Reklama

čtvrtek 1. října 2015

Jsme ve válce s Ruskem?

napsal Rexton
1. 10. 2015   Kosa zostra čili vlkovobloguje.wordpress.com

Jak oznámil mluvčí ministerstva obrany RF generálmajor Igor Konašev, tak „v souladu s rozhodnutím Vrchního velitele Ozbrojených sil RF Vladimira Putina zahájila dnes letadla ruských vzdušných kosmických sil vzdušnou operaci s bodovými útoky na pozemní cíle hnutí IS na území Syrské arabské republiky.“

Konašev rovněž oznámil, že ministr obrany RF armádní generál Sergej Šojgu informoval své kolegy v OSKB o tom, že v průběhu vzdušné operace v Sýrii útočí letadla ruských VKS na vojenskou techniku, spojovací uzly, dopravní prostředky, skladiště zbraní, munice a paliva, které patří teroristům z IS. Terčem útoků budou především ropná zařízení, která využívá Islámský stát. Do palubních počítačů bitevníků a bombardérů v Sýrii zadali souřadnice čerpadel udržujících tlak v potrubí, jimiž teče ropa Islámského státu, a ne jen koordináty míst, kde se nacházejí vůdci teroristů. Snahou Ruska je omezit příjmy Islámského státu z ropy, která mu generuje miliónové zisky a umožňuje jeho fungování. Tolik stručně a jasně z Ruska.

A co na to naše média? Pokud vezmeme titulky ze serverů našeho mainstreamu, tak by tehdejší ministr propagandy JG seděl tiše v koutě a hluboce se za sebe styděl.

Server Aktuálně se pyšní titulkem „Putin se naplno zapojil do války v Sýrii. Ruské stíhačky zahájily údery. Kdo je cílem, není jasné.“ V článku se dočteme: Není ovšem zřejmé, na koho ruské letouny útočily, protože v okolí Talbisy neoperuje Islámský stát, nýbrž povstalci, kteří už od roku 2011 bojují proti režimu Bašára Asada. Já bych tímto chtěl pochválit oba operativce (Martin Novák, Michal Žák), za naprosto jasné a podložené informace, kdo a kde se v Sýrii nachází.

Idnes tvrdí muziku titulkem „Rusko si schválilo letecké útoky v Sýrii a udeřilo poblíž Homsu.“ Divná to entita to Rusko, samo si schválilo, samo si udeřilo. Ke cti autora je ovšem nutno dodat, že mimo nadpisu je to ostatní vcelku v obraze.

Novinky taky nenudí a titulek „Rusko zahájilo bombardování Sýrie“ tak nějak koresponduje s výše jmenovanými.

Někdo soudný by se měl nad tím vším pozastavit a trochu ty naše válečné štváče v redakcích uklidnit. Mohlo by se stát, že někdo nekontrolovaně začne s projevy ve stylu včerejšího vyjádření ministra zahraničních věcí Saudské Arábie: „Jsou dvě možnosti urovnání v Sýrii. Jednou je politický proces s utvořením přechodné vlády s exekutivními pravomocemi. To je preferovaná varianta. Druhá varianta je vojenská, která také skončí odstavením Bašára Asada od moci,“ upozornil Džubajr.

Pan ministr by se měl po návratu domů podívat na stav armády Saudské Arábie po několika týdnech vojenské kampaně v Jemenu a přemýšlet, kolik velbloudů mu k odstavení Bašára Asada zbude, protože ztráty Saudů v Jemenu začínají být varovné.

Vzhledem k tomu, že dnes Rusko vyzvalo USA, aby americká letadla okamžitě opustila vzdušný prostor Sýrie, protože nemají k zásahu na území Sýrie mandát ani OSN, ani souhlas Sýrie a USA dle tvrzení vysokého úředníka Pentagonu na Fox News „nemají v úmyslu měnit své operační plány v Sýrii“, tak nás čeká možná mnoho zajímavého. Fandové letectví si možná přijdou na své.

