Reklama

středa 28. října 2015

Ilona Švihlíková: Jak jsme se stali kolonií

28. 10. 2015
V těchto dnech vychází kniha, jejíž název nepotřebuje vysvětlení a autorka představení. 
Díky! Kniha je v kamenných knihkupectvích nebo se dá koupit ve většině velkých knižních e-shopů, jako kosmas.cz, neoluxor.cz, knihycz.cz, nebo třeba u nás na rybkapub.cz.

54 komentářů :

 1. Osobně ji fandím,její přednášky jsou mimo můj dosah,rád bych si sní podebatoval.Kolem smlouvy TTIP je snad nejlépe informována i tvrdá odpůrkyně této smlouvy.Zaobírá se firemními,ale i státními financemi,tak se i její kniha dá radostně číst.
  zemedelec.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. OSV JE TOHO NÁZORU,ŽE JE SPÍŠE NAČASE ZAČIT DISKUZI O MOŽNOSTECH JAK Z TOHOTO STAVU VEN

   jiné národní weby píši o NR toto http://www.hv-ceskyraj.cz/?p=10897 - ve stručnosti se objevují snad všude tyto návrhy

   Dnes dochází k situaci,kdy občané voliči vyžadují na polit.třidě,aby s nimi zahájila dialog.Lžiprogramy polit.stran totiž nemusejí v příštích volbách zabrat.Rovněž je jasné,že proluka mezi představou občanů, a mezi jejich zástupci se prohlubuje, kritika tohoto stavu narůstá.Politické strany začinají být bezradné.Co kdyby se objevilo nové hnutí na př HzNR,tedy Hnutí za NOVOU REPUBLIKU,které by mělo jen jeden bod Programu.

   PORADIT VŠEM POLITICKÝM STRANÁM,JAK ZVÍTĚZIT VE VOLBÁCH.

   Jsou tu stovky nadšených majitelů polit.stran,avšak málokteré jsou schopny otevřit NA SVÝCH STRANICKÝCH WEBECH diskuzní rubriky,takže pro NR vzniká neuvěřitelně výhodná skoro monopolní situace.Má totiž hezkou návštěvnost a nic nestojí v cestě,aby právě zdejši diskutéři napsali pod vhodnými články JAK SI SAMI PŘEDSTAVUJÍ TO VLÁDNUTÍ LIDU a dodržováni ÚSTAVY,která řiká,že veškerá moc patři lidu a ne,aby ji ukradly dubové hlavy v aparátech stran falešnými sliby ve volbách a pak čtyři roky nebo až celá čtvrtstoletí si prostřednictvím vadných zákonu,které si pro sebe sami odhlasovali dělali co chtěli.

   Opravdová kritika polit.stran by to mohla začit,definováním STARÉ POLITIKY pokračovat a skončit NOVOU POLITIKOU a nedej bože,kdyby HzNR kandidovala a volby vyhrála.Ono mezi těmi šrot stranami podvodníků stejně není na výběr,tak čeho se máme bát,SNAD JEDINĚ TOHO,ŽE ZDEJŠI AKTIVISTÉ NEBUDOU CHTÍT UDĚLAT ČERSTVÝ VÍTR DISKUZE a nevyužit moudrosti lidu,který tomu stejně musí dát korunu,jinak je jimi zvolení politici oberou do posledního krejcaru..

   Smazat
  2. V dalšim diskuzním foru nelze najít vůbec žádný návrh JAK NATO .Sami komunisté se řídí zastaralou politikou a nedokázali si zajistit ani moderní propagandistický web,kde by byla alespon taková návštěvnost jako je na NR.
   Jsou na tom tak špatně,že nemají v jejich Programu ani prosazovat do prvního článku naši Ústavy tam vytunelované slovo SOCIÁLNÍ STÁT-protože prý neví co to je.
   Neporučili by práve oni svým členům dát radši své hlasy práve navrhované HzNR,aby nebyly zbytečně vyplýtvány?
   Dokonce prý jejich předsedu řidí diversanti ve vedení strany,kteři mu poručili zarazit jakoukoli propagaci komuny. Na jejich stranickém webu totiž zakázali diskuzní rubriky,aby nikdo nebojoval s kapitalisty.Prostě na nás delnicko rolnické motyky a pracující a nepracující inteligenci serou a nedokážou znárodnit ani svůj web natož nějakou tu fabriku.

   Smazat
  3. První část diskuze by se měla zabývat zda utvořit novou stranu levice, širší národně pojaté hnutí nebo žádat spojení stávajících dosud roztříštěných.

