Reklama

sobota 10. října 2015

Intenzita úderů se zvyšuje. Suchoje za den vymazaly z bojiště stovky radikálů


Ruské Ministerstvo obrany před několika dny vydalo prohlášení, že má v plánu zesílení intenzity bojové činnosti Vzdušných a komických sil Ruské federace na území Syrské arabské republiky. Tento plán se stal realitou v pátek 9. října, kdy došlo k dalšímu zesílení úderů, během nichž byly zlikvidovány stovky teroristů.

V důsledku úderů ruských letounů nesou ozbrojenci znatelné ztráty, jsou nuceni měnit taktiku, rozptýlit své síly, pečlivě se maskovat a ukrývat se v obydlených oblastech. V těchto podmínkách pokračujeme v systematickém používání bojového letectva a zvyšujeme intenzitu úderů,“ uvádí páteční informace Ministerstva obrany Ruské federace.

Jen za tento den ruské letectvo provedlo 67 bojových letů. Posádky strojů Su-34, Su-24M a Su-25SM zasáhly na šedesát objektů teroristů. Jako cíle úderů byla vybrána velitelská stanoviště a komunikační uzly teroristů, sklady zbraní a paliva a také výcvikové tábory teroristů v oblastech Rakka, Latakia, Hamá, Idlíb a Aleppo.

V provincii Rakka, kontrolované Islámským státem, byl přímým zásahem vysoce přesných naváděných pum KAB-500S zničen štáb formující se skupiny Liwa al-Haq,“ říká dále zpráva Ministerstva obrany.
V důsledku úderů bylo dále zničeno:
6 kontrolních bodů a komunikačních uzlů;
6 skladů munice a skladů paliva;
17 výcvikových táborů teroristů;
3 podzemní zařízení ozbrojenců v provincii Latakia;
16 opevnění a obranných pozic se zbraněmi a vojenskou technikou;
11 míst koncentrace rezerv teroristů;
závod na opravu obrněné techniky;
17 kusů automobilů a obrněné techniky;
2 raketomety.
Podle rádiových odposlechů byli zlikvidováni dva vysoce postavení polní velitelé Islámského státu a okolo dvou set ozbrojenců. V oblasti Aleppo byl proveden úder na základnu ozbrojenců a sklad munice, zřízený v budově bývalé věznice. V důsledku této akce bylo zlikvidováno okolo sta teroristů.


Zdroj: Rusvesna.su  (

18 komentářů :

 1. Akorát teď hlásili,že místo aby nato bombardovalo igil atd... tak u allepa shodili bomby na trafostanice ...debilní duráci....

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. trafostanice se postaví znovu.

   Vymazat
  2. kdo to "hlásil"?

   Vymazat
  3. http://rusvesna.su/news/1444495158

   Vymazat
  4. Počítám, že nakonec všechno svedou na Putina, jako obvykle. Stejnou fintu použila americká koloniální správa na Ukrajině, když loni systematicky ničila šachty na Donbase (zničeny 4/5). No a pak jim jaksi chybělo uhlí pro tepelné elektrárny, tak ho dováželi (a dovážejí) z Ruska a z Jihoafrické republiky

   Vymazat
  5. Mimochodem, o kousek výš je informace, že rozvodny bombardovalo turecké letectvo.

   Vymazat
 2. Američane budou jistě rádi, že Rusko pomáhá šířit demokracii a bojuje proti teroristům.

  OdpovědětVymazat
 3. Novorusko loni propustilo zahraniční žoldáky z kotle u Debalcevo a ti se pak přesunuli i do Sýrie. Doufám, že tentokrát ze stávajícího kotle na severozápadě Sýrie žádný žoldák do Turecka neuteče.

  OdpovědětVymazat
 4. Hlavně, aby Rusům a stejně tak ostatním interventům nenarostl hřebínek, co všechno že tam mohou napravit či dosáhnout. Tam se partnerství a koalice mění velmi podstatně a přitom i rychle, takže lehko si uděláte z partnera či neutrální strany nepřítele. Jakmile by se Rusové stali vetřelci, strkali nos do věcí nad akceptovanou míru, nad mandát, který si s mistnímí dohodli a který je i krytý mezinárodním právem, tak dopadnou jako Američané. Ti se sice často na Blízkém východě chovají jako lvi tamních pouští i oáz, ale občas jsou tam za dojné krávy s inteligencí vola. Takže doufejme, že Rusové pomohou eliminovat fanatické militanty, kteří děsí i ostatní muslimy, a nezapletou se do sporů místních frakcí, rodů, sekt, skupinek, že nepodlehnou svodům řešit i jiné otázky, než bezpečnost obyčejných lidí a řádných vlád před násilím. Čím kratší bude jejich bojová mise a čím dříve se zase stáhnou do Tartúsu, tím spíše se vyhnou problémům a druhému Afghánistánu.
  KR

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No jo, obecně máte pravdu. Jenže oni se tam už namontovali američané, a z místních frakcí se snaží stůj co stůj udělat Syrskou svobodnou armádu. Sice jim občas zdrhnou či přeběhnoui s výzbrojí (jak byl onehdá donucen přiznat i "analnitik" Votápek), tak musí CIA cvičit druhou, a třetí, a čtvrtou.... ale vždy proti Assadovi. Nadějí je prohlášení některých opozičních uskupení, že se chtějí s Assadem dohodnout na společném boji a poválečném uspořádání. To by byl ten správný konec války. J.B.

   Vymazat
 5. Z perského zálivu odplula let. loď us theodore roosvelt.. a nahrada us truman připluje až v prosinci..proč asi... co se týká afganistanu tak na youtube je dokument ruský afganec a popisují v něm historii zrady uv ksss a generálního štábu sssr. Povstalci a američané věděli o jakém koliv pohybu vojsk v agganistánu...asi těch 44 miliard dolarů co dostal uv ksss udělalo své. Proto tolik rusové nenávidí Gorbačova...mluví o tom pjakin a týká se to i 2 světové války. Jinak by hitler nešel nikdy do sssr...zrada sovětské generality...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Bolo odpalenych 26 rakiet a stary dobry Theodor bol akurat 26. p-rezidentom SSA... Znamenia...:-)

   Vymazat
 6. Zajímavé video. Napřed terorista střílí na tank a poté dostává plný zásah.
  https://www.youtube.com/watch?v=4i9k0fDnay4

  OdpovědětVymazat
 7. Novinky cz: Dnes tam byla tato zpráva :
  http://www.novinky.cz/zahranicni/blizky-a-stredni-vychod/383043-syrsti-povstalci-dostali-zasilku-jedne-z-nejvyspelejsich-protitankovych-zbrani.html

  Teď ji najdete v archivu. Q.

  OdpovědětVymazat
 8. Pane Dvořáku, v prvním (tučném) odstavci je "komický" překlep (..."činnosti Vzdušných a ??????? sil"). Je i v původním textu. Můžete to prosím opravit? Zároveň děkuji za práci vaší i celé redakce, je velmi potřebná.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji za upozornění. Šlo asi o slovo "kosmických". Ještě v noci jsme hledal, ale nenašel. A to ani v originále.

   Vymazat
  2. Je to na začátku článku - v podtitulku, tištěném tučně: "Ruské Ministerstvo obrany před několika dny vydalo prohlášení, že má v plánu zesílení intenzity bojové činnosti Vzdušných a KOMICKÝCH sil...". Jen se divím, že se toho nechytli místní trolíci.

   Vymazat
 9. Povedl se vám nechtěný vtip. Dovolte mi upřímně pochybovat, že by ruské síly byly "komické"!

  OdpovědětVymazat