A teď k té otázce z titulku. I když z našich médií to bude vypadat, že Rusko páchá div ne genocidu na obyvatelstvu Sýrie a ISIL a USA jsou naší spojenci,a tedy logicky bychom měli být s Ruskem ve válečném stavu, nemyslím si, že to tak je. USA nebo v tomto případě NATO nepůjde ani teď do přímého střetu v Ruskem. Cíle USA v Sýrii jsou splněny. Region je destabilizovaný minimálně na pět až deset let. Vojenskoprůmyslový komplex jede na plné obrátky a migrační vlna byla spuštěna. Aktiva Muslimského bratrstva byla uchráněna. Mozkový trust je dávno odvezen do Evropy. Ukrajina je z pohledu chaosu nadlouho vyřešena a dalším článkem destabilizace bude západ Evropy a Kavkaz.

Se zbytky Daeše a ostatními povstalci se Rusko s Iránem vypořádá. Rusko si při tom v klidu zlikviduje svých 2 500 až 5 000 džihádistů, kteří by v Rusku dělali jenom potíže. Dostane spoustu kontraktů na prodej vyzkoušených zbraní a pomalu se začne připravovat na občanskou válku v Evropě, protože Evropa (tedy to tvrdé jádro) rozum nedostane.

A co na dnešní začátek kampaně v Sýrii říká svět financí? Ropa nám trochu zdražila, zlato nám zlevnilo, na Rubl to zásadní vliv nemá. Jen Euro se nám k Dolaru propadá níž a níž. A pro znalce poznámka. Stoupá prodej zbraní o cca 50% a jejich cena o cca 30%. Kam se hrabou dluhopisy…


Grafika: www.express.co.uk

14 komentářů :

 1. Rusové Američanům nepomáhají vyhnad Asada, Rusové pomáhají Asadovi vyhnat Američany

  OdpovědětSmazat
 2. Fašisti aka ÚSÁČTÍ nacisti nemohou vykrást Syrijské zlata tak jak to udělali v Llibyi..... Ohhhh big problem .... pro nacisty z D.C. ..... Rusko řeklo DOST a je to. ÚSÁKŮM není od včerejška dovoleno krást zlato ze suverenních států a dávat jejich národní bohatství do rukou jejich korporací ....... Šapiro nebude mít erekci po měsíce tak jako Kalousek a jejich pražská kavárna .... Big problem .... PRAVDA A SPRAVEDLNOST UŽ NEKLEPE NA DVEŘE - VSTUPUJE DOVNITŘ. Dveře byly otevřeny ... a SHOW začne .....

  Úsácký dolar jde do prdd...ellle a amíci budou chodit jako ve vidění a nebudou chápat co se to děje .... Zlato nastoupí na podium a tanec se rozvíří ....

  OdpovědětSmazat
 3. A tak je to správné!

  OdpovědětSmazat
 4. První třetina článku dobrá, ale ten zbytek, jakože USA má hotovo....válka se přesune do Evropy, nestojí za nic.
  Protože teprve teď stojí svět před skutečnou katastrofou. Tím myslím konflikt mezi RF a US. Jak je vidět, už od samého počátku se postavily proti sobě. Ami potřebují pro západního syrského presidenta, Rus naopak. Černý ustoupit nemůže, to by mohl na Středním východě úplně zabalit - nehledě na vojenskou prestiž ve světě. A Rus, zdá se, už zaseknul drápky a nepustí. Co tedy zbývá? Patem to neskončí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pane Jane ...

   NATO a USA ví že se nemohou postavit proti RUSKO a ČÍNĚ a tím pádem celému BRICS - abych byl přesný tak to budu ještě více specifikovat ne jenom BRICS ale 85 procentům států na světě .... Anglie je již opustila,nechce s USA mít víc nic spoleřného za daného stavu - REALITA.

   Myslíte si že Vietnam bude bojovat za ÚSÁKY, či NIKARAGUA, či Mexico.....

   ÚSÁCI jsou totálně izolovaní co se týká DNEŠKA jenom díky tomu co napáchali desetiletí po desetiletí .... nemluvě o kriminálních aktivit ve finanční sféře kdy vykrádají stát po státu jenom se o tom nesmí mluvit na veřejnost ....

   ....TOTO JE KONEC USA ....rozpadnou se po té co dolar půjde do haj...zlu? Přál bych jim to ..... Finanční svět se bude snažit jim pomoci aby konečná devalvace dolaru nebyla katastrofická .... ale po té co sabotují ČÍNU sérií pumových atentátů .... NEJSEM SI JISTÝ zda určité skupiny z Londýna co se podílejí na finanční transformaci budou mít ještě právo něco k tomu namítnout ... ČÍNA to neukáže najevo ale to co jim ÚSÁCI napáchali poslední měsíc je do nebe volající a Peking bude chtít odplatu .....

