Reklama

pondělí 5. října 2015

Evropští socialisté proti Ficovi

Stanislav Kliment
5.10.2015      Vaše věc
Evropští socialisté chtějí zabránit slovenské žalobě na Europskou komisi v souvislosti s přijetím kvót povinného přijímání migrantů. Zejména o tom budou v pondělí jednat představitelé Strany evropských socialistů (PES) s předsedou Směru a slovenským premiérem Robertem Ficem. 

Podle zákulisních informací takovouto podmínku Fico odmítne. Má být také vznesen požadavek, aby se Robert Fico veřejně distancoval od projevů nenávisti vůči muslimům a prý také Romům a aby dodržoval sociálně-demokratické hodnoty a principy. Fico prý má však k dispozici monitoring svých výroků, který vznášená obvinění vyvrací. Jako o neseriozním obviňování, založeném na neexistujícím výroku, mluví také slovenská europoslankyně Monika Flašíková ­Beňová. Není bez zajímavosti, že do protislovenské kampaně se zapojil také bývalé šéf socialistické frakce v Evropském parlamentu Hannes Swoboda z Rakouska. Ten proslul tím, že na Nobelovu cenu míru jménem evropských socialistů navrhl teroristu, válečného zločince a mafiána, kosovského premiéra Hashima Thaçiho. Evropští socialisté zřejmě soustředí pozornost na snahu zabránit žalobě. Vede to k pohledu, že pozice slovenské vlády bude silnější, než je obecná představa. Směr už jednou pozastavené členství v PES měl, když Fico sestavil koaliční vládu s HZDS a SNS.

29 komentářů :

 1. popravde sa na ich výroky na Slovensku kašle, pociťuje sa to ako diktát v podobe mníchovskej dohody, nakoniec - kto o ich výroky stojí, vie sa len, že Rakúsko má problém s imigrantami, a tak sa ich snaží už v predstihu rozdeliť, a tak z počtu na čas dodaných urobiť počet na furt - presunieme problém inam, a aj náklady s tým spojené "zmažeme" - po vzoru - buďte ticho, niečo vám dáme ....

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nic to nemeni na skutocnosti, ze moj hlas v dalsich volbach dostane KOTLEBA. Fica som nevolil, ani nebudem ale rovnako ani nikoho z tych dinosaurov, co tam sedia 25 rokov a okrem zapredania a rozkradnutie republiky neurobili vôbec nic. Je cas na radikalne a rychle riesenie vsetkych problemov, vcetne ukoncenia clenstva v EU. O com je EU, nam jasne ukazali. Je to fasisticka diktatura nevolených jedincov smerujuca ku kompletnej devastacii Euopy. Poprípade k vojne v celej Europe, aby jej strojcovia v SSA konecne zarobili a vyhli sa bankrotu. Tieto problemy moze vyriesit jedine KOTLEBOVA strana, aj ked to nieje to, co by som chcel volit, ale akosi nemam na vyber.

   Smazat
 2. O pana Fica obavy nemám . Ten nezklame a v Bruselu se neohne . Ten není jako náš ozubený Bohuš bez páteře . Tento zrádce Čechů zřejmě i při telefonování s Bruselem se nachází v poloze v předklonu . Asi proto , že mu chybí ta páteř !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. ...ono ja o pana Fica obavy mam...
   na Slovensku sa zvolebnieva a Fico uz v minulosti dokazal, ze aj tak otoci o 180 stupnov to, co pred tym hovoril.

   je pravda, ze Ficovi nezostava vela casu na rozhodnutia, jedine ak by socialisticky "partneri" v EU parlamente zhovievavo pockali este par mesiacov.

   v kazdom pripade, cenne na nom aspon je to, ze sa verejne postavil proti sankciam na Rusko a ze celkovo sa naucil aspon nieco povedat na pode, ako je degenerovany EU parlament

   Smazat
  2. No uvidíme, ci tiez nevymeni osud SLovenska za clenstvo v zidobolsevickom ansambli

   Smazat
 3. "Zejména o tom budou v pondělí jednat představitelé Strany evropských socialistů (PES) s předsedou Směru a slovenským prezidentem Robertem Ficem."

