, které „jsou mnohem menší, než si kdo dokázal představit". V americkém námořnictvu jsou těmito raketami vyzbrojené velké torpédoborce, křižníky a ponorky. Jejich délka je obvykle přesahuje 500 stop (150 metrů) a mají výtlak alespoň 9000 tun.

Přičemž ruské lodě, které vypustily SS-N-30, měly délku 200 až 330 stop (70-100 metrů) s výtlakem ne více, než 1500 tun.

V závěru Daily Beast píše, že raketový útok Moskvy na pozice IS ukázal, že Ruskem postavené malé válečné lodě mohou uštědřit vážné údery objektům na velkou vzdálenost – tedy to, co byly schopny dělat pouze Spojené státy a jeho nejbližší spojenci.
První zprávy, Jiří Kouda

44 komentářů :

 1. To je moc dobrá zpráva

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tu je este lepsia... Amici uz pochopili, ze ich lietadlova lod v perszkom zalive je ako kacica, ktora sa prechadza pred polovnikom mieriacim na nu s brokovnicou.. :):):)

   http://cz.sputniknews.com/svet/20151011/1370334/usa-odvolaly-letadlovou-lod-perskeho.html

   Smazat
  2. Je to celé nějaké zmatené,

   byly použity rakety typu Kalibr 3M14, nejlepší s doletem až 5000km, 4x více jak BGM-109 Tomahawk, který lítá do 900km/hod, kdežto Ruská 3M14 je více jak 4x rachlejší,

   zdejší text však uvádí Ruské SS-N-30 což je spíše BULAVA ne křídlatá, ale balystycká střela až téměř 40tun těžká, dolet 10tis km

   mají v tom nějaký zmatek, zřejmě ani netuší jakou, že zbraň Rusové použili.

   Smazat
  3. Kalibr 3M14 v kódu nato je to SS-N-27 Sizzler, ale ta má zase 10 x menší dolet

   Smazat
 2. Co potřebují ukrýt?

  Ruské ministerstvo obrany vyšlo vstříc Turecku, které požádalo o odložení pozorovacího letu nad jeho územím v souvislosti se zahájením bezpečnostní operace, sdělil v pondělí novinářům oficiální mluvčí ruského ministerstva, generálmajor Igor Konašenkov.

  Více: http://cz.sputniknews.com/svet/20151012/1374103/turecko-rusko-let-zadost.html#ixzz3oMI9bkZg

  OdpovědětSmazat
 3. Letadla ruského vojenského letectva uskutečnila za 24 hodin 55 bojových letů ze základny Hmeimim a zasadilo údery po 53 objektech Islámského státu v Sýrii, sdělil oficiální mluvčí ruského ministerstva obrany, generálmajor Igor Konašenkov.

  Více: http://cz.sputniknews.com/svet/20151012/1374013/ruske-letectvo-syrie-udery-is.html#ixzz3oMIe3bx5

  OdpovědětSmazat
 4. !!! http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Prijdeme-o-vsechna-prava-nastane-bida-Svetoznamy-vedec-ktery-nemuze-mluvit-predestira-nasi-budoucnost-403085

  Světoznámý vědec Stephen Hawking odpovídal na dotazy čtenářů diskuzního webu reddit.com. Vyjádřil se i na adresu postupující automatizace práce a vývoji robotů. Podle něj za konec světa, jak ho známe, nebudou moci roboti, ale kapitalismus a lidská chamtivost.

  OdpovědětSmazat
 5. Fajn, ale říkám si, kdy konečně nastane doba, že si budu moct koupit nějaký kvalitní ruský výrobek. Rakety mi jsou fakt na nic.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. no, je otázka, co je kvalitní výrobek západu. Takové třeba v potravinách nedostáváme. My jen odpad

   Smazat
  2. Úplně by mi stačilo koupit si kvalitní český výrobek !

   Smazat
  3. Kup si triko s |Putinem, když už teda potřebuješ dávat najevo svoji příchylnost.

   Smazat
  4. Nebo si kup kamaz - vyhraješ Dakar v Jižní Americe :-D)))
   Ostatně Makarov 9 mm se nám bude v blízké budoucnosti hodit asi nejvíc.

   Smazat
  5. pro 16 03:
   Ta doba nastane tehdy, až se sem z politických důvodů budou smět sem vozit.Tak víš,že je nemají?