   Smazat
  4. PANE POVOLNÝ,HzND CHTĚJÍ KOMUNISTÉ PŘEDAT VŠECHNY SVÉ HLASY,TAK NA CO DISKUZE

   tady bude působit Stará politika,kdy se KSČM nepoučila z minulosti a chce už nyní prohrát volby.Důkazem je,že horempádem prý začali šroubovat na novém stranickém webu,ale diversanti ve vedení to nejen nechtějí dát na buben, ale i sbírají hlasy komunistů,aby prý jejich šéfovi dokázali,že bolševická většina NECHCE dialog se svými voliči.
   Straši ho,že se na jejich webu pak objeví tvrzení,že na př.naše ÚSTAVA nebyla odsouhlašena v referendu všemi ovčany a proto byl zákon o referendu zakázan a nyní je polit,krasavci z polit.třidy demolován.Ono by to totiž mohl být podklad pro tvrzení,že snad vůbec ta ÚSTAVA neplatí a KSČM by to,že je tunelovací musela podporovat,což by vedlo k jejímu zákazu a tak by se stát rozložil.
   Vzhledem k tomu,že američané prosazují VŠEMI SILAMI,že svoboda je absence státu a je třeba státy nejen zničit vybimbováním a nekonečnými vlnami musulmanů z oddílů teroristů HUSEINA OBAMY,došlo by se k tvrzení,že komunisti pomáhají NWO zabít PUTINA jako KADAFIHO,což chtěl jeden prý posranec amerického Parlamentu.

   Smazat
  5. ČSSD je na tom stejně blbě.Oni lžou už v názvu své strany,že prý chtějí FUNGUJICI STÁT,což v ČR nikdo ještě neviděl.Ovšem,že je třeba FUNGUJÍCÍ SOCIÁLNÍ STÁT to je nenapadne ani ve snu.No je to prý vina šefa dubových hlav z vedení ČSSD,že ANO?

   Smazat
 2. No to bylo tak:
  Komouši po válce ukradli majitelům dobře fungující fabriky, živnosti, statky, činžáky,... všechno. Majitele těch továren, schopné zkušené ředitele navíc vyhnali ze země. Potom v těch fabrikách vesele vyráběli. Prvních 20 let se jim celkem dařilo, žili z podstaty. Ovšem druhých 20 let už neinovovali, neinvestovali, fabriky zastarávaly jak technologicky tak fyzicky. V 2. polovině 80. let už bylo jasné, že nám západ beznadějně utekl.
  Přišla revoluce, zhroutily se naše tradiční východní odbytiště a naše výrobky byly na náročných západních trzích zcela nekonkurenceschopné. Mohly konkurovat leda absurdně levnou pracovní silou. Fabriky neměly know how, neměly technologie, mnohé vyráběly ještě na předválečných mašinách. V naší zemi ale neměl nikdo potřebné finance a know how na nezbytnou modernizaci. Tyto investice mohly přijít jedině ze zahraničí. Samozřejmě je jasné, že sem nikdo nebude cpát vlastní peníze pro naše krásné oči, ale proto, že ze své investice chce mít zisk. Bez těchto investic by dnes už neexistovala Škoda, Barum,... atd, zahnívali bychom tady jako dnes zahnívají Kubánci.
  Takže jestli chcete někomu nadávat, tak nadávejte zcela neschopným komoušům.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A to vše je z Vaší "hlavy", četl nebo jste ve škole ?
   Opravdu jste mne "pobavil" ...

   Smazat
  2. 13:33- takže tu kolonii nevylučujete, apropo, čím byli Vaši rodiče?

   Smazat
  3. Jak dlouho ještě, se budete vy tržní komsomolci vymlouvat na "komouše"? Takovouhlke snůšku blbých frází a floskulí může stvořit akorát zabedněný a fanatický tlachal.
   Bývalý režim, či systém, si zaslouží zkritizovat za mnohé. Ale v mnohém se , právě po čtvrt století trhu bez přívlastků, pamětníkům zdá být mnohem lepší. Dalo by se sáhodlouze diskutovat o tom, proč "vyspělé technologie" opouští své mateřské země, a stěhují se tu k nám, tu do Číny, na Taiwan, do Indie, Brazílie, atd. atp. A ve vlastních zemích posílají zaměstnance na pracák. Ale s některými zabedněnci je to ztráta času.
   Knížku paní Švihlíkové si seženu a přečtu. Protože problém kolonizace naší země vnímá obdobně jako já, ale umí k tomu vyhledat a zpracovat odborné a nezpochybnitelné argumenty a fakta. A hlavně, zajímají mě její názory na možnosti cesty ven z tohoto stavu. Podle mého soudu by to mělo zajímat každého vlastenecky smýšlejícího občana, který nechce být koloniálním otrokem. J.B.

   Smazat
  4. Povolný:
   Ne, nejsme kolonií. Stačí když odkoupíte od zahraničních vlastníků to do čeho oni mnoho let investovali a rozvíjeli a najednou bude ten majetek v českých rukou. Tak jednoduché to je. Stále je něco na prodej.

   13:53

   Nikdo se na nic nevymlouvá. K žádným výmluvám ostatně není sebemenší důvod, vše je totiž v nejlepším pořádku. To jen vy si hledáte pseudoproblémy a vyhlašujete absurní prohlášení jako že "jsme kolonií" apod., jen abyste mohli nadávat.
   Že se zlomku pamětníků zdá minulý režim lepší je zcela irrelevantní, protože ten režim prostě zkrachoval, zhroutil se, ztratil dech, už neměl co nabídnout, nikdo ho už nechtěl. Nikdo vám ho neukradl, takže je zcela bezpředmětné z vaší strany o něm lítostivě tlachat. Zpátky už se nevrátí a i kdyby tak nemá na řešení dnešních problémů žádné recepty.
   Každého tohodle uplakánka se vždy zeptám co konkrétně on udělal proto, aby se on a jeho rodina, potažmo celá republika měli lépe. Jak konkrétně on využil to 1/4 století svobody a nepřeberných možností. V lepším případě se setkám s mlčením a v tom horším a bohužel častějším s agresivním výlevem.