  Fico není slovenský prezident!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Děkujeme za upozornění. Opravili jsme na našich stránkách a autorovi jsme poslali upozornění.

   Smazat
 4. Neoliberální "socialisté" všech zemí, kteří podporujete imperiální války, fašismus, jste jedna ruka s oligarchy, vítáte bohatší migranty, kteří připomínají invazní armádu (jsou to samí muži - rodiny nechávají ve válečné zóně a pár žen mezi sebou využívají jako nucené prostitutky, chovají se arogantně a násilně v domě svých hostitelů) a na miliony mnohem větších chudáků ponechaných v jejich domovských válečných zemích zničených armádami "svobody a demokracie" zapomínáte - polibte si laskavě ****! Fico je od vás lepší pouze v tom, že nezrazuje své voliče. Na rozdíl od zdejší usmívavé ozubené pleše, které se nedá věřit ani ten nacvičený divadelní škleb.

  OdpovědětSmazat
 5. Je podivné, jakými tématy se zaměstnávají evropští "socialisté". Stávají se solidním pilířem pseudohumanismu.

  OdpovědětSmazat
 6. Zeman presidentem a Fico premiérem by mohlo zachránit Československo od národní sebevraždy jakou se nám 'vyspělá' Evropa snaží naordinovat - kdyby nějaké Československo ted existovalo

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Když se podíváte na různé diskuse na Slovenských zpravodajských serverech, tak tam Slováci velmi často vyjadřují názor, že rozdělení Československa byla obrovská chyba a že by si přáli opět společný stát s námi, kde by byl premiérem Fico a prezidentem Zeman.

   Smazat
  2. Chyba to byla, nainstalovaná západem jako součást pasti na východní slovanskou Evropu. Po 1989 se humanitárním bombardováním rozdělila Jugoslávie, tady se to obešlo bez obětí s tím, že je to vůle lidu a že Slováci jsou věčně nespokojeni s nadvládou Prahy. Suma sumárum to bylo dokonalé oslabení nejen zůčastněných slovanských národů, ale i Ruska, toho především. tehdy se ale nalítlo západu - pokolikáté už - a věřilo se ve sny národních států. Západ nám během 25 let demonkracie díky Bohu otevřel oči dokonale. Za daných okolností by tandem Zeman presidentem a Fico premiérem bylo to nejlepší co bychom si mohli pro jednotný stát přát. A hranice by byly dávno zavřené a dobře střežené.

   Smazat
  3. Kromě ambiciozního tradičně bigotního protiruského Polska se "civilizovaní" západní kolonizátoři snažili (bohužel úspěšně) využít v nových koloniích princip rozděl (světovou socialistickou soustavu, SSSR, Jugoslávi - a poštvi proti sobě, Československo - a panuj!

   Smazat
  4. Anonymní5. října 2015 10:49
   Tento pohled je častý, Západ nás podvedl a oklamal. Co jsme, nesvéprávní dementi?
   Podle mého názoru, se věci mají jinak. Hybatelem politiky, je silný kapitál, který usiluje o nadvládu, nad všemi zdroji. Přitom mu je lhostejné, zda ruinuje Západ, nebo Východ. Ale Západ už má podmaněný, Východ ještě ne, tak napadá Východ. Jaká je svoboda na Západě, můžeme vidět i z názorových veletočů loutek kapitálu, Hollanda a Merkelové.
   Takže podle mého názoru, nebyli jsme podvedeni, ale neustáli jsme tlak silného kapitálu, který si koupil naše politiky. P.K.

   Smazat
  5. 11,18 no já nevím. Tak nějak si vzpomínám na projev ztělesněné pravdy a lásky o tom, že kapitalismus v žádném případě ne, již nikdy do žádných vojenských spolků, nebude žádná nezaměstnanost, budou lepší sociální jistoty... Žeby to nebyl podvod?

