Reklama

středa 14. října 2015

Ejhle! Hollande připustil možnost prodeje nových lodí Rusku

15. 10. 2015   První zprávy
Bylo by to směšné, pokud ne k pláči. Ale francouzský prezident to řekl během návštěvě vrtulníkových nosičů Mistral, které byly prodány Egyptu poté, co je Francie odmítla předat Rusku.Dodal, že v budoucnu může Paříž uzavřít s Ruskem nové smlouvy na dodávky lodí, uvedla agentura Associated Press.„Vztahy s Ruskem, které souhlasilo s ukončením smlouvy, se upravily. Myslím, že budeme spolupracovat i na nových lodí," řekl prezident.
Francouzský vůdce navštívil v Saint-Nazaire loděnice loďařské společnosti STX, která konstruovala Mistraly určené pro Rusko, ale pak prodala Egyptu. Nastoupil na jednu z lodí, nesoucí název Vladivostok, ale nyní jméno je vymazáno a přetřeno šedou barvou.

Jejich dodávky Rusku byly nejdříve Paříží přerušeny, a pak zrušeny s odkazem na situaci na Donbasu a připojení Krymu k Rusku.

Kdo tlačil na Francii kvůli Mistralům? NATO a Polsko!
La Tribune: Většina Francouzů by předala Rusku Mistraly

Postoj Hollandeho vyvolává hned několik otázek. Takže se nyní vztahy s Ruskem upravily. A jak? Rusko se již neangažuje v občanské válce na východní Ukrajině? To byl jeden z důvodů. Anebo snad Rusko opětovně darovalo Krym do ukrajinských rukou? Vzhledem k tomu, že se z dostupných informací k tomu Ruská federace nechystá, jaká je tedy změna? Nebyly to nakonec jen záminky, které měly Rusko zatlačit do kouta?

Kromě uštěpačných poznámek, které si můžeme odpustit, se díky Hollandemu podařilo přinejmenším zpochybnit Francii jako spolehlivého obchodního partnera. A z prezidenta Hollandeho se stala nedůvěryhodná postava ve vedení země galského kohouta.
První zprávy , Jiří Kouda

21 komentářů :

 1. Tomu nestastnemu Hollandovi s definitivni platnosti preskocilo kolecko v hlave.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pri čítaní článku mi zaskočilo v hrdle, preboha, tí západniari sú šalení

   Smazat
 2. Hollande není státník ani lídr EU - to jen předstírá! Ve skutečnosti je to podomový prodejce hrnců, lhář a vydírač!

  OdpovědětSmazat
 3. Je to důsledek toho, že SSA jsou globálními elitami postupně zbavovány moci a evropské loutky to vidí. Vidí, že součástí globální politiky se stalo Rusko. Proto se postupně budou zbavovat diktátu SSA.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nezbývá, než nám přát, aby si toho všimnul také Zaorálek. P.K.

   Smazat
 4. Vlastenec:


  Já cha cha cha - jááá cha cha cha !!!!!!!!!!!!!!!!!!

  No to je šašek ten Holand ..a ještě k tomu TRAPNÝ ŠAŠEK !!!!!!!!!!!!!!!!

  ..JEN NEPOUČITELNÝ BLBEC BY S NIMA JEŠTĚ OBCHODOVAL !!!!!!!!!

  ********

  PS: možná si od nich koupit Romadůr nebo šneky - ale nic dražšího !!!!!!!!

  OdpovědětSmazat
 5. Rusové je rádi koupí. Amerika je sice na ústupu, ale Čína je na vzestupu. Rus musí Evropě všechno odpustit, neboť ji potřebuje mít na své straně . P.K.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Z vašeho příspěvku čiší myšlenky implantované vám US ambasádou. Rusové uvažují jinak, ale to vy nejste s to pochopit. Dobrou noc, až budete odcházet, zhasněte a trochu vyvětrejte.

   Smazat
  2. objednávka vrtulníkových lodí bylo bohapusté ruské spíše politické gesto na podporu krachujících francouzských loděnic, gesto učiněné v době, kdy cena ropy stále stoupala, po jejím poklesu to Serďjukovi pěkně "spočítali"

