Reklama

pátek 2. října 2015

Jak etnograf vidí budoucí vývoj středovýchodní Evropy

Jiří Jaroš Nickelli
2. 10. 2015  České národní listy

Úvaha etnografa a muzeologa Jiřího Jaroše Nickelliho o stavu a nejbližší budoucnosti naší země, Evropy a světa.

U.S.A nikdy nebudou vítězem proti Rusku,
na to si musejí nechat zajít chuť.

Sýrie je ruský dvorek,stejně jako Zakavkazí. To si musejí všichni ti geopolitikové Západu uvědomit, ať se jim to líbí nebo nelíbí. Rusko už dávno není jelcinovský protektorát, ale obnovená velmoc s vojenskou silou rovnocennou nejméně U.S.A. a s ekonomickým potenciálem, který se teprve rozvíjí,(i přes brzdy sankcí!), zatím co ekonomický potenciál Západu neustále slábne a je vysilován jednou krizí za druhou.


Spojenectví s Čínou, která sleduje stejné cíle v Eurasii,

nelze nabourat bez uskutečnění převratu v Rusku - a ten je za dané situace naprosto nereálný, i přes veškeré pokusy zahraničí, které ostatně bezúspěšně trvají od samého vzniku Ruské federace.

Ve středovýchodní Evropě je zrcadlový paobraz geopolitických tendencí. U nás je kolaborant premiér a realista president. Na Slovensku je tomu naopak. Tam je kolaborant president a realista premiér. Naproti tomu president Putin kromě reforem provedl řadu bezpečnostních opatření, z nichž nemalou váhu má paralýza choutek prozápadních oligarchů. Takový postup by byl potřeba i ve vasalských státech středovýchodní Evropy - kdyby právě nešlo o vazalské polostáty, pro které taková politika je de facto neuskutečnitelná, a proto tyto státy neustále krachují.

Rusko neustále pozorně sleduje vývoj ve vasalských státech
středovýchodní Evropy, kde situace značně polarizuje. Nejvyšším lokajem Západu je pochopitelně Polsko se svými antiruskými tradicemi a se silným kleronacionalismem. Uhři jsou někde uprostřed - a nejslabšími články vazalů NATO-EU jsou Slovensko a Česko. Ty jsou geopolitickými balancéry, přičemž Rakousko má realistický kurs vůči Rusku, dobře zhodnocený zkušeností Ostmarky za Führera...


Do tohoto geopolitického guláše se zamíchala muslimská otázka,
kdy Rusko zaujalo přirozeně ostražitý postoj zatím jediný stát, konající praktický realismus, je Maďarsko,které snad bude následovat Slovensko, neboť v současné situaci je to jeho životní zájem. Ale středovýchodní státy mají jednu výhodu. Pro muslimy jsou ZATÍM ekonomicky a geograficky nezajímavé. Žádný muslim nebude pracovat na venkově, protože je historicky závislý na loupeži (akumulaci kapitálu jakýmikoli prostředky) a na obchodu. K tomu jsou uzpůsobena v evropském prostředí středovýchodní Evropy jen velkoměsta,a protože toto vše jsou tzv. "jednoměstské státy", muslimové v I. fázi potáhnou dále.

Dokud nenastane vystřízlivění v Německu, Švédsku a Norsku.
V Británii již nastává, v Holandsku nastalo a ve Francii už je boj o prioritu Francouzů. A počne uzavírání hranic a přeposílání muslimu do našich regionů pod záminkou "solidarity, humanity etc.", kterou mohou uznat pouze užiteční idiotés a kolaboranti.

Jak budou tyto jevy na Západě zesilovat, další muslimský příliv začne silněji ohrožovat i středovýchodní evropské země, které se z tranzitních zemí stanou po uzavření hranic evropských "muslimských rájů" náhradními destinacemi. A teprve pak nastane pro naše země totální kolaps, který povede ke zhroucení našich států.

Naše vlády totiž nedokáží splnit vazalské podmínky Západu na jedné straně a naproti tomu splnit základní obranu vlastních občanů. Vzniklé nepokoje, pokud přerostou v revolty, začnou být potlačovány kontingenty NATO - a to bude počátek občanských válek v našem prostoru. Pokud EU definitivně nezmění své ponížené postoje k muslimství jako k fašistické agresivní ideologii, a pokud neodhodí multikulturalistické kolaborantství do "muzea starožitností“ vedle kolovratu a bronzové sekyry", jak dávno pravil Engels.


