Reklama

sobota 17. října 2015

Exkluzivně: Anheuser-Busch InBev přinese do procesu výroby nejen plzeňského piva geneticky modifikované suroviny, jakmile dojde k podpisu smlouvy TTIP mezi EU a USA!

- VK -
17.10.2005  AENews
 

Exkluzivně: Anheuser-Busch InBev přinese do procesu výroby nejen plzeňského piva geneticky modifikované suroviny, jakmile dojde k podpisu smlouvy TTIP mezi EU a USA!

Redakce AE News obdržela včera večer exkluzivní informace ze zákulisí plzeňského Prazdroje, které osvětlují celý proces a důvod převzetí koncernu SABMiller, který byl mj. i vlastníkem Prazdroje, ze strany americké a světové pivovarnické jedničky Anheuser-Busch InBev [1]. Transakce v přepočtu za přibližně 2.5 bilionu korun je investicí, na které se nepodílí Anheuser-Busch tak úplně sám. Jde totiž podle zákulisních informací o tzv. joint-venture investment, ve kterém sice Anheuser-Busch figuruje jako oficiální investor, ovšem finance na celou transakci pomáhá, jako tichý společník, spolufinancovat známá americká biotechnologická společnost Monsanto, která je největším dodavatelem geneticky modifikovaných obilnin na světě, především ječmene a rýže pro výrobce piv v USA a v Kanadě. Pokud je to pravda, je to signál, že podpis smlouvy TTIP je na spadnutí!

Informace nám byla poskytnuta pod podmínkou anonymity, takže jsme požádali pro ověření americkou společnost Anheuser-Busch InBev o oficiální stanovisko a vyjádření, zda-li společnost plánuje výhledově ve svých právě získaných evropských pivovarech používat geneticky modifikované suroviny pro výrobu piva stejně, jako je už více než 20 let používá v USA a v Kanadě a zda-li je biotechnologická společnost Monsanto opravdu tichým společníkem v celé finanční transakci. Na vyjádření čekáme, protože jde o zásadní informaci, která může mít dopad na celý pivovarnický sektor v ČR.V této chvíli jsou geneticky modifikované plodiny, potraviny a krmivo povoleny v USA a v Kanadě, kde jsou běžně používány pro výrobu např. amerických a kanadských piv. Na území Evropské Unie jsou GMO potraviny a krmiva živočišného původu zakázány, je však povoleno použití GMO plodin, které jsou ale přísně regulovány a podléhají velmi složitým schvalovacím procesům evropských orgánů. To ovšem mění smlouva Transatlantického partnerství (TTIP), což je plán na vytvoření zóny volného obchodu. Smlouva je vyjednávána tajně, stejně jako její pacifická obdoba TPP, která již byla před několika dny podepsána a přitom ještě další 4 roky má zůstat v tajnosti. Jenže server Wikileaks text finální smlouvy TPP získal už před několika dny [2][3].
 

Tajné obchodní smlouvy, GMO a NWO ruku v ruce

TPP nastiňuje omezení občanských práv ve věci přístupu ke zdravotní péči, ve věci práva na ochranu soukromí, omezení práva na přístup k informacím a především omezení svobody projevu. V dokumentu se uvádí, že svoboda projevu nesmí porušit zájmy držitele práv vyplývající z titulu ochrany autorských, patentových, intelektuálních a licenčních práv. V překladu do lidské řeči to znamená, že když lék nebo potravina X způsobuje rakovinu a tento produkt je licencován, patentován, registrován nebo jinak intelektuálně chráněn, nesmí osoba, která informací o negativním účinku disponuje, o této informaci mluvit, a to ani před soudem! Smlouva TPP je totiž nadřazena zákonům jednotlivých členských zemí.