   Smazat
  5. Opomenul jste pár ,,detailů". Ten hlavní- Československo SVÝM VLASTNÍM měnovým zlatem odškodnilo zahraniční majitele přesně podle jejich požadavků . Takže žádná krádež.
   Československo bylo vývozcem investičních celků jak do zemí RVHP, tak i do zemí jako Dánsko, Sýrie,Alžír, Spojené Emiráty, Argentina, Indie.Vlastními silami zvládlo výrobu polovodičového křemíku a integrovaných obvodů (součást uvedených investičnícvh celků) , syntetických diamantů , epoxidů, polyamidů a dalších komodit. Postavilo energetickou síť, která po privatizaci zůstává jednou z posledních exportovatelných komodit (vývoz energie, vyrovnánání výkyvů, způsobených OZE.).Po provedené privatizaci již ekonomika ztratila schopnost dostavět další energetické celky a po celou dobu generuje pouze dluh, v současné době celkem mezi 2 000 000 000 000 a
   3 000 000 000 000.korunami. Pokud jste měl ovšem v úmyslu propagovat knihu Ilony Švihlíkové , pak váš příspěvek plní zamýšlený účel.

   Smazat
  6. Vy 13:33 a 14:13, podle toho, co jste napsal, nedisponujete vědomostmi ani brilantností myšlenek I.Švihlíkové. Než si budete moci přečíst její knihu, zde máte aspoň odkaz na její vystoupení v Litoměřickém odborném semináři: https://www.youtube.com/watch?v=WV8ZlAXrC3w
   Pokud pochopíte, tak si pohovíte, jestliže ovšem pomine i vaše nenávist, která čiší z vašich projevů.

   Smazat
  7. 14:13 Tenhle tupý svazák nás krmí hláškami, jak okopírovanými z doby nejtužší normalizace a přesně zásluhou takových bolšánských kreténů, přesně s takovými neuvěřitelně nehoráznými stachanovskými kydy o tom, jak všechno je v tom nejlepším pořádku, zásluhou těchto neuvěřitelných tupců, se pod náporem muslimů, podrazů a podvodů zhroutí a zkrachuje nynější režim. Režim, který po rozkradení, roztunelování a obrovském zadlužení, nemá co nabídnout ani řadovým občanům, ani zlodějům a podvodníkům, nikomu, snad jen takovým dutohlavým tlachalům jakési iluze o tom, jak je vše v nejlepším pořádku. Koukni hňupe, nepíšu co jsem udělal -ale ne k tomu, aby jsi se ty měl s touto rozesranou republikou lépe, aby jsi další agresivní výlev přestál jen jako ubulený, zbědovaný zoufalec, Nenapíšu, poznáš to až to přijde, neskutečný blbe přeplněný budovatelskou svazáckou demagogií. Věř nevěř ale přesně takových kydů jsme od roku 1948 přesyceni. Myslím to s tebou dobře, proto ti radím, nikdy ty tvý hovadiny o tom, jak je vše v nejlepším pořádku, nikde v hospodě, raději ani jinde, nevyslovuj. Lidi mají za posledních 75 let takových kydů plné zuby. Přesně proto jsme dopadli tak jak dopadli a dopadneme ještě mnohem hůř. Tací parazitní papouščí tlachalové, užvanění lehko-živkové, jako jsi ty, na tom mají svůj podíl. A podle toho i dopadneš budovateli proti-občanské amorální republiky.

   Smazat
  8. 14:47

   Tady máte co o naší "úspěšné" ekonomice říkal Zeman. Tomu byste snad mohl věřit. Od 15:00
   http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10176269182-retro/212411000360017

   14:47
   Knihu Švihlíkové číst nebudu, Není důvod když už název knihy je hloupý a lživý. Švihlíková není žádná autorita, v životě nikde nepracovala a už vůbec nic neřídila. Docenturu získala na jakési pofiderní "univerzitě na Slovensku. Ve volbách za Zemanovce zcela propadla.
   Nenávist vůči komoušům? Sice silné slovo, nicméně nenávidět komouše je díky tomu co tu provedli, snadné.

   14:52

   Ty jsi jen agresivní rudé hovado. Bez sebemenší myšlenky. tebou se bavit vůbec nebudu.

   Smazat
  9. Modrému svazákovi 13,33
   - komunisté ředitele nikam nevyháněli. To je vaše sprostá pomluva. Klidně zde mohli zůstat. Utekli především kapitalisté a šlechta. Navíc většinu velkého kapitálu (fabrik, půdy, statků) vyvlastnil ještě před komunisty prezident Beneš, který navázal na znárodnění prezidenta Masaryka (ten vyvlastnil církev a šlechtu). Krom toho sprostě lžete. Komunisté toho mnohem víc postavili než vyvlastnili. Postavili množství fabrik, energetických celků (jadrové elektrárny), vybudovali družstva, postavili dálnice, školní systém, zahájili masivní vytovou výstavbu etc. Jste obyčejný lhář.