   Pošlete Šapirovi a Kalouskovi bombarďáky aby se mohli přebalit - budou to potřebovat .... jenom je mi líto Kocába co se nechal oblbnout .... matěj.

   Smazat
  2. Vlasto, zapomínáš, že US i RF jsou jaderné velmoci. Proč by se měla kterákoli z nich nechat položit, aniž by se předtím nepokusila zahrát nějak vojenské divadlo a falešně nařknout druhou stranu z vědomého násilí? Nevím co si myslí o své vojenské převaze USA, ale dobrovolně se nezhroutí. To raději vyprovokují konflikt. Což v této fázi platí i pro RF.
   Prostě si neumím představit, jak před celým světem to jeden z nich vzdá na celé čáře - to už by nebylo cesty zpět. A když, tak za hodně dlouho.
   Já proto tvrdím, že jsme se dostali do nejnebezpečnější fáze konfliktu mezi RF, Evropou USA. Což ale neznamená, že by to nemohl být konec USA.
   Do tak vážné doby se opravdu nehodí vtipkování o bombarďákách pro nic neznamenajícího Šapira či té nule Kalouska. Protože ve chvíli, kdyby opravdu k něčemu vážnému došlo, už tady diskutovat nikdo nebude a zavládne chaos se vším všudy.
   Fakt tento konflikt neberu na lehkou váhu.

   Smazat
  3. Prom Vlastimila 12.00-kéž byste měl pravdu, zatím jste zapomněl na americkou TTIP, která má být co nevidět, cca do 18 měsíců schválená, tz. EU, včetně VB se přesune pod ekonomickou kuratelu USA a to již navždy.Tak jaký BRICS pro země EU?USA si ještě chtějí zařádit v Evropě, zatím jim to vychází.Imigrace+TTIP=TUNY TNT pro EU.Zkáza a rozklad EU je do několika let, zaručena, to mohu prohlásit již dnes.

   Smazat
  4. Ne,ne, článek je OK až dokonce. Pro USA je hotovo. Teď to bude stát zdroje Rusko a USA může provádět své řízení pomocí realizace teorie chaosu zase někde jinde. Bavíme se o vojenské kampani ze strany Ruska v trvání měsíců, nikoliv dní. To stojí zdroje a USA už operují jinde. Myslím, že je na řadě Moldávie a některá ze středoasijských republik. Přímý střet Rusko vs. USA teď v Sýrii opravdu NEHROZÍ.

   Smazat
  5. myslím si, že když americký orel nestáhne křídla, a ruský mesněd necouvne, tak zanedlouho bude medvěd srát zbyrky peří.
   Rozestavili-li rusové PVO v Lakatii a ještě někde v Iráku, Číňané v Tartusu, a dosahem S-300 se myslím manévrovací prostor amerických zastaralých skořápek docela sníží.
   Jako již mnohokrát, Rus několikrát napomene, a pak předvede nějaký asymetrický krok, který amíky vyšachuje.-

   ono rozbombardovat několik letišť zase není takový problém. A pokud si je amici chrání Patriotem .. víme co rusové dokážou s mnohem modernějším Aegisem ...

   Smazat
 5. Co se vůbec černej vopičák sere do Sýrie? Kdo mu to dovolil? Syrská vláda tam žádné SS-vojáky ani jejich letadla nechce, OSN jim nic neschválila tak co si to dovolují? Jenom teroristický stát podporuje a šíří terorismus po světě. Konečně se Rusové vzpamatovali a začali trochu dělat pořádek. Měli by přijet i k nám a podruhé nás osvobodit. S radostí bych je teď už zase vítal šeříkama.

  OdpovědětSmazat
 6. Co se týká článku - ne tak z zostra - mise na Blízkém Východu nebyla u konce, v žádném připadě ... Možná první fáze.....co se týká Sýrie...

  Egypt nakopal ÚSÁKŮM prdel ..... dal se dohromady s Ruskem a Čínou a kontrola nad Suezem není v rukou nacistů. Za druhé, dlouho vlečící se válka mezi pozemními vojsky Číny a nacistů - Úsáků v DJIBOUDI skončila prohrou ŮSÁKÚ co byli odvezeni v pytlích domů .... tzn Suez je pod vlajkou SVOBODY - Egypt jej bude rozšiřovat ......