Evropská unie v rámci vyjednávání o TTIP přistoupila před několika týdny, podle zatím neověřených informací, na kompromis se zástupci USA ohledně geneticky modifikovaných potravin a jejich dovozu do EU, kdy Brusel ponechá povolení nebo zakázání dovozu čistě na jednotlivých členských zemích a schvalovací proces tak již nebude na orgánech EU. Obrovská transakce Anheuseru-Busch tak zřejmě čekala na tento kompromis a firma si je celkem jistá, že její lobbisté v jednotlivých zemích GMO potraviny a především plodiny pro pivovarnický sektor prosadí.
Nejvíce lobují za podpis TTIP zemědělské a potravinářské firmy, viz. v Česku pan Babiš…

Je už nade vše jasné, proč jsou smlouvy jako TPP a TTIP utajovány a proč ještě 4 roky poté, co vstoupí smlouvy v platnost, se musí texty smluv utajovat. Je to logické. Protože když se 4 roky budou prodávat americké GMO potraviny na trhu a nikdo na ně neumře, ani se neosype kopřivkou, lidé si zvyknou a proti GMO klesne po 4 letech odpor. Geneticky modifikované plodiny mají na svědomí v rámci koncepce NWO různé civilizační choroby, masivní nárůst hyperaktivity dětí, syndromu AHD/ADD, Aspergerova syndromu, mentálních poruch, glykemické poruchy, diabetes, Alzheimerovy choroby (která v USA láme světové rekordy) a v neposlední řadě různých typů rakoviny, zejména tumorů.
 

GMO: Zmutované rostliny, které zabíjí škůdce rychle, lidi pomalu

Geneticky modifikované potraviny fungují na principu biotechnologické manipulace s genetickými řetězci rostlin, kdy do struktur rostlinných buněk jsou implantovány řetězce pesticidů a herbicidů, takže rostlina sama zabíjí jednak škůdce, housenky, mšice, ale také okolní plevel, protože do půdy okolo sebe vypouští rostlina herbicidy. Výnosy z takových plodin jsou potom doslova zázračné, dosahují až 100% výnosů z osetých ploch. U běžných plodin bez GMO je výnos silně volatilní, když jsou dlouhá období dešťů nebo sucha, výnosy klesají o desítky procent, protože rostliny jsou kvůli počasí oslabené a škůdci napadají rostliny v závislosti podle počasí, plevel roste rychleji atd.

Zákeřnost GMO rostlin spočívá v tom, že řetězce pesticidů a herbicidů z rostlin zůstávají v potravinovém řetězci trvale, doma je sníte spolu s chlebem vyrobeným z GMO pšenice, doma je vypijete s pivem vyrobeným z GMO sladu a chmele. Část pesticidů z potravin se postupně ukládá v těle a přenáší se na potomky. Monsanto zdůrazňuje, že množství pesticidů, které se dostane do potravin, je zanedbatelné. V dlouhodobém horizontu je ale jasné, že toto nemůže dobře skončit. Obrovská penetrace diabetu a Alzheimerovy choroby v USA není náhodná a je dávána do souvislosti s nadměrnými objemy pesticidů a herbicidů v americkém zemědělství. Implantování těchto látek do rostlin je ale úplně nové riziko, které se přenáší do genetické mapy rostlin.

 

Ruská federace plošně zakázala GMO plodiny. Zde ukázka vlivu GMO obilí na pokusnou laboratorní krysu, u které se rozvinuly tumory…

Cena je klíčová. Levnější potraviny, neochota lidí platit za maso v párku, slevové akce a fronty na zlevněné čokolády z Polska, které mají s čokoládou společný jen nápis na obalu. GMO cukrová řepa, kukuřice, rýže, veškeré obilí, hořčice, rajčata a z nich vyrobené americké kečupy Heinz, dětské jablečné přesnídávky z GMO jablek, kompoty. Vyšší výnosy z plodin a z oseté plochy pomáhají snižovat cenu koncového zboží. Ale ta nízká cena je vykoupena zdravím člověka a jeho dětí. Obrovské vymírání včelstev v USA v 90. letech bylo dáváno do přímé souvislosti s GMO, kdy včely opylují rostliny a přinesou si v nektaru pesticidy až do úlu, které celé včelstvo zahubí. Monsanto tento vedlejší efekt vyřešilo genetickým odstraněním květenství rostliny, kdy rostlina, která kvete, se nedokáže rozmnožovat, netvoří pyl a včely se tak nemohou nakazit pesticidy obsaženými v pylu.
 

