Reklama

čtvrtek 29. října 2015

Independent о pozemní operaci v Sýrii: USA se vydaly na nebezpečnou cestu

29.10.2015 Sputník 
Washington podvádí své občany ohledně další činnosti v Sýrii – jeho současná strategie na Blízkém Východě se boří a USA pravděpodobně zahájí pozemní operaci v regionu, předpokládá americký redaktor The Independent David Usborne.Barack Obama byl zvolen a potom opětovně zvolen prezidentem v podstatě proto, že slíbil, že Amerika přestane přemísťovat vojska kvůli účasti v cizích válkách. Občané podpořili taková prohlášení Obamy, ale to, co USA dělají v Sýrii teď, je stále těžší charakterizovat, praví se v článku.

Tři varianty jednání USA po zahájení operace RF v SýriiPouze v Iráku zůstává 300 amerických vojáků, kteří se nazývají „instruktoři" a „konzultanti". Co se týče Sýrie, tak tam USA pokračují v podpoře takzvané umírněné opozice, bojujícící s teroristickou skupinou Islámský stát, „pouze" prostřednictvím vzdušné pomoci, dodávek zbraní a instruktáže, připomíná Usborne.

„Bílý dům má daleko k čestnosti, jelikož jeho strategie se rozpadá. IS zůstává nebezpečnou ozbrojenou formací v Iráku a Sýrii. Poslední program tréninku pro umírněnou opozici je směšný. Jediná varianta pro USA — zahájit pozemní operaci", předpokládá komentátor The Independent.

Jestliže minulý měsíc šéf aparátu Bílého domu Denis McDonough mluvil o tom, že „pozemní síly v Sýrii budou syrskými", tak už tento týden ministr obrany USA Ashton Carter prohlásil, že USA budou podporovat partnery i cestou „přímých pozemních akcí", poznamenává Usborne.

Nastal čas podívat se pravdě do tváře. Bílý dům mluví o „konzultacích a podpoře" „umírněné" opozice v Sýrii, ale američtí vojáci se už účastní pozemního boje s IS v Iráku a brzy budou — jestli už tam nejsou — v Sýrii. USA se znovu vydaly na nebezpečnou cestu, říká komentátor.

8 komentářů :

 1. STOP USA a jejich černouškovi z Bílé chatrče!!!

  OdpovědětSmazat
 2. B.O.za to nemůže,je pátý kolo od vozu...

  OdpovědětSmazat
 3. http://medzicas.sk/situacia-na-ukrajine-viktoria-silova-v-ct/

  OdpovědětSmazat
 4. Usáci snad obdrželi od Asada pozvánku k pozemním operacím v Sýrii? Rusko o pomoc letectva požádáno bylo.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Amíci by se právě tímto rozhodnutím o pozemní operací mohli ocitnout doslova v ohnivém pekle. Rusko má pro všechny případy v jižní Ossetii připravené bombardéry, které dokáží z výšky 13 kilometrů vytvořit na polovině území během několika minut neskutečné ohnivé peklo.

   Smazat
 5. teď je ideální příležitost pro Rusko vypráskat usácký kurvy z tohoto regionu
  a jestli padnou je to jen jejich volba Rusi se s něma srát nebudou !!!

  OdpovědětSmazat
 6. Amíkům jedno varování nestačilo? Oni neslyšeli, že v Sýrii je, a možná, že ne jen jeden, systém Krasucha 4?. Co budou dělat, až jim přestanou fungovat letadla, vysílačky, telefony a veškerá elektronika? Asi se zbláznili a potřebují další ostudu, aby pochopili, že na Rusko nemají.

  OdpovědětSmazat
 7. USA již delší dobu patří do starého železa a jejich válečnické a mocichtivé elity do pekel

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.