   Smazat
  6. Jasně, že 89 rok byl jeden velký podvod. Je ostudné, že lidé otevírají oči teprve až nyní, ale bohužel se u nás stále nachází dost naivních lidí, kteří ještě pořád nic nepochopili.

   Smazat
  7. No jasně vy chytráci, v době kdy všude lítali špunty od šampaňskýho a oslavovali "státní suverenitu" různé prdele počtem obyvat jako Praha (Estonsko, Litva, Slovinsko, aspol.) a postupně se chtělo osamostatnit i takové Skotsko Katalánsko , v podtatě se rozpadla celá Evropa v euforii raných 90-sátek tak tady bude někdo vykládat že Slovensko se nechtělo osamostatnit. To mě podrž, jste klub nostalgiků, no co už...

   Smazat
  8. Anonymní5. října 2015 11:24
   Pokud bychom vzali měsíc staré projevy, kteréhokoliv politika, asi by to byl podvod na podvod.
   Pouze se ohrazuji proti teoriím, že zlý západ oklamal hodné Slovany. Hlavně proto, že by to nebyla dobrá vizitka soudnosti, hodných Slovanů.
   Vidím tuto záležitost, z hlediska tažení 1%, za světovými zdroji. Naši zkorumpovaní politici, se přiřadili k západním politikům, kteří byli zkorumpováni, již mnohem dříve. Pravda a láska, v tomto směru nijak mimořádně nevyčnívá, pouze byl mezi prvními našimi a občané tak byli více šokováni. P.K.

   Smazat
 7. Mezi "otci zakladateli" EU byli fašisté http://www.reformy.cz/zpravy/nacisticke-koreny-bruselske-eu/

  a Evropští socialisté jsou s nimi v jednom kýblu, spolu s námi, občany ČR. Co od EU očekávat jiného.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Hlavně to byli ocelářští a uhelní magnáti (takoví západoevropští Bakalové). Kapitalismus je systém ve prospěch nejsilnějšího kapitálu, ten si v něm kupuje politiky, formuje na svůj obraz zákony a politiku )vnitřní i zahraniční). Kapitalismus není a nikdy nebyl systémem proletariátu ve prospěch proletariátu - proletariát si v systému kapitalistů vždycky musel všecko na vládnoucích kapitalistech vydobít potoky potu, krve a životy svých vůdců. Vždycky když polevil postupně o vše čeho dosáhl přišel. A tak je tomu i nyní. Usnout na vavřínech se nevyplácí.

   Smazat
 8. Evropští socialisté prosazují multi-kulti společnost v E a s otevřenou náručí vítají jak kvóty, tak samotné migranty. Tím v zásadfě proklamují svou tolerantnost a otevřenost vůči jinakosti a různorodé - nehomogenní společnosti. Nakonec proč ne, na názor má každý právo!!

  Něco mi na tom ale nesedí. Nekonzistentnost názorů E socialistů je již příslovečná (viz náš plešozubí Bohuš). Navíc je postihla i názorová a osobnostní schizofrenie, když tím samým hlasem vzápětí upírají jinakost názoru a postoje jednomu z členských států EU. Zdá se, že si neví rady sami se sebou. Zřejmě nemají pzitivně orientované cíle a neví, čeho by chtěli svou politikou dosáhnout. V houfu hlupáků je vždy lépe, než solitérnímu mudrcovi. Tak se mohou chovat je skutečné osobnosti, kterými však oni nejsou. Proto se v kritice a postojích spojují s politickým protivníkem a vymezují vůči Ficovi a SR.

  Ať žije celosvětové pokrytectví, jako norma chování!!
  A´t se ti chytráci potom nediví celosvětovému vzestupu popularity Putina. Jeho projevy působí jako poryv čerstvého vzduchu ve vydýchané a smradlavé kopce. Uvádí věci na pravou míru, aniž by se dopouštěl politického nálepkování, klišé a dalších faulů, které jsou tak obvyklé v projevech Černého muže z Bílé chýše, Camerona, Hollanda, Porošenka a spousty dalších. Kéž-by se ke kormidlu svétové politiky dostali i další lidé jeho ražení. Bohužel si nemůžeme být jisti, zda i on (jak už to tu jeden přispěvatel naznačil pod jiným textem) není loutkou, kterou vodí zákulisní hráči s vlastním scénářem o kterém se můžeme jen dohadovat.