Foto: Dr. Jiří Jaroš Nickelli


24 komentářů :

 1. Tuto reálnou vizi potvrdil včera český, většinově idiotský český parlament.

  OdpovědětSmazat
 2. ParlamentníListy.cz přinášejí pravidelné zamyšlení spisovatele, bývalého diplomata a aktuálně nejpřekládanějšího slovenského autora Jozefa Banáše nad světovým děním. Tentokrát se pod vlivem projevu Baracka Obamy v OSN, který prý vyslechl několikrát a nepřestával nad ním žasnout, zamyslel nad rolí USA ve světě. To má být četba pro všechny lidi u nás !!!.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Já jsem také žasla nad projevem Obamy , ale pocit , který ve mě vyvolal , nebyl moc překvapující . Je to o tom , že US jsou ve všem dokonalý :-( ! Kromě IS , snad není více nenáviděný stát ! Jeho politika pochází od samého Satana ! Tolik vraždění ( humanitního ) nemá obdoby ! Děje se tak i za přispění naší vlády , která je pro mrzký peníz zaprodá vlast a nechá zotročit vlastní lid , který jim dal důvěru ! Většinu lidí ovládá bezmoc a skepse k dalšímu životu , protože nevědí , co s námi bude ! Je mi líto našich dětí , které poznají jen teror a zmar ! Pláči pro ně a přeji si pro ně mír - jsou nevinné ! Budou nás naši muži bránit , nebo nás nechají vraždit ? Mám strach , moc se bojím !!! Jsem matka , ale i babička naší malé Natálky ! Lidé vzpamatujte se !!! Prosím všechny za ty naše děti , které nesmí umírat ve válce , nebo pod nožem muslima !!! Jana Z. - CV

   Smazat
  2. Zatímco mne Obama nepřekvapil populistickým projevem, tak mne opakovaně odposlechem uchvátil Putin i přednesený návrh prezidenta Zemana. Dobro a zlo musí být vyváženo. Jsem hrdý na našeho prezidenta, neboť čas ukáže účinnou potřebu jeho návrhů. L.

   Smazat
 3. O populační krizi západní společnosti

  V tomto článku bych chtěl k diskusi předložit některé otázky v souvislosti s migrací:

  1/ proč chtějí diskrétní elity vlastnící a skrytě řídící (tvořící pravidla – kupř. finanční a měnová,ovlivňující zásadním způsobem politiku – viz kupř. financování válek a politických stran – někdy i obou dvou oponentních stran) kapitalismus již od jeho zrodu (proč je vůbec nutné) řešit západní populační krizi, když je svět stejně přelidněn, planetární zdroje nejsou neomezené a další rozvoj kapitalismu slibuje v souvislosti s prohlubováním technologické revoluce radikální úbytek pracovních příležitostí – zejména u nízko kvalifikovaných prací? Kam až je možno zahlcovat planetu další lidskou populací? Jakou budoucnost nabídne vysoce technologická kapitalistická společnost s bohatnoucími oligarchy a multimiliardáři většině zadlužované a nepotřebné populace?

  2/ čím to je, že populační krize (významné snížení porodnosti) postihla zrovna západní populaci bílé pleti a to výlučně až v období neoliberálního (imperiálního) stadia kapitalismu? Jak to, že k ničemu podobnému nedochází u asijských, latinskoamerických anebo afrických etnik, jak to, že k tomu nedocházelo v západní společnosti za dřevního kapitalismu, za kapitalismu po první a druhé světové válce ani za komunismu? Souvisí to snad nějak se změnou jídelníčku, ovzduším, se změnou způsobu života, očkovacími programy? Co vlastně způsobilo tuto populační změnu?

  3/ proč se skryté elity řídící vývoj kapitalismu diktující svou představu morálky, vývoje lidstva, demokracie, svobody a lidských práv zbytku světa rozhodly řešit populační krizi (proč nasílu vnucují) západní společnosti migrací islámské populace do západní společnosti? Copak to nebyl právě islám se kterým západní společnost v minulosti po staletí sváděla nesmiřitelné náboženské války? Copak není právě velice konzervativní a dogmatický islám nejvíc ze všech náboženství a ideologií neslučitelný se západním způsobem života, parlamentní demokracií, občanskými a politickými právy? Vždyť i komunisté byli mnohem vstřícnější vůči západnímu způsobu života – parlamentarismu, způsobu oblékání, neničili z principielních důvodů historické a kulturní fundamenty, byli mnohem tolerantnější vůči různorodosti, rovnoprávnosti pohlaví…? Vždyť pod rouškou multikulturalismu implantují do západní společnosti subjekt, který časem získá ve společnosti majoritu, přičemž tento subjekt různorodost a multikulturalismus bytostně nesnáší a všude je potírá.

