Reklama

sobota 17. října 2015

Komické rozhodnutí evropských lídrů

Jiří Paroubek
17.10.2015 Vaše věc

Tentokrát se evropským lídrům na jednání evropské rady podařilo rozhodnutí, které je, co do míry lživosti, přiblížilo někdejším papalášům Varšavské smlouvy a RVHP, neblahé paměti. Vinit B. Asada za exodus lidí ze Sýrie může jen lhář anebo člověk, který počítá s tím, že všichni ostatní trpí amnézií.

Na začátku roku 2011 vypuklo s pomocí zpravodajských služeb Západu tzv. arabské jaro, které mělo vyústit v pád režimů Kaddáfího, bin Alího, Asada a Mubaraka, a v liberalizaci a demokratizaci jejich zemí. Pouze v jedné jediné zemi, a to zejména díky kádrům bývalého režimu a bývalé destúrské strany, se povedlo skutečně demokratizovat politické instituce.

V Libyi vládne po pádu diktátora Kaddáfího chaos, a z Libye se také otevřela vrata pro africký proud uprchlíků do Evropy. V Egyptě došlo ve volbách k vítězství islamistického Muslimského bratrstva, což si po čase vyžádalo zásah egyptské armády, a diktaturu tužší, nežli byla za starého Mubaraka.

Sekulární režim v Sýrii byl trnem v oku zejména konzervativních arabských monarchií, protože v Sýrii se neuplatňovalo právo šaría, ženy zde byly vůči mužům nejrovnoprávnější ze všech zemí arabského světa, a země byla dokonce plně nábožensky tolerantní. V Sýrii bylo na podmínky rozvojové země dosaženo relativně vysoké vzdělanosti a slušné životní úrovně. To vše bylo díky naprosto hloupé politice USA, Francie a Velké Británie zničeno, ze země uprchly čtyři miliony lidí, a ti nyní přežívají v utečeneckých táborech v Jordánsku, Turecku a Libanonu. Dalších 7-9 milionů lidí v Sýrii ztratilo své domovy, a uchýlilo se pod ochranou armády B. Asada. Proč jen asi tito lidé vyhledávají ochranu této armády, kterou většina lídru západní Evropy označuje za nástroj údajně „řeznické diktatury“?

Chápu, že lídři zemí EU nechtějí veřejně přiznat svůj podíl na syrské krizi a že západoevropské velmoci Francie a Velká Británie již vůbec nechtějí přiznat svou klíčovou roli a selhání své politiky, ale je potřeba alespoň začít realisticky řešit syrský konflikt. Zdá se, že s nejrealističtějším konceptem řešení přišel V. Putin, a bylo by dobré mu alespoň v boji proti Islámskému státu a dalším islamistům nepřekážet, když už země EU nejsou schopné pomoci.

Ještě nikdy v minulosti nelhali evropští lídři tak zjevně, jako v tomto případě.

15 komentářů :

 1. Paroubek má pravdu. To se opravdu v Evropě nenajde několik statečných politiků, kteří řeknou, že jsme to celé dobabrali my? Vždyť to naše zbraně tam zabíjí lidi, naše peníze platí teroristy a vlastně si zabezpečujeme díky proradnosti svých politiků a jejich zbabělosti i pravidelný přísun migrantů do svých zemí. Lhát si do kapsy není řešení. Proč někdo nevysloví jméno Mesiáše, který bude vládnout Sýrii po Asadovi a zachrání ji? Asi proto, že takový neexistuje, Asad dnes nemá konkurenta. Místo toho zbabělí politici přijímají falešná prohlášení, aby sami sobě ospravedlnili svá provinění. Měli by se stydět, ale stud oni neznají. To se týká i našich Sobotků a Zaorálků.

  OdpovědětSmazat
 2. Ve všem souhlasím s panem Paroubkem, tak to je. Je to hluboce smutné, nadějný vývoj harmonicky propojené EU se hroutí. Jen čumíme jak darební politici se mohou dostávat k pákám Evropské moci a jak není nástroj to změnit.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A stale je volime a stale je volime, a drzime hubu a krok,nebude to asi take v tom ??

   Smazat
 3. Jeden nástroj by byl, ale není vůbec legální: Majdan, ale ne pod US vedením...

  OdpovědětSmazat
 4. Ano,je to tragedie,ta EU se všemi těmi svými zbabělými,prolhanými,pokryteckými,cynickými a nenažranými hňupy typu Sralbotků a Zasrálků,kteří mají už tak "kačení žaludky",že jim nevadí ani fašismus a hromadné vraždění,hlavně když jsou u moci...je to dobytek ! ...."Lžou,kradou a živí se zradou..."

  OdpovědětSmazat
 5. hrabě Kocharowski17. října 2015 13:17

  Má pravdu, přeceda!

  OdpovědětSmazat
 6. Lež a dezinformace byla v EU povýšeno na státní politiku .
  Jak odporné chování vedoucích představitelů EU včetně našich .

  OdpovědětSmazat
 7. Proto se také v médiích tolik manipuluje a lže třeba i v případě národnostní skladby imigrantů. Je to Sýrijec. Přitom jenom v SRN za prvních 8 měsíců letošního roku požádalo o azyl třikrát více Kosovanů a Albánců než Syřanů ! O té většině "ostatních" jako Albáncích, Kosovanech, Makedoncích, Kurdech z Turecka, Afgháncilbánci, Lybijcích, Bangladéšanech atd. slyšíme jenom mediální ticho, nehodí se to do krámu.