  Zatím mu věřím a držím palce, ať má ve svém úsilý zdar.

  Mír s námi.
  Ferro

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Putin je slovanský žrec a vlastenec, ale i globalizátor jenže jeho vize globalizace je multipolární a založená na !dobrovolné! spolupráci všech. Nejde mu o to, udělat ze světa žebráka.

   Smazat
  2. Souhlasím, jenom slepí to nevidí a zločinci vidět nechtějí.

   Smazat
 9. Proč chtějí v "demokratickém společenství" někomu bránit, aby ověřil, zda je ten diktát přijímat nezvané (pozvané jedním politikem bez předešlé porady o strategii s ostatními členy EU) legitimní či nikoliv?
  Přece je "jisté", že to, co jeden německý politik způsobil, je "lege artis"? Nebo snad ne? Že by se obávali, že veškerá pravda vyhřezne?

  OdpovědětSmazat
 10. TOTO UZ NENI DEMORACIA PANI.Toto uz je totalita a este nieco horsie.Priklad ako slovensko nechce ale musi aj ked hovori nie.FICO bude mat na slovensku Majdan na cele s K.....m Matovicom Sulikom Lispicom a Hlinom.Uz sa len na to caka aky postoj bude mat Fico k okupacii Slovenska moslimami.

  OdpovědětSmazat
 11. Fico ví co dělá, musí připravit Slovensko na lavinu běženců ze sousední Ukrajiny (kde právě vrcholí default a důsledky budou velmi rychlé), proč se k tomu ještě starat o nějaké Kosovany, Albánce, Afghanistánce, Pakistánce, Bangladéšany, Eritrejce a v neposlední řadě třeba i o Syrijce.

  OdpovědětSmazat
 12. Většina evropských socialistických stran již ztratila právo na tento název.Jejich současná vnitřní i zahraniční politika se se liší buď jen velmi málo nebo se neliší vůbec ( Francie - Hollande ) od pravicových stran.
  Pokud někdo vybočí z řady jako nyní Fico na Slovensku a chce se skutečně chovat jako socialista , je okamžitě skandalizován ,je mu spíláno a vyhrožováno.Spolek, který se nazývá Strana evropských socialistů si velmi usilovně kope vlastní hrob. Tomu odpovídají i poslední tristní volební výsledky v řadě zemí.Je proto logické,že se velká část evropských voličů od těchto stran odvrací a dává přednost jiným často bohužel problematickým stranám a hnutí.Je nutné aby se do vedení socialistických evropských stran dostali noví ,nezkorumpovaní lidé , kteří se pokusí získat zpět ztracenou důvěru .

  OdpovědětSmazat
 13. Teď teprve v praxi vidíme, jaká obrovská chyba bylo rozdělení Československa. A taky už víme, kdo to především chtěl a kdo s kým tehdy manipuloval. S národy 10 a 5 mil. obyvatel se lépe manipuluje než se státem s 15 mil. obyvatel. Smekám před slovenským premiérem, ten náš by měl být souzen za vlastizradu. Měly by se vypsat nové volby, protože tato současná vláda už důvěru českých lidí nemá.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Máte naprostou pravdu .Pouze s těma volbama mám pochybnosti . Jak myslíte že by dopadly ? V Česku je stále dost idiotů , kteří budou zase volit Kalouska a Sobotku . Jezuita Bělobrádek taky není bez šancí . Problém je v tom ,že Češi jsou totálně rozděleni a dají se dohromady zase jenom tehdy až nám všem půjde doslova o kejhák . Jenom jestli potom už nebude pozdě !

   Smazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.