   Smazat
  10. 15:24

   A komunisti také nikoho nepopravili a nikoho neposlali chcípnout do Jáchymova a jiných lágrů. Vše je samozřejmě jen sprostá pomluva.
   Já neříkám, že komunisti nic nepostavili. Jen tvrdím, že v 70. a hlavně 80. letech jim došel dech a západ nám utekl o 20 let. Tak se uklidněte, svazáku.

   Smazat
  11. vy 15:14:
   Co o I.Švihlíkové říká Zeman je jeho názor a zřejmě i váš, ne však můj. Vážím si I.Švihlíkové a shoduji se s jejími názory. Rád ale čtu informace také od odborníků s opačnými náhledy na svět, to proto, abych se mohl orientovat a vytvořit si svůj vlastní názor. Vy svým odmítáním seznamovat se s opačnými hledisky jen potvrzujete, že nemůžete mít objektivní názor, protože vám chybí znalosti a prokazujete tím také omezenost myšlení. Možná, že vám však křivdím a vaše omezenost je způsobena jen vaší nenávistí, a pak jste jen k politování, protože nikdy nebudete mít objektivní pohled na svět a nikdy nebudete vhodný k diskusi.

   Smazat
  12. 15,32 asi jste si spletl diskusi. Zde se mluví o tom, jak se stalo Československo (mimochodem dnes se slaví státní svátek tohot již neexistujícícho státního útvaru) kolonií. Snažíte se zavádět diskusi od původního tématu.

   Smazat
  13. Anonymní28. října 2015 15:32 „a hlavně v 80. letech jim došel dech a západ nám utekl o 20 let“.
   A západ utíká stále. Jenomže dnes už víme, že směrem, který se nám nelíbí. Směrem ke stále větší sociální nerovnosti a ke stále většímu omezování práv občanů. Směrem k vládě bank a korporací, které vlastní jen velmi malá skupina rodin. Dnešní západ, není západem 80. let, který jsme si ještě mohli idealizovat. Toto současné zřízení, již můžou obhajovat jenom sami „majitelé všeho“ a jejich přihlouplí, nebo zkorumpovaní slouhové. Je to třeba změnit, ne vychvalovat. P.K.

   Smazat
  14. Lidi nechali chcípnout, popravit a zavírat naši spoluobčané. Byli to v 50.letech občané ČSR. Hlavním důvodem však byl tichý souhlas mlčící většiny. Je úplně jedno za jaký ismus se touha po moci schová. V mnoha případech to však byla přemíra tupé iniciativy a neukojené touhy po osobní moci, která se samotnou ideou neměla nic společného. Myšlenka a idea je sama o sobě neškodná. Za vším děním ve společnosti stojí člověk. Bůh, vesmír a příroda však na lidské počínání jen zírá v němém úžasu. Žádný tvor na téhle planetě není ke svému druhu tak krutý jako člověk! Současná degradace základních etických norem koexistence v naší zemi však již nelze obhájit ani kecy o volném pohybu v EU......

   Smazat
  15. 16,06 "A západ utíká stále. Jenomže dnes už víme, že směrem, který se nám nelíbí. Směrem ke stále větší sociální nerovnosti a ke stále většímu omezování práv občanů. Směrem k vládě bank a korporací, které vlastní jen velmi malá skupina rodin..." A k bezprecedentnímu zadlužování - státu, které se nedá nikdy splatit (protože se vyráží klín klínem a splácejí se pouze úroky z úroků) a lidí. Skrytým smyslem kapitalismu je - zdá se nikoliv vybudování společnosti spokojených lidí ale společnosti otroků skrz naskrz zadlužené, kteří svému otrokáři v pudu sebezáchovy udělají jakékoliv pomyšlení - rádi políbí i bič, kterým je šlehá po zádech .