Zmrzačené rostliny, které se neumějí rozmnožovat

Toto opatření má zajímavý vedlejší důsledek, kdy GMO rostliny se v důsledku tohoto opatření nedokáží rozmnožovat, semena obilnin nevzklíčí, takže zemědělec musí každý rok nakupovat u Monsanta nová osiva, tzv. 1. generaci, protože druhá generace (osivo z vyrostlého obilí) nevzklíčí, rozmnožování je u GMO rostlin geneticky „vypnuto“.

Čtyřleté utajovací období bude jistě využito i k intenzivnímu lobbingu za plošné povolení GMO v rámci celé vyspěle civilizace, protože GMO rostliny zaručí dostatek potravin pro neustále rostoucí populaci na planetě zemi. Bez GMO by dnes nebylo možné pěstovat obilí v takových oblastech, jako je Indie s obrovskou vzdušnou vlhkostí, kde obilniny bez GMO chytají plíseň a hnijí, nebo v extrémně suchých oblastech v Číně. Koncepce GMO potravin je tak součástí realizace NWO na přežití populace planety i za předpokladu, že její počet bude stále stoupat. A v rámci tzv. Globálního chudnutí bude potřeba poskytnout pracovní síle chléb a také hry. GMO potraviny jsou tak poznávacím znamením NWO v každé společnosti.
 

Jak je vidět, je zcela zbytečné se ptát, jestli Američané přinesou do výroby plzeňského piva rýži, protože o to vůbec nejde. Celá mamutí transakce je o legalizaci GMO v Evropě, protože Anheuser-Busch je natolik silný hráč, že bude mít sílu toto skrze lobbistické cesty prosadit v tajných vyjednáváních s jednotlivými vládami v EU. Stejně jako Lisabonská smlouva, tak i smlouva TTIP přenese část národní suverenity na nadnárodní úroveň, kdy nebude v určité chvíli možné GMO zakázat, protože zkrátka nebude jiné cesty. Příliš mnoho hladových lidí v EU, příliš mnoho uprchlíků, příliš nízké mzdy v jednotlivých zemích (s výjimkou Německa), aby si lidé mohli nakoupit kvalitní a drahé bio-potraviny, to všechno povede postupně k povolení GMO v EU.


[VIDEO] Dokumentární film o společnosti Monsanto

Součástí TTIP by měl být i zákaz označování GMO potravin na obalech. Výrobce by tak nesměl být nucen orgány EU, aby na obal výrobku uváděl, že jde o geneticky modifikovanou potravinu. V USA teď probíhá boj o uzákonění povinného označování výrobků, že jde o GMO potraviny. Více než 20 let, kdy jsou v USA používány GMO obilniny, nebylo nikde povinností označovat výrobky o tom, že jsou vyrobeny z geneticky modifikovaných ingrediencí. Může tak dojít k paradoxu, kdy na zboží v USA bude muset být informace o GMO uvedena, zatímco na tom samém zboží na exportu do EU nikoliv. Uvidíme, jak tohle nakonec dopadne.

Jakmile získáme odezvu od Anheuser-Busch, uvedeme zde reakci a doplňující informace.

-VK-
Šéfredaktor AE News

67 komentářů :

 1. Být nepřítel USA je nebezpečné, být přítel je smrtící.

  OdpovědětVymazat
 2. V Rusku zakázali dovoz i prodej takových potravin, protože Putin miluje ruský národ a dělá to, co je pro jeho národ dobré.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak to by měl zakázat hlavně vodku.

   Vymazat
  2. Jenomže Ruští muži se dožívají v průměru o 15 let méně než třeba Němečtí. Především kvůli nemírnému chlastu.

   Vymazat
  3. Ondřeji, ale já to píši čurákem.

   Vymazat
  4. Ondřeji, zkuste taky tuto techniku psaní. Vaše partnerka potom bude spokojenější, možná dosáhne i 1. orgasmu a zachráníte tak váš vztah.

   Vymazat
  5. Také mám hranice které nepřekračuji. 16/4 cm.

   Vymazat
  6. Já myslím že jsem na správném místě, Ondřeji.