  OdpovědětSmazat
 8. Myslíte si, že demokracie je nejlepším způsobem řízení věcí veřejných?

  Spokrates před cca 2.400 lety: “Demokratické zřízení doplatí na to, že bude chtít vyhovět všem. Chudí budou chtít část majetku bohatých a demokracie jim to dá. Mladí budou chtít práva starých, ženy budou chtít práva mužů, a cizinci budou chtít práva občanů a demokracie jim to dá. Zločinci budou chtít obsadit veřejné funkce a demokracie jim to umožní. A až zločinci demokracii nakonec ovládnou, protože zločinci od přírody tíhnou po pozicích moci, vznikne tyranie horší, než dovede nejhorší monarchie anebo oligarchie.”

  Kdo věří v demokracii je naiva, protože se jedná o řízení prostřednictvím nominantů politických stran. Kdo věří v možnost změny k lepšímu cestou voleb zřejmě netuší, že volby vyhrává ten, kdo sčítá hlasy!! A když i toto selže, tak vítězný nominant se demokraticky zřekne "křesla" a to tolikrát, až dojde na stranou preferovaného kandidáta.

  Ale to jsou jen technikálie, jak na zacílený post dosatat vybraného člověka.

  Mír s námi.
  Ferro

  OdpovědětSmazat
 9. Zcela souhlasím s panem Paroubkem. Vůdci EU jsou odtržení od reality, jen mě zaráží, že na to přišel až dnes. Když byl u vesla, snažil se pravdoláskařům moc nelézt do cesty a k EU byl dosti konformní.
  Kdyby tehdy trochu víc bojoval, sice by se na něho všichni vrhli jako psi, ale dnes by měl svatozář a socdemáci by nebyli považováni za darebáky.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. ". . . jen mě zaráží, že na to přišel až dnes." - Ruda je totální MIMOŇ. Na Paroubka pořádali všíchni štvanici. I na jeho ženu, i na dcerušku (za to, že dostala od kmotry drahé botičky). "Sice by(?!) se na něho všichni vrhli jako psi. . . " - Všichni "by" se nevrhli, oni se vrhli, zvláště takoví Rudové, co v té době ani necekli. SVIŇ SE, STYĎÁKU!

   Smazat
 10. Začněte myslet než souhlasíte,proč to neřikal Paroubek když byl ve vedoucích funkcích státu?Pakoval se s nima a šel proti svým voličům a své Vlasti.A až když ho v boji o moc v ČSSD odkopli tak prozřel a dal se na správnou stranu?To jste tady zešíleli,nebo dávaj v LIDLu lobotomii zdarma k popruhúm na sněžnice?!

  OdpovědětSmazat
 11. J.P. vyhrál volby a odstoupil.
  Teď kudy chodí, tudy zhrzeně naříká.
  Dej mu Pámbů lehkou hlínu !

  OdpovědětSmazat
 12. Pán Paroubek, keď píšem, tak sa snažím, alebo lepšie povedané, som to ja. Navonok hnoj, ale vo vnútri citlivý a pozorný človek. Mimikry. To aby som prežil v tomto hnuse dneška. A budem pokračovať. Choďte už - s prepáčením - do riti a prestante si otierať hubu o RVHP a Varšavskú zmluvu. Patríte medzi tých, čo sa nemalou mierou podpísali na vývoji dnešnej našej spoločnosti. Jediné, čo si tak pamätám z dôb minulých je boj o zrno, alebo lepšie výnosy. Taktiež boj o vyššiu pracovnú morálku. Ako sa snažím, tak sa snažím, ale ani za boha si neviem spomenúť na jedinú vojenskú základňu Varšavskej zmluvy. Neviem ani o jedinom nasadení vtedajšej ČSLA a vojsk Varšavskej zmluvy do štátov, ktoré sa nám nepáčili. Ale za to si kurva dobre pamätám počet a silu vtedajšej našej armády. Mal som tu česť hovoriť s generálom Vackom v dobe, keď velil okruhu. Môj otec je dôstojník v.v. s dvoma vysokými školami, titulom PhDr, docent a Csc. V armáde slúžil od Žižkárne. Drel ako somár a popritom, kedže prednášal na vysokej vojenskej škole, musel plniť úlohy dôstojníka. Čiže poplachy, cvičenia a ine "pikošky" vojenského života a takí boli aj všetci jeho kolegovia. Veľmi múdri ľudia a málokto z nich po 89 prevrátil kabát. Máloktorí z Vás a Vám podobní im nesiahate v morálnom a profesnom živote ani po necht na malíčku. Môj otec slúžil Československej republike a tak to cíti aj podnes. On nezradil a chválabohu ja som sa potatil. Tu som sa narodil a tu chcem aj zomrieť. Ale ako človek slobodný a bez klamstiev a svinstiev na ktorých máte aj Vy svoj podiel. Prestante si prosím brať neustále do huby to, čo nám v tej, i keď neľahkej dobe, dovolilo žiť v relatívnom kľude a mieri. A tie banány sa aj tak dnes nedajú žrať a to nehovorím o ostatnom.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. S těma Paroubkama je moc těžká práce. Když se dostávají k moci, tak voličům slibují hory, doly. Pak když jsou u moci , hledají všechny otvory jak se vetřít USA a EU. Na volech-voličích už jim prd záleží. K čemu je EU a zločinecká organizace NATO-na h.....Dnes si USAci budují na našem území předpolí a nikdo se nás ani nezeptá.Koho volit tedy?????.

   Smazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.