   Smazat
  16. Bez podílu cizího kapitálu, jen z domácích zdrojů a s omezenou zahraniční pomocí, při úplném vypořádání se se znárodněnými zahraničními majiteli po Únoru´48, při spuštěné Železné oponě a mezinárodní blokádě, bez vrácení celého zlatého pokladu a nesplacených válečných reparacích se československým dělníkům, zemědělcům, vědcům, inženýrům, zaměstnancům i intelektuálům podařilo při udržení slušné životní úrovně a životních jistot naprosté většiny občanů vybudovat: 4 atomové, 23 tepelných a 26 vodních elektráren, téměř 400 km dálnic, elektrifikovat železniční tratě, postavit hutní, strojírenské, chemické, potravinářské a jiné podniky a továrny, zmodernizovat zemědělská družstva a dosáhnou téměř 100% soběstačnosti v základních komoditách, provozovat flotilu námořních lodí, položit stovky a tisíce kilometrů energovodů, plynovodů a ropovodů, zavést zcela nové výroby niklu, hliníku a umělých hmot, postavit a provozovat jesle, školky, školy, odborná učiliště, polikliniky, nemocnice, kulturní a společenské domy, sportovní stadiony, rekreační střediska. Od základu bylo území republiky pokryto TV signálem, ne sice ideálně, ale přesto se udržovaly kulturní a historické památky, podporovaly se divadelní a umělecké soubory a soubory lidové tvořivosti. Vybudovala se podstatná část pražského metra s 38 stanicemi, obrovské prostředky se vynakládaly na industrializaci zaostalého Slovenska. Postavily se stovky obytných sídlišť s 200.000 panelových domů a 1.200.000 byty, což představuje 55% všech bytů a 30% veškerého bytového fondu. Dekrety na tyto byty se předávaly rodinám bezplatně. Ve zbrani byla udržována 200 tisícová armáda v mnoha desítkách vojenských útvarů, 16 výcvikových prostorech s 407 bojovými letadly, 101 vrtulníkem, 4.585 tanky, 4.900 obrněnými transportéry a BVP, 3.445 děly a raketomety a 77 zařízeními odpalovaní raket. Pro případ války a v rámci Civilní obrany byly vybudovány objekty, které by dnes bylo naprosto nemožné postavit. A ještě zbylo dost prostředků pro zahraniční pomoc rozvojovým zemím. Nízké platy byly vyváženy dotovanými cenami potravin, bydlení, hromadné dopravy, lékařské péče, kultury, umění, sportu a mnoha jiného. V roce 1989 měla SBČs k dispozici 105 tun měnového zlata v hodnotě 15 - 17 miliard Kčs, hotovost ve výši 85 mld. Kčs a žádné vnitřní dluhy. Státní dluh činil pouhých 24,2 mld. Kčs, v roce 1993 již 158,8 miliard a letos astronomických 1.412.900.000.000 Kč! Ani za tisíc let se nepodaří ho splatit. Ne vše se dařilo, ne všechno se dělalo správně, ne všeho bylo vždycky dost, také jsme nebyli se vším spokojeni a také jsme si zanadávali.

   Smazat
  17. 16:22

   Znovu vás odkážu na rozhovor s M. Zemanem od 15. minuty:

   http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10176269182-retro/212411000360017

   Prostě 80. léta byla konečná celého socialistického bloku. Ztratil dech ve všech směrech a v hospodářské i společenské soutěži se západem prohrál na celé čáře. Pokud máte 5 P pohromadě, tak byste se s tímto faktem už všichni mohli konečně smířit a hledět do budoucna. Přemýšlet co a jak zlepšit a to především sami na sobě.

   Ještě mě napadá tato otázka:
   Proč se naopak západ nestal kolonií východu když jsme byli tak ohromně úspěšní? Jak je možné, že to nebyli Češi kteří po otevření hranic jezdili na západ s naditými šrajtoflemi a zkupovali jejich fabriky?

   Smazat
  18. ZÁPAD NEMĚL TAKOVÉHO NAIVNÍHO IDIOTA JAKO BYL GORBAČOV A TAKOVÉ 'TEORETIKY EKONOMIE' JAKÝMI BYLI NÁS KALUS, TŘÍSKA, JEŽEK A DALŠÍ ZLOČINCI.

   Smazat
  19. 16,38 Zemanovy názory jsou jeho názory. Já s mnoha z nich nesouhlasím i když jsem ho jako menší zlo volil. A volil bych ho zas, pokud by proti němu stál někdo jako Dlouhý, Schwarzenberg, Halík, Švejnar anebo Dienstbier. Protože jsem si jist, že na rozdíl od nich je to alespoň ĆECH.

   Jinak socialistický blok poměrně dlouho udržoval se Zápasdem krok. Až do doby, kdy moc nad Západem převzaly peníze, to znamená život na dluh. Peníze a život na dluh mají kouzelnou moc (i kdyby byly padělané, pokud je víra v ně dost mocná). Dokážou mobilizovat a aktivizovat kapitál, produkční síly, motivovat k extrémním tvůrčím aktivitám. Odvrácená strana peněz je, že ten blahobyt na dluh bývá spravidla jako kocovina. Jednou přijde čas, kdy se dluhy musí splatit. Odvrácená strana té vítězství Západu nad socialismem nežijícím na dluh přichází s určitým spožděním dnes, kdy státy směřují k bankrotu a válce, lidé i státy musejí splácet dluhy (zadlužení je v kapitalismu skrytým cílem - stačí si zapnout TV, otevřít noviny abyste viděl nekonečný proud dluhové reklamy) , životní prostředí je nenapravitelně zničené odpadem a mladá generace nemá žádnou budoucnost. Práce v takto postaveném systému bude dál ubývat.