   Vymazat
  7. Ondřeji, ten FAKT, že Rusové umírají díky chlemtání vodky o 15 let dříve než Němci vás nějak vzal. Prostě to vemte na vědomí, vyrovnejte se s tím a už to dál neřešte. Omezení chlastu by Rusům prospělo asi 1000x víc než zákaz GMO.

   Vymazat
  8. Ondřeji, jsem zdráv, nevypadá to, že bych měl zemřít v 60, nebiji manželku ani děti, nevyhazují mě z domu ani ze zaměstnání. Proto nevím jak by mi mohly vaše rady prospět. Starejte se raději o svý.

   Vymazat
  9. Místní trolík se zase vyřádil, zřejmě opět lobbying z Velké Británie prosadil častější pouštění psychopatů z klece. Vodka by mu prospěla, spinkal by jak blbulínek.

   Vymazat
 3. Na rozdíl od chorobně namyšlených pánů USA, psychopatů hrajících si na pány světa, je Putin pouze vynikajícím státníkem. Státníkem, který zastavil devastaci Ruska, řízené světem uznávaným norkem, komikem, šaškem Jelcinem, který vedl k radosti usa psychopatů Rusko do nicoty. Putin miluje Rusko a činí vše pro dobro ruského národa. Je to silný, ruským národem velice oblíbený panovník, který neustále nabízí světu politiku vzájemné spolupráce rovnocenných partnerů, výměnou za politiku konfrontací, neustálých, bezohledných agresí a vyhrožování kroucením rukou neposlušných zemí, které nebudou dělat to, co USA chtějí a co potřebují, aby dělaly. A naše republika, jako vždy v minulosti, volí politiku totální podřízenosti a poslušnosti k nějaké velmoci, kterou momentálně považuje za tu nejsilnější (vždy momentálně, perspektivně to dopadá opačně), aby na tohle lokajské myšlení pokaždé těžce doplatila. Trollové hodnotící situaci stejně lokajským pohledem a myšlením, tvrdošíjně se opírají o momentální zdání v chorobně mylném přesvědčení, že to tak bude na věčné časy. Proč to tak bude vždy? Protože to tak je teď.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Hlavne ze sis nasel sveho panbicka, rudohnedy osliku.

   Vymazat
 4. Nejvic me rozesmala poznamka o tom, ze GM rostliny "vypousteji do pudy kolem sebe herbicidy". Tak blbej snad nikdo nemuze byt.
  Jen tak mimochodem - v Rusku se lide dozivaji o 15 let mene nez v Americe. Kde udelal soudruh Putin chybu ?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Přestaň si už sladit kávu Roundapem, pak neznáš míru, dědečku.

   Vymazat
  2. K 1:48.
   No Soudruh Putin asi chybu neudělal, protože střední věk dožítí tam již 10 let stoupá, nejvíce klesl, počátkem 90. let, kdy Rusku jak na to radili američtí soudruzi...:-).
   Heirot.

   Vymazat
  3. 1:48 to už je hraní se slovíčky, ale je fakt, GM rostliny potřebují ke svému růstu herbicidy, které půdu zamoří (R.S.: třeba karcinogenní Roundup, kterého je i v ČR nadbytek v organismu obyvatel).
   K těm 15ti letům rozdílu: až se Rusové naučí žít na úkor jiných, tak tu slavnou Ameriku brzy dotáhnou, i když tu vždy bude rozdíl daný horšími klimatickými podmínkami.

   Vymazat
  4. Pisatel 1:48 prokazuje typickou havlistickou omezenost. Putin se stal předsedou vlády v roce 1999 a presidentem se přímou volbou obyvatel RF stal poprvé v roce 2000. Není odpovědný za životní podmínky a utrpení obyvatel Ruska v době druhé světové války, v období stalismu nebo v době vlády kolaboranta Jelcina, který ruskou ekonomiku dostal na pokyn svých amerických loutkovodičů až na úplné dno. Neznám skutečná čísla o průměrné délce života v Rusku, pokud bych je chtěl zjistit, tak určitě nebudu čerpat informace z goebbelsovských médií, jako je ČT a TV Nova, ale zcela určitě v posledních 15.letech stoupá. Je to ale dlouhodobý proces, v kterém se odráží úroveň života v celé jeho délce, a ne jen v posledních letech před smrtí, jak si myslí výše uvedený havlistický rusofobní pisatel. Co se týče pití alkoholu v Rusku, tak pokud se nemýlím, tak je často Česká republika uváděna jako země s druhou nejvyšší spotřebou alkoholu na světe po Moldávii. Takže ten alkohol asi nebude rozhodující činitel. Mimochodem, nikde na světě, jsem neviděl v ulicích tolik opilých a zfetovaných lidí, jako v Česku.