  Co se tím má vyřešit? Jakou to má logiku?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 1. Jsme to my, kteří spotřebováváme přespříliš světových zdrojů, pracovní síla ze zemí, kde jsou zvyklí zblajznout všelijaké kobylky, červíky apod. a nelétají na zahraniční dovolené, je výrazně levnější. Proto je pro ty, co se pokládají za majitele planety, lepší nás eliminovat a nahradit skromnější populací.
   2. Za pokles porodnosti u nás může spíš sobectví a dobré bydlo - mít více dětí znamená výrazný sociální pokles - běžný člověk prostě nezaplatí všechny ty nutné kroužky, jazykové kurzy, třeba i soukromé školy pro více než jedno, max. dvě děti. Nechceš být socka - musíš si zatraceně rozmyslet, kolik dětí si můžeš dovolit. Zkuste platit hypotéku a mít ženu šest, osm let na mateřské ...

   Smazat
  2. Prostě a jasně:"tenhle svět je durchum durch Západem a jeho konsumismem úplně zkurvenej a už to tak dál nejde...teď půjde o to,"kdo z koho",buď rozum,humanita,solidarita atd.a evropské národy přežijí,anebo vyhraje mamon a lidstvo bude degradováno na algemajneŠejze bioroboty,dle psychopatických,bohem vyvolených vizionářů udržovaných při životě lidskou krví viz.ta fosílie D.Rockefeller...."

   Smazat
  3. Nastoupili jsme neodvratnou cestu sebedestrukce lidstva. Predátoři - nadlidi nepotřebují zvyšovat myslící populaci, ale pomoci tyranie (s použitím biče a cukru) vládnout otrokům. L.

   Smazat
  4. "Evropa tvoří 7% světové populace, vyrábí necelých 25% světové produkce, ale spotřebovává přes 50% světové sociální spotřeby. Tento stav není dlouhodobě udržitelný." Angela Merkel, 2013

   Smazat
  5. Podle tohoto citátu je vidět, že je to svině.

   Smazat
 4. 1/ otázka je, co kapitalisté - tvůrci a majitelé systému budou s tou množící se lidskou populací dělat (nyní lifrují jak říkáte dumpingovou migraci do Evropy, aby jí nahradili zpanštělou a bohatstvím na dluh zhýčkanou evropskou populaci). Ovšem kapitalismus potřebuje stále víc produkovat a stále víc prodávat. (kvůli splácení dluhů států a jednotlivých dlužníků - jinak se celý systém rozsype jako domek z karet) Jak toho chtějí docílit, když si dovezou dumpingovou pracovní sílu? Kdo zaplatí ty dluhy věřitelům a z čeho budou novodobí otroci kapitalistům ze své minimální mzdy platit? Ostatně kde se pro ně najde práce, když výroba je stále revolucionizována a efektivizována a tudíž je potřeba stále méně pracovníků?

  2/ tomu tedy nerozumím. Když má někdo dobré bydlo, tak pro nějk nemůže být problém uživit několik dětí. Přesto nejvíc dětí mají spravidla lidé s nižšími příjmy - těch je vždy v kapíku nejvíc. (těch co mají podprůměrné mzdy a směřují příjmově k minimální mzdě je rozhodně víc než těch s nadprůměrnými příjmy. Takže buďto se lidé na Západě válejí v blahobytu a pak to pro ně není ekonomický problém uživit vícedětnou rodinu anebo jsou chudí a pak by teprv měli mít hodně dětí (nejvíc dětí přece mají chudí lidé v rozvojových zemích). Nemá ta vaše logika v sobě zakomponovánu systémovou chybu?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. adresováno anonymovi z 11,13

   Smazat
  2. Hodně dětí mají chudí lidé proto, aby se o ně děti ve stáří postarali. Je to projev společnosti, která nežije v sociálním státě a sociální a důchodové zabezpečení řeší tímto způsobem.

   Smazat
 5. Článek je naprosto realistický - Evropu budou zmítat nepokoje, násilnosti a změny režimu.
  Výhradu mám pouze k zásahům NATO u nás. Podle všeho k něčemu takovému nedojde...na západ od nás možná, ale v ČR ne. Tady si pořádek uděláme sami. A to z gruntu!

  OdpovědětSmazat
 6. V koránu je obsažen plán na dobytí světa, který je v běhu stále.
  Lenost našich učitelů a naše nechala vyprchat z našich pamětí události z válek proti Turkům (muslimům).
  http://www.valka.cz/clanek_11032.html léta 1521-1533.
  http://www.vojsko.net/index.php/armady/14-valky-konflikty-bitvy/1971-bitva-u-vidne-1683
  Imigrace je jiný typ války, ve které je hlavním smyslem vystrašit obyvatelstvo, zvětšit počet muslimů migrací a vysokou porodností zbývající donutit k přijetí koránu a odmítajicí vyhladit.