   Smazat
  3. Anonymní14. října 2015 16:26
   Z vašeho příspěvku čiší myšlenky implantované vám US ambasádou. Rusové uvažují jinak, ale to vy nejste s to pochopit. Dobrou noc, až budete odcházet, zhasněte a trochu vyvětrejte.
   Anonymní14. října 2015 16:26
   Možná, jsem to napsal stroze, ale přál bych si spolupráci Ruska s Evropou. Brát z Ruska suroviny a posílat tam průmyslové výrobky, není špatná varianta. Německo, nehledě na sankce, to praktikuje. Francie na to najíždí a jde o to, abychom se my, Česko, příliš neopožďovali.
   K Vaší poznámce, že Rusové uvažují jinak. Rusko je dnes oproti Číně silné strategicky a vojensky, ale ekonomicky je asi desetkrát slabší. Pokud máte na hranicích ekonomickou velmoc, která si časem bude nárokovat odpovídající politické a vojenské postavení, musíte hledat spojence. Již dnes, Rusko nese nelibě, zájmy Číny ve Střední Asii a to ještě neexistuje Hedvábná stezka. Evropa je na tom, ve vztahu k Číně, podobně. P.K.

   Smazat
 6. Hollande ja jako nějaká huspenina amarounovité konzistence, ale s chybějícím "CML". Rusko s ním skončilo kvůli Mistralům a nikdy si je už u Francie neobjedná, protože: už mají kompletní dokumentaci k jejich výrobě, i na těch, co koupil Egypt velmi vydělají (Egypt si zbraňové systémy včetně vrtulníků kupuje od Ruska), pro Rusko je to provozně drahý zmetek, který nemůže ani do studené vody, ta teplá je asi jenom kolem Krymu (a ten už asi za pomoci vrtulníkových lodí obsazovat nemusejí).atd.

  OdpovědětSmazat
 7. Ak sa Hollande hrá na diplomata, mal by mlčať. Takto sa ešte viac zhodil.

  OdpovědětSmazat
 8. Být Rusákem, tak bych Holanďanovi odpověděl na jeho nabídku jediné: Na.sat!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ubohé Hollandeho podlézání a vnucování se do ztracené přízně. Pozdě.

   Smazat
 9. Nevím proč mi tento "politik" připadá jako bezpohlavní oslizlý tvor. Trapník v čele země, kterou mám ráda, zlatý Sarkozy, to byla sice poněkud hyperaktivní osůbka, ale dokázal Angelu poměrně dost usazovat kam patří. Francouzi si volbou tohohle individua jen poškodili renomé a co se nyní předvádí ohledně lodí mistral nemá obdoby. Sims.

  OdpovědětSmazat
 10. Prosadil protiruské sankce i za cenu ztráty prestiže Francie jako spolehlivého obchodního partnera a po druhé se asi Rusko už nenechá spálit . jak je vidět, je to jen otázka kapacit nějakou takovou loď postavit, nikoliv schopnost. Připomeňme, že Hollande si osobuje právo rozhodovat namísto syrských voličů kdo bude jejich prezidentem a že je také prosazovatelem sankcí proti těm, kteří nechtějí přijmout diktát velkých evropských států nad menšími, jako jsou kvóty uprchlíků. Takže historie jeho vládnutí, s připočtením narůstajících vnitřních problémů Francie bude dosti smutná.

  OdpovědětSmazat
 11. Tento šašek Holland i s Makrelou se pasovali do role lídrů Evropy . Kam nás zavedli je bez komentáře . Komu ještě zbylo trochu rozumu tak to vidí sám .

  OdpovědětSmazat
 12. Mistraly su pre zapad nepouzitelne lebo maju rusky ,,hardvare a softvare´´zjednodusene.Cize Francuzi by ich vlastne museli zosrotovat.Lepsie je ich predat Egyptu a ten ich preda Rusom.A je aj vlk syty, aj baran cely a amik utrel hubu.

  OdpovědětSmazat
 13. hypoteticky.....Rusi si objednaju lod od Francuzov. Francuzi dovezu lod do ruskeho pristavu....vycvicia posadku, prevedu lod na Rusko. A az teraz rusko zaplati....tak by to mozno slo...a vlastne kecam...boli by sprosti ak by od francuzov kupili cosi vojenske...Bude to navzdy ako vykricnik, ze o takychto dodavatelov nestoja....

  OdpovědětSmazat
 14. Pane doktore Ivane Davide, nebylo by dobré Hollandovi zaslat návrh na psychiatrickou léčbu? Zcela určitě uznáte, že je na ni zralý.Já nejsem psychiatr, ale myslím, že určitý stupeň idiotismu určitě vykazuje. A tohle nás má vést ke skvělým zítřkům. To se mi snad jen zdá.
  Pepan

  OdpovědětSmazat
 15. To už klidně mohl říci, jsme sice svině, ale rádi vám prodáme ještě další naše lodě. Ubohost evropských lídrů nezná mezí.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.