   Vymazat
 5. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Kez by tolik moudrosti prokazali i dalsi komunisticti debilove !
   Ja nedavno cetl, ze v Moskve chytili cloveka ktery prodaval pirogy plnene masem z bezdomovcu.
   Zajimalo by me, jaka je hodnota takoveho masa v porovnani s GM potravinami.
   Pokud o tom psal Sputnik, AC24, Zvedavec nebo jiny nacisticky casopis, mohli by sem takovy clanek komunisti vydavajici NR zkopirovat.
   Predem dekuji.

   Vymazat
  2. Anonymní18. října 2015 7:53
   A helemese, zase troll a jen prudí jako vždycky.
   Kdo tě platí, drzý fracku? Potřebuješ dostat facku!

   Vymazat
  3. Velmi legrační stvoření v 7:53. Otravuje a přitom se ještě neučesal a zuby také odflákl.

   Vymazat
  4. vlast tě (7:53) potřebuje: "A Pepku, kdyby někdo povídal, že Obama je dobytek anebo, že tu válku nevyhrajeme, tak přijdeš a řekneš nám, kdo to povídal. Rozuměls? Teď zameč a vyskoč!"

   Vymazat
  5. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Vymazat
 6. Ta plzeň už se nadá pít od té doby co ji koupil sab...a bude huř......co byste chtěli od modrých komunistů....

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak ji nepij osle. Máš tady desítky velkých a stovky minipivovarů. Tak jak ty mektají nejvíc blbci kteří nerozeznají ani rezavou vodu od piva.

   Vymazat
  2. Tak ses přiznal, že jsi modrý bolševik z bílé chatrče oslíku...ha ha..a jak václavak 3 rodopur od člověka v tísni nezabírá...že by dával málo dolarů...a jinak češti komunisti měli v armádě přípravek,že se mohla pít i rezavá voda...to u emerické armády kde je horní hranice iq max 80 nejde..tam se chlastá jen coca -cola s okysličovadlem do bojových látek...a pak je z toho syndrom zálivu....co vy budete potom pít v pražské kavárně...kávu z kozích bobku z popovic...

   Vymazat
 7. Tak tohle položí nemálo pivovarů u nás a o to jde,až je položí do těch čtyř let,pak může být zveřejněna smlouva TTIP.Podobně to bude i u jiných komodit.

  OdpovědětVymazat
 8. Nevěřícně jsem před několka týdny poslouchal Babiše, jak národu z tv bedny sděloval, jak naroste České republice export automobilek (asi hlavně VW) do USA právě po podpisu TTIP ! Už začínám věřit i tomu, že se opravdu jedná o agenta, a to hnedle dvojitého, který by si rád koupil prezidentské křeslo za pomoci US Embasy.

  OdpovědětVymazat
 9. A tak tu bude nová pivní pochoutka. Vedle bio-, nealko-, i toto GMO- ...
  Doufám, že pokud až dosud ta kapitulační TTIP nechávala naše milovníky piva v klidu, po přečtení této zprávičky už asi tak klidní nezůstanou.
  Už i ta samotná privatizace Plzeňského pivovaru do rukou SAB byla prvotřídní hanebností, jeho postoupení do vlastnictví Anheuser Bush už jen to dílo zkázy dokoná.
  Neubráním se, abych opět - snad již po tisící - "poděkoval" všem privatizátorům za vskutnu skvělou práci. Vedenou proti lidu této země ...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Kdybyste všechny ty podniky po válce neukradli právoplatným majitelům při tzv "znárodnění" a nedovedli za 40 let ekonomiku ke krachu, tak by se nemuselo nic privatizovat.