  Jsou všichni ti kdo řídí tento stát slepí, neumí číst nebo si nedokážou tyto informace najít a ověřit. Ani historie jim nic neříká ? Pak jsou pro rozhodování neschopní a neuřídili by ani dechovku, jak je řečeno na závěr na tomto videu:
  https://www.youtube.com/watch?v=1Bxj1r7BbJg
  Západní velmoci slouží tomuto cíli.

  OdpovědětSmazat
 7. Autor článku má " bohužel " pravdu !

  OdpovědětSmazat
 8. Aby naši kolaboranti věrní Bruselu a USA, naprosto nevěrní lidu, byli spokojeni, musí se do středovýchodních států, napumpovat, statisíce vyřazených muslimů, kteří neuspěli na Západě, dát jim luxusní podmínky jako v Německu-vše zdarma a kapesné 670 EUR, vystěhovávat původní nájemníky na ulici z obecních bytů, zavést ochrannou složku imigrantské policie, zavést represe proti nespokojeným občanům za cenu vykořenění ze společnosti až po kriminál atd.Tohle by dnešní vládnoucí garnitura hravě zvládla, věrni splnění příkazů nejvyšších poslušných.EU čeká rozvrat, zmar, chaos a nepokoje, oslabení ekonomik, hospodářská nestabilita a zhroucení bohatých sociálních systémů.Už dnes lze prohlásit, že státy EU, jsou ztracené země.Projekt EU-společné rodiny nadobro zničí vše, na čem naši předci pracovali po staletí.Sláva EU, Bruselu a USA!!!A to se ještě v EU nejede podle not z USA, ohledně ekonomického podvodu, zvaný TTIP.

  OdpovědětSmazat
 9. Evropa již brzy pozná vládu islámu, přes zavedení práva šarija a vyvrcholí evropským kalifátem.Do pár desetiletí, cca 30-50 let, zcela reálná vize.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pokud tady někdy zvítězí Islám, což je, btw, hloupost, protože mladá generace tzv. muslimů je stejně závislá na mobilech, jako ta naše, a pro většinu je náboženství pouhou formalitou, (nejsou schopni se ani sjednotit proti neustálým útokům Západu a Israele, namísto toho prostě z ohrožených oblastí odchází, a to většinou za penězi..), pokud se Islám opravdu ve světě stane zásadní vojenskou mocí, stane se tak jen díky totální neschopnosti a hlouposti nevěřících, tudíž bude vše OK; půjde totiž o normální vývoj, který je z hlediska života, důležitější, než vegetace většiny neustále a na vše nadávajících obyvatel, jejichž jedinou pozitivní životní vizí je příští dovolená na pláži s půllitrem plzně a život s druhým nejlepším přítelem člověka.
   Komentovat knihy, které nabádají ke Světovládě, nemá cenu; je to podobné, jako kniha "Jak se za týden stát milionářem", kterou pro vzdělané a inteligentní české čtenáře právě píšu, a dokončím příští středu.
   Mnohem pravděpodobnější je výbuch supervulkánu, náraz meteoritu, nebo hromadná otrava alkoholem.
   Tyto výlevy chápu jako rutinní činnost, tzv. "čištění organizmu" od přirozené nenávisti, způsobené stárnutím a špatnou životosprávou.

   Smazat
 10. Oni nejsou slepí a číst umí , ale mamon je důležitější , když k něčemu dojde , tak budou první , kteří vypadnou ! Nevím, ale možná ta uprchlická vlna má něco s rozmístěním nukleárních hlavic do Německa ! Takové přepadení základny US ( obětování vlastních lidí - viz 11 září - mají praxi ) se zbraněmi hromadného ničení , je pro ty fanatiky možné ! Máme tu plán na snížení populace ! Evropa bude pár desítek let neobyvatelná , ale vylidněná !

  OdpovědětSmazat
 11. 13:52 konečně si toho někdo všimnul,ale jim stačí vyhrát volby dosadit si ministra obrany a jeho nejbližší velení a ovládají super moderní zbraně včetně jaderných.

  OdpovědětSmazat
 12. To je stálé mluvení o známých skutečnostech. Řekne mi někdo,zda se už začalo se stavbou plotu na
  našich hranicích? Už narukovali mladí hoši na ostrahu hranic ? Koudel nám hoří a my jen řečníme.Kdo bude chránít naše rodiny,Sobotka?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ozubená pleš nedokáže ochránit ani sám sebe . Spoléhá se na to , že si ho na svoji hruď přivine mutti Makrela .

   Smazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.