   Smazat
  20. No to jo. Tak jsme zde měli například jistě zcela nekonkurenceschopné vodárenství. Museli k nám přijít Francouzské a Španělské vodárenské společnosti. A naučit nás pít vodu z vodovodu. Do té doby jsme pili jen z řek a potoků a kanalizace zde taky nebyly... Energetika zde byla taky zhola nefunkční. Indové u nás museli vybudovat zbrusu nové hutě Vítkovice steel a Třinecké železárny. Nu a Kladenská Poldovka musela být svěřena zcela schopnému managementu, který naprosto kompetentně posoudil, že produkty ocelárny jsou beznadějně zastaralé, že na inovace není šance, a tak bude lépe podnik zlikvidovat. Jistě i slavná privatizace OKD, jejíž privatizér Bakala nyní žije ve Švýcarsku, byla zcela správný a korektní krok... Plzeňské pivovary a jiné skvosty našeho pivovarnictví musely být prodány rovněž cizincům, neb jejich produkty stály za prd a to pivo se fakt nedalo pít. A tak bych mohl pokračovat a pokračovat.

   Smazat
  21. 16:22 - SOUHLAS!
   16:38 - ano, "konečná celého socialistického bloku" s letitým politickým a finančním úsilím. Konečná úsilím těch, kteří organizují barevné revoluce např. Ukrajina, blízkému východu a severní Africe nutí "demokracii" vražděním civilů. Toto chválíte, není co dodat.

   Smazat
  22. 16,49 a samozřejmě reklamní oddělení (RFE) tehdejšího kapitalismu ani zřídkaví návštěvníci ze Západu v socialistickém bloku nezvýrazňovali takové drobnosti jako že na Západě jsou také nezaměstnanost, ghetta, zaostalé kolonie, které státy blahobytu systematicky vykrádají a ženou i s obyvateli k bankrotu, jejich pracovní sílu ožebračují a zotročují... Tehdy jste mohl snáz slyšet RFE a vidět nějakého blahobytného západního Němce v bouráku než nuzáka v Harlemu anebo bezdomovce v Riu.

   Smazat
  23. 16:54

   Listopad a jeho atmosféru jsem zažil tak si ty bláboly o barevných revolucích nechte pro strejce z hospody.
   Nikdo vás už nechtěl, každý chtěl žít jako Němci a Rakušani, komoušů měl každý po krk. V 1. svobodných volbách jste dostali "vyznamenání" v podobě pouhých 13%. To bylo názorné ocenění za vaše "zásluhy a úspěchy". Jakým právem jste si vůbec dovolili vládnout? Jak si vůbec dovolujete něco mlít o "barevných" revolucích?

   Smazat
  24. Pepku vyskoč 17:08, který pořád meleš cosi o "komouších" a nikdo tě nebere vážně, to ty jsi chtěl žít jako Němci a Rakušani, máš co jsi chtěl, i "kameraden banderovec" na Ukrajině, tak buď spokojený a uznej, že k diskusi s lidmi se nehodíš, je v tobě příliš mnoho zla, jen škodíš svému zdraví.

   Smazat
  25. 17:24
   Napiš něco k věci nebo raději mlč. Toto co jsi vyplodil nemá cenu ani kozího bobku.

   Smazat
  26. Pepku vyskoč 17:48 - Tak jo, I.Švihlíková má pravdu, viz. odkaz na její vystoupení v Litoměřickém odborném semináři: https://www.youtube.com/watch?v=WV8ZlAXrC3w.
   Jinak, když píšeš o "komouších", tak nepřehlédni, že většina jich je "prekabátěných" v politice, kterou obhaj(l)uješ. A socialismus vydržel cca 40let, dnešní režim praská ve švech po 26letech. Kapíš to "kozí bobku"?

   Smazat
  27. 17:57

   Socialismus "vydržel" díky tomu, že jste ho drželi násilím co to šlo. Jinak by skončil nejpozději v roce 68.
   A pro tvé info, kapitalismus a demokracie funguje ve světě už o "trochu" déle než 26 let.
   Ale pokus o argument hezký.

   Smazat
  28. Nemáš pravdu, naše východní odbytiště (a nejen tyto) se nezhroutili, ale na pokyn USA jsme je opustili. No a Venca Havlů s tím vřele souhlasil. Vždyť to co budeme potřebovat nám ze západu dodají a dovezeme to. Jak to dopadá je vidět všude kolem nás.

   Smazat
  29. 17,08 v listopadu při takzvaném barevném Plyšáku (VLSR), který odstartovala "smrt" agenta STB byl národ sofistikovaně podveden podvodníkem Havlem a spol. kteří lidu slibovali vylepšený socialismus (žádný kapitalismus, nezaměstnanost, účast ve válečných spolcích)...

   Smazat
  30. 18:56 svatá pravda, pamatuji si to velmi dobře. Nikdo tady nemluvil o kapitalismu, nezaměstnanosti, členství v NATO a tak dále. Bylo by toho hodně. No a když hrozilo, že by mohl vyhrát Dubček a ne Havel, tak měl Dubček těžkou havárii a svyým zraněním podlehl. To již se začala ukazovat ta americká demokracie, kterou tady máme teď a připosranost vedoucích činitelů té doby.

   Smazat
 3. hlavně jděte dnes do ulic demonstrovat...ilona švihlíková protestovat umí, teď ještě aby národ pochopil, že musí zvednout své zadky od compů každý přímo osobně a jít do ulic, že to za ně ani švihlíková ani zeman ani okamura nevyřídí..