  Zlato ze Sýrie nacisti nemohou ukrást - Putin je vykopnul....tzn brzy budou vykopnuti z Iráku taky ....

  A konečně HŘEB večera - Israel se nebude rozšiřovat o nová ukradená území ze Sýrie a Iráku - BIG PROBLEM.... no GREATER ISRAEL.....

  ?????,
  Tzn - NOVÁ HEDVÁBNÁ ZTEZKA pújde taky jihem ke Středomoří od Indie a Číny .... poněvadž Pakistán se začal taky lísat k BRICS ..... Úsáci budou vykopnuti taky z Afghanistánu a ztratí tam taky veškerá nároky na nerostné bohatství tak jako je ztratí i v Iráku.....

  Závěrem..... pokud spravedlnost bude pokračovat tímto tempem tak Israel bude muset navrátit uloupená území palestincům přinejmenším (do podoby před 1946, a nebo ještě do doby 1917) a dal bych jim taky platit restituce tak jako byli po 2 sv válce za každého zavražděného palestince a restituce těm co museli imigrovat a jejichž majetek byl ukraden .... a to mohou být stále rádi že neskončí tak jako v Osvětimi, kvúli genocidě a masovému vyvražďování civilního obyvatelstva po dobu téměř 1 století - Hitler to dělal jenom 6 let, Israel to dělá 1 století .... tak se nad tím zamyslete ... CO JE SPRAVEDLNOST

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tím jsem chtěl taky říct že ÚSÁCI ukradli ukrajinské zlato a to hned 3 den po Majdanu- jak je známo. Ukrajina ho nikdy více neuvidí .... tak jako češi nikdy neuvidí naše zlato co ČNB byla nucena prodat .. za pakatel ..... německé dluhopisy --- němci nás okradou, když se nebudeme bránit .... FAKT..., podívejte se na Řecko či Kypr....

   Smazat
  2. Vlastimile, máte pocit, že země BRICS jsou na tom ekonomicky bůhvíjak? Já si to nemyslím. petr

   Smazat
  3. Omlouvám se A 12:43, nejsem sice Vlastimil, ale jsem si jistý, že země BRICS jsou ekonomicky natolik silné, že mohou ostatnímu světu vyváženě konkurovat. A to především proto, že země BRICS by v event. ekonomické přetahované rozhodně nebyly samy. Je mnoho ekonomicky silných zemí, které by je v jejich boji rpoti USA a satelitům rády pospořily. Mimo jiné i ty, které jsou dnes součástí NATO. Protože chápou, kam se otáčí kolo dějin a jsou taky již značně rozladěné z diktátorské pozice USA vůči nim. Když USA pomalu opouští i VB je to pro USA zlé znamení. Nejde jenom o to, že VB má protektorství USA už taky dost, ale monarchie se otřásá, má nejen ekonomické, ale i politické potíže. Království má chuť se dělit. Změna stylu vládnutí je cítit ve vzduchu, stává se hmatatelnou skutečností, doba si ji vynutila a Rusko s Čínou ukazují cestu a nabízí státům spoluúčast na této cestě. Prostě mají vizi a našlápnuto ji realizovat. Jak říká klasik "...doba vymknuta z kloubů šílí." Jde to pomalu, ale je to nezvratné. Pokud USA chtějí trvale odmítat, povede to k válce a USA ji prohrají. Oni to ví a proto se dohodnou. Nebude to fér dohoda. Pokusí se pouze získat čas. Bohužel jej nezískají a definitivně prohrají. Svět jim už šanci nedá. Všichni budou vědět, že čekají na příležitost a budou je hlídat, aby jim byl pravidelně vždy na krátko přivírán kyslík. Už je nikdy nenechají nadechnout. A oni to vědí. Ti chytří v USA to vědí. Tím nechci říci, že svět pod vládou nového vedení bude dlouhodobě lepší. Nový hegemon si pochopitelně asi taky bude zvykat a zvyšovat svoje nároky a tlaky.Zpočátku to bude nové koště, které dobře mete. Až po snad x letech opět přijde čas na výměnu toho, na co nyní čekáme a čeho se dočkáme. Krásný den vám přeju.

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.