   Vymazat
  2. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Vymazat
  3. Dvořáku, vy si slovo "demokracie" vůbec neberte do vaší špinavé papule.

   Vymazat
  4. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Vymazat
  5. Dvořáku, když si já a kamoš odhlasujeme že vám rozbijeme držku, tak je to také jistá forma "demokracie". Demokracie přesně podle vašeho soudružského gusta. Vaše představy mají k demokracii asi tak blízko jako ppředstavy šariátníků.

   Vymazat
  6. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Vymazat
  7. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Vymazat
 10. To bude kvalita GMO pillsener..,radegast..,kozel z popovic..,birell..,, tak to se povedlo a postupně to zavedou vodaří od starouše z vltavy ...,pak bureš prodá sladký budvar a bude vymalováno...a moraváci chudáci už musí teď chlastat plzeň vyráběnou v polsku...

  OdpovědětVymazat
 11. Proameričtí trollové zde fungují pro argument, že na válku s Ruskem je Česko, především mladá generace, ideologicky dokonale připravené. Držkou v zemi budou rýt stejně, jako všichni ostatní. My starší generace jsme si alespoň užili krásný život bez strachu o práci a o střechu nad hlavou, kdy války ve světě, byly ve srovnání se současností takřka zanedbatelné. Zvláště pak po té, co Američani dostali pořádně za uši od statečných Vietnamců. Proč tolik spěchu dnes do neštěstí a do válečných útrap, jejichž děsivost si zabedněnci neumí ani představit? To mají skutečně, Americe fandíce - tak duté palice?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vy, "starší generace", jste dovedli naši zemi za 40 let vašeho "bezstarostného užívání si" ke krachu a způsobili zaostávání za západem které se nám již asi nikdy nepodaří dohnat. Měli být vděční, že dnes dostáváte 12.000 důchody a měli byste se studem plazit kanálama a ne tady drze mektat, rozdávat rozumy a cokoli kritizovat.
   Podívejte se tady od 15:00 co o vašich úspěších tehdá říkal Zeman:
   http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10176269182-retro/212411000360017

   Vymazat
  2. Hlupáčku hloupý, školkou a propagandou totálně zblblý. Stát má dnes 2 biliony dluhů. Byl předáván bez dluhu. Bezdomovci a nezaměstnaní neexistovali. pracovali i cikáni, které dnes nazýváte romové. Všechno jste rozkradli a vytunelovali, Teď jako idioti vítáte imigranty neschopné jakékoli asimilace viz Německo, Francie. S drzostí a nebetyčnou tupostí připravujete otřesnou perspektivu totálního ničení a zabíjení. V kanálech budete žít a nejenom se plazit - hovado drzé. Tam míříte, o to usilujete a mnozí, jako jsi ty drzý fracku, tam i patříte .

   Vymazat
  3. Anonym 12:17
   Hloupost a drzost některých diskutujících je nebetyčná. Obyčejní lidé nemůžou za ten režim, protože to, kdo ve které zemi vládne rozhodovali a rozhodují jiní, tupče. To ti asi v tvé blbosti ještě nedošlo. A co se týká důchodového věku, zapomeň, že se ho kdy dožiješ. Za pár let dostaneš chip a až budeš nepotřebný, tak tě jednoduše vypnou. A dementy budou vypínat vždy jako první. Teď si zase zanadávej do komunistických idiotů apod., což je tak jediné na co se zmůžeš, ale vzpomeň si na moje slova až se půjdeš nechat ochipovat, samozřejmě "dobrovolně". Užívej si to dokud můžeš.

   Vymazat
 12. Ten clovek ma pravdu. Po valce jsme byli porad jeste prumyslova a na evropske pomery bohata a malo ponicena zeme.
  Za 40 let vlady komunistikych zmrdu se z nas stala zaostala ruska gubernie bez smenitelne meny a s vnitrnim dluhem, ktery bude splacet jeste nekolik generaci.
  Byt komunistou, tak sedim vedle soudruha Jakese na lavicce a kazdemu mlademu cloveku se z vsechny ty prasarny a marasmus ktery jsem zpusobil omluvim. A na kolenou.
  Stalinisticti i hitlerovsti podrazaci kteri vydavaji tenhle vyblitek zvany NR by meli jit prikladem.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vy Slováci si nemáte na co stěžovat. Ze zaostalosti jste se vybabrali teprve zásluhou KSČ a teprve její zásluhou se stal váš stát vyspělou průmyslovou a na evropske pomery bohatou zemí. Tak mlč a šoupej nohama, drotár.