  OdpovědětSmazat
 4. Protože je mezi námi dost naivků, kteří si myslí, že noví majitelé si koupili české fabriky proto, aby je zvelebili, napíšu dva příklady, kde to bylo jinak. Oba důvěrně znám. První fabrika, původně cca 1200 zaměstnanců, před převratem modernizovaná. Koupil ji německý podnikatel za 600 milionů Kč. Obratem ji prodal dalšímu Němci za 800 milionů. Dodnes do výroby nevložil téměř žádné peníze, továrna jede sama, výrobky se exportují po celé EU i jinde. Majitel měl investici zaplacenou asi za 3 roky. Druhá fabrika byla privatizována manažmentem. Peníze na to vzali prodejem potravin od jiných výrobců a jejich prodejem za vyšší cenu ještě jako státní podnik. Ty peníze vydělávala státní fabrika a vedení si pořídilo svoji firmičku uvnitř státní firmy, takže takový menší tunel. Když vydělali nějakých 10 milionů, nakoupili od zaměstnanců akcie a stali se většinovými vlastníky. Před několika lety továrnu prodali za 660 milionů zahraničnímu podnikateli. Ani v jednom případě nedošlo k nějakému přínosu. Jen spekulace, spekulace a spekulace. Továrny, které byly státní, dnes vydělávají pro sukromníky ze světa. Stát na tom prodělal obrovské peníze a zaměstnanci jakbysmet. Tak se stáváme kolonií a rájem pro ty, co jsou dostatečně bezohlední. Zlatí komunisté...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ba ba ba, je to tak. Ten hlupák, co nám radí, abychom pracovali především na sobě by měl začít u sebe a své hlavy.

   Smazat
  2. 16:47

   No, víte, já nejsem ten kdo si tady stěžuje, nadává a roní slzy nad ztracenými "jistotami" za socíku. Tak kdo je tady potom hlupákem a proč bych já měl být ten který by měl na sobě máknout?
   Btw, já jsem to už před cca 20 lety udělal, doporučuji vám místo skřehotání to samé. Ani dnes ještě nemusí být pozdě.
   Ale je mi jasné že nadávání a hledání viníka vašich neúspěchů všude jinde jen ne v sobě je mnohem pohodlnější. Že to vůbec nikam nevede je věc jiná.

   Smazat
  3. Pane. Máte pravdu jen částečně. Loupež, byť podle zákona, je pořád loupež. Nu a to je to, na co zdejší diskutéři poukazují. Oni si socík neidealizují. Jasně, tzv. socialistický tábor v mnoha směrech zaostával. Ale není to zase až tak jednoznačné. Když skončila 2WW. Hlavní země socialismu SSSR byla totálně zničená. Zato USA na válce vydělala. USA mohly z toho výdělku žít desítky let a chytře je investovat do klíčových oborů a do rozvoje kamarádů... Právě s ohledem na tuto okolnost se nedá jednoznačně tvrdit, že socialismus byl zase takový propadák. Nu a pak nezapomeňme, že bolševickou revoluci v roce 1917 financoval nadnárodní kapitál. To je skutečnost dostatečně zdokumentovaná věhlasnými západními historiky (A.Sutton, C.Quigley, A.Gary a jiní). Proč asi? Patrně na likvidaci konkurence. Nu a nesloužili pak komunističtí diktátoři skrytě onomu nadnárodnímu kapitálu?

   Smazat
  4. 17:24

   USA na válce "vydělaly" tak a měly z ní takový "výdělek", že se kvůli ní zadlužily na cca 120% HDP. To znamená, že po válce byly zadlužené jako přibližně stejně jako dnes a splácely ten dluh 30 let. Zjistěte si fakta místo fantazírování

   http://www.theatlantic.com/business/archive/2012/11/the-long-story-of-us-debt-from-1790-to-2011-in-1-little-chart/265185/

   Jinak ten článek je o to, že jsme údajně "kolonie" zahraničních vlastníků. Ti ovšem naše podniky v drtivé většině koupili zcela seriozně.
   Diskutéři do toho ovšem motají rozkradení českých podniků našimi vykuky v privatizaci. To je ale zcela jiný příběh který s onou "kolonií" nemá co dělat.

   Smazat
  5. 17,46 prosím tě nemel nesmysly. Po válce USA získaly "monopol" na světovou měnu a převzaly koloniální říše předešlých hegemonů - to bylo konec konců hlavním smyslem celé 2.SV - získat dominanci mezi imperiálními velmocemi, získat přístup k surovinovým zdrojům světa, levné pracovní síle, trhům, moci určovat pravidla hry - vnucovat svá pravidla ostatním etc. (prakticky se staly hlavním vítězem války.

   Smazat
  6. 17:51

   No to o tom dolaru máš sice pravdu, ale ten monopol USA nezískali na úkor SSSR nebo celého východního bloku. Krom toho, celý západ bohatl zároveň s USA a díky USA. Tak opravdu nevím s čím máš problém. Za úpadek východního bloku USA nijak nemohou, ze ten si mohou komouši pod vedením SSSR sami.
   Na a ten zbytek kde píšeš něco ve smyslu, že USA WW2 naplánovaly a vyvolaly za účelem... už raději vůbec nebudu komentovat..

