Reklama

sobota 10. října 2015

Intenzita úderů se zvyšuje. Suchoje za den vymazaly z bojiště stovky radikálů


Ruské Ministerstvo obrany před několika dny vydalo prohlášení, že má v plánu zesílení intenzity bojové činnosti Vzdušných a komických sil Ruské federace na území Syrské arabské republiky. Tento plán se stal realitou v pátek 9. října, kdy došlo k dalšímu zesílení úderů, během nichž byly zlikvidovány stovky teroristů.

V důsledku úderů ruských letounů nesou ozbrojenci znatelné ztráty, jsou nuceni měnit taktiku, rozptýlit své síly, pečlivě se maskovat a ukrývat se v obydlených oblastech. V těchto podmínkách pokračujeme v systematickém používání bojového letectva a zvyšujeme intenzitu úderů,“ uvádí páteční informace Ministerstva obrany Ruské federace.

Jen za tento den ruské letectvo provedlo 67 bojových letů. Posádky strojů Su-34, Su-24M a Su-25SM zasáhly na šedesát objektů teroristů. Jako cíle úderů byla vybrána velitelská stanoviště a komunikační uzly teroristů, sklady zbraní a paliva a také výcvikové tábory teroristů v oblastech Rakka, Latakia, Hamá, Idlíb a Aleppo.

V provincii Rakka, kontrolované Islámským státem, byl přímým zásahem vysoce přesných naváděných pum KAB-500S zničen štáb formující se skupiny Liwa al-Haq,“ říká dále zpráva Ministerstva obrany.
V důsledku úderů bylo dále zničeno:
6 kontrolních bodů a komunikačních uzlů;
6 skladů munice a skladů paliva;
17 výcvikových táborů teroristů;
3 podzemní zařízení ozbrojenců v provincii Latakia;
16 opevnění a obranných pozic se zbraněmi a vojenskou technikou;
11 míst koncentrace rezerv teroristů;
závod na opravu obrněné techniky;
17 kusů automobilů a obrněné techniky;
2 raketomety.
Podle rádiových odposlechů byli zlikvidováni dva vysoce postavení polní velitelé Islámského státu a okolo dvou set ozbrojenců. V oblasti Aleppo byl proveden úder na základnu ozbrojenců a sklad munice, zřízený v budově bývalé věznice. V důsledku této akce bylo zlikvidováno okolo sta teroristů.


Zdroj: Rusvesna.su  (

18 komentářů :

 1. Akorát teď hlásili,že místo aby nato bombardovalo igil atd... tak u allepa shodili bomby na trafostanice ...debilní duráci....

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. trafostanice se postaví znovu.

   Smazat
  2. kdo to "hlásil"?

   Smazat
  3. http://rusvesna.su/news/1444495158

   Smazat
  4. Počítám, že nakonec všechno svedou na Putina, jako obvykle. Stejnou fintu použila americká koloniální správa na Ukrajině, když loni systematicky ničila šachty na Donbase (zničeny 4/5). No a pak jim jaksi chybělo uhlí pro tepelné elektrárny, tak ho dováželi (a dovážejí) z Ruska a z Jihoafrické republiky

   Smazat
  5. Mimochodem, o kousek výš je informace, že rozvodny bombardovalo turecké letectvo.

   Smazat
 2. Američane budou jistě rádi, že Rusko pomáhá šířit demokracii a bojuje proti teroristům.

  OdpovědětSmazat
 3. Novorusko loni propustilo zahraniční žoldáky z kotle u Debalcevo a ti se pak přesunuli i do Sýrie. Doufám, že tentokrát ze stávajícího kotle na severozápadě Sýrie žádný žoldák do Turecka neuteče.

  OdpovědětSmazat
 4. Hlavně, aby Rusům a stejně tak ostatním interventům nenarostl hřebínek, co všechno že tam mohou napravit či dosáhnout. Tam se partnerství a koalice mění velmi podstatně a přitom i rychle, takže lehko si uděláte z partnera či neutrální strany nepřítele. Jakmile by se Rusové stali vetřelci, strkali nos do věcí nad akceptovanou míru, nad mandát, který si s mistnímí dohodli a který je i krytý mezinárodním právem, tak dopadnou jako Američané. Ti se sice často na Blízkém východě chovají jako lvi tamních pouští i oáz, ale občas jsou tam za dojné krávy s inteligencí vola. Takže doufejme, že Rusové pomohou eliminovat fanatické militanty, kteří děsí i ostatní muslimy, a nezapletou se do sporů místních frakcí, rodů, sekt, skupinek, že nepodlehnou svodům řešit i jiné otázky, než bezpečnost obyčejných lidí a řádných vlád před násilím. Čím kratší bude jejich bojová mise a čím dříve se zase stáhnou do Tartúsu, tím spíše se vyhnou problémům a druhému Afghánistánu.
  KR

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No jo, obecně máte pravdu. Jenže oni se tam už namontovali američané, a z místních frakcí se snaží stůj co stůj udělat Syrskou svobodnou armádu. Sice jim občas zdrhnou či přeběhnoui s výzbrojí (jak byl onehdá donucen přiznat i "analnitik" Votápek), tak musí CIA cvičit druhou, a třetí, a čtvrtou.... ale vždy proti Assadovi. Nadějí je prohlášení některých opozičních uskupení, že se chtějí s Assadem dohodnout na společném boji a poválečném uspořádání. To by byl ten správný konec války. J.B.

   Smazat
 5. Z perského zálivu odplula let. loď us theodore roosvelt.. a nahrada us truman připluje až v prosinci..proč asi... co se týká afganistanu tak na youtube je dokument ruský afganec a popisují v něm historii zrady uv ksss a generálního štábu sssr. Povstalci a američané věděli o jakém koliv pohybu vojsk v agganistánu...asi těch 44 miliard dolarů co dostal uv ksss udělalo své. Proto tolik rusové nenávidí Gorbačova...mluví o tom pjakin a týká se to i 2 světové války. Jinak by hitler nešel nikdy do sssr...zrada sovětské generality...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Bolo odpalenych 26 rakiet a stary dobry Theodor bol akurat 26. p-rezidentom SSA... Znamenia...:-)

   Smazat
 6. Zajímavé video. Napřed terorista střílí na tank a poté dostává plný zásah.
  https://www.youtube.com/watch?v=4i9k0fDnay4

  OdpovědětSmazat
 7. Novinky cz: Dnes tam byla tato zpráva :
  http://www.novinky.cz/zahranicni/blizky-a-stredni-vychod/383043-syrsti-povstalci-dostali-zasilku-jedne-z-nejvyspelejsich-protitankovych-zbrani.html

  Teď ji najdete v archivu. Q.

  OdpovědětSmazat
 8. Pane Dvořáku, v prvním (tučném) odstavci je "komický" překlep (..."činnosti Vzdušných a ??????? sil"). Je i v původním textu. Můžete to prosím opravit? Zároveň děkuji za práci vaší i celé redakce, je velmi potřebná.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Děkuji za upozornění. Šlo asi o slovo "kosmických". Ještě v noci jsme hledal, ale nenašel. A to ani v originále.

   Smazat
  2. Je to na začátku článku - v podtitulku, tištěném tučně: "Ruské Ministerstvo obrany před několika dny vydalo prohlášení, že má v plánu zesílení intenzity bojové činnosti Vzdušných a KOMICKÝCH sil...". Jen se divím, že se toho nechytli místní trolíci.

   Smazat
 9. Povedl se vám nechtěný vtip. Dovolte mi upřímně pochybovat, že by ruské síly byly "komické"!

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.