   Vymazat
  2. V této reakci mi chybí logika. Proč by ti, kteří vydávají NR, měli být staliničtí a hitlerovští podrazáci? To jako každý, kdo má jiný názor na věc je stalinista a hitlerovský podrazák? Asi se ptám blbě. Přece logika a mdlý rozum nejde dohromady, že.

   Vymazat
  3. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Vymazat
  4. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Vymazat
  5. "To se nám to žije, když nám lidi půjčujou," feldkurát Katz a havloidní propagandisté.

   Vymazat
  6. Ne, kazdy s jinym nazorem neni stalinista a podrazak.A tihle uchylove ano. Staci umet cist.

   Vymazat
 13. Všichni měli práci. • Zákony byly jednoduché, jasné a přísné, platily pro všechny. • Kdo pracoval, dostával pravidelně 2x do měsíce mzdu nebo plat. • Pojištění bylo skutečně pojištěním, smlouvy jednoduché, srozumitelné i laikovi. • Levné a všem dostupné úvěry. • Získání bytu s nízkým nájemným (v mnoha případech i získání podnikového bytu). • Všechny srážky šly automaticky ze mzdy nebo platu a byly vypočteny vždy tak, aby člověku zbylo na důstojné vyžití. • Skutečně bezplatná lékařská péče, značně preferovaná prevence a očkování. • Výdej léků a léčiv jen za symbolickou částku 1,- Kč. • Podpora mladých rodin, matek na mateřské, jakož i péče o zdravotně postižené, seniory a těžce nemocné. Nebyla taková zvěrstva jako dnes, kdy hodně lidí, a dokonce i dětí, umírá jen proto, že rodiče neměli na jejich léčbu, případně nepatřili k těm šťastným, kterým se včas podařilo peníze sehnat za pomocí ponižujících zdlouhavých sbírek mezi lidmi. • Bezplatné preventivní prohlídky a očkování dětí, mnohdy prováděné lékaři přímo ve školních zařízeních. • Rozsáhlá sociální síť se skutečnou pomocí, kde neexistovalo, že by někdo zůstal na ulici, bez domova, bez pomoci. • Byla přísně trestána šmelina a lichva, kupčení a spekulace. Tyto činy se vyskytovaly velmi vzácně, především ve velkých městech. • Bezplatné školství od jeslí, přes mateřské školky až po VŠ. Obrovská podpora učňovského školství, kdy již v průběhu učiliště učni získávali praxi a zkušenosti přímo v podnicích, do kterých pak po skončení učiliště a získání výučního listu nastupovali. • Lepší kulturní využití volného času, jak dětí, tak i dospělých. • Téměř neexistovaly drogy a narkomani a zcela žádné herny. • Učitelé ve školách, ale i mimo školy, měli přirozenou autoritu, respekt a úctu,měli větší možnosti v postihování přestupků žáků a rodiče s nimi skutečně spolupracovali. • Policisté (tehdy příslušníci veřejné bezpečnosti) byli respektováni, měli větší autoritu a velmi vysokou objasněnost trestných činů. • Soudy všech stupňů byly daleko pružnější a řešily každý případ kompletně,tj. pachatel byl odsouzen zcela automaticky k náhradě škody a ta mu byla ihned a samozřejmě srážena z platu kdekoliv, kam nastoupil do zaměstnání, dokud vše nezaplatil. •

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. • Velmi nízká kriminalita způsobená tím, že pachatel věděl dopředu, že bude dopaden a škodu bude muset splácet. Tehdejší věznice (-nápravné ústavy) nebyly jako dnes, kdy mnoho rodin nebydlí v takovém luxusu jako současní vězni v nich dnes. • Nízká kriminalita byla způsobená také tím, že v záznamech pachatelů jejich trestné činy byly uvedeny stále, a ačkoliv nebyly počítače a internet, přece jen o každém zločinci a jeho skutcích věděli všichni zainteresování, a tudíž nebylo úniku do anonymity. • Existovaly funkční odbory, podnikové rekreace, dětské rekreační prázdninové tábory, zájezdy… • Mládež byla maximálně zapojována do mimoškolních aktivit. • Velmi nízké zatížení lidí státní byrokracií, většinu pracovních věcí řešila mzdová účtárna. • Relativně větší soukromí a svoboda (možná někdo namítne, že to není pravda, ale je třeba si, že díky dnešnímu zneužívání techniky např. mobilní telefony, kamerové systémy, internet, kreditní karty, účty v bankách, velké množství duplicitně vedených registrů, se kterými pracuje velké množství lidí, a děravým zákonům na ochranu osobních údajů, je sledovaní soukromí tehdy proti současnému sledování zanedbatelné).

   Vymazat
  2. To pisete o dobe Protektoratu ?

   Vymazat
 14. 12:39 Ano, jak říká soudruh Benda.Co bylo ukradeno, musí být vráceno. Ale s výjimkou těch ponožek (to se moc nepovedlo, to nepříliš inteligentní tvrzení).

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Vymazat
  2. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Vymazat
  3. Ano Ondřeji. Tak se snažte ať dosáhnete aspoň té ústavní většiny a nešolicháte se mezi 10-15 procenty jako posledních 26 let.

   Vymazat
  4. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Vymazat
  5. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Vymazat
  6. Az komunisto vystrizlivis, tak ne abys to zase vsechno smazal.

   Vymazat
  7. Mazáníčko, to je moje potěšeníčko.

   Vymazat
 15. Začali vyrábět pivo z granulí a cpou do toho konzervanty, které rozežírají střeva, proto jsme na prvním místě v rakovině konečníku a teď do piva ještě přidají další jedy z GMO sraček. NWO začíná fungovat regulací stavu populace, dobře to je vymyšlené. Teď si v hospodě ani nedám cigaretu k pivku a k tomu ještě tohle. Vypadá to, že ušetřím hodně peněz.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Sračky máme dnes všude . Dokonce i ti co si pěstují na svých zahrádkách a myslí si že mají BIO výpěstek jsou na omylu .Z výšky neustále práškují zvláštní letadla nevím jak se tomu říká .Důkazem jsou ty podivné šmouhy na obloze které nepocházejí od dopravních letadel . Takže redukují počet obyvatel i takto .

   Vymazat
  2. Byt tebou, koupim si nejaky konopny, ekologicky nezavadny provaz a jdu se obesit.
   Dvoraka vem s sebou, uz se taky natrapil dost a dost.

   Vymazat
 16. Je smutné, jak se někteří zastánci dnešního všehodobra obracejí jen k materiálním hodnotám - já jsem požila 35 let za totáče, nemohu říci, že to byl ideální svět, ale každopádně mi nedostatek banánů, obyčejný toaleťák tak moc život nekazil. Děti se chovaly slušně, měly úctu k rodičům a učitelům. Dnes vraždí své rodiče a prarodiče kvůli prachům. Ve školách napadají učitele, neumí pozdravit a hlavně jsou po absolvování školní docházky absolutně omezení a hloupí. Jediné co umějí je mačkat knoflíky a jezdit prstempo displeji. V rodinách dnes pomalu neví, jak vypadá sejít se u společného stolu. V zaměstnání je to boj o přežití, spousty intrik a podrazů. Soused se bojí souseda, lidé nemají k ničemu a nikomu důvěru. O politice se raději nechci zmiňovat, protože to je kanalizace. Může to působit tendenčně, ale neměla jsem komunisty ráda, ale nevím co mám mít ráda dnes, pokud se nechci orientovat na "žrádlo, zábavu a TV seriály.
  Sims.

  OdpovědětVymazat
 17. TPP ještě nebyla uvedena v platnost, pouze byla po 5 letech dokončena a ratifikace jedenotlivých států bude trvat měsíce, pokud se ve finále tedy schválí.TTIP bude zřejmě podepsána již začátkem roku 2017-schválení Europarlamentem a možná i podpisy všech států 28.

  OdpovědětVymazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.