   Smazat
  7. 18,07 Opět meleš nesmysly a zavádíš. Nepsal jsem nic o tom, že ten monopol "získaly na úkor SSSR" (to je výsostně tvoje konstrukce) a nepsal jsem nic o tom, že tu válku plánovaly USA (opět ryze tvoje soukromá konstrukce). Řeč byla o tom, jaký "výdělek měly USA na 2.SV". To co jsem napsal + to, že jako jediná nepoškozená ekonomika a hlavní vývozce do válkou zdecimovaných ekonomik se staly určující silou a věřitelskou zemí s protektorským statutem byly hlavní benefity USA v té válce. A o to postupně svoji nesmyslnou poválečnou politikou přicházely - až se octly tam kde jsou dnes - na pokraji propasti a ztráty dominance. Taky kvůli tomu dnes zoufale válčí, chovají se arogantně, povýšenecky, nadřazeně (kvůli dominantnímu postavení, kvůli zachování dolaru jako světového platidla, kvůli kontrole toků surovin, kvůli ...

   Smazat
  8. 17:24- dobrý postřeh.Socík nebyl "uzbrojen", jen rozložen 5.kolonou zevnitř komunistických stran a financemi do opozice, na ovlivnění názoru nás mladých. K pochopení stačí sledovat personální změny. V SSSR od Andropova, u nás od Adamce. Vnoučatům potvrdí i které tajné organizace se účastnily a to bude vše, pokud "něco" ještě bude.

   Smazat
 5. Politická garnitura po r. 1989 v čele s podvodníky Havlem a Klausem zničila Československý stát, levně vyprodala anebo nechala vykrást jeho aktiva, zadlužila stát i občany, proměnila zemi v závislou kolonii )viz propastný rozdíl mezi mzdami v kolonii a v mateřských centrech firem při stejné anebo srovnatelné produktivitě práce, viz vysávání bohatství ze země nadnárodními firmami. Přitom politický diktát před rokem 1989 nahradil mnohem tužší ekonomický a politický diktát velmocí (USA, Německo), mezinárodních institucí - EU, MMF, SB, NATO a nadnárodních korporací, finančních institucí etc. Dnešní "demokratická" svoboda je větší diktát než nesvoboda před rokem 1989.

  OdpovědětSmazat
 6. http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Analytik-Koller-natvrdo-Slunickari-dnes-pravdepodobne-sedi-doma-placou-a-davaji-si-jointy-Vlast-a-narod-jsou-jim-odporne-405526

  OdpovědětSmazat
 7. Tady máte vystoupení paní Ilonky Švihlíkové - stojí to jako vždycky za to: http://www.nwoo.org/2015/10/27/litomericky-odborny-seminar-3-10-2015-video/

  OdpovědětSmazat
 8. pozor !! vladimir dlouhy, pavel belobradek a fule s prehlasovanym u, sou hraci NWO ,dlouhy je clen trilatelatni komise, zbytek budou stejny paraziti. kdyby nekde kandidovali ignorovat je

  OdpovědětSmazat
 9. Není moc obtížné poznat mezi diskutujícími zde, onoho kapitalisticky zarytého komsomolce, parazita co nikdy nepřiložil ruku k dílu, aby se pak dílem chlubil. Žvanila, co se nikdy na nic nevymlouvá, jenom stále chválí prohnilý režim a žvaní samou chválu, aby nemusel hrábnout. Zpitomělého makovce tvrdícího, že vše je totiž v nejlepším pořádku. Je to stachanovec -ale s lachtaníma rukama -které nemohou a nebudou nikdy, nikdy pracovat. S proříznutou tlamou,co mele kolem dokola: kdyby každý pracoval jako já, je celá republika ze zlata.

  OdpovědětSmazat
 10. Posledních 50 let lze rozdělit významným mezníkem. Na 25 let pokroku spočívajícího ve zlepšování života lidí, v zabezpečení životních jistot nezbytných ke spokojenému žití a na 25 let naprostého úpadku a devastace morálky, na 25 let bourání pokroku, na 25 let výrazné degradace lidí na pouhé lidské zdroje. Zhoršení života většiny řadových, pracujících občanů, absolutní ztráta jistot nezbytných ke spokojenému životu. Prostě tak to je a ne jinak.

  OdpovědětSmazat
 11. Po schválení americké TTIP nastane tvrdé období neokolonialismu a korporátního fašismu, TTIP je důležitý krok k utvoření NWO.Do 2 let si budou US korporace rozkrádat a devastovat jednotlivé státy EU.Záchranou by byl rozpad nefunkční a protilidové EU, která již nefunguje, konec EU by hrozil po vyhlášení referenda ve VB a jejím schválením.(Pokud by se nezfalšovalo nebo vůbec vyhlásilo).USA nedovolí nic, co by se v EU vymykalo jejím zájmům a potřebám, včetně stále nutnosti teroristickým NATO na východní hranici s Ruskem provokovat a snažit se o konfrontaci na účet Evropy, místo, aby se uzavřely vnější hranice.USA to mají pekelně dobře vymyšlené, jak mopslíka-EU vést na vodítku tak, jak oni potřebují.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.