   Smazat
  6. Fakt, mám strach z toho bordelu v Rusku. Co když se nakonec ještě ukáže, že rakety mají dolet mnohem větší než 1500 km a že naprogramování těmi alkoholiky je tak ledabylé, že místo velitelského stanoviště ISIS zasáhnou třeba Pentagon??? A to nelze vyloučit, že některé rakety spadnou již po cestě technickou chybou a zasáhnou přátelské americké základny??? Vysvětli pak přátelům v US ten ruský bordel.

   Smazat
  7. 20:57

   Nikdy není třeba nic vysvětlovat. Vše bude prostě provokace CIA. Chápeš? False flag za účelem rozpoutání WW3 následného NWO :-D

   Smazat
  8. pro pablba 16:03. Kdyby Vas kluci lip platili, mohl jste si koupit treba YotaPhone 2. A jestli nevite co to je, pozadejte, at Vam prideli kutloch alespon se sklepnim okynkem. Mozna trochu prokouknete. Mozna.

   Smazat
  9. 12:41

   O ten tvůj Yota je takový zájem, že ho nekupují ani sami Rusové. Za 6 let se prodalo 3.5 milionu kusů, což prodá Apple nebo Samsung za 2 týdny :-D
   https://yotaphone.com/gb-en/about/
   Zkus něco lepšího. Třeba skvělé auta Lada nebo hodinky Raketa :-D

   Smazat
 6. A kolik kvalitních US výrobků si koupíš dnes v Evropě? Jestli onanuješ nad Iphonem nebo Mekem, tak asi nevíš, že minimálně jeho vnitřnosti se dělají v Asii v Honkongu, Malajsii a Indonesii. No a copak tu máš ještě tzv amerického? Auta? Hodně pomálu, protože jsou za ceny pro pracháče s vybavou, kteru můžeš srovnávat s Mercedesem v plné palbě. Takže pro lidi neprodejné. Jo a už ti Ameriko někdo řekl, že tvé USA dováží 68 % veškšrého zboží? Jsou prostě dovozní ekonomikou. Jsou prostě v hajzlu. A tu geneticky modifikovanou kukuřici a pšenici ať si žerou sami. Díky

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. USA splácí Číně svůj dluh kovovým šrotem a potravinovými komoditami (ty GMO je ale Čína vrací zpět). Ale jinak nejdůležitější vývozní komodita je pro USA jsou výrobky zbrojovek. To nevidíte, že i Česko rychle uvolňuje (výbuchy) svoje sklady pro nákupy nových zbraní a střeliva z USA ? :)

   Smazat
  2. Na tom může něco bejt.

   Smazat
  3. To je fakt, že nikoli, že by se Rusko přiblížilo USA, nýbrž USA se z někdejší pozice všetranné průmyslové velmoci přiblížily pozici Ruska, tj. široká nabídka jakýchkoli zbraní špičkových parametrů, ale ostatní zboží nic moc.
   Kdysi bylo možné za dolary pořídit téměř cokoli, krom výrobků vázaných na určitý specifický region, to také přispělo k roli dolaru jako světové (univerzální, rezervní) měny. Dnes žije dolar z tradice a jakmile se najde nová univerzální měna (měna univerzální vyspělé ekonomiky), tak ztratí dolar půdu pod nohama a ani spekulace finančního sektoru ho nezachrání před ztrátou role a významu.
   Mohou za to "elity" USA, je to jejich hanba a vizitka jejich upřednostňování krátko a střednědobého myšlení a zisků před dlouhodobými profity a nadčasovým myšlením. Zatím nejeví známky pochopení vážnosti situace a místo podpory rozumu, rozvoje vlastní reálné ekonomiky a společnosti financují chaos ve světě a debilní tro(t)ly..
   KR

   Smazat
  4. Je vidět jací sem chodí omezenci kteří nemají o ničem ahnung.

   Apple, Intel, Google, Facebook, Microsoft, IBM, Ford, Boeing, HawlettPackard, Nike, GeneralElectric, Oracle, Cisco, Accenture, CocaCola, McDonalds, Amazon, Gillette, Marlboro, Visa, AmericanExpress, Caterpillar, Disney, Pampers, Colgate, Adobe, Xerox, atd atd atd....

   Všechno americké světoznámé nadnárodní firmy, největší v oboru nabízející žádané výrobky a služby po celém světě. Že se vše nevyrábí v USA není důležité. Důležité je kde sídlí vývoj a vedení a kam plynou zisky.
   Rusko? Gazprom, Rosněft, Lukoil, Sberbank. Víc si nevybavuju.

   Smazat
  5. Re "Anonymní12. října 2015 16:24"
   To že tu je o tobě vůbec slyšet je díky americkým firmám. Jaký máš počítač, jaký procesor, jaký systém, jaký prohlížeč, jaký disk? Ale proč se omezovat jen na Ameriku. Vždyť západ je i Německo, Francie, Britanie, Itálie, Švédsko, Holandsko, Japonsko, J. Korea, Kanada, Austrálie... Všechny tyto země produkují naprostou většinu výrobků, se kterými se dnes a denně setkáváme. I kdyby z nich byla značná část zkomletovaná v Číně, tak je to jen a jen díky nízké ceně pracovní síly. Vývoj a zisky jdou samozřejmě na Západ. Opravdu nevím co užitečného se vyrábí v Rusku. Pokud by tu Rusko mělo nahradit Západ, co konkrétně bychom tu měli? Já vím, dřív se tu dal za nemalý peníz pořídit třeba Moskvič nebo Žigulík a to ještě po několikaletém čekání ale i tyto výrobky vycházely z Opla resp Fiatu.

   Smazat
  6. Tohle vámi popisované americko-čínsko-korejsko-vietnamsko-thaiwansko-indonézsko-singapourské zboží je jistě neruské. Čistě ruský je např. Kamaz. Ale to truhlík od PC neocení - nemá řidičák kategorie C, stejně neocení raketové motory - nepodniká v kosmonautice ... prostě se nám tu vnucují kategorie, které jsou s jinými nesouměřitelné. My Češi jsme uměli stavět elektrárny včetně atomových, teplárny, rafinerie, cukrovaru, uměli jsme stavět mosty, letiště a přehrady - dnes české firmy buď neexistují nebo nic takového neumějí. Prostě pokrok. Tak si ty frky od PC nech a raději přemýšlej, kam jsme se to vlastně dostali díky hlouposti lidí, jako jsi ty. Pavel P.

   Smazat
  7. 19:32

   Truhlík od PC nějaký Kamaz v ČR ani nikde jinde na cestách po Evropě na silnicích, polích, stavbách... v životě neviděl. Zato spousty Mercedesů, Volv, Scanií, DAFů, MANů, Iveco...
   Českých firem co toho mnoho umějí jsou spousty. Že ty žádné neznáš je jen známka tvojí ignorance a "vlastenectví".
   Neptej se kam MY jsme se dostali. Ptej se kam TY jsi se dostal. Co umíš, v čem vynikáš, čím jsi TY přispěl k věhlasu ČR.

   Smazat
  8. Holt musím pořídit Kamaz nebo raketu abych mohl ruské technologie patřičně ocenit. Ale zcela jistě nejdostupnější bude Kalašnikov.

   Smazat
  9. Schválně, když jseš tak chytrý: napiš aspoň jeden český podnik, který umí postavit na klíč elektrárnu či rafinerii. To jsou to jsou totiž investiční celky, které mají při kasírování největší zisk. Zkus to schválně a pak nepadej lidi, které neznáš. Nenapíšeš-li, pak jsi jen ubohý tlučhuba v pořádné křeči.

   Smazat
  10. 20:20

   http://archiv.ihned.cz/c1-61457050-rafinerie-i-nove-elektrarny-ceske-spolecnosti-ziskavaji-zakazky-v-iraku

   Posluž si. Jestli je ti to málo, nahážu ti sem 10 dalších odkazů.
   Nevíš nic jen pliveš na ČR a vzpomínaš na zlaté totalitní časy. A co je tobě vlastně do toho kolik má jaká soukromá firma zisk? Co ty z toho máš?
   Znovu píšu. Nepiš kam MY jsme se dostali nebo kam MY jsme to dopracovali a neurážej tím jiné. Piš jen o sobě.

   Smazat
  11. Tak jen namátkou: značky jako Suchoj, Mikojan-Gurevič, Tupolev, Iljušin, Jakovlev - vojenská i civilní letadla (dnes tedy už pod konsolidovanou firmou), Kamov - vývoj a výroba vrtulníků, Kamaz - nákladní auta, Lada - osobní auta, Rosatom - atomové elektrárny (staví po celém světě), Yota - mobily, Yandex - vyhledavač, internetová společnost, Kaspersky - softwarová společnost, antivir. A taky třeba vývoj a výroba vlastních lodí, ponorek, vesmírný program atd. To není tak špatné, ne?

   Smazat
  12. 20:41
   Musím se pousmát, když vidím jak argumentuje pomocí odkazu a přitom nevíte nic. Vzhledem k tomu, že jste tím chtěl dokázat něco o existujících českých firmách, tak jste zrovna tady úplně vedle. Ve vašem odkazu se dočteme jen o firmě PSG, která ano jakoby navazuje na původního Baťu. Jenže tady Vám ukážu majetkovou strukturu: www.psg.eu/majetkova-struktura.asp
   A nejenže zjistíte, že pozadí firmy není české, ale k vašemu nemalému proamerickému zděšení, se dozvíte, že pozadí je RUSKÉ!
   TAK POKRAČUJTE V DOKAZOVÁNÍ JAKO DOPOSUD, ALESPOŇ BUDE KOMU SE SMÁT

   Smazat
  13. Stačí když to od toho vlastníka koupíte a bude to české, směšný blbe. Když koupíte Apple tak taky bude český. Myslel jsem že chcete vědět co čeští inženýři umí a neumí.

   Je tu Metrostav který je schopen postavit cokoli, Vítkovice holding který je schopen zkonstruovat cokoli, nebo vaše neexistující firma která umí hovno stejně jako vy.

   Smazat
  14. Ten trubka 20:41 uvedl starý článek o tom, jak česká překupnická firma má slíbené zakázky v Iráku. Dostala samozřejmě hovno zakázku, protože ty rafinerie neumí, respektive, musela by je objednat jako subdodávku v cizině. Bože, to je ale diskutér a ještě k tomu vejtaha. TAk sem nasyp těch svých dalších 10 firem, co umějí všechno aa v Česku. Moc se nasměji. Asi to ale bude trpký smích nad zmařenou minulostí!

   Smazat
  15. Vždyď jsem ti to už jasně napsal, blbe. Metrostav nebo Eurovia postaví cokoli, Vítkovice holding nebo Škoda transportation zkonstruují cokoli a mají zakázky po celém světě.
   Nejen že jseš úplně blbej, ale ještě je tvým koníčkem plivat na vše české. Prostě vlastenec jak noha.

   http://regiobiz.cz/vitkovice-ziskaly-obri-zakazky-v-nove-kaledonii-i-u-saudu/

   http://www.novinky.cz/ekonomika/349248-vitkovice-dodaji-dily-pro-obri-brazilskou-vodni-elektrarnu.html

   http://byznys.lidovky.cz/ceske-strojirny-ziskaly-obri-zakazku-v-pakistanu-vystavi-vetrny-park-1mf-/firmy-trhy.aspx?c=A121012_152758_firmy-trhy_mev

   http://www.skoda.cz/cs/press-room/archiv-novinek/skodovka-ziskala-nejvetsi-ceskou-strojirenskou-zakazku-v-nemecku/

   Smazat
 7. Poslední události v Sýrii pořád ještě vzbuzuje jistou naději, že se USA a Rusko nerozejdou jako nepřátelé. Potom je možné, že mezi nimi v průběhu řešení Syrského problému vznikne přátelský partnerský vztah. K této dvojici by se potom mohly přidat další mocnosti, čímž by se vytvořily podmínky pro vznik globálního spojenectví. Globální centrální světovláda založená na demokratických principech by mohla nastolit trvalý mír na celém světě, a to prakticky stejným způsobem, kterým se podařilo nastolit trvalý mír v rámci všech států spojených v projektu EU.
  Jedna možná cesta vzniku celosvětové demokratické vlády je uvedená v článku:
  http://miloslav7.blogspot.cz/2015/01/otevreny-dopis-vsem-lidem-na-planete.html

  Vznik spojeného světa má už v plánu i OSN, viz článek:
  http://miloslav7.blogspot.cz/2015/10/cile-udrzitelneho-rozvoje-sdgs-fakta.html

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Váš názor na spolupráci USA a Ruska považuji za naivní a nerealizovatelný, protože Ameriky jsou dnes ve skutečnosti dvě: "Amerika se dělí na dvě samostatné entity. Osobně bych je nazval Holywood a Pindostán. Obě tyto entity jdou kupodivu proti sobě. Něco nám sděluje Holywood (strana míru) a Pindostán (strana války) zatím dělá pravý opak. Právě Nulandová je čelným představitelem Pindostánu (a třeba Obama je představitelem Holywoodu). Poslední příklad střetu Pindostíánu s Holywoodem byl před pár dny, kdy představitelé Pindostánu ve "state departmentu" nařídili Řecku a Bulharsku, aby tyto země zakázaly přelet ruských letadel do Sýrie, a Holywood následně světu sdělil, že by byl proti tomuto kroku a že tento krok Pindostán vůbec s Holywoodem nekonzultoval. Ne nadarmo Nulandová už před několika měsíci upozorňovala ruského ministra zahraničí Lavrova, že Ameriku neřídí ve skutečnosti Holywood, ale jenom Pindostán (Dick Cheney). Jak se v tom máme my ubozí ovčané ve vazalských státech vyznat ? Za koho máme bojovat ? Za Pindostán nebo za Holywood ?"

   Smazat
  2. Konkurenti sa nikdy nesnazia spolupracovat, ale odpisat jeden druheho.. Takze spolupraca nehrozi...

   Smazat
  3. Spolupráci USA a RF předpovězena Z.B. kniha Velká šachovnice.Jinak se problém Asie nedá vyřešit.Proto dnes peskuje Čína Rusko a Ameriku kvůli studenoválečnickým manýrům a žádá obě mocností ke spolupráci.Tato info asi unikla pozornosti A - 16:59 a nebo ještě nic nedostal z ústředí.

   Smazat
 8. Vtip z webu: USA označily za hrozbu č. 1 Islámský stát a jako hrozbu č.2 označily Rusko. Proto Rusko bombarduje a chce zničit Islámský stát, protože chce být jedničkou.

  OdpovědětSmazat
 9. Pane Dědku, to by bylo sice pěkné, kdyby svět směřoval k celosvětové demokratické vládě, nicméně nesmíme zapomínat na skutečnost, že v USA nyní vládnou neokonzervativci a korporátní fašisté, kteří si o sobě myslí, že jsou jedinými a nezpochybnitelnými vyvolenými vládci světa, a že ostatní země je musí byzvýhradně poslouchat. K tomu samozřejmě se váží tajné spolky chazarských miliardářů, jako je Bilderberg, Trilaterální komise, Rada pro mezinárodní vztahy, Římský club atd...,ovládané klany Rotschildů a Rockefellerů, jejichž jediným životním snem a cílem je ovládat všechno a všechny na planetě Zemi pod nastolením jejich totalitního NWO. Je moc dobře, že se Rusko i Čína odhodlaně postavily čelit této světovládné smrtící americké hegemonii, která vede všechny jejich vazalské státy do pekel.Zkorumpovaní, vydíraní, podplacení političtí představitelé různých zemí (v EU je to nyní až křiklavě do očí bijící skutečnost), tedy poslušně lokajsky plní zadání svých páníčků a jdou i proti vlastním národům a jejich občanům. Takoví političtí zkrachovanci a národní zaprodanci nejen, že jsou nejvyššími škůdci svých národních států, ale, (a v případě takové Merkelové, Hollandeho a Tuska), i ohromnými škůdci cizích států, kterým z pozice síly vnucují své pochybné a zhoubné politické názory a příkazy. A to je ZCELA NEPŘIJATELNÉ !!
  Nicméně, v této době zkrátka nedozrál ještě čas k tomu, aby mohla vzniknout jakákoliv celosvětová demokratická vláda, protože jakmile by se tam dostali nějací představitelé z USA, okamžitě by měli snahu podmanit si takovou vládu a svět k obrazu svému a k zajištění plnění svých zištných cílů.Tedy nikoliv pro dobro světa a národů OSN, ale jen a výhradně pro svůj osobní a mocenský prospěch. Takže snad v dalších, pozdějších generacích, by se o tom mohlo začít uvažovat.
  V současnosti je to rozhodně nereálné. Hezký den. M. K.

  OdpovědětSmazat
 10. http://cz.sputniknews.com/svet/20151012/1380101/pentagon-manevry-druzice.html

  OdpovědětSmazat
 11. Kridlate rakety maji Americani uz od dob studene valky. Rusko je zhruba 30 let pozadu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tyhle ruské křídlaté rakety z Kaspiku jsou z roku 1984! Tehdy, myslím, byla studená válka i v Rusku, ne?!

   Smazat
 12. Sen o demokraticke svetovlade je opravdu UTOPIE. Do jiste miry se o to vlastne uz USA snazi vsechny zednarske loze a politicke instituce a EU posloucha. Jenze to neni jaksi ono. Jako lidstvo jsme znacne agresivni, chamtivi, zavistivi, ctizadostivi s touhou vyniknout, ovladnout.toho druheho, atd. Tak jedine nejdrive zneskodnit v nas tyhle geny a pak mozna se to podari. Ale bude to asi nuda. Bohati se dobrovolne sveho bohatstvi stejne nevzdaji, politici svych funkci taky ne, ( ale daji se ve svobodnych dem. volbach vykopnout), a vedci, ve svych predimensovanych mozcich , s vyplody vetsinou nebezpecnych objevu by nas zahubili driv nez 3. svetova. Nebo se vam libi mit sex s roboty, do 10 let, jak to USA vedci predpovidaji???? Me ne. Ale proti gustu